قانون باور چیست و چه اهمیتی دارد؟

قانون باور چیست و چه اهمیتی دارد؟

باور چیست؟

اعتقاد به زبان ساده همان ذهنیتی است که در ناخودآگاه ما وجود دارد. انواع مختلفی از باورها وجود دارد که برخی از آنها به موفقیت شما کمک می کنند. برعکس دیگران باعث می شوند که به عقب برگردید و شکست بخورید.

یکی از عوامل محدود کننده در زندگی شما باورهای شماست که باید باورهای اشتباه را شناسایی کرده و باورهای درست را جایگزین آنها کنید. اما تغییر باورها می تواند بسیار دشوار باشد.

اگر از تأثیر ایمان بر زندگی خود آگاه هستید و می دانید که اساس اصلی قانون جذب ایمان است، به دنبال راه هایی برای تغییر هر چه سریعتر باورهای نادرست یا منفی خود و همچنین راه هایی برای شکل دادن به باورهای واقعی باشید. یا مثبت اندیش باشید.

باورها یکی از دلایلی است که باعث می شود روند جذب برای شما متوقف شود و نتوانید به اهداف خود برسید.

برای درک بهتر معنی و مفهوم ساده ایمان، ابتدا باید از قدرت ایمان آگاه باشید. نیروی ایمان که اغلب با نام ایمان و باور شناخته می شود، قدرتمندترین و خلاق ترین نیروی جهان است.

باورها نقش مهمی در زندگی ما دارند زیرا بسیاری از موفقیت ها و شکست ها در زندگی هر فردی به خاطر باورهای درونی اوست. ایمان تأثیر منحصر به فردی بر امکان پذیری یا عدم امکان اکثر تصمیمات ما دارد.

برای مثال شاید یکی از اهداف و آرزوهای شما یک خودروی لامبورگینی مشکی باشد. سپس یک ارتعاش بسیار قوی برای رسیدن به کیهان و جهان اصلی برای رسیدن به آن ارسال می کنید.

اما ممکن است آن را نگیرید. یکی از دلایلی که شما به اهداف و خواسته های خود نمی رسید این است که باور ندارید با یک لامبورگینی مشکی می توانید به آن برسید. اگر به دو دلیل باور نداشته باشید، شما را از رسیدن به هدفتان باز می دارد.

دلیل اول: وقتی باور ندارید که می توانید به این ماشین یا حتی تمام خواسته هایتان دست پیدا کنید، فرکانس ارسالی شما به کائنات و کائنات کاهش می یابد. بنابراین وقتی باور ندارید که ارتعاشی که به کیهان می فرستید بسیار کوچک است و نمی توانید با آنچه می خواهید ارتعاش کنید.

دلیل دوم: وقتی به رسیدن به خواسته ها و اهداف خود اعتقاد ندارید، ارتعاش منفی و متناقضی از خواسته های خود می فرستید و بی اختیار وارد زندگی شما می شود و نمی توانید به اهداف اصلی خود برسید.

اما برای رسیدن به اهداف خود باید باورهای درست را با باورهای اشتباه جایگزین کنید.

یکی از مهمترین قوانین هستی و قوانینی که خداوند برای عالم و انسان قرار داده قانون ایمان است.

این یک اصل اساسی است که زیربنای اکثر ادیان، روانشناسی، فلسفه و متافیزیک است.

قانون باور میگه : هر چیزی رو که قویاً باور داشته باشی، تبدیل به حقیقت شما میشه“.

پروفسور ویلیام جیمز در سال ۱۹۰۵ نوشت : “باور، حقیقت رو خلق میکنه“.

دوست خوبم، واقعیت و قانون باور اینه : شما آنچه رو که می بینید باور نمی کنید، به جای آن، آنچه را که باور دارید میبینید.

باورهای عمیق شما تولید شخصیتی می کنن که واقعیت بیرونی شما رو مخدوش می کنه و باعث میشه که اشیا و امور را نه به شکلی که وجود دارن، بلکه به شکلی که باور دارید ببینید.

بدترین نوع باورها، باورهای خود محدود کننده هستن که شما اونا رو تو زندگی خودتون شکل دادین. اینا باورهای کاذب و دروغین هستن و باعث میشن که خودتون رو محدود و ناتوان ببینین.

مغز شما دیر یا زود به باورهای منفی عادت میکنه. ممکنه به این باور برسین که فاقد هوش و درایت هستی یا فاقد خلاقیت هستی.

نمی تونی در برابر جمع حرفی بزنی. نمی تونی وزن بدنتو کم کنی و در یک کلام نمی تونی به اهدافت برسی.

تحت تاثیر این باورهای خود محدود کننده، همیشه خودتو ارزون میفروشی و در پیگیری هدف هات تسلیم میشی.

از همه بدتر، با رفتارهایی که بروز میدی به اطرافیانت اطلاع میدی که از برخی از قابلیتها و کیفیت ها محروم هستی. اینجوری کل زندگی شما دگرگون میشه.

خبر خوش در مورد باورها اینه که همه باورها یاد گرفتنی هستن و هر چیزی که یاد گرفتی رو، می تونی فراموش کنی !

انواع باور ها

به طور کلی باورها به دو دسته باورهای منفی و باورهای مثبت تقسیم می‌شوند.باورهای منفی ذهن

تمام باورهای محدود کننده در زندگی شما، باورهای منفی هستند و تمام باورهای انگیزشی که به شما احساس خوبی می دهند و شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان قرار می دهند، باورهای مثبت هستند.

باورهای مثبت به باورهایی که باعث ایجاد احساس خوب و ایجاد انگیزه می شوند، باورهای مثبت می گویند.

باورهای مثبت شما را در تلاش هایتان موفق می کند. باورهایی که همیشه حال شما را خوب می کند و انرژی شما را برای سخت کوشی افزایش می دهد.

باورهای درونی مثبت باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود. با استفاده از باورهای مثبت هم می توانید به خواسته ها و آرزوهای خود برسید و هم مشکلات زندگی خود را حل کنید.

باورهای منفی یا باورهای محدود کننده، باورهایی هستند که کار و زندگی شما را محدود می کنند.

وقتی باورهای محدود کننده در زندگی شما شکل می گیرد باعث می شود نتوانید کار خود را به درستی انجام دهید و مشکلات زندگی خود را به درستی حل کنید و در زندگی و کسب و کار خود محدود شوید.

همه اینها به خاطر باورهای محدود کننده ای است که در ذهن شما ایجاد می شود. باور محدود کننده احساس منفی در شما ایجاد می کند و عزت نفس و اعتماد به نفس شما را از بین می برد.

برای دستیابی به پول و ثروت زیاد، ابتدا باید سیستم اعتقادی خود را بشناسید، با عملکرد ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه خود آشنا شوید و با جهت دهی و کنترل ذهن خود در جهت هدایت اهداف و خواسته های خود قدم بردارید.

اگر خدا آرزو را در قلب ما قرار دهد، او می داند که ما می توانیم آن را انجام دهیم. به قول دکتر الهی قمشه ای: «هوس دلیل بر استعداد است، وقتی انسان می خواهد چنین باشد، می دانی که می تواند.» نمی شود، چرا؟ چون قدرتی وجود ندارد.»

فردی که به دنبال کسب ثروت قانونی و فراوان است، قطعاً می تواند به این آرزو دست یابد، اما چه چیزی باعث می شود که انسان نتواند به این خواسته دست یابد؟

اولین و مهمترین مانع ثروتمند شدن باورهاست. اگر دنیایی که می بینیم به دلیل سیستم باورهای غلط ما احمقانه به نظر می رسد و اگر می خواهیم جهان را متفاوت ببینیم، باید سیستم اعتقادی خود را اصلاح کنیم.

 تغییر باورها چگونه ممکن است؟

استفاده از تصاویر ذهنی یا تجسم خلاق یکی از راه های تغییر باورهاست که باید هر روز انجامش دهید. تجسم خلاق و تصاویر ذهنی یکی از راه های تمرکز بر دستیابی به خواسته ها و آرزوهاست.

با گذشت زمان، اگر از این قدرت تخیل خود استفاده کنید، می توانید باورهای درستی را در خود ایجاد کنید. برای استفاده از این قدرت بی نظیری که خداوند به ما داده است، باید دقیقاً تعیین کنید که چه می خواهید. لطفاً هر خواسته و هدفی را که دارید با جزئیات کامل و دقیق در کتاب آرزوها و خواسته های خود بنویسید.

برای استفاده از قدرت تصاویر ذهنی، باید خواسته ها و آرزوهای خود را با جزئیات کامل تجسم کنید. هر چه بیشتر احساس کند و بهتر باشد، نشانه آن است که شما در حال ارسال ارتعاش به کیهان و کیهان هستید و اگر ارتعاش هدف خود را بیشتر و بیشتر به کیهان بفرستید، به مرور زمان ارتعاشی که به کیهان فرستاده اید باعث شما می شود. به شما اعتقاد دارد. در این روش تلاش برای تغییر باورها، خواسته ها و آرزوهای خود را با جزئیات تجسم کنید.

برای تغییر باورهایتان، باید همه چیزهای منفی که به ذهنتان می رسد را پاک کنید.

به عنوان مثال، باید از رسانه های تلویزیونی، رسانه های اجتماعی و ویدئوها، یا حتی آهنگ هایی که باعث ایجاد احساس منفی در شما می شود، اجتناب کنید.

برای تماشای فیلم و فیلم، ویدئوهایی را ارائه دهید که به شما انگیزه می دهد و احساس خوبی به شما می دهد. توصیه می کنم برای افزایش انگیزه از فیلم ها و ویدیوهای انگیزشی استفاده کنید.

تمام افراد منفی زندگی خود را که منفی صحبت می کنند و احساسات بد را به شما منتقل می کنند، حذف کنید. اما ممکن است نتوانید برخی از افراد منفی مانند خانواده خود را حذف کنید.

برای افرادی مثل پدر، مادر، خواهر و برادرتان باید از قانون غفلت استفاده کنید. هرگز اجازه ندهید سهم ذهنتان شما را معرفی کند، زیرا این مداخلات به مرور زمان باورهای منفی و محدودکننده ای را در شما ایجاد می کند.

نقش باور ها در رسیدن به خواسته ها و آرزوها

برای رسیدن به خواسته ها و خواسته های خود، ذهن شما باید آنها را باور کند. ناپلئون هیل، نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، می گوید: «به همه چیز فکر کن و بدستشان بیاور».

پس مهمترین قدم برای رسیدن به تمام خواسته ها و خواسته هایتان تغییر باورهایتان است. شما باید باور داشته باشید که به آنچه می خواهید خواهید رسید. مطمئن باش که دنیا پر از فراوانی است و اگر با تمام خواسته ها و آرزوهایت ارتعاش کنی به تو خواهد رسید. برای تغییر باورها پیشنهاد می کنم ابتدا باورهای منفی و محدود کننده را شناسایی کنید و طبق روش هایی که گفتم هر روز روی تغییر باورهای خود کار کنید. باورها در طول زمان تغییر می کنند و شما عواقب تغییر باورهای خود را در زندگی خود می بینید.

وقتی باورهای شما شکل گرفت ناخودآگاه ارتعاش هدفتان را می فرستید تا کائنات به ساده ترین شکل ممکن به خواسته و هدفتان برسد.

البته در دوره آموزشی قانون جذب تمامی راه های تغییر باورها را به شما آموزش می دهیم و به شما یاد می دهیم که برای تغییر باورهای خود چه کاری انجام دهید زیرا باورها حیات بخش هستند و زندگی شما را شکل می دهند.

از این پس باید به فکر تغییر باورها و کنترل سهم ذهن خود باشید تا به مرور زمان، باورهای مثبت جایگزین باورهای منفی شما شوند.

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.2/5 - (143 امتیاز)

بهترین دوره آموزش قانون جذب برای رسیدن به تمام خواسته ها

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید اگر آموزش های این دوره را بلد باشید.

دیگر چیزی برای شما یک روئیا یا یک آرزو باقی نخواهد ماند چون شما در اینجا آموزشی را یاد می گیرید که می توانید به هرآنچه که می خواهید برسید.