سئو سایت وردپرس

سئو سایت وردپرس

بهبود سئو سایت وردپرس برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما بسیار مهم است. اگر در مورد افزایش ترافیک وب سایت خود جدی هستید، باید به بهترین روش های سئو وردپرس توجه کنید. در این مقاله، نکات مهم سئو وردپرس را به اشتراک می گذاریم تا به شما در بهبود سئو وردپرس و دریافت ترافیک بیشتر کمک کند.

سئو در سایت وردپرس چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است. سئو یک استراتژی است که توسط صاحبان وب سایت برای دریافت ترافیک بیشتر و رتبه بالاتر در موتورهای جستجو استفاده می شود.

سئو به طراحی سایت با کد و قالب بندی بهینه کمک می کند تا وب سایت شما را به راحتی توسط موتورهای جستجو پیدا کند.

هنگامی که کاربران عبارات مرتبط با محصولات و خدمات شما را جستجو می کنند، محتوای بهینه شده در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو ظاهر می شود.

قطعا اگر سایت شما رتبه بالایی داشته باشد در معرض دید کاربران بیشتری قرار می گیرد و در نتیجه افراد بیشتری از وب سایت شما بازدید می کنند.

چرا سئو سایت وردپرس مهم است؟

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت ها هستند. گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته برای درک و رتبه بندی صحیح صفحات در نتایج جستجو استفاده می کنند.

با این حال، این الگوریتم ها کامل نیستند و برای درک بهتر محتوای وب سایت شما به کمک شما نیاز دارند. اگر محتوای شما بهینه نشده باشد، موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند.

وقتی کاربران کلمات و عبارات کلیدی را جستجو می کنند، وب سایت شما در صفحات نتایج جستجو ظاهر نمی شود و تمام آن ترافیک را از دست خواهید داد. برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که وب سایت خود را برای موتور جستجو بهینه کنند تا ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.

راهنمای بهبود سئو سایت وردپرس

در این قسمت می خواهیم به نکات مهمی بپردازیم که می توانید پس از طراحی سایت وردپرس، سئو سایت وردپرسی خود را بهبود بخشیده و ترافیک خود را افزایش داده و قدرت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. قطعا با توجه به این نکات می توانید تعداد بازدیدکنندگان و مشتریان را افزایش دهید.

تنظیمات مشاهده سایت خود را بررسی کنید

وردپرس یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو دارد. هدف از این گزینه این است که به شما زمان دهد تا قبل از آماده شدن وب سایت خود روی آن کار کنید. در واقع این نرم افزار دارای تنظیماتی است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید.

همچنین هنگام ساخت سایت و یا به روز رسانی سایت شما مفید خواهد بود. اگر وب سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تیک این گزینه را بردارید. کافیست وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و به صفحه تنظیمات بروید.

پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید

پیوند دائمی یک URL دائمی یا پیوند به یک پست، صفحه یا وبلاگ خاص در وب سایت شما است. پیوندهای ثابت نشان می دهد که پست، صفحه یا وبلاگ شما واقعاً در مورد چیست تا بازدیدکنندگان بدانند روی چه چیزی کلیک می کنند.

شما باید پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید تا نه تنها تجربه کاربری، بلکه سئو سایت خود را نیز بهبود بخشید.

وردپرس به شما این امکان را می دهد که URL ها یا پیوندهای دائمی سازگار با سئو ایجاد کنید که حاوی کلمات کلیدی استخراج شده از عنوان هستند یا می توانید آنها را ویرایش کنید.

موتورهای جستجو پیوندهای دائمی را بررسی می کنند تا تعیین کنند که آیا وب سایت شما با جستجوهای خاص مطابقت دارد یا خیر.

برای اینکه پیوندهای دائمی خود را تغییر دهید تا شامل توضیحات مفصلی از محتوای شما باشد، به داشبورد وردپرس خود بروید، روی تنظیمات کلیک کنید، سپس روی پیوندهای ثابت کلیک کنید.

از برچسب ها و دسته بندی ها استفاده کنید

برچسب ها و دسته ها به شما این امکان را می دهند که صفحات وب سایت و پست های وبلاگ خود را به ترتیب به دسته های خاص و گسترده تقسیم کنید.

این امر سئو سایت وردپرس شما را بهبود می بخشد زیرا به موتورهای جستجو اجازه می دهد ساختار و محتوای واقعی وب سایت شما را درک کنند. برچسب‌ها و دسته‌ها همچنین تجربه کاربری را بهبود می‌بخشند و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند به سرعت محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

یک افزونه SEO را انتخاب کنید

افزونه های وردپرس با افزودن ویژگی ها، عملکرد وب سایت شما را افزایش می دهند. در حال حاضر افزونه های زیادی در دسترس هستند که بسیاری از آنها می توانند به شما در بهبود سئو کمک کنند.

اگر نمی‌دانید کدام افزونه را در سایت خود پیاده‌سازی کنید، می‌توانید در کتابخانه افزونه‌های وردپرس گزینه‌هایی را جستجو کنید که مطابق با نیاز شما باشد. افزونه های سئو مانند Yoast SEO، All In One SEO Pack و SmartCrawl Pro ویژگی هایی را ارائه می دهند که به شما در ایجاد نقشه سایت، اعمال برچسب ها و دسته بندی ها، بهینه سازی عنوان و محتوای خود با استفاده از کلمات کلیدی و عبارات و موارد دیگر کمک می کند.

از لینک سازی داخلی استفاده کنید

برای بهبود سئو وردپرس، باید اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید. یکی از راه هایی که موتورهای جستجو اعتبار سایت شما را تعیین می کنند سئو داخلی و سئو خارجی است.

تصاویر خود را بهینه کنید

یکی از راه های بهبود سئو سایت وردپرسی، بهینه سازی تصاویر وب سایت شماست. برای بهینه سازی تصاویر می توانید از Image-Alt-Text استفاده کنید. موتورهای جستجو به Image-Alt-Text (توضیحات تصاویر شما) نگاه می کنند تا سایت شما را رتبه بندی کنند و تعیین کنند که آیا تصاویر شما حاوی اطلاعاتی هستند که کاربران به دنبال آن هستند یا خیر.

ساده ترین راه برای افزودن Image-Alt-Text به تصاویر سایت از طریق افزونه SEO مانند SEO Optimized Images است.

همچنین می‌توانید فهرست ویژگی‌های افزونه‌های فعلی خود را بخوانید تا مطمئن شوید که به شما اجازه می‌دهند Image-Alt-Text اضافه کنید.

آپلود تصاویر بزرگ که برای وب بهینه سازی نشده اند می تواند به طور قابل توجهی سرعت وب سایت شما را کاهش دهد.

همچنین می‌توانید از افزونه‌های فشرده‌سازی تصویر وردپرس مانند افزونه‌های Smush یا WebP استفاده کنید که بدون افت کیفیت، تصویر را فشرده می‌کنند، بنابراین می‌توانید در فضای دیسک و زمان بارگذاری صرفه‌جویی کنید.

از نقشه سایت XML استفاده کنید

نقشه سایت XML یک فایل کد روی وب سرور شما است که هر صفحه از وب سایت شما را در بر می گیرد. نقشه سایت XML برای کمک به موتورهای جستجو برای یافتن، ارزیابی و رتبه بندی محتوای سایت شما استفاده می شود.

شما می توانید با کمک کارشناسان و افراد با تجربه در این زمینه نقشه سایت بسازید. همچنین، اگر در کدنویسی مهارت دارید، می توانید با نصب یک افزونه SEO مانند Yoast SEO یا یک افزونه نقشه سایت مانند Google XML Sitemaps، یک نقشه سایت XML برای وب سایت خود ایجاد کنید.

از فیدهای RSS استفاده کنید

وردپرس یک ابزار سئو بسیار قدرتمند است زیرا دارای یک فید RSS داخلی است. RSS مخفف Really Simple Syndication است که با ارسال محتوای شما به دایرکتوری فید همراه با پیوند به وب سایت شما به بهبود سئو کمک می کند.

فیدهای RSS همچنین به کاربران این امکان را می دهند که برای دریافت به روز رسانی های وبلاگ شما در فید شما مشترک شوند.

وردپرس دارای یک سیستم پینگ داخلی است که به طور خودکار هنگام انتشار محتوای جدید در سایت به دایرکتوری های ریشه اطلاع می دهد.

این بدان معنی است که وقتی سایت شما به روز می شود، به سرویس های مختلف هشدار می دهد. پینگ در سرعت بخشیدن به فرآیند نمایه سازی و کمک به رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو بسیار ارزشمند است.

در این مقاله به اهمیت سئو و راهکارهای مشابه برای بهبود سئو سایت وردپرسی اشاره کرده ایم.

اگر قصد دارید یک سایت وردپرسی راه اندازی کنید، باید به فکر بهینه سازی آن باشید تا ترافیک خوبی را به وب سایت خود هدایت کنید.

پیشنهاد می کنیم بهینه سازی و سئو وب سایت خود را به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارید تا با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و نتایج موتورهای جستجو، کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهید.

منابع

https://www.hostinger.com/tutorials/wordpress-seo-tips
https://www.semrush.com/blog/wordpress-seo/
https://www.wpbeginner.com/wordpress-seo/
https://wordpress.com/support/seo/
https://www.searchenginejournal.com/wordpress-seo/
https://blog.hubspot.com/marketing/wordpress-seo
https://yoast.com/wordpress-seo/
https://www.elegantthemes.com/blog/wordpress/wordpress-seo

5/5 - (10 امتیاز)