بک لینک PBN (پی بی ان) چیست؟

بک لینک PBN (پی بی ان) چیست؟

PBN یا بک لینک پی بی ان یکی از قدرتمندترین روش های لینک دهی خارجی در سئو است.

این نوع روش لینک سازی pbn یکی از خطرناک ترین روش های لینک بیلدینگ خارجی است و در این مقاله لینک سازی pbn شما را به طور کامل با این روش لینک سازی پی بی ان آشنا می کنیم.

بک لینک PBN چیست؟

همانطور که می دانید یکی از عوامل مهم برای رسیدن به صفحه اول گوگل لینک های خارجی است.

لینک بیلدینگ خارجی روش های مختلفی از جمله لینک سازی تالار گفتمان و وبلاگ دارد اما یکی از قوی ترین روش های لینک بیلدینگ، لینک سازی pbn است.

PBN یا شبکه وبلاگ خصوصی به معنای شبکه ای از وب سایت ها است، در واقع در این روش بک لینک PBN ما چندین مورد از این وب سایت های با ارزش و با کیفیت را به صورت شبکه ای و زنجیره ای پیوند می دهیم، هر چه وب سایت های با کیفیت بالاتری داشته باشند هر چه بیشتر باشند، کیفیت بیشتری دارند، این لینک بیلدینگ این روش تاثیر بسیار مثبتی بر وب سایت شما خواهد داشت.

در واقع ما در این روش پیوند شبکه یا تکنیک PBN تعدادی وب سایت ارزشمند را ارائه می دهیم که از نظر گوگل کیفیت و قابلیت اطمینان بالایی دارند و از این وب سایت ها برای ارتقای رتبه سایت خود استفاده می کنیم. اگر می خواهید یک بک لینک PBN رایگان برای خود ایجاد کنید، توصیه می کنم در هر سیستم وبلاگ نویسی یک وبلاگ برای خود ایجاد کنید.

برای تأثیر بهترین روش لینک بیلدینگ، بهتر است اعتبار و کیفیت وب سایت هایی که ایجاد کرده اید را افزایش دهید. پس از ایجاد اعتماد در این وب سایت ها، می توانید هر چقدر که می خواهید بک لینک های با کیفیت نامحدود برای وب سایت خود ایجاد کنید.

این نوع روش لینک سازی pbn از نظر گوگل روشی کاملا خطرناک و سیاه است. اگر از این روش لینک بیلدینگ به درستی و با دقت استفاده نکنید، باعث جریمه شدن وبسایت شما توسط گوگل می شود.

بنابراین باید در ساخت لینک های PBN بسیار مراقب باشید و از این تکنیک استفاده کنید، در غیر این صورت سایت شما توسط گوگل جریمه می شود و جبران این جریمه ها بسیار دشوار است، بنابراین هنگام ساخت بک لینک از این طریق باید خیلی محتاطانه عمل کرد.

بک لینک PBN (پی بی ان) چیست؟

انواع بک لینک PBN:

لینک بیلدینگ PBN به دو نوع کلاه سیاه و کلاه خاکستری تقسیم می شود که در این قسمت روش کلاه خاکستری را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید لینک های با کیفیتی برای وب سایت خود بسازید.

با روش کلاه خاکستری خطر جریمه شدن سایت خود را کاهش خواهید داد. همانطور که گفتیم با روش PBN و هرمی  وابسته باید تعداد مشخصی وبلاگ و وب سایت برای وب سایت خود ایجاد یا جمع آوری کنید.

دو راه برای ایجاد این نوع روش  وجود دارد:

  1. PBN را در وبلاگ و وب سایت خود پیاده سازی کنید (یک امپراتوری لینک بیلدینگ شخصی بسازید)
  2. پیاده سازی لینک های شبکه PBN در وبلاگ سایر وب سایت ها (ساخت امپراتوری شخصی در قلمرو دیگران)

در این قسمت شما را با دو روش شبکه سازی آشنا کردیم که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

ما باید لینک ها را طوری ایجاد کنیم که گوگل متوجه آن نشود و خطر جریمه شدن را کاهش دهیم. در زیر به طور کامل شما را با این دو روش ساخت PBN آشنا می کنیم.

معایب و مزایای روش های بک لینک پی بی ان:

یکی از مزایای لینک بیلدینگ در روش اول این است که تمامی وب سایت ها و وبلاگ هایی که ایجاد کرده ایم متعلق به خود ما هستند و محدودیتی در ساخت لینک در آنها وجود ندارد.

اما این روش یک ایراد بسیار بزرگ دارد و آن این است که این روش بخشی از کلاه سیاه لینک بیلدینگ است که در صورت رعایت نکردن نکات و اصول وبسایت شما جریمه می شود.

یکی از مزایای روش دوم این است که شما نیازی به ایجاد تعداد زیادی وب سایت و وبلاگ ندارید، کافی است به وب سایت های دیگران لینک ایجاد کنید و به سادگی آنها را مدیریت کنید.

در واقع در روش دوم شما امپراتوری خود را بر روی وب سایت های دیگران می سازید که بسیار ساده تر از روش اول است و اصلا نیاز به زمان و انرژی زیادی ندارد و این روش یکی از روش های کلاه خاکستری محسوب می شود.

اما از معایب این روش می توان به محدودیت آن اشاره کرد، یعنی نمی توانید لینک های نامحدودی برای وب سایت خود در وب سایت های دیگران ایجاد کنید.

چگونه هنگام ساخت بک لینک PBN جریمه نشویم؟

با توجه به اینکه بسیاری از افراد وب سایت خود را با رعایت نکردن اصول بک لینک PBN جریمه می کنند، توصیه می کنیم برای بک لینک pbn باید لیست جامعی از وبلاگ ها و وب سایت هایی را جمع آوری و فهرست کنید که امکان جاسازی پیوندها را در آنها فراهم می کند و آنها را در شبکه ای  به هم پیوند می دهد.

اهمیت وب این است که همه وب سایت ها را به یکدیگر متصل کند. بگذارید این بحث را کاملتر باز کنم:

به عنوان مثال برای PBN  ما چهار وب سایت A، B، C و D داریم که وب سایت A وب سایت اصلی ما است.

بقیه وب سایت ها را به صورت شبکه و PBN از وب سایت C به D و از C به E و … وصل می کنیم – در نهایت از این 3 وب سایت B و C و D به وب سایت اصلی یا لینک A لینک می دهیم. خب این روش روش PBN و شبکه ساخت بک لینک است.

نتیجه

لینک بیلدینگ شبکه و PBN یکی از روش های لینک سازی کلاه خاکستری و کلاه سیاه می باشد.

در این روش لینک بیلدینگ شما چندین وب سایت را پیدا کرده و به آنها لینک می دهید. در روش کلاه خاکستری که شما PBN خود را در سایت های دیگران ایجاد می کنید، مزیت این روش این است که ایجاد آن به زمان زیادی نیاز ندارد.

تیم متخصص محمد جانبلاغی در این زمینه خرید بک لینک, بک لینک pbn, خرید رپورتاژ قوی یا رپورتاژ pbn همراه شما خواهند بود.

می توانید با خیال راحت رپورتاژ آگهی , خرید بک لینک معتبر و خرید بک لینک دائمی برای سایت خود را به ما بسپارید.

محمد جانبلاغی با سالها تجربه موفق در آموزش سئو، سئو سایت و خرید بک لینک اعتبار سایت های پیوند داده شده را به دقت بررسی می کند و گزارشی دقیق و ظاهراً بی طرفانه از آن سایت ها برای شما منتشر می کند.

منابع

https://linkbuilder.io/pbn-backlinks/
https://www.orangeseo.net/blog/2020/9/18/what-are-pbn-backlinks-and-why-are-they-bad-for-your-seo-efforts
https://www.semrush.com/blog/private-blog-network/
https://backlinkboss.com/buy-backlink-pbn/
https://pbnbacklinks.com/
https://monitorbacklinks.com/blog/seo/pbn-backlinks
https://easyseocrm.com/product-category/eng-backlinks-building-services-packages/buy-pbn-backlinks-packages-eng/
https://ahrefs.com/seo/glossary/private-blog-network

5/5 - (10 امتیاز)