سئو سایت پزشکی و افزایش مراجعان شما

سئو سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی برای افزایش تعداد بیماران در مطب، یک سری نکات وجود دارد که به شما کمک می کند تا وب سایت پزشکی شما به خوبی دیده شود و در رتبه های برتر قرار گیرد.

سئو سایت پزشکی در زمینه های مختلف این حرفه متفاوت است و باید با توجه به کلمات کلیدی و عناصر خاصی اعمال شود.

به همین دلیل، موتورهای جستجو می توانند محتوا را رتبه بندی کرده و آن را بر اساس کلمات کلیدی دسته بندی کنند. لازم به ذکر است که رتبه بندی سایت های پزشکی توسط موتورهای جستجو با توابع خاصی انجام می شود و محاسبات متفاوتی دارد.

به همین دلیل، سایت های پزشکی با عملکرد مشابه، با وجود داشتن کلمات کلیدی یکسان، از نظر رتبه بندی موتورهای جستجو با یکدیگر تفاوت دارند.

تعدادی محدودیت برای رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارد. این محدودیت‌ها به بایدها و نبایدهایی اشاره دارد که باید برای سئو سایت پزشکی در رتبه بالاتری قرار گیرد. زیرا عدم رعایت این اصول عواقب جدی در پی خواهد داشت.

افرادی که تازه وارد طراحی سایت پزشکی و سئو سایت پزشکی شده اند و با بسیاری از اصول و مفاهیم آموزش سئو آشنا نیستند، می توانند با خدمات سئو سایت تیم محمد جانبلاغی شروع کنند.

حال سوالاتی وجود دارد که پاسخ به آنها می تواند شما را با دلایل اهمیت سئو سایت پزشکی و افزایش بیماران مطب آشنا کند.

سئو سایت پزشکی چیست؟

شاید کلمه SEO در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد. اما این کلمه به معنای بهینه سازی چندان سخت و نامفهوم نیست.

در واقع، سئو به فرآیندی نسبت داده می شود که سایت شما را به راحتی در موتور جستجوی گوگل پیدا می کند. به همین دلیل دسترسی به برخی سایت ها آسان است. دلیل این امر عملکردی است که گوگل از نظر جستجو نشان می دهد.

این تابع به گونه ای است که پیوند بین سایت و جستجو را دریافت می کند. بنابراین، هنگامی که شما یک جستجوی خاص انجام می دهید، در نهایت سایت هایی با اطلاعات مربوط به آن جستجو را مشاهده خواهید کرد.

سایت های پزشکی از همین روند پیروی می کنند و هیچ تفاوتی وجود ندارد. یعنی کلمه یا عبارت جستجو شده جزو مطالب سایت پزشکی است و این امر منجر به ارائه سایت در رتبه های مختلف می شود.

منظور از موقعیت های مختلف در موتور جستجو همان سایت هایی است که در حین جستجو به طور متفاوت ظاهر می شوند.

هر سایتی که رتبه بالاتری داشته باشد در بالای موتور جستجو قرار می گیرد. همچنین این سایت ها از نظر نوشتار، محتوا، منابع و … جزو دقیق ترین سایت ها هستند که مردم به آنها اعتماد دارند. سایت های پزشکی نیز در رتبه های مختلف موتورهای جستجو ظاهر می شوند و عملکرد متفاوتی دارند.

اما سوال اینجاست که چرا متخصصان پزشکی به اطلاعات و دانش سئو نیاز دارند؟

این سوال برای خیلی ها تعجب آور است و افراد زیادی هستند که در مورد استفاده از سئو سایت های پزشکی و افزایش بیماران مطب دچار سردرگمی می شوند.

به همین دلیل می خواهیم در اینجا به این سوال پاسخ دهیم. از نظر اقتصادی مفیدترین سایت ها برای فروش و تبلیغات هستند. همین امر در مورد متخصصان پزشکی نیز صدق می کند. در واقع، این متخصصان که در مطب ها کار می کنند به بیمارانی نیاز دارند که چرخه اقتصادی را برای آنها معکوس کنند.

از این رو سئو سایت پزشکی برای افزایش بیماران مطب استفاده می شود. سئو سایت پزشکی در این زمینه کاربرد گسترده ای دارد اما نکته مهم در بعد اقتصادی این جریان تبلیغات است.

به همین دلیل سئو وب سایت پزشکی نقش زیادی در ارائه یک مطب یا متخصص دارد. این ترافیک که توسط بیماران در وب سایت ها انجام می شود نقطه اوج این روند است.

10 نکته برای سئو سایت پزشکی

در حوزه دیجیتال مارکتینگ سئو حرف اول را می زند و به همین دلیل می تواند کمک بزرگی به موفقیت دامنه آنلاین و وب سایت کند.

حال برای درک بهتر این سوال به 10 نکته سئو سایت بهداشتی و پزشکی اشاره می کنیم که هر کدام به شکلی خاص بر پیشرفت سایت پزشکی شما تاثیر می گذارد.

به عبارات جستجویی که بیماران برای یافتن متخصصان پزشکی استفاده می کنند توجه کنید

عبارات جستجوی بیمار به معنای همان کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی آشناترین جستجوهایی هستند که در حوزه های مختلف متفاوت هستند.

در مورد سایت های پزشکی، کلمات کلیدی از سایتی به سایت دیگر متفاوت است. دلیل این مشکل تخصص های متفاوت پزشکان است. کلمات کلیدی جزء اصلی سئو سایت پزشکی هستند.

به دلیل این مشکل، تمرکز باید بر روی کلمات و عبارات انتخاب شده توسط بیماران برای جستجو در اینترنت باشد. سئو سایت پزشکی یا هر سایت دیگری از قانون توجه به کلمات کلیدی پیروی می کند.

همچنین موتورهای جستجو از کلمات کلیدی مشابهی برای پیوند دادن برخی سایت ها و عبارات جستجو استفاده می کنند. بنابراین یافتن کلمات کلیدی مرتبط و پرکاربرد یکی از اولین قدم ها در جهت سئو سایت پزشکی است.

  • تلاش برای به دست آوردن یک رتبه EAT بالا
  • در مورد EAT باید توجه داشت که این کلمه به معنای تخصص، نویسندگان است
  • به موقع بودن و قابل درک بودن نیز به نفع سیستم EAT است.

سئو پزشکی شامل چه مواردی می شود؟

بهینه سازی وب سایت پزشکی شامل موارد زیر است:

  • طراحی سایت پزشکی کاملا بهینه از نظر منبع
  • جستجوی کلمات کلیدی با تجزیه و تحلیل هدفمند با استفاده از ابزارهای به روز
  • تولید محتوا با محوریت پزشکی و البته Uniqe و با کیفیت مناسب برای مخاطب
  • نام تجاری
  • فعالیت رسانه های اجتماعی که توسط Social Signal تولید می شود
  • ساخت بک لینک های قدرتمند

داشتن یک استراتژی سئو طبیعی حیاتی است. ربات های گوگل مجهز به الگوریتم های بسیار هوشمندی هستند و به راحتی می توانند سئو کلاه سفید را از اجرای بی رویه سئو کلاه سیاه تشخیص دهند و سایت شما جریمه و در نهایت باعث خروج شما از نتایج جستجو می شود.

توجه به طراحی سایت

در اصول سئو سایت پزشکی یا هر سایت دیگری، طراحی سایت مناسب و روان تاثیر بسزایی در جذب کاربران به فضای مجازی دارد.

طراحی سایت بدی که ساختار ضعیفی دارد و گیج کننده است نمی تواند بر نظر مردم در مورد استفاده از محتوای سایت تأثیر مثبت بگذارد! در نتیجه باید از طراحان خبره وب سایت کمک بگیرید تا حرکت چشم را برای کاربران خود آسان کنید.

مشکل دیگر این است که میزان تحقیق کاربران در سایت باید افزایش یابد. این اتفاق کامل بودن محتوای ارائه شده در سایت شما را نشان می دهد که افراد را برای مدت طولانی تری درگیر خود کرده است.

در مورد سئو سایت پزشکی، افراد باید به لطف اطلاعات موجود در محتوا، بتوانند به خوبی با محتوا ارتباط برقرار کنند. این سوال علاوه بر موفقیت شما در بحث سئو سایت پزشکی باعث آگاهی مردم و انتشار گسترده این مطالب می شود که به اندازه سئو سایت پزشکی اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

بازاریابی محتوا برای یک سایت پزشکی

بازاریابی فقط فروش محصولات نیست! در عوض، منطقه وسیعی را پوشش می دهد که ثبات و ردیابی مداوم افراد در طراحی سایت پزشکی شما را فراهم می کند.

در بازاریابی محتوا باید یک برنامه منظم برای ارسال مطالب و مقالات دنبال کنید تا بتوانید افراد را جذب کنید. سئو سایت پزشکی کاملاً به اصل پایداری پایبند است.

هنگامی که کلمات کلیدی افراد را با محتوا و سایت شما آشنا می کند، آنها را با سایت شما درگیر می کند. بنابراین باید ارزش علمی مقالات خود را افزایش دهید تا این تداوم در جهت مثبت عمل کند.

همچنین می توانید از وبلاگ ها و پست ها در قالب محتوای سایت پزشکی استفاده کنید و جذابیت داستان را برای ایجاد ترافیک بیشتر کنید. این ترافیک ها به تنهایی باعث می شود سئو سایت پزشکی شما به درستی کار کند.

از URL های کوتاه و منطقی استفاده کنید

در واقع عبارت URL مخفف Uniform Resource Locator است که به لینک اتصال به شبکه اینترنت اختصاص داده می شود. در یک تعریف دقیق تر، URL را می توان یک آدرس خاص برای یک صفحه یا فایل در یک وب سایت در اینترنت گفت.

با در نظر گرفتن همین موضوع، هر چه یک URL کوتاهتر و متناسب با موضوع سایت پزشکی باشد، ماندگارتر خواهد بود. در واقع استفاده از این URL های کوتاه رفتار حرفه ای از نظر زمان کاربران را نشان می دهد که لحظه ای مثبت برای سئو سایت پزشکی محسوب می شود.

با در نظر گرفتن همه این موارد، شما می توانید عاملی برای بهبود سئو سایت پزشکی خود و افزایش بیماران مطب خود باشید. یا با کارشناسان تیم طراحی سایت و خدمات سئو سایت محمد جانبلاغی مشورت کنید.

هزینه سئوی پزشکی چقدر است؟

پرسیدن هزینه سئو در یک وب سایت پزشکی درست مانند این است که مشتری به شما مراجعه کند و از شما بپرسد که هزینه جراحی چقدر است؟

خب جواب این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد! چه جراحی لازم است، مشکل بیمار دقیقا چیست، در کدام بیمارستان می خواهد عمل شود، جراحی چقدر طول می کشد و خیلی چیزهای دیگر!

در واقع قیمت سئو نسبت به رقابت تعیین می شود. به عنوان مثال رقابت در زمینه خرید بلیط قطار و به طور کلی در شبکه فارسی بسیار بالاست.

بنابراین وقتی کارفرمایی داریم که می خواهد سایت خود را در این زمینه بهینه کند، باید هزینه های زیادی برای سئوی محتوا و خارجی برای او در نظر بگیریم.

اما اگر کارفرما بخواهد سایت خود را در زمینه ای کمتر رقابتی مانند خرید و فروش گرمایش بهینه کند، قطعا هزینه های او نسبت به سایر حوزه ها کاهش می یابد.

در مورد سایت های پزشکی هم همینطور است. در واقع سئوی سایت در زمینه دندانپزشکی زمین تا آسمان متفاوت است و قیمت ها نیز متفاوت است.

جدای از آنها نکته دیگری که در تعیین قیمت سئو وب سایت پزشکی نقش بسزایی دارد نیازهای کارفرما است!

به عنوان مثال، ممکن است یک کارفرما بخواهد تنها با 5 کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل باشد، در حالی که کارفرمای دیگری به 40 کلمه کلیدی نیاز دارد. این موضوع دوباره روی قیمت تاثیر می گذارد.

منابع

https://www.outranking.io/seo-for-medical-practices/
https://comradeweb.com/blog/medical-seo-tips-to-improve-seo-for-medical-websites/
https://rockcontent.com/blog/medical-seo/
https://mediaboom.com/news/medical-seo/
https://www.thehoth.com/blog/seo-tips-for-doctors/
https://purpletieguys.com/healthcare-seo-fundamentals-to-grow-practice/
https://blog.madebyxds.com/medical-seo
https://www.seomedical.com/knowledge-center/what-is-medical-SEO.php

5/5 - (10 امتیاز)