لینک جویس چیست؟ توضیحات کامل Link Juice

لینک جویس چیست؟ توضیحات کامل Link Juice

Link juice یک اصطلاح عامیانه است که برای توصیف و اندازه گیری میزان قدرتی که یک بک لینک به سایت دیگری می دهد و در نتیجه آن را تقویت می کند استفاده می شود.

اگر وب سایتی با پیوند (DoFollow) به سایت دیگری ارجاع دهد، برخی از ویژگی های مثبت آن (مثلاً رتبه صفحه، TrustRank) را منتقل می کند و بنابراین موتور جستجو آن را توصیه می کند. هر چه حجم لینک از یک لینک به یک سایت لینک شده بیشتر باشد، بک لینک قوی تر است.

عصاره لینک های داخلی و خارجی

استخراج از پیوندهای داخلی و خارجی متفاوت است:

بازیابی لینک خارجی قدرت پیوندی است که از دامنه دیگری منتقل می شود. استخراج لینک داخلی، قدرت پیوندی است که از طریق لینک سازی داخلی به سایر صفحات داخلی دیگر منتقل می شود.

در اینجا توجه به تعداد لینک های داخلی یک سایت مهم است. هرچه تعداد پیوندها بیشتر باشد، عصاره پیوند کمتری برای هر پیوند ارسال می شود. با توزیع هدفمند پیوند، پیوندها به صفحاتی که برای مدیر وب سایت مهم هستند را می توان تقویت کرد

لینک جویس به عنوان یک عامل تاثیرگذار در سئو

در سئو سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، نمایه بک لینک و (TrustRank) مهمترین فاکتورهای مرتبط با لینک جویس هستند، زیرا میزان لینک واکشی شده برای پروفایل لینک سایت مهم است:

هر چه سایت‌های لینک‌دهنده از نظر TrustRank قوی‌تر باشند، عصاره پیوند بیشتری از آنها به سایت‌هایی که به آنها لینک می‌دهند جریان می‌یابد. معمولا چندین لینک (DoFollow، NoFollow) از یک سایت به سایت های مختلف می روند.

همیشه بک لینک پروفایل خود را بررسی کنید!

پیوندهای ورودی و عصاره پیوندهایی که از وب سایت شما خارج می شوند همیشه باید نظارت شوند. مدت زمان و هدف گذاری استراتژی ساخت لینک شما می تواند مزایای عمده ای در رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی داشته باشد.

می توانید ساختار پیوند را با راه حل های نرم افزاری مبتنی بر داده مانند Searchmetrics Suite یا Google Search Console تجزیه و تحلیل کنید. به طور کلی، چنین خلاصه ای از تمام ویژگی های مهم ساختار نمایه بازخورد را می توان به دست آورد.

در این ابزارها، نه تنها می توانید یاد بگیرید که کدام لینک ها به یک سایت می آیند و کدام یک از آن خارج می شوند، بلکه می توانید نحوه تعامل پیوندها با ویژگی های (DoFollow) و (NoFollow) را نیز مشاهده کنید.

این ابزارها لینک های شکسته را از لینک های صحیح در یک فضای گرافیکی جدا کرده اند که می توانید از آنها برای رفع عناصر لازم استفاده کنید.

توزیع عصاره پیوند بر اساس یک اصل ساده است: عصاره پیوند به درستی و منصفانه تقسیم می شود: هر سایت به اندازه یا به اندازه دیگران دریافت می کند. سهمی که یک سایت لینک شده از آب پیوند سایت پیوند دهنده دریافت می کند با تعداد کل سایت های پیوند شده نسبت معکوس دارد.

هر چه تعداد سایت‌هایی که لینک شده‌اند بیشتر باشد، عصاره لینک کمتری به هر یک منتقل می‌شود.

عصاره پیوند یا اصل آب پیوند معمولاً تحت فرض مبادله کار می کند. از آنجایی که مقدار لینک آبمیوه ای که یک سایت می تواند به خود منتقل کند، با مقدار لینکی که از سایت های دیگر دریافت می کند، افزایش می یابد.

منابع

https://www.3qdept.com/blog/what-is-link-juice-and-how-to-get-more-of-it-part-1/
https://www.woorank.com/en/edu/seo-guides/link-juice
https://www.searchmetrics.com/glossary/link-juice/
https://moz.com/learn/seo/what-is-link-equity

5/5 - (10 امتیاز)