طراح سایت کیست و چه تخصصی دارد؟

طراحی سایت در فرانسه

هدف از مقاله زیر آشنایی با طراح سایت و تجربه وی می باشد. طراح سایت یا مدیر سایت شخصی است که به صورت حرفه ای صفحات وب را برای یک سایت اینترنتی طراحی می کند.

تجربه یک طراح وب در بارگذاری صفحات وب از طریق دانش برنامه نویسی، اطلاعات را پردازش می کند و سپس وب سایت را با توجه به نوع تبلیغات یا موضوع سایت پیاده سازی می کند.

طراحی وب سایت که یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی می باشد توسط یک طراح مجرب و مجرب یعنی طراح وب سایت انجام می شود تا مدیران، کارفرمایان و هر شخص حقیقی یا حقوقی که قصد ارتقاء شغلی و حرفه ای خود را داشته باشد و زمینه کاری حرفه ای خود را به تمام دنیا معرفی کنید، یک سایت تخصصی ایجاد کنید.

برای اینکه بدانید طراح وب کیست و تخصص او چیست، وظایف اصلی یک طراح وب چیست و … تا پایان مقاله امروز با ما همراه باشید.

طراح سایت کیست؟

طراح سایت شخصی است که از طریق عناصر زیبایی شناختی و تصاویر زیبا و چشمگیر وب سایت را ارتقا می دهد. ما می توانیم روزانه ده ها سایت را برای اهداف خود، به خصوص سایت های فروش آنلاین، بازدید کنیم و پس از چند ثانیه با اکراه از آن صفحه خارج شویم!

دلیل این خروج سریع می تواند نبود افکت های زیبا یا طراحی نامناسب سایت باشد که ما را به هدفی که به دنبال آن هستیم نمی رساند. یک طراح وب سایت با هدفی خاص و درک نیاز کاربران سعی می کند از ایده های جدید و مدرن استفاده کند و وب سایت را از نظر بصری بهبود بخشد.

گاهی اوقات یک طراح از کدنویسی استفاده می کند و گاهی نیازی به آن نیست زیرا مهمترین کار یا هدف یک طراح وب سایت استفاده از ایده های نوآورانه و خلاقانه است که بازدید زیادی از یک صفحه وب را به همراه دارد.

برخی از افرادی که طراحی وب سایت را به صورت حرفه ای انجام نمی دهند، بیشتر تمرکز خود را دارند یا در واقع فکر می کنند که وظیفه آنها کدنویسی وب سایت است، اما می توان گفت که یک طراح وب سایت موفق است و می تواند رضایت مدیر سایت یا کاربرانی را که علاوه بر کد نویسی به زیبایی و قالب های جذاب وب سایت توجه کنید.

برای روشن شدن موضوع می توان توضیح داد که کار اصلی کدنویسی مربوط به توسعه دهنده وب است. مهارت و تخصص طراح وب سایت انعکاس و تمرکز بر زیبایی بصری کاربران است. چیزی که مخاطبین را جذب می کند و در نهایت یک سایت را بهینه می کند.

طراح سایت و وظایف او

بسیاری از مردم علاقه زیادی به دنیای فناوری اطلاعات و فناوری دارند. عشق به برنامه نویسی، عشق به طراحی و علاقه عمومی به سیستم عامل های متعدد، در نهایت آنها را به سمت طراحی وب سایت سوق می دهد.

برای اینکه بتوانید مانند بسیاری از افراد حرفه ای وب سایتی طراحی کنید، ابتدا باید یک طراح موفق و با تجربه باشید و در کنار علاقه و استعداد، تجربه و مهارت کسب کنید. هر طراح یک سری وظایف دارد که اصلی ترین وظایف و تخصص یک طراح وب سایت زیباسازی بخش ها یا لایه های سایت است.

طراح ابتدا آنچه را که قصد طراحی آن را دارد در ذهن خود تصور می کند و خود را به جای کاربر قرار می دهد و وب سایت خلاقانه او را ارزیابی می کند. با توجه به نوع طراحی سایت که می تواند طراحی سایت وکالتطراحی سایت پوشاکطراحی سایت پزشکی , طراحی سایت املاک , طراحی سایت خبری  , طراحی سایت کودکان , طراحی سایت موزیک , طراحی سایت نمایشگاهی , طراحی سایت هنری و … باشد.

طراح وب سایت وظیفه دارد طرح های جدید و جذاب را از ذهن خود در صفحه وب آپلود کند.

به طور کلی وظایف طراح سایت به شرح زیر است:

 • احترام به نظر مشتری و استفاده از ایده های او
 • برآورده کردن تمام انتظارات مشتری در مورد ظاهر سایت
 • برنامه ریزی دقیق از نوع طرح، انتخاب افکت، رنگ، فونت، پس زمینه و …
 • ایجاد صفحات به صورت منظم و شفاف برای افزایش بازدید کاربران
 • اضافه کردن فیلم، فایل های صوتی، عکس های با کیفیت بالا
 • تست سایت و تست بعد از طراحی
 • تحویل به موقع سایت به کارفرما و بارگذاری سرور با توجه به قیمت مناسب برای مشتری

مهارت و تخصص طراح وب سایت چیست؟

توانایی طراح وب و ذهن باز برای طراحی وب سایت ارجحیت دارد. اما برای اینکه طراحی سایت کاملاً اصولی و استاندارد باشد و همه مخاطبین و کاربران را از هر نقطه دنیا و از هر قشری جذب کند، مهارت و تخصص یک طراح سایت نیز لازم است.
از جمله مهارت ها و تخصص های طراح سایت در زیر به آن ها اشاره می کنیم پس با دانستن این اصطلاحات می توانید یک

طراح وب سایت متخصص، خلاق و با تجربه را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید و یا خودتان این حرفه فوق العاده و هیجان انگیز را انتخاب کنید:

 • تسلط به زبان برنامه نویسی وب
 • تسلط بر دنیای اینترنت و مفهوم اولیه شبکه
 • آشنایی کامل با نرم افزارهای مرتبط با شبکه
 • توانایی و استعداد در حل مسائل مربوط به طراحی وب سایت
 • و غیره

برای داشتن یک کسب و کار موفق و سودآور روزانه بیش از هفتاد هزار وب سایت راه اندازی می شوند و توسط طراحان ماهر ساخته می شوند. این نشان دهنده پذیرش این افراد حرفه ای در زندگی به خصوص در تجارت است.

نکته مهم در مورد طراحی سایت یا در واقع طراح وب سایتی که یک وب سایت کاملا زیبا و مناسب می سازد، امکان پذیرش جوانان با اراده و ایده در آموزشگاه های تخصصی طراحی سایت است.

زیرا پذیرش مشتریان و کارفرمایان برای طراحی وب سایت و پیاده سازی صفحات وب نشان دهنده نیاز یک جامعه به طراح وب است.

یک طراح وب سایت این امکان را دارد که زیر نظر شرکت های بزرگ و معروف سفارش ها را دریافت کند و یا به صورت شخصی این کار را انجام دهد که در هر دو صورت با گذراندن دوره های تخصصی و خلاقیت خود می تواند بهترین نتیجه را بگیرد و فرد را در جامعه ضروری و ضروری کند.

منابع

https://targetjobs.co.uk/careers-advice/job-descriptions/web-designer-job-description
https://www.simplilearn.com/web-designer-article
https://www.coursera.org/articles/web-designer
https://www.technojobs.co.uk/info/it-job-roles/what-is-a-web-designer.phtml
https://brainstation.io/career-guides/what-is-a-web-designer
https://www.careerexplorer.com/careers/web-designer/
https://in.indeed.com/career-advice/finding-a-job/what-is-a-web-designer
https://www.flux-academy.com/blog/what-is-a-web-designer

5/5 - (10 امتیاز)