دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف چیست؟

دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف چیست؟

اگر علاقه مند بودید باید بدانید که قیمت ساخت وب سایت در شرکت های مختلف یکسان نیست. آیا می دانید دلیل تفاوت قیمت توسعه وب سایت در این شرکت ها چیست؟ به نظر شما چه عواملی باعث این تفاوت قیمت در طراحی سایت می شود؟

همانطور که می دانید امروزه داشتن یک وب سایت برای موفقیت و رشد هر کسب و کاری ضروری است. حتی اگر کسب و کار شما پنجاه سال قدمت دارد اما وب سایت ندارید. باید بدانید که دیر یا زود شکست خواهید خورد.

افزایش تقاضا برای طراحی سایت، شرکت های کوچک و بزرگ بسیاری را بر آن داشته تا در این زمینه فعالیت کنند. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که بارها اقدام به طراحی سایت کرده اید و از دیدن هزینه های هنگفتی که برخی شرکت ها برای این کار می پردازند پشیمان شده اید.

حقیقت این است که تفاوت های قابل توجهی بین هزینه های پیشنهادی شرکت های مختلف طراحی وب وجود دارد. این موضوع باعث سردرگمی علاقه مندان به طراحی وب سایت شده است.

جالب و در عین حال لازم است بدانید که عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند تا این تفاوت قیمت قابل توجه را ایجاد کنند.

در زیر مهمترین عوامل موثر در تفاوت قیمت طراحی وب سایت در شرکت ها را ارائه و مورد بحث قرار می دهیم.

عوامل موثر بر تفاوت قیمت طراحی وب سایت در شرکت ها

کیفیت طراحی سایت

بپذیرید که کیفیت طراحی سایت برای همه شرکت ها یکسان نیست. سایت طراحی شده توسط برخی از شرکت ها کیفیت بالایی دارد و مطمئناً گرانتر است. در عین حال کیفیت کار گروهی شرکت ها راضی کننده نیست. بنابراین جای تعجب نیست که هزینه دریافتی بسیار کمتر باشد.

در نظر داشته باشید که امکانات ارائه شده توسط شرکت طراحی سایت تاثیر بسزایی در قیمت نهایی دارد. داشتن برخی کارکردها و قابلیت ها ضروری است که عدم وجود آنها باعث ایجاد مشکل در عملکرد سایت می شود. این در حالی است که برخی از آنها اختیاری تلقی می شوند و بدون شک در صورت استفاده متحمل هزینه خواهند شد.

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که امنیت سایت شما را تضمین کند. از دیگر امکاناتی که باعث بهبود کیفیت طراحی وب سایت و بر همین اساس افزایش هزینه های طراحی می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل پنل اختصاصی

سرعت بالا

مدیریت حرفه ای مشتری

گزارش های تحلیلی در سایت

مرتب سازی و فیلترینگ قدرتمند

امکان اتصال به سیستم های مختلف پستی

مدیریت کاتالوگ و سفارش

و …

استاندارهای طراحی سایت بر اساس سئو

بهینه سازی در سایت یا سئو تاثیر بسزایی بر کیفیت سایت دارد. سئوی حرفه ای سایت باعث بهبود رتبه آن در موتور جستجوی گوگل شده و اعتبار آن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

آیا می خواهید سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده شود؟ آیا می خواهید ترافیک ورودی به سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه فروش و درآمد سایت را افزایش دهید؟!

در چنین شرایطی باید هزینه بیشتری به شرکت های طراحی سایت پرداخت کنید و از آنها بخواهید که وب سایت شما را بر اساس اصول سئو برنامه ریزی کنند.

گرافیک سایت

تاثیر گرافیک وب سایت بر هزینه طراحی وب سایت بر هیچکس پوشیده نیست. هر چه سایت طراحی شده از نظر ظاهری و ساختار گرافیکی پیچیده تر باشد، کارمزد بیشتری دریافت می کند. لازم به ذکر است که استفاده از برخی عناصر گرافیکی در طراحی وب سایت اگرچه ممکن است پرهزینه باشد، اما ارتباط بهتری بین کاربر و وب سایت ایجاد می کند. این امر تاثیر شگفت انگیزی در افزایش بازدید سایت و درآمد فروش دارد.

کد نویسی ویژه

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام سفارش طراحی سایت و تخمین قیمت باید به آن توجه ویژه داشت، استفاده از وب سایت آماده یا کدنویسی خاص است.

ابتدا مشخص کنید که قصد استفاده از سیستم های مدیریت محتوا را دارید یا می خواهید طراحی و راه اندازی سایت را به شرکت های متخصص در این زمینه بسپارید و از آنها بخواهید که فقط کد نویسی سایت را انجام دهند؟

هر یک از روش های فوق هزینه های متفاوتی را برای شما به همراه خواهد داشت. جالب و در عین حال لازم است بدانید که هزینه طراحی وب سایت با سیستم های مدیریت محتوا که شما آن را با نام CMS نیز می شناسید بسیار مقرون به صرفه تر از طراحی وب سایت به تنهایی است.

در روش انحصاری کد نویسی از ابتدا انجام می شود و از آنجایی که کدهای نوشته شده فقط مختص سایت شماست، هزینه آن بیشتر خواهد بود. سایت های سفارشی منحصر به فرد هستند و نمونه مشابهی در اینترنت وجود نخواهد داشت.

هزینه های عملیاتی شرکت

هزینه های عملیاتی شرکت های طراحی سایت از جمله هزینه هایی است که گاهی از چشم مشتریان پنهان می ماند.

هزینه خرید و تمدید دامنه، هزینه خرید و تمدید هاست، هزینه خرید بک لینک، هزینه تبلیغات و عکاسی محصول نمونه هایی از هزینه های عملیاتی این شرکت ها می باشد.

هزینه خرید دامنه و تمدید آن

دامنه سایت با توجه به نوع آن با پسوندهای مختلفی ثبت می شود. .com و مهم است.البته این موضوع در قیمت ها و بر همین اساس در هزینه های توسعه وب سایت تاثیر بسزایی دارد. لازم به ذکر است که هزینه خرید هاست بسته به میزان اطلاعات سایت و بازدید متفاوت است. حتی روش طراحی وب سایت بر قیمت هاست تاثیر می گذارد.

هزینه های تبلیغات و عکاسی

هزینه های تبلیغات و عکاسی از دیگر هزینه های عملیاتی شرکت های طراحی سایت می باشد. همانطور که می دانید سایت شما برای دیده شدن نیاز به تبلیغات دارد. بدون صرف هزینه امکان تبلیغ وجود ندارد. بنابراین این جزء را به لیست عوامل موثر بر تفاوت قیمت طراحی وب سایت در شرکت ها اضافه کنید.

من دست تو را می گیرم! آیا فروشگاه اینترنتی دارید یا محصولات فیزیکی را در سایت خود می فروشید؟! اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، لطفا هزینه عکاسی از محصولات خود را به لیست اضافه کنید!

به طور خلاصه تفاوت در هزینه های عملیاتی شرکت مانند خرید و تمدید دامنه، خرید و تمدید، خرید بک لینک، هزینه تبلیغات و هزینه عکاسی محصول می تواند منجر به تفاوت در هزینه طراحی وب سایت بین شرکت ها شود.

حاشیه سود شرکت طراحی وب سایت

برخی از شرکت های طراحی سایت حاشیه سود خود را محدود کرده و در نتیجه توجه مشتریان را به خود جلب می کنند.

افرادی که به طراحی سایت علاقه دارند با دیدن هزینه های پایین این شرکت ها ترجیح می دهند کار خود را به آنها بسپارند.

اگرچه این شرکت ها سود کمتری دارند، اما مشتریان بیشتری را جذب می کنند و در نتیجه درآمد بیشتری کسب می کنند.

در طرف دیگر شرکت هایی که حاشیه سود پایینی دارند، شرکت هایی هستند که سود بیشتری دارند. این مشکل ممکن است دلایل مختلفی از جمله سابقه طولانی شرکت، دستمزد بالای تیم طراحی و … داشته باشد.

پس در انتخاب شرکت طراحی سایت به این سوال مهم توجه کنید و در نظر داشته باشید که گران بودن همیشه به معنای خاص بودن نیست.

گاهی اوقات کیفیت خدماتی که از شرکت های طراحی سایت با قیمت های مختلف دریافت می کنید یکسان است. بنابراین هزینه اضافی که می پردازید همان هزینه ای است که شرکت برای نام و شهرتش از شما می گیرد!
نتیجه
اگر از شرکت های توسعه وب سایت های مختلف بازدید کرده باشید، حتما متوجه تفاوت آشکار قیمت ها بین شرکت های مختلف شده اید. لازم به ذکر است که عوامل مختلفی باعث این تفاوت قیمت می شود. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به کیفیت طراحی سایت، کدگذاری ویژه، خدمات پشتیبانی، هزینه های عملیاتی، حاشیه سود شرکت و … اشاره کرد.

5/5 - (7 امتیاز)