بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک ها از نظر رتبه بندی موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای دارند. اما باید توجه داشت که تاثیر تمامی بک لینک ها در رتبه بندی یکسان نیست.

در حالی که برخی از بک لینک ها به بهبود رتبه سایت کمک می کنند، برخی دیگر باعث کاهش رتبه سایت می شوند. برای آشنایی بیشتر با راز خرید بک لینک و تاثیرات ان ها با ما همراه باشید.

بک لینک چیست؟

لینک از یک سایت به سایت دیگر بک لینک نامیده می شود. در این مورد گفته می شود سایت A به سایت B بک داده است از طرفی سایت B از سایت A بک لینک دریافت کرده است.

کاربرانی که در سایت A هستند از سایت A خارج شده و با کلیک بر روی لینک مورد نظر وارد سایت B می شوند. بنابراین این لینک یک لینک خروجی برای سایت A و یک لینک ورودی برای سایت B محسوب می شود. اگر شما روی کلمه خرید بک لینک کلیک کنید وارد یک صفحه دیگری می شوید. در واقع ما به صفحه خرید بک لینک لینک داده ایم.

معرفی انواع بک لینک

علاوه بر ورودی یا خروجی، بک لینک ها دسته دیگری نیز دارند که بک لینک های فالو و غیرفالو هستند.

بک لینک فالو

زمانی که گوگل به هر صفحه وب رتبه ای اختصاص داد و در واقع یک رتبه صفحه را برای همه پیاده سازی می کند، بک لینک ها تحت تاثیر این رتبه قرار می گیرند.

با وارد کردن PageRank، هر بک لینک می تواند بخشی از آن پیج رنک را طبق شرایط خود به صفحه فرود منتقل کند. همه بک لینک ها به صورت پیش فرض این انتقال رتبه را انجام می دهند و تحت این شرایط بک لینک بعدی نامیده می شوند.

بک نوفالو

اما برخی از وب مسترها با استفاده از کد HTML ساده از این انتقال رتبه جلوگیری می کنند. به این ترتیب یک صفحه می تواند پیوندی به صفحه ای از سایت دیگر داشته باشد، اما رتبه و ارزشی را از صفحه منبع دریافت نمی کند. به این نوع بک لینک، بک لینک نوفالو می گویند.

تاثیر بک لینک بر سئو

همانطور که می بینید، بک لینک ها در واقع کاربران را از یک سایت به سایت دیگر هدایت می کنند. به عبارت دیگر، بک لینک ها درگاه هایی برای حرکت کاربران در فضای شبکه هستند.

دو موقعیت را در نظر بگیرید؛ کشوری که ده در به روی یک سایت باز است و کشوری که هزار در به روی آن باز است. در چه صورت کاربران بیشتری به این وب سایت هدایت می شوند؟ بنابراین، بک لینک ها شانس جذب کاربران برای یک سایت را افزایش می دهند.

یک وب سایت تا زمانی که بازدید کننده ای نداشته باشد شانسی برای بهبود رتبه خود ندارد. رتبه هایی که گوگل به سایت ها در صفحات جستجو می دهد تا حد زیادی به رفتار کاربران سایت بستگی دارد.

با مرور طولانی مدت هر کاربر در صفحات یک وب سایت یا بازدید مجدد از همان وب سایت پس از مدت زمان مشخص، رتبه سایت بهبود می یابد.

اما این در واقع یک اثر غیر مستقیم بک لینک در سئو است. تاثیر اصلی و مستقیم بک لینک در سئو چیز دیگری است; مشکل این است که یک سایت تنها زمانی می تواند از سایت های دیگر بک لینک بگیرد که محتوای جدید، جالب یا معتبر داشته باشد.

در غیر این صورت، هیچ سایتی به محتوای بی فایده یا تکراری لینک نخواهد داد.

به همین دلیل، گوگل هر بک لینک را به عنوان یک رأی موافق در نظر می گیرد. رای هایی که سایت های دیگر به او داده اند.

هر چه یک سایت رای بیشتری داشته باشد، قابل اعتمادتر است و در نتیجه سزاوار رتبه بهتر در صفحه نتایج جستجو است. این تاثیر مستقیم بک لینک ها بر سئو است.

نحوه ایجاد بک لینک برای سایت

اگرچه تولید محتوای با کیفیت و خوب به تنهایی می تواند توجه مدیران سایت را برای استفاده از محتوا جلب کند و آنها را مجبور به لینک گذاری کند، اما برای تسریع در این روند باید خودتان کار را انجام دهید و چند لینک بسازید.

پست مهمان

برای این منظور می توانید در وب سایت هایی که از نویسندگان مهمان استقبال می کنند مقاله بنویسید. یکی از نمونه های این سایت ها برخی از وب سایت های آموزشی هستند. شما می توانید محتوای آموزشی با کیفیتی را در زمینه کاری خود ایجاد کنید و در آن بک لینک هایی قرار دهید که به صفحات مهم وب سایت شما منتهی می شود و سپس در سایت میزبان منتشر کنید.

صفحات وب سایت شکسته

یکی دیگر از روش های لینک سازی، مرور سایت هایی است که موضوعی مشابه با شما دارند و صفحات ناقص یا لینک های خراب آنها را پیدا می کنید. پس از آن کافی است یک مقاله مناسب برای این صفحه تهیه کنید و از طریق یک اقدام خیریه با مدیر این وب سایت تماس بگیرید. آنها را در مورد مشکل آگاه کنید و سپس راه حل خود را که از قبل آماده است ارائه دهید. به احتمال زیاد استقبال خواهند کرد.

شما می توانید همین کار را برای لینک های سایت شکسته انجام دهید و از آنها بخواهید به یکی از صفحات سایت شما پیوند دهند

رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از روش های بسیار مهم و ارزشمندی که بسیاری از کارشناسان سئو به آن توجه دارند، انتشار رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ آگهی pbn است. به این ترتیب می‌توانید محتوای خود را در سایت‌ها و رسانه‌های محبوب منتشر کنید و به انکر تکست‌های مهم لینک دریافت کنید.

احتمالاً متوجه شده اید که همه پیوندها ارزش یکسانی ندارند. فالو بک لینک هایی که از سایت های معتبر، شناخته شده و دارای رتبه گرفته شده اند، ارزش بسیار بهتری نسبت به سایر بک لینک ها دارند. به خصوص زمانی که آنها دارای حوزه تجاری مشابه با سایت شما هستند یا به نوعی مرتبط هستند.

از سوی دیگر، برخی بک لینک ها نه تنها بی فایده است، بلکه حتی باید از آنها پرهیز کرد; زیرا می توانند آسیب های جبران ناپذیری به وب سایت شما وارد کنند. یکی از این نوع بک لینک ها خرید بک لینک از سایت های اسپم است.

هرگز در سایت های هرزنامه یا مزرعه ها لینک نکنید. سایت هایی که محتوای خاصی ندارند و صرفا برای لینک سازی ایجاد شده اند. این نوع سایت ها معمولا صفحاتی پر از لینک به سایت های مختلف با موضوعات مختلف و نامرتبط دارند.

پس از چه سایت هایی باید بک لینک بگیریم و به طور کلی یک بک لینک با کیفیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ویژگی سایت های خوب برای گرفتن بک لینک

Domain Authority

همانقدر که دریافت بک لینک از سایت های اسپم خطرناک است، دریافت و خرید بک لینک از سایت های معتبر می تواند به بهبود رتبه سایت شما کمک کند.

گاهی اوقات یک سایت آنقدر معروف است که اصالت آن غیرقابل انکار است. اما برای تعیین اعتبار سایت ها معیار دیجیتالی به نام Domain Authority ایجاد شده است. اعتبار دامنه (DA) عددی بین 0 تا 100 است. هر چه این عدد به 100 نزدیکتر باشد دامنه معتبرتر است.

Page Authority

Page Authority دقیقاً همان تعریف DA را دارد با این تفاوت که در domain Authority اتوریتی کل دامنه سنجیده می شود اما در page Authority فقط مقدار همان صفحه در نظر گرفته می شود.

بنابراین، بهترین راه برای خرید بک لینک از یک سایت معتبر، لینک دادن به یک صفحه ارزشمند است. می توانید از ابزار Moz Bar برای یافتن PA و DA در سایت ها و صفحات مختلف استفاده کنید.

تعداد بک لینک خروجی

رتبه ای که باید از طریق بک لینک به سایت مورد نظر منتقل شود بین لینک های صفحه تقسیم می شود. بنابراین هرچه تعداد لینک های صفحه کمتر باشد ارزش بیشتری به سایت شما منتقل می شود.

میزان ارتباط سایت شما با سایت پیوند دهنده

وقتی از سایتی مرتبط با کسب و کار خود بک لینک دریافت می کنید، به احتمال زیاد به دلیل محتوای خوبی است که ایجاد کرده اید. چه چیزی تولید کرده اید که باعث ایجاد ارتباط بین رقبای شما شده است؟ البته این موضوع روی گوگل نیز تاثیر خواهد گذاشت.

نتیجه

همانطور که مشاهده کردید، نه تنها گرفتن بک لینک از سایت های معتبر آسان نیست، بلکه گرفتن بک لینک با کیفیت از این سایت ها دشوارتر است.

خدمات لینک بیلدینگ سرویس خرید بک لینک محمد جانبلاغی به عنوان یکی از محبوب ترین خدمات لینک سازی در نظر گرفته می شود زیرا کمپین های لینک بیلدینگ موثر رتبه بندی کلمات کلیدی سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد.

برای خرید بک لینک با کیفیت باید رعایت تمامی فاکتورهای اصولی را رعایت کنید و در نظر داشته باشید که خرید بک لینک باید توسط گروهی مطمئن و با تجربه در این زمینه انجام شود. امروزه فروش بک لینک در بسیاری از سایت ها دیده می شود، اما لزوما همه آنها معتبر نیستند و نمی توانند نیازهای شما را برای خرید بک لینک شامل خرید بک لینک باکیفیت و خرید بک لینک دائمی برآورده کنند.

اگر می خواهید بک لینک های با کیفیت بخرید، می توانید برای خدمات سئو سایت خود روی کمک ما حساب کنید.

تاثیر خرید بک لینک به خصوص خرید بک لینک pbn (خرید بک لینک قوی) چیزی است که در طول زمان ثابت شده است و متخصصان مختلف سئو پس از یک بار کار با ما, ما را برای همکاری انتخاب کرده اند.

منابع

https://backlinko.com/hub/seo/backlinks
https://mailchimp.com/marketing-glossary/backlinks/
https://moz.com/learn/seo/backlinks
https://www.semrush.com/blog/what-are-backlinks/
https://www.wpbeginner.com/glossary/backlinks/
https://ahrefs.com/blog/what-are-backlinks/
https://www.searchenginejournal.com/backlinks-what-they-are-how-to-get-them/468186/
https://www.searchmetrics.com/glossary/backlinks/

5/5 - (12 امتیاز)