باور

اعتقاد به زبان ساده همان ذهنیتی است که در ناخودآگاه ما وجود دارد. انواع مختلفی از باورها وجود دارد که برخی از آنها به موفقیت شما کمک می کنند. برعکس دیگران باعث می شوند که به عقب برگردید و شکست بخورید.

یکی از عوامل محدود کننده در زندگی شما باورهای شماست که باید باورهای اشتباه را شناسایی کرده و باورهای درست را جایگزین آنها کنید. اما تغییر باورها می تواند بسیار دشوار باشد.

اگر از تأثیر ایمان بر زندگی خود آگاه هستید و می دانید که اساس اصلی قانون جذب ایمان است، به دنبال راه هایی برای تغییر هر چه سریعتر باورهای نادرست یا منفی خود و همچنین راه هایی برای شکل دادن به باورهای واقعی باشید. یا مثبت اندیش باشید.

باورها یکی از دلایلی است که باعث می شود روند جذب برای شما متوقف شود و نتوانید به اهداف خود برسید.

برای درک بهتر معنی و مفهوم ساده ایمان، ابتدا باید از قدرت ایمان آگاه باشید. نیروی ایمان که اغلب با نام ایمان و باور شناخته می شود، قدرتمندترین و خلاق ترین نیروی جهان است.

باورها نقش مهمی در زندگی ما دارند زیرا بسیاری از موفقیت ها و شکست ها در زندگی هر فردی به خاطر باورهای درونی اوست. ایمان تأثیر منحصر به فردی بر امکان پذیری یا عدم امکان اکثر تصمیمات ما دارد.

برای مثال شاید یکی از اهداف و آرزوهای شما یک خودروی لامبورگینی مشکی باشد. سپس یک ارتعاش بسیار قوی برای رسیدن به کیهان و جهان اصلی برای رسیدن به آن ارسال می کنید.

اما ممکن است آن را نگیرید. یکی از دلایلی که شما به اهداف و خواسته های خود نمی رسید این است که باور ندارید با یک لامبورگینی مشکی می توانید به آن برسید. اگر به دو دلیل باور نداشته باشید، شما را از رسیدن به هدفتان باز می دارد.

دلیل اول: وقتی باور ندارید که می توانید به این ماشین یا حتی تمام خواسته هایتان دست پیدا کنید، فرکانس ارسالی شما به کائنات و کائنات کاهش می یابد. بنابراین وقتی باور ندارید که ارتعاشی که به کیهان می فرستید بسیار کوچک است و نمی توانید با آنچه می خواهید ارتعاش کنید.

دلیل دوم: وقتی به رسیدن به خواسته ها و اهداف خود اعتقاد ندارید، ارتعاش منفی و متناقضی از خواسته های خود می فرستید و بی اختیار وارد زندگی شما می شود و نمی توانید به اهداف اصلی خود برسید.

اما برای رسیدن به اهداف خود باید باورهای درست را با باورهای اشتباه جایگزین کنید.

یکی از مهمترین قوانین هستی و قوانینی که خداوند برای عالم و انسان قرار داده قانون ایمان است.

این یک اصل اساسی است که زیربنای اکثر ادیان، روانشناسی، فلسفه و متافیزیک است.

قانون باور میگه : هر چیزی رو که قویاً باور داشته باشی، تبدیل به حقیقت شما میشه“.

پروفسور ویلیام جیمز در سال ۱۹۰۵ نوشت : “باور، حقیقت رو خلق میکنه“.

دوست خوبم، واقعیت و قانون باور اینه : شما آنچه رو که می بینید باور نمی کنید، به جای آن، آنچه را که باور دارید میبینید.

باورهای عمیق شما تولید شخصیتی می کنن که واقعیت بیرونی شما رو مخدوش می کنه و باعث میشه که اشیا و امور را نه به شکلی که وجود دارن، بلکه به شکلی که باور دارید ببینید.

بدترین نوع باورها، باورهای خود محدود کننده هستن که شما اونا رو تو زندگی خودتون شکل دادین. اینا باورهای کاذب و دروغین هستن و باعث میشن که خودتون رو محدود و ناتوان ببینین.

مغز شما دیر یا زود به باورهای منفی عادت میکنه. ممکنه به این باور برسین که فاقد هوش و درایت هستی یا فاقد خلاقیت هستی.

نمی تونی در برابر جمع حرفی بزنی. نمی تونی وزن بدنتو کم کنی و در یک کلام نمی تونی به اهدافت برسی.

تحت تاثیر این باورهای خود محدود کننده، همیشه خودتو ارزون میفروشی و در پیگیری هدف هات تسلیم میشی.

از همه بدتر، با رفتارهایی که بروز میدی به اطرافیانت اطلاع میدی که از برخی از قابلیتها و کیفیت ها محروم هستی. اینجوری کل زندگی شما دگرگون میشه.

خبر خوش در مورد باورها اینه که همه باورها یاد گرفتنی هستن و هر چیزی که یاد گرفتی رو، می تونی فراموش کنی !

انواع باور ها

به طور کلی باورها به دو دسته باورهای منفی و باورهای مثبت تقسیم می‌شوند.باورهای منفی ذهن

تمام باورهای محدود کننده در زندگی شما، باورهای منفی هستند و تمام باورهای انگیزشی که به شما احساس خوبی می دهند و شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان قرار می دهند، باورهای مثبت هستند.

باورهای مثبت به باورهایی که باعث ایجاد احساس خوب و ایجاد انگیزه می شوند، باورهای مثبت می گویند.

باورهای مثبت شما را در تلاش هایتان موفق می کند. باورهایی که همیشه حال شما را خوب می کند و انرژی شما را برای سخت کوشی افزایش می دهد.

باورهای درونی مثبت باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود. با استفاده از باورهای مثبت هم می توانید به خواسته ها و آرزوهای خود برسید و هم مشکلات زندگی خود را حل کنید.

باورهای منفی

باورهای منفی یا باورهای محدود کننده، باورهایی هستند که کار و زندگی شما را محدود می کنند.

وقتی باورهای محدود کننده در زندگی شما شکل می گیرد باعث می شود نتوانید کار خود را به درستی انجام دهید و مشکلات زندگی خود را به درستی حل کنید و در زندگی و کسب و کار خود محدود شوید.

همه اینها به خاطر باورهای محدود کننده ای است که در ذهن شما ایجاد می شود. باور محدود کننده احساس منفی در شما ایجاد می کند و عزت نفس و اعتماد به نفس شما را از بین می برد.

برای دستیابی به پول و ثروت زیاد، ابتدا باید سیستم اعتقادی خود را بشناسید، با عملکرد ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه خود آشنا شوید و با جهت دهی و کنترل ذهن خود در جهت هدایت اهداف و خواسته های خود قدم بردارید.

اگر خدا آرزو را در قلب ما قرار دهد، او می داند که ما می توانیم آن را انجام دهیم. به قول دکتر الهی قمشه ای: «هوس دلیل بر استعداد است، وقتی انسان می خواهد چنین باشد، می دانی که می تواند.» نمی شود، چرا؟ چون قدرتی وجود ندارد.»

فردی که به دنبال کسب ثروت قانونی و فراوان است، قطعاً می تواند به این آرزو دست یابد، اما چه چیزی باعث می شود که انسان نتواند به این خواسته دست یابد؟

اولین و مهمترین مانع ثروتمند شدن باورهاست. اگر دنیایی که می بینیم به دلیل سیستم باورهای غلط ما احمقانه به نظر می رسد و اگر می خواهیم جهان را متفاوت ببینیم، باید سیستم اعتقادی خود را اصلاح کنیم.

 تغییر باورها

استفاده از تصاویر ذهنی یا تجسم خلاق یکی از راه های تغییر باورهاست که باید هر روز انجامش دهید. تجسم خلاق و تصاویر ذهنی یکی از راه های تمرکز بر دستیابی به خواسته ها و آرزوهاست.

با گذشت زمان، اگر از این قدرت تخیل خود استفاده کنید، می توانید باورهای درستی را در خود ایجاد کنید. برای استفاده از این قدرت بی نظیری که خداوند به ما داده است، باید دقیقاً تعیین کنید که چه می خواهید. لطفاً هر خواسته و هدفی را که دارید با جزئیات کامل و دقیق در کتاب آرزوها و خواسته های خود بنویسید.

برای استفاده از قدرت تصاویر ذهنی، باید خواسته ها و آرزوهای خود را با جزئیات کامل تجسم کنید. هر چه بیشتر احساس کند و بهتر باشد، نشانه آن است که شما در حال ارسال ارتعاش به کیهان و کیهان هستید و اگر ارتعاش هدف خود را بیشتر و بیشتر به کیهان بفرستید، به مرور زمان ارتعاشی که به کیهان فرستاده اید باعث شما می شود. به شما اعتقاد دارد. در این روش تلاش برای تغییر باورها، خواسته ها و آرزوهای خود را با جزئیات تجسم کنید.

روش تغییر باورها

برای تغییر باورهایتان، باید همه چیزهای منفی که به ذهنتان می رسد را پاک کنید.

به عنوان مثال، باید از رسانه های تلویزیونی، رسانه های اجتماعی و ویدئوها، یا حتی آهنگ هایی که باعث ایجاد احساس منفی در شما می شود، اجتناب کنید. برای تماشای فیلم و فیلم، ویدئوهایی را ارائه دهید که به شما انگیزه می دهد و احساس خوبی به شما می دهد. توصیه می کنم برای افزایش انگیزه از فیلم ها و ویدیوهای انگیزشی استفاده کنید.

تمام افراد منفی زندگی خود را که منفی صحبت می کنند و احساسات بد را به شما منتقل می کنند، حذف کنید. اما ممکن است نتوانید برخی از افراد منفی مانند خانواده خود را حذف کنید. برای افرادی مثل پدر، مادر، خواهر و برادرتان باید از قانون غفلت استفاده کنید. هرگز اجازه ندهید سهم ذهنتان شما را معرفی کند، زیرا این مداخلات به مرور زمان باورهای منفی و محدودکننده ای را در شما ایجاد می کند.

باور ها و رسیدن به خواسته ها و آرزوها

برای رسیدن به خواسته ها و خواسته های خود، ذهن شما باید آنها را باور کند. ناپلئون هیل، نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، می گوید: «به همه چیز فکر کن و بدستشان بیاور».

پس مهمترین قدم برای رسیدن به تمام خواسته ها و خواسته هایتان تغییر باورهایتان است. شما باید باور داشته باشید که به آنچه می خواهید خواهید رسید. مطمئن باش که دنیا پر از فراوانی است و اگر با تمام خواسته ها و آرزوهایت ارتعاش کنی به تو خواهد رسید. برای تغییر باورها پیشنهاد می کنم ابتدا باورهای منفی و محدود کننده را شناسایی کنید و طبق روش هایی که گفتم هر روز روی تغییر باورهای خود کار کنید. باورها در طول زمان تغییر می کنند و شما عواقب تغییر باورهای خود را در زندگی خود می بینید.

وقتی باورهای شما شکل گرفت ناخودآگاه ارتعاش هدفتان را می فرستید تا کائنات به ساده ترین شکل ممکن به خواسته و هدفتان برسد.

البته در دوره آموزشی قانون جذب تمامی راه های تغییر باورها را به شما آموزش می دهیم و به شما یاد می دهیم که برای تغییر باورهای خود چه کاری انجام دهید زیرا باورها حیات بخش هستند و زندگی شما را شکل می دهند.

از این پس باید به فکر تغییر باورها و کنترل سهم ذهن خود باشید تا به مرور زمان، باورهای مثبت جایگزین باورهای منفی شما شوند.

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.2/5 - (143 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم احمدزاده

سلام به دوستان عزیز و استاد جانبلاغی عزیز
چند وقت پیش مطلبی را با موضوع تغییر باور ها را از چه زمانی شروع کنیم می خواندم و خیلی برایم جالب و خواستم با شما دوستان عزیز به اشتراک بگذارم.
اول از همه باید بگم ماهی رو هر وقت از آب بگیری میتونی ازش استفاده کنی اما اگر استفاده نکنی و بزاری یه گوشه گندیده میشه پس به محض اینکه متوجه شدی باید عمل کنی باید ذهنت رو پرورش بدی باید باور های کهنه و قدیمی و که مانند ترمز عمل میکنند را تبدیل کنی به باور های قوی قدر تمند و گاز بدی و حرکت به جلو بشرط تکرار تا در ذهنت نهادینه بشه و قلبت و احساست اونو بپذیر ه
البته کم کم به یکباره باورها تغیر نمیکنه خودم یکی از باورهایم اینه که خدا هیچ وقت منو تنها ونمیزاره و برای درخواستها م وارد عمل میشه و گل طلایی رو برا میزنه یا اینکه همیشه یه کارمند خوب و عالی برای من هست ی اینکه من از تواناییهای بسیاری برخوردارم که در زمان مناسب و مکان مناسب ازش بهره مند میشم من ثروتمند هستم و چند وقت پیش یه کتابی خوندم که توش نوشته بود یه خانم شصت ساله بیزنسی راه انداخته و خیلی هم موفق شده و…فوری به خودم گفتم پس منم میتونم با این شرایط که من ۱۰ سال از اون خانم جلو ترم من ۱۰ سال جوان ترم من ۱۰ سال قوی تر و توانا ترم من هم میتوانم و با این باور ها شروع کردم و البته با دوره کوچینگ استاد که باورهای قدرتمند کننده فراوانی داره شروع کردم که بدون سرمایه هم میشه کاری رو راه اندازی بکنی و من به خدا اعتماد کردم وبا ایمان حرکت کردم و استفاده از روشنایی ۱۰۰ متر اول پیش رفتم حالا بیزینسم داره کار میکنه
هر روز بهتر و عالیتر با ایده های بهتر وقتی خودت رو باور کنی وقتی خدایت رو باور کنی وقتی تفکر مثبت داشته باشی و هرروز باورهای قدرتمند کننده بسازی پیش میری و به خواسته هات میرسی من خودمو وتواناییهامو باور کردم در این مسیر خداوند هم اومد و دستهایی از دستانش را به یاریم فرستاد کارم شکل گرفت رونق گرفت پیش رفت هرگز نگفتم چطور فقط گفتم من به خدا ایمان دارم به یگانگی او ایمان دارم هر جای مسیر که کمی سخت یا نا دلخواه میشد یه کلیپی از تولد فرزندانم دارم که احساسم رو عالی میکنه و کلیپ رو نگاه میکردم و سپاسگزار خدای مهربانم میشدم که چنین فرزندانی موفق و عالی به من عطا نموده و خودم این احساس باعث میشه که خو دمو ثروتمند ترین زن جهان بدونم خدایا شکرت
برای خودم ابزار هایی ساختم برای رسیدن به احساس خوب مثلا به گل علاقه مندم هرروز که بیدار میشم پس از سپاسگزاری نزد گلهایم میروم باهاشون خوش،وبش میکنم و احوال پرسی گاهی باورهایم می نشینم به دعا یا یه ماهی قرمز دارم که مال سه سال پیش و خیلی بزرگ شده و اسمشو گذاشتم چاقال کلی باهاش بازی میکنم یعنی میخوام بگم راه وجود داره اگه بخواهی میشود.
تغییر باورها رو باید از همین لحظه شروع کنیم از لحظه ای که با سایت استاد آشنا میشی چون این خود ش یه نشونه است برای رشد و پیشرفت یکی از باورهایی که از استاد یاد گرفتم در مورد ثروت اینه که ثروت فقط پول نیست من باور دارم که ثروت خودشو به شکلهای مختلف در زندگی من نشون میده مثل پول ماشین خونه سلامتی احساس آرامش احساس امنیت وقت کافی و هرچیز دیگه که برام آزادی میاره، رابطه عاشقانه با همسر با فرزندانم در واقع من اسمشو گذاشتم پکیج ثروت البته که حضور خدا در همه اینها ثروتهای بیکران برایم می سازه و من صاحب خدایی بینهایت قدرتمند هستم که همیشه بامن و صدامو میشنوه و همیشه برام وقت داره خواسته هام و برآورده میکنه .دوستتان دارم در پناه یکتای بی همتا باشید و ثروتمند.

ابراهیم رستم نژاد

باورهایی که در مورد خدا برای خودم دارم میسازم اینا هستن:

خدای من همیشه من رو به مکان درست در زمان درست هدایت میکنه

خدای من همیشه آدم های درست رو در بهترین زمان وارد زندگیم میکنه

خدای من کل کارهای روزانه م رو روی روال میندازه. همه چی خودش برام میشه

خدای من عجیب عاشقمه. میگه تو هیچ کاری نکن. تو حضورت کافیه. تو فقط باش من دنیارو به پات میریزم

خدای من، من رو به سمت هر آنچه که زیبا و ساده ست هدایت میکنه

خدای من حتی توی خواب هم منو هدایت میکنه و بهم ایده میده. یا خیلی چیزارو زودتر بهم میگه

خدای من همیشه پشتمه و هوامو داره. همش میگه آفرین آزیییی. برو آفرییییین. برو نترس من هستممم

خدای من قراره منو دور کل دنیا بگردونه و خوشکلی های جهانشو بهم نشون بده تا من کیف کنم و شادی کنم و آزاد باشم. تا بخندم و صدای خنده هام کل دنیارو ورداره

خدای من در همه حال در سراسر بدن من جاری میشه و به جام همه ی کارهارو انجام میده و چقدرم خوب انجام میده. خیالم رااااحته راحته

خدای من یه مشاور همه چی تمومه. رو دست نداره

خدای من هر روز دستم رو باز تر میذاره و بهم اعتماد داره. میگه تو هر کاری کنی من قبولت دارم

خدای من همیشه به من قدرت و جسارت و شجاعت میده تا در لحظه بزنم به هدف

خدای من همینطور که پشتمه کمکم میکنه تا برم تو دل ترس هام تا ازشون رها شم، تا چیزها برام باز تر و باز تر بشه

خدای من همیشه وعده ی راحتی و فراوانی میده

خدای من همیشه وعده ی آزادی و شادی بیشتر میده

خدای من وقتی که همه چی سخت میشه بیشتر خودشو نشون میده. قدرتش رو میندازه پشت جسمم و منو میندازه روی دور

خدای من همیشه بهم یادآوری میکنه که زیبایی ها و موفقیت هارو تحسین کنم

خدای من جدا از من نیست. من اونم و اون منه

تماس با ما