کنترل قدرت ذهن ناخودآگاه

کنترل قدرت ذهن ناخودآگاه

آموزش کنترل قدرت ذهن ناخودآگاه

قدرت ذهن ناخودآگاه تعیین می کند که شما چه مقدار پول کسب کنید . چقدر شاد و موفق باشید و چه اندازه اعتقاد شما درباره دنیا درست باشد .

قدرت ذهن ناخودآگاه روی مقدار فروش شما ؛ مقدار اعتماد به شریکتان ؛ دیدگاه شما نسبت به جایگاهتان در دنیا ؛ مقدار سیگاری که می کشید یا مشروبی که می خورید ، اوقاتی که به بطالت می گذرانید و کلی چیزهای دیگر تأثیر می گذارد .

به طور خلاصه ، ذهن ناخودآگاه شما به طور مهیجی تجربه شما در زندگی را شکل می دهد . اما خبر خوب این که ، با صرف مقداری وقت و تمرین ، نفوذ به ذهن ناخودآگاه و برنامه ریزی مجدد و مهار کردن قدرت ذهن ناخودآگاه کاملاً ممکن است .

محمد جانبلاغی در این مقاله ، تعدادی از بهترین راهکارها را که در مورد نفوذ به ذهن ناخودآگاه یادگرفته ام به شما نشان خواهم داد ، به طوریکه شما شما قادر به تجربه موفقیت بیشتر در ناحیه بیشتری از زندگی خواهید بود .

اگر شما همیشه احساس می کنید پیشرفت بیشتر « غیرممکن » است ، من تضمین می کنم که موثرترین راه برای پیشرفت های بزرگ ، نفوذ به ذهن ناخودآگاه شماست.

ناخودآگاه شما همان غول چراغ جادوی شما برای رسیدن به آرزوها یتان است

چرا نفوذ به ذهن ناخودآگاه آسان نیست ؟

قبل از شروع ، لازم به تذکر است که تغییر ناخودآگاه با « ایجاد افکار متفاوت » به صورت ساده و آگاهانه تا حدی مشکل است .

مشکل اصلی این است که ذهن ناخودآگاه شما ، بیهوش است ، از خود بی خبر است .

معنی این جمله این است که خواستن ساده و آگاهانه برای ثروتمند شدن یا دلگرم تر شدن تاحدودی شبیه راهنمایی کردن یک هلندی با یک لهجه چینی محلی می باشد … این کار احساس زیادی ایجاد نخواهد کرد .

به جای آن ، باید یاد بگیریم با چه زبانی با ذهن ناخودآگاه گفتگو کنیم …

سه گام پیاپی برای نفوذ به ذهن ناخودآگاه

۱ – زبان ناخودآگاه را یادبگیرید .

اولین راه برای نفوذ به ناخودآگاهتان صحبت کردن با آن به زبانی است که می فهمد . این زبان انگلیسی نیست ، آلمانی یا فرانسوی یا هر زبان دیگری که شما صحبت می کنید هم نیست.

زبان ذهن ناخودآگاه شامل احساسات و تصاویر می باشد .

به سادگی ؛ وقتی شما احساسات مثبت اشباع شده با تصاویر روشنی از موفقیت خود را تجربه می کنید ، شانس خیلی بیشتری برای نفوذ به برنامه ریزی ناخودآگاهتان خواهید داشت .

این مطلب ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما این واقعاً اولین مرحله برنامه دادن به ناخودآگاهتان است .

زمانی که احساسات قوی منفی همراه با تصاویر آزار دهنده را تجربه می کنیم اغلب برنامه ها و باورهای « بد » نصب شده اند .

مثلاً ، وقتی شما با عدم استقبال عمومی از یک شراکت در حال رشد روبرو شدید و این شما را واقعاً آشفته کرد و شما فیلم چیزی را که اتفاق افتاده بارها و بارها در ذهنتان مرور کردید … تبریک ! شما با موفقیت برای مدتی خودتان را برای آشفته بودن برنامه ریزی کرده اید !

برعکس ، اگر شما یک فروش خوب را در یک روز داشته باشید که احساس شما را عجیب تقویت کند و چیزی را که اتفاق افتاده بارها و بارها در ذهنتان مرور کنید فقط چون خیلی عمیق احساس می شود ،

به طور مشابه باعث می شود که شما اکنون خودتان را به عنوان یک فروشنده موفق و شایسته ببینید … و بنابراین شما فروش بیشتری خواهید کرد و پول بیشتری به دست خواهید آورد .

پس کلید نفوذ به ناخودآگاهتان ، تغذیه آن به صورت کاملاً اجباری از تصاویر درخشان از خودتان در بهترین وضعیت و احساسی واقعی است که اگر به آن باور داشته باشید رنگ حقیقت به خود می گیرد !

یک نکته به عنوان هشدار – ناخودآگاه ما دقیقا شبیه کشورسویس است – بی طرف و خنثی

به این معنی که اگر شما با ناخودآگاه با احساسات منفی و تصاویر ترسناک صحبت کنید ، تأمل نمی کند و نمی گوید « آه نه ، این اصلاٌ خوب نیست ، من این را نمی پذیرم . » – درعوض آن روی هر دستور شما اثر می گذارد .

پس ، فراموش نکنید هرچقدر که ممکن است با آن به صورت امیدوارانه و دلسوزانه صحبت کنید . روی شکست های گذشته زوم نکنید .

به جای آن ، گذشته وآینده را در ذهنتان به صورت موفق جلوه دهید . اگر مشکل است ، روی چیزی که از زندگی می خواهید تمرکز کنید . درباره چیزی که آینده برای شما خواهد داشت هیجان زده شوید .

احساس موفقیت را حس بکنید و با گذشت زمان ذهن ناخودآگاه شما به صورت مهیجی تغییر خواهد کرد .

روی تجربه های بی ثمر تمرکز نکنید و تجربه های بزرگ را مرور کنید . یا بعضی از آنها را بزرگنمایی کنید . پیکره کاملی از جستجو وجود دارد که ذهن ناخودآگاه در بیان تفاوت بین واقعی بودن خاطره یا جعلی بودن آنها کاملا با مشکل مواجه می شود .

پس از این نقص موجود در ماتریس ذهن با تصورکردن موفقیت عظیم برای خود به نفع خود استفاده ببرید و ذهن ناخودآگاه باور خواهد کرد که شما قبلا به آن دست یافته اید !

اگر شما قبلاً تجربه ای در اقدام آگاهانه برای تجسم نداشته اید و مطالعه ای در این مورد ندارید ، مطمئن باشید که سعی در تجربه تجسم دارید .

فقط با احساس نمودن هیجانات مثبت بیشتر و تجسم انرژی بخش ، حتماً جهش بزرگی به سمت دستیابی به اهدافتان خواهید داشت . اما اگر می خواهید واقعا ً درپی این کار باشید .

۲ – عمیق تر شوید .

لازم است بدانید که ذهن ناخودآگاه ما ذره ای مخفی از خود ماست .

این چیز خوبی است ، چون اگر اینگونه نبود ما در یک روز/هفته/ماه و … با کلی افکار تصادفی خودمان را دیوانه می کردیم و هرگز هیچ چیز باارزشی را کسب نمی کردیم .

باورهای ما در روز ۱۰۰ بار تغییر می کرد .

پس ما چگونه راحت تر به ذهن ناخودآگاه دست یابیم ؟

خوب ، ما یک ویزیت به ذهن ناخودآگاه می پردازیم که در حوزه امواج آلفا و تتا یافت شده است .

بحث ما در اینجا فرکانسهای مغز نیست اما خلاصه ای از آن را بیان می کنیم :

اساساً در این لحظه مغز شما در حال فعالیت با امواج بتا است . امواج بتا سریع و فعال هستند و به شما اجازه می دهند فکر کنید ، انواع فعالیت را داشته باشید ، به خاطرات دسترسی داشته باشید و … .

موارد زیادی به این حوزه امواج ارتباط دارد . در این حوزه امواج شما به طور موثر آگاه و هوشیار هستید .

وقتی شما خواب هستید و رویا می بینید ، مغز در محدوده ای از امواج فعالیت می کند که بیشتر دلتا و کمی تتا می باشد .

امواج دلتا کند هستند ، بسیار کند به طوری که خیلی سخت آگاهانه به یاد می آوریم که چه اتفاقی افتاده است . به این دلیل است که فراموش کردن رویاهایی که لحظاتی قبل دیده ایم خیلی آسان است .

بهرحال امواج سطح پایین آلفا و دلتا ، دروازه ای بین دنیای رویا و دنیای بیداری شکل می دهند . اگر شما مکانی گرم و نرم و دوست داشتنی تجربه کرده اید شبیه حالتی که دچار چرت زدن می شوید ، می دانید که راجع به چه حرف می زنم .

و خبر خوب برای شما این که بسیاری از متخصصان مغز باور دارند که امواج مغزی « دری به سوی ذهن ناخودآگاه » می گشایند.

پس به طور خلاصه اگر ما بتوانیم با استفاده از احساسات مثبت و تصاویر روشن با ناخودآگاه خودمان گفتگو کنیم … و این کار را در حوزه امواج قسمت راست مغز انجام دهیم ، در اوج خوشحالی خواهیم بود.

پس چه کنیم تا مغز این امواج را تولید کند ؟

خوب شما می توانید از طریق مدیتیشن مثلاً زِن مونک به این مهم برسید ( خیلی توصیه می شود ) . یا می توانید ( مثل من ) کلک بزنید و از آهنگ های موزون استفاده کنید.

راحت دراز بکشید ، هدفون را بگذاید ، نفس عمیق بکشید و به ذهنتان اجازه دهید برود …

احساسات مثبت را حس کنید و افکارتان را در آغوش بگیرید ، کشف کنید و اجازه دهید به آگاهی برسید .

این روند را تکرار کنید .

برای بهترین نتیجه ، هر روز چند دقیقه ای را در این حالت بگذرانید . و سپس …

۳ – رلکس شوید .

نکته آخر من برای نفوذ به ذهن ناخودآگاه رلکس بودن و صادق بودن با ناخودآگاهتان است تا به اوج برسید .

مسلماً ( با توجه به شرایط حاکم بر زندگی واقعی ما ) اینکار می تواند حقه بازی باشد ، اما برای موفقیت ضروری است .

شما نمی توانید ناخودآگاه را مدیریت دقیق کنید چون نسبت به همه چیز ناآگاه است .

داشتن استرس درباره اینکه چه اتفاقی می افتد یک فعالیت بسیار آگاهانه است . با ناخودآگاه تندخو نباشید .

به جای آن ، هر صبح یا هر شب یا هردو وقت ، چند دقیقه ای را همزمان با احساسات مثبت صرف تصور واضح و روشن چیزی نمایید که مایل به آن هستید .

سپس کار را پایان دهید .

ذهن خود را رها کنید ! در لحظه حضور داشته باشید . منابع ناخودآگاه ما تنها اکنون برای ما در دسترس هستند .

اگر ما پی گیر فشارها و استرس های موجود در سرمان باشیم ، ناخودآگاهمان را تحت فشار قرار می دهیم که ابداً چیز خوبی نیست .

به تمام معنی از چیزی که ممکن است درآینده اتفاق بیفتد یک امید مثبت و سالم خلق کنید . « من قصد دارم این ماه به هدف فروشم برسم » یا « من می خواهم شخصی را هرچه زودتر ملاقات کنم » تا زمانی که تعلق به نتیجه را رها کنید همه تلقین های خوبی هستند .

اجازه ندهید اعصاب خوردی و استرس به ذهن شما وارد شود ، تنها به خود اجازه دهید باور داشته باشید که چیزهای شگرفی در راهند .

با استرس داشتن درباره این که این روش « به اندازه کافی سریع کار نمی کند » همه تلاش های مفید خود را بی نتیجه نکنید . رلکس باشید و شما خیلی زود فایده های زیادی خواهید برد .

جمع بندی

از هیجان های مثبت قوی و تصاویر روشن بزرگ برای صحبت زبانی با ذهن ناخودآگاه استفاده کنید .

از مدیتیشن یا آهنگ های آرامش بخش برای دستیابی بهتر به ذهن ناخودآگاه و تاثیر سریع تر استفاده کنید .

دقایقی را در روز صرف انجام این کار کنید و سپس آن را رها کنید . آن را فراموش کنید.

درعرض چند روز یا چند هفته متوجه می شوید که افکارتان در مسیرهای جدید قرار می گیرد … و سپس وقتی با این باورهای جدید ناخودآگاه برخورد می کنید ، ضرورتاً بیشتر از چیزی که می خواهید به دست می آورید .

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.3/5 - (40 امتیاز)

بهترین دوره آموزش قانون جذب برای رسیدن به تمام خواسته ها

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید اگر آموزش های این دوره را بلد باشید.

دیگر چیزی برای شما یک روئیا یا یک آرزو باقی نخواهد ماند چون شما در اینجا آموزشی را یاد می گیرید که می توانید به هرآنچه که می خواهید برسید.