چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

به نظر شما شرکت توسعه وب سایت چه نوع شرکتی است و چه وظایفی بر عهده دارد؟ چگونه بهترین شرکت طراحی وب سایت را انتخاب کنیم؟!

امروزه داشتن یک وب سایت همه کاره برای تمامی مشاغل کوچک و بزرگ به امری ضروری و اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

بدون وب سایت، کسب و کار لنگ می زند. وب سایت ویترین کسب و کار شماست. آیا به فروشگاهی سر می زنید که ویترین ندارد؟! چقدر احتمال خرید از چنین فروشگاهی دارید؟!

اگرچه امکان خرید از فروشگاه های بدون ویترین صفر نیست، اما در این رقابت بزرگ، شانس برنده شدن فروشگاه هایی که ویترین جذاب گذاشته اند، بسیار بیشتر است! تجارت اینگونه است.

تجربه ثابت کرده است که کسب و کارهای دارای وب سایت بیشتر از کسب و کارهای بدون وب سایت رشد می کنند و مورد توجه قرار می گیرند.

اگر صاحب کسب و کاری هستید که به هر دلیلی از راه اندازی وب سایت غفلت کرده اید،کافی است همین حالا شروع کنید و یک وب سایت منحصر به فرد برای به نمایش گذاشتن کسب و کار خود ایجاد کنید!

به عنوان شخصی که قصد طراحی و راه اندازی یک وب سایت را دارید، دو گزینه دارید. می توانید این کار را به یک شرکت طراحی سایت بسپارید یا به فریلنسرها در این زمینه اعتماد کنید.

شاید این سوال شما را مشغول کرده باشد که شرکت طراحی سایت چه شرکتی است؟!

هدف از گردآوری این مقاله، آشنایی شما با شرکت طراحی سایت، وظایف آن و اهمیت انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت می باشد. اگر مشتاق یادگیری این مباحث هستید تا انتها با ما همراه باشید.

شرکت طراحی سایت چیست؟

شرکت طراحی سایت آژانسی است که در ایجاد و نگهداری وب سایت های حرفه ای برای تسریع رشد آنلاین و جذب مخاطب تخصص دارد.

وظیفه این شرکت ها انجام فرآیندهای متعدد و متنوع، تجسم، برنامه ریزی و ایجاد مجموعه ای از فاکتورهای الکترونیکی برای شکل دادن و کنترل عناصر بصری سایت شما است. به این ترتیب یک تجربه کاربری فوق العاده جذاب برای بازدیدکنندگان فراهم می شود و سایت شما رشد قابل توجهی می کند.

آیا می دانید یک شرکت طراحی وب چه عناصری از سایت شما را طراحی خواهد کرد؟

از مهمترین عناصر طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت می توان به چیدمان، تصاویر، گرافیک، ساختار، سبک متن، رنگ و محتوا اشاره کرد.

وظایف و مسئولیت شرکت طراحی سایت

مهمترین وظیفه شرکت های طراحی وب، تبدیل وب سایت شما به یک وب سایت کاربردی و کاربر پسند با تضمین کامل تعامل، سازگاری بین دستگاه ها و جابجایی آسان آن است.

در واقع یک شرکت طراحی سایت، رابط کاربری یک وب سایت را ایجاد می کند. این شرکت ها در مرحله اول پلان، ساختار، چیدمان و فرم را طراحی می کنند و به آن وایرفریم می گویند. سپس با استفاده از فتوشاپ، تصاویر، رنگ ها و تایپوگرافی را به Wireframe اضافه می کنند. هنگامی که این مراحل را کامل کردید و آنها را تأیید کردید، نوبت به توسعه و کدنویسی وب سایت می رسد.

شرکت طراحی وب سایت یا طراح سایت؟

این سوالی است که ذهن بسیاری از کسب و کارهای علاقه مند به طراحی سایت را به خود مشغول کرده است! اگر شما هم از آن دسته افراد هستید، این عنوان برای شما مناسب است.

عوامل متعدد و متنوعی وجود دارد که بر پاسخ به این سوال تأثیر می گذارد. از جمله مهم ترین عوامل می توان به هزینه طراحی وب سایت، سرعت طراحی وب سایت، کیفیت طراحی وب سایت، نگهداری، به روز رسانی و … اشاره کرد.

هر کدام از این روش ها ضمن داشتن مزایای متفاوت، معایبی نیز دارند. در ادامه، نگاهی کوتاه به مزایا و معایب برون سپاری طراحی وب سایت شما به یک طراح وب سایت و شرکت طراحی وب سایت خواهیم داشت.

مزایا و معایب طراح وب

در صورتی که کار طراحی سایت را به فریلنسرهای فعال در این زمینه بسپارید، برای تمامی امور تنها با یک نفر به صورت مستقیم در ارتباط خواهید بود. بدون شک این امر در افزایش سرعت پروژه تاثیر بسزایی دارد. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که چنین فردی تجارت ثابتی ندارد و ممکن است در آینده به دلایلی مانند مهاجرت از دسترس خارج شود!

لازم به ذکر است که فریلنسرهای طراحی سایت تعهدات قانونی و اعتباری زیادی ندارند. همانطور که می دانید طراحی وب سایت یک پروژه طولانی است و نیاز به نگهداری مداوم دارد. بنابراین در صورتی که طراح سایت از دسترس خارج شود، باید هزینه و زمان زیادی را صرف انتقال اطلاعات، میزبانی و … کنید. به یاد داشته باشید که چنین فردی در همه زمینه ها تجربه و مهارت یکسانی ندارد. پس از او انتظار کار با کیفیت نداشته باشید!

مزایا و معایب شرکت طراحی وب سایت

بسیاری از افراد کار با شرکت های طراحی وب را به کار با فریلنسرها ترجیح می دهند. البته این روش مزایا و معایبی دارد. اگر کار طراحی سایت را به شرکت های فعال در این زمینه سپرده اید، خیالتان راحت باشد.

به طور خلاصه، اگر وب سایت شما قدیمی است، از رقبای خود عقب مانده اید، سایت شما به فروش مورد انتظار دست نمی یابد، کیفیت برای شما مهمتر از قیمت است و نیاز به نگهداری و به روز رسانی مداوم دارید، یک شرکت طراحی سایت بهترین پیشنهاد برای شماست. در غیر این صورت می توانید به فریلنسرها در این زمینه اعتماد کنید.

اهمیت انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

همانطور که می دانید طراحی سایت به یکی از بزرگترین نیازهای جامعه مدرن تبدیل شده است. چرا؟

زیرا هر کسب و کاری به یک وب سایت کامل و همه چیز نیاز دارد تا بتواند به جایگاه قابل قبولی در بین رقبا دست یابد و نظر و اعتماد مشتریان را جلب کند. تقاضای زیاد برای طراحی سایت شرکت های زیادی را بر آن داشته تا در این زمینه فعالیت کنند.

این مشکل انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت را بسیار سخت کرده است. به راستی چرا انتخاب بهترین شرکت توسعه وب سایت مهم است؟!

حقیقت این است که امروزه تنها داشتن یک وب سایت برای پیشرفت کافی نیست. رقابت آنلاین بسیار شدیدتر از چیزی است که تصور می کنید. بنابراین، اگر می خواهید از رقبای خود متمایز شوید، باید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که توجه مخاطب را به خود جلب کند و تجربه کاربری بصری به یاد ماندنی را برای آنها ایجاد کند. چگونه می توان به این اهداف دست یافت؟

اگر کار طراحی سایت را به کاردان بسپارید. در اینجا می گوییم که انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت یکی از مهم ترین اقداماتی است که برای جلب توجه انجام می دهید.

آیا می خواهید در نگاه اول مشتریان خود را تحت تأثیر قرار دهید و آنها را به مشتریان وفادار تجارت خود تبدیل کنید؟ آیا افزایش اعتبار کسب و کار یکی از بزرگترین آرزوهای شماست؟ برای بهبود رتبه سئو سایت خود دست به هیچ کاری نمی زنید؟ ارتباط با مخاطب برای شما خیلی مهم است؟ آیا وب سایت شما وب سایت فروشگاهی واقعی شماست؟ آیا دوست دارید آگاهی از برند شما به میزان قابل توجهی افزایش یابد؟ آیا می خواهید سرنخ های بیشتری جذب کنید و رقبای خود را به چالش بکشید؟

اگر پاسخ شما به سوالات بالا مثبت است، انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت برای موفقیت شما ضروری است!

اگر قصد دارید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید و مسئولیت طراحی سایت خود را به آنها بسپارید، این نکات طلایی را نادیده نگیرید:

نمونه کارها اولین نکته ای است که هنگام انتخاب یک شرکت طراحی وب سایت باید در نظر گرفته شود.

او با چه برندها و شرکت هایی همکاری داشته است؟ آیا سایت هایی که او طراحی کرده هنوز پابرجا هستند؟ و نمونه های شرکت طراحی سایت را از نظر گرافیکی و کارایی بررسی کنید و در نتیجه کیفیت کار شرکت را تست کنید.

دومین موردی که باید به آن توجه کنید سئو سایت است.اگر هدف شما از داشتن یک وب سایت جذب بازدیدکننده است پس بیشتر از همه به سئو نیاز دارید.

بنابراین، باید بررسی کنید که شرکت طراحی سایت چقدر در بحث آموزش سئو قوی است.

آیا وب سایت در گوگل رتبه خوبی دارد یا خیر؟ آیا او می تواند چند نمونه قوی از کار سئو ارائه دهد؟ رعایت اصول سئو یکی از مهمترین ویژگی های شرکت های معتبر و حرفه ای طراحی سایت می باشد. اگر شرکتی که به دنبال آن هستید این را رعایت نمی کند، لطفاً حتی به همکاری با آنها فکر نکنید!

سومین موردی که باید به آن توجه کرد کنترل پنل است. مثلا؛ آیا از کنترل پنل های خارج از قفسه استفاده می کنند یا از کنترل پنل های سفارشی و چه قابلیت هایی دارند؟

بهتر است در همان ابتدا یک دمو از کنترل پنل را به شما نشان دهیم تا با آن آشنا شوید و ببینید که آیا کار با آن راحت است یا خیر.

توصیه می شود این کار در یک جلسه حضوری یا آنلاین انجام شود. توجه داشته باشید که شرکت هایی که با یک کنترل پنل اختصاصی کار می کنند ممکن است امنیت بالاتر و پشتیبانی بهتری ارائه دهند.

نکته پنجم این است که برای قراردادهای انحصاری بهتر است به صورت حضوری به شرکت طراحی سایت مراجعه کنید تا با محیط و کارکنان شرکت آشنا شوید و مطمئن شوید که کارکنان در شرکت مستقر هستند، به صورت آزاد کار نمی کنند و می توانند به طور کامل روی پروژه کار کنید

اما نکته پنجم این است که در حال حاضر تمام دنیا به سمت شرکت هایی می رود که یک پکیج کامل ارائه می دهند، یعنی این شرکت علاوه بر طراحی سایت، به هاست و دامنه نیز رسیدگی می کند و به طور کلی به بازاریابی دیجیتالی کسب و کار شما می پردازد.

نحوه کار را به دقت بررسی کنید و شرکتی را انتخاب کنید که کدنویسی سایت را انجام می دهد، نه شرکتی که از ابزارهای آماده برای ساخت وب سایت استفاده می کند که منجر به افت کیفیت و در نهایت توقف توسعه سایت می شود.

مطالعه فرآیند و راه دوم سپردن این وظیفه خطیر بر دوش فریلنسرهای فعال در زمینه طراحی سایت است.

لازم به ذکر است که هیچ یک از این روش ها کاملاً خوب نیستند و مزایا و معایبی دارند. انتخاب بهترین شرکت های طراحی سایت در دنیای امروز به یک چالش بزرگ تبدیل شده است، آنها شرکت هایی هستند که یک وب سایت حرفه ای ایجاد و نگهداری می کنند. با افزایش تقاضا برای طراحی سایت، تعداد شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این جایزه به شرکت هایی تعلق می گیرد که موفق به انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت شوند!

5/5 - (5 امتیاز)