هدف چیست و راه رسیدن به هدف

هدف چیست و چگونه می توانیم به اهداف خود برسیم؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که افراد زیادی در زمینه موفقیت از من می پرسند.

داشتن هدف در زندگی بسیار مهم است، اما هنوز افراد زیادی هستند که هر چقدر هم که اهداف خود را تعیین کنند، نمی توانند به آنها برسند.

در این مقاله از وب سایت محمد جانبلاغی، قصد داریم شما را به طور کامل با هدف و روش های هدف گذاری آشنا کنیم و به شما بگوییم که چگونه می توانید به تمام اهدافی که در زندگی دارید برسید.

حتما برای شما هم پیش آمده که اهداف و خواسته های زیادی در نظر گرفته اید، اما به آنها نرسیده اید. یا نتوانسته اید به اهداف خود برسید.

هر فردی می تواند اهداف زیادی در زندگی داشته باشد، اگر در زندگی هیچ هدف و خواسته ای نداشته باشید و ندانید هدفتان در زندگی چیست ممکن است در زندگی دچار افسردگی شوید.

و یکی از دلایلی که بسیاری از افراد در زندگی افسرده می شوند این است که هدفی در زندگی ندارند و نمی دانند چرا از ابتدا به دنیا آمده اند.

و یکی از رازهای همه افراد موفق دنیا این است که اهداف زیادی در زندگی داشتند و برای رسیدن به آنها تلاش زیادی کردند.

دستیابی به اهداف ممکن است در ابتدا برای شما غیر ممکن باشد! یا ممکن است هدفی را در زندگی تعریف کنید، اما ذهنتان آن را باور نکند. اگر ذهن شما به اهدافی که دارید باور نداشته باشد، هرگز نمی توانید به چیزهایی که می خواهید برسید.

هدف چیست؟

به زبان بسیار ساده target یا هدف به معنای مقصد و علامت است. بسیاری از مردم کلمه هدف را به طور کامل درک نمی کنند.

به زبان بسیار ساده هدف به این معناست که شما می خواهید در حالت دلخواه خود باشید. شاید هدف شما رسیدن به ماشینی است که می خواهید.

یا شاید هدف شما رسیدن به درآمد بالا و کارآفرینی باشد، به این معنی که دوست دارید در یک موقعیت کارآفرینی قرار بگیرید.

با این چند مثال ساده خیلی راحت با عبارت مورد نظر آشنا می شوید. مقالات زیادی در اینترنت در مورد دستیابی به اهداف وجود دارد. بسیاری از افراد ممکن است هنگام جستجوی موضوعی در اینترنت با مقالات کلیشه ای و تکراری مواجه شوند. در این مقاله قصد داریم با کامل ترین و جامع ترین مقاله در مورد رسیدن به اهداف و خواسته ها با شما صحبت کنیم.

تمام نکاتی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم، نکاتی است که اکثر افراد موفق برای رسیدن به اهداف خود از آن استفاده کرده اند.

چرا به هدف خود نمی رسیم؟

رسیدن به اهداف و خواسته ها یکی از مهمترین چیزهایی است که بسیاری از افراد در زندگی می خواهند. هر کسی در زندگی برای خودش هدف دارد!

اما هنوز افراد زیادی هستند که نمی توانند به چیزهایی که می خواهند برسند. شاید شما به دنبال به دست آوردن شغل رویایی خود هستید یا می خواهید یک تجارت جدید راه اندازی کنید یا می خواهید پول و ثروت زیادی یا ماشین مورد علاقه خود به دست آورید.

فرض کنید سریع سوار تاکسی می شوید و به راننده می گویید آقا حرکت کند!

راننده شروع به حرکت می کند. یک بار می پرسید کجا بروید؟

چی میگی؟

نمیدونم فقط حرکت کن

خب تا الان فهمیدی

این داستان زندگی بسیاری از ما انسان هاست. بارها اتفاق افتاده که کاری را شروع کنیم، اما قبل از اینکه به نتیجه برسیم، آن را رها کنیم. واقعا فکر کردی که:

چرا به هر چیزی که مدیریت می کنیم نمی رسیم؟

چرا هر چه بیشتر کار می کنیم نتیجه نمی گیریم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده ایم که وقتی به سن بازنشستگی رسیدیم چقدر ثروت خواهیم داشت؟

وقتی به سن پیری رسیدیم زندگی ما چگونه خواهد بود؟

پاسخ همه این سوالات در یک کلمه نهفته است و آن داشتن هدف است.

داشتن هدف در زندگی یک امر ضروری است. افراد در هر سنی و با هر شغل و موقعیتی که دارند، اگر بخواهند موفق شوند، چاره ای جز این ندارند که اهداف مشخصی برای خود داشته باشند.

داشتن هدف در زندگی یکی از نیازهای اساسی برای یک زندگی شاد و معنادار است. انسان زمانی از امنیت و آرامش برخوردار است که افق روشنی برای آینده خود ترسیم کند و با انگیزه و رضایت درونی برای رسیدن به آنچه در این افق قصد دارد تلاش کند و بدترین حالت برای انسان زمانی است که احساس سردرگمی و بلاتکلیفی کند.

آمار جهانی و تحقیقات مختلف نشان می دهد که ۹۷ درصد مردم جهان هدف ندارند و تنها ۳درصد مردم دنیا برای خود دارای اهداف مشخص هستند و جالب این است که همه مردم فکر می کنند که زندگی هدفمندی دارند اما اگر واقعاً اینگونه است پس چرا به آن چیزی که می خواهیم نمی رسیم؟

دلیل این است که بسیاری از ما با خصوصیات یک هدف خوب و واقعی آشنا نیستیم.

اکنون از شما می خواهم 5 هدف اصلی زندگی خود را به ترتیب اولویت در لحظه بنویسید:

وقتی از دانش آموزانم می خواهم این کار را در کلاس ها و کنفرانس ها انجام دهند، معمولاً پاسخ های زیر را دریافت می کنم: موفقیت، شادی، آرامش خاطر، پذیرش دانشگاه، پول، ثروت و غیره.

در حالیکه هیچ کدام از اینها هدف نیستند . اما هدف چیست ؟

هدف، هدفی است دقیق، روشن و گسترده، اما به اندازه کافی قابل دستیابی است که به محض اعلام آن به ذهن، ذهن را بارها و بارها درگیر می کند تا احتمال دستیابی به آن افزایش یابد.

خصوصیات یک هدف خوب

اهداف باید مشخص و معین باشند .

یکی از مهمترین قوانین موفقیت، شفافیت است، شما باید هر چیزی را که می خواهید، دقیق و واضح ببینید. مثلا اگر می خواهید در دانشگاهی قبول شوید باید مشخص کنید که در کدام رشته، دانشگاه و شهر می خواهید تحصیل کنید.

اهداف باید قابل اندازه گیری باشند.

هدف خوب هدفی است که سنجیده شود تا بتوانیم در طول مسیر ببینیم چقدر به آن نزدیک یا دور هستیم. برای مثال فردی که می خواهد وزن کم کند باید دقیقا مشخص کند که می خواهد به چه وزنی برسد و چقدر وزن کم کند.

اهداف باید دور از دسترس اما دست یافتنی باشند.

هدفی که انتخاب می کنید نه آنقدر دور و بزرگ باشد که باورتان نشود و نه آنقدر کوچک و در دسترس شما باشد که انگیزه ای در شما ایجاد نکند.

اهداف باید مال خود شخص باشند.

گاهی اوقات برخی افراد اهدافی را تعیین می کنند، اما هدفشان از اهداف ناخودآگاه دیگران پایین تر بود، یعنی هدف متعلق به آنها نیست. و این باعث می شود که اشتیاق لازم برای رسیدن به هدف را پیدا نکند، انگیزه لازم را برای رسیدن به هدف ایجاد نکند و با کوچکترین مانعی که بر سر راهش قرار گیرد به هدفش می رسد. او امتناع می کند. همچنین اهداف هر فرد باید متناسب با ویژگی های شخصیتی و اخلاقی او باشد تا بر مشکلات و موانع موجود بر سر راه اهداف فائق آید.

اهداف باید محدود به زمان باشند.

هدفی که برای مدت طولانی تعیین نشده باشد، هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد، به عبارت دیگر، رویا نخواهد بود. یکی از عواملی که باعث تعلل در ما انسان ها می شود، دوری از زمان است.

سوال: آیا می توانیم چندین هدف برای خود داشته باشیم یا فقط باید یک هدف تعیین کنیم؟

بهتر است حداقل سه و حداکثر پنج هدف تعیین کنید، اما همه این اهداف باید در راستای هدف بلندمدت شما باشد و بتوانیم آنها را اولویت بندی کنیم و مهمترین آنها را شناسایی کنیم.

در این عمر کوتاه، رسیدن به همه اهداف و آرزوها ممکن نیست، پس باید هدفی را انتخاب کنید که ارزش بیشتری داشته باشد. اگر اهداف متفاوتی دنبال شود، نتیجه چیزی جز شکست نخواهد بود.

بنابراین، کسی که به دنبال موفقیت در کار است، باید در ابتدا هدف خود را مشخص کند و پس از تعیین مهم ترین هدف، با تمام وجود برای رسیدن به آن تلاش کند، زیرا موفقیت انسان در کاری است که اندیشه را در اندیشه قرار می دهد. چیزی

 ویژگی افراد هدفمند

هدف باعث حرکت در زندگی میشود.

• هدف باعث زنده ، زندگی کردن می شود.( هدف باعث می شود ما رود باشیم نه مرداب!)

هدف داشتن باعث سلامت روانی می شود.

• پس آدمی که از لحاظ روانی سالم است, حتما مثبت نگرتر هم هست.

آدم هدفمند می داند کدام را انتخاب کند.

 • پس تضاد ندارد!
 • پس بین این یا آن گیر نمی کند!
 • پس دغدغه هم ندارد!
 • حتما تکلیفش با خودش مشخص است!

– آدم هدفمند سازگارتر هم هست.

 • تحمل سختی ها برایش آسان است.
 • غر نمی زند.
 • توانایی تبدیل تهدیدات به فرصت ها را دارد.
 • دائم رشد می کند، یاد می گیرد و نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل می کند.
 • در یک کلام تفکر استراتژیک دارد و توانایی بازتولید خود را !

– آدم هدفمند کمتر مریض میشود.

• چون آدم هدفمند فرصتی برای مریض شدن ندارد.

– سرعت افراد هدفمند حداقل ۲ برابر افراد معمولی است

 • پس آدم های هدفمند وقت تلف نمی کنند.
 • بلاتکلیف نیستند.

هـرکس که چـــرایی زنـدگــــی را یافــت باشد با هـــر چگـونگـــی خـواهد ساخت. (نیچه)

سوال بزرگ چــــــــرا هــــــــدف نمی گــذاریم؟

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.1/5 - (55 امتیاز)

بهترین دوره آموزش قانون جذب برای رسیدن به تمام خواسته ها

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید اگر آموزش های این دوره را بلد باشید.

دیگر چیزی برای شما یک روئیا یا یک آرزو باقی نخواهد ماند چون شما در اینجا آموزشی را یاد می گیرید که می توانید به هرآنچه که می خواهید برسید.