دنس گوگل یا Google Dance چیست؟

دنس گوگل یا Google Dance چیست؟

رقص گوگل چیست و کدام سایت ها تحت تاثیر رقص گوگل هستند؟

Google Dance یا دنس گوگل یک اصطلاح SEO است که توسط کارشناسان سئو و طراحان سایت وردپرس استفاده می شود.

اما در این مقاله رقص گوگل یا گوگل دنس را برای کاربرانی که با این اصطلاح آشنایی ندارند توضیح خواهیم داد و هر آنچه را که باید در مورد این اصطلاح بدانید در اختیار شما قرار می دهیم.

تیم ملی فوتبال را تصور کنید که مربی باید تنها چند بازیکن از میلیون ها بازیکن آن کشور را انتخاب کند و توانایی های آنها را در نظر بگیرد و بهترین آنها را به تیم ملی دعوت کند.

اما از بین این میلیون ها بازیکن قطعا عده ای هم هستند که توانایی و استعداد یکسانی دارند و انتخاب مربی سخت تر می شود و او باید این بازیکنان را از معیارهای دیگری بررسی کند.

موضع گوگل هم همین است. گوگل در هر ثانیه چندین میلیون وب سایت و صفحه را بررسی می کند و چندین هزار عامل را برای انتخاب بهترین سایت ها در نظر می گیرد.

رقابت شدیدی بین سایت ها و صفحات وجود دارد و به گونه ای شده است که چندین سایت مختلف با کلمات کلیدی مشابه در یک سطح رتبه بندی می شوند، به نظر شما گوگل در بین این همه سایت با کلمات کلیدی مشابه چه کاری می تواند انجام دهد؟

اینجاست که اصطلاح رقص گوگل مطرح می شود. گوگل تا حدی سایت های مشابه را می رقصد تا بهترین انتخاب را داشته باشد.

در ادامه این مقاله توضیحات مفصل تری در مورد رقص گوگل که در سئو و طراحی سایت بسیار مهم است ارائه می دهیم.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات جامع در مورد سئو پیشنهاد می شود مطالب دوره آموزش سئو را استفاده کنید.

رقص گوگل چیست؟ هدف گوگل از این کار چیست؟

زمانی که گوگل رتبه خود را بازسازی می کند و این تغییر ساختار باعث می شود که نتایج رتبه سایت بین 4 تا 8 روز در نوسان باشد و تغییراتی را در درون خود مشاهده کند، به این زمان اصطلاحا Google Dance می گویند.

این تغییر و به روز رسانی عمده به طور متوسط ​​حدود 10 بار در سال اتفاق می افتد، به عبارت دقیق تر، هر 36 روز یک بار در گوگل اتفاق می افتد. این مشکل را می توان به راحتی با تغییرات اصلی در نتایج موتورهای جستجو احساس کرد.

اگر بخواهیم رقص گوگل را با مثال توضیح دهیم، می توانیم آن را با یک لیگ فوتبال مقایسه کنیم که تیم ها در جدول لیگ حرکت می کنند و در جدول ثابت نمی ماند و هر تیمی که امتیاز بیشتری داشته باشد بالاتر است. .

گوگل یک آدرس وب سایت جدید را در نتایج جستجوی گوگل می رقصد تا ببیند کاربران چگونه به آن واکنش نشان می دهند.

برای تعیین رتبه نهایی یک صفحه یا وب سایت، عنوان را در فاکتورهای جستجو قرار می دهد.

نتایج رقص گوگل همیشه برای سایت ها خوب نیست و ممکن است به نتایج بدی برسد، در زیر سعی می کنیم با مثالی از نتایج خوب و بد رقص گوگل این موضوع را برای شما آسان کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تصور کنید یک فروشگاه آنلاین برای خود ایجاد کرده اید و می خواهید شروع به فروش کالا کنید و فروشگاه اینترنتی شما دارای پشتیبانی قوی و قدرتمند، تولید محتوا و سئو باشد.

پس از چند ماه شروع به کار و فروش محصولات و تلاش برای به روز رسانی منظم وبلاگ و صفحات مختلف وب سایت، متوجه می شوید که رتبه سایت شما در کلمات کلیدی اصلی جالب نیست.

به عنوان مثال، وب سایت شما در صفحه چهارم نتایج جستجوی موتورهای جستجو ظاهر می شود و صفحات و وب سایت های بزرگ بازار در صفحه اول نتایج جستجوی موتورهای جستجو ظاهر می شوند.

با رعایت اصول اولیه سئو، این اشتباهات می توانند خوب یا بد باشند.

خبر خوب این است که فروشگاه آنلاین شما همیشه در صفحه چهارم نتایج موتورهای جستجو قرار نمی گیرد، گوگل گاهی اوقات به فروشگاه شما رتبه بهتری می دهد تا آن را توسط کاربران خود آزمایش کند. گوگل به همه فرصت می دهد.

خبر بد این است که ممکن است گوگل در ماه های اخیر چندین بار سایت شما را رقصیده باشد و وب سایت شما در معرض Google Dance قرار گرفته باشد.

گوگل متوجه شده است که کاربران شما علاقه زیادی به محتوای وب سایت شما ندارند و سایت شما از طریق Google Dance رتبه ای کسب می کند.

برای رفع این مشکل، باید وب سایت را بررسی کنید، خطاهای آن را پیدا کنید و آنها را ویرایش کنید.

هدف گوگل از ایجاد رقص وب سایت ها این است که گوگل کاملاً آگاه است که کاربران همیشه در 24 ساعت شبانه روز در حال جستجو هستند و حتی لحظه ای وجود ندارد که جستجوی گوگل متوقف شود. به همین دلیل گوگل نمی تواند فعالیت خود را متوقف کند و صفحات و وب سایت ها را بررسی کند، بنابراین همزمان با ادامه فعالیت خود تغییراتی ایجاد می کند که باعث تغییرات زیادی در رتبه وب سایت ها و صفحات در گوگل می شود.

کدام گروه از وب سایت ها و صفحات در معرض رقص گوگل هستند؟

  1. صفحات و وب سایت های تازه ایجاد شده
  2. وب سایت هایی که در هر صفحه تعدادی بک لینک جدید دریافت می کنند. (توصیه می شود مقاله ساخت بک لینک یا خرید بک لینک را مطالعه کنید)
  3. وب سایت هایی که محتوای آنها بر اساس نیاز کاربران ایجاد می شود.
  4. وب سایت هایی که دامنه یا آدرس اینترنتی خود را تغییر بدهند.

حالا دیگر لازم نیست از فراز و نشیب های ناگهانی نمودارهای گوگل آنالیتیکس سایت خود غافلگیر شوید، گوگل برای به روز رسانی میلیون ها وب سایت مشکل دارد، بنابراین از عبارت Google Dance برای بررسی سلامت سایت مطمئن شوید که حوزه  SEO  تمامی این رویدادها بخشی از الگوریتم و مکانیزم موتور جستجوی گوگل می باشد که در این مقاله سعی کردیم به کاربران توضیح دهیم و اطلاعاتی در زمینه سئو در اختیار شما قرار دهیم. امیدوارم از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

شما می توانید آموزش سئو  را در مجموعه محمد جانبلاغی مشاهده کنید و به فردی متخصص و با تجربه در این زمینه سئو سایت تبدیل شوید.

منابع

https://delante.co/definitions/google-dance/
https://ahrefs.com/seo/glossary/google-dance
https://seodigitalgroup.com/what-is-the-google-dance/
https://www.rankranger.com/seo-glossary/google-dance
https://seonorth.ca/google/dance/
https://seobysociallyin.com/understanding-the-google-dance/
https://techbriefers.com/what-is-google-dance-causes-and-how-to-deal-with-it/

5/5 - (10 امتیاز)