آموزش ساخت بک لینک برای سایت

آموزش ساخت بک لینک برای سایت

ساخت بک لینک یکی از مهم ترین عوامل در سئو و بهینه سازی سایت است. در این مقاله ساخت بک لینک، یاد خواهید گرفت که چگونه با ایجاد بک لینک در مورد کلمات کلیدی مورد نظر خود، اولین نتایج را از گوگل دریافت کنید.

البته برای ایجاد بک لینک باید یکسری فاکتورها را رعایت کنید تا بتوانید لینک های با کیفیتی برای سایت خود ایجاد کنید.

ساخت بک لینک یکی از مهم ترین عوامل در سئو و بهینه سازی سایت است.

باید به شما بگویم که فقط با تولید محتوا نمی توانید کلمات کلیدی سایت خود را رتبه بندی کنید و باید به ایجاد لینک های با کیفیت برای سایت خود فکر کنید.

انواع بک لینک چیست ؟

اگر بخواهیم بک لینک ها را به دسته های مختلف تقسیم کنیم، به چهار دسته می رسیم:

  • پیوندهای داخلی: این نوع پیوند بین صفحات داخلی وب سایت ظاهر می شود.
  • لینک های خارجی: این نوع لینک بر خلاف لینک های داخلی، در وب سایت ظاهر نمی شود، بلکه از وب سایت دیگری به سایت شما نمایش داده می شود.
  • لینک فالوو 
  • لینک نو فالوو

دنبال کردن و فالو کردن بک لینک ها معمولا در زمینه لینک های خارجی معنا پیدا می کند. در واقع زمانی که می خواهیم لینک های خارجی داشته باشیم از لینک های پیگیری و جدید استفاده می کنیم.

هر لینک در اصل Dofollow است، به این معنی که موتور جستجو از لینک بازدید کرده و آن را بررسی می کند. اما وقتی این ویژگی را به Nofollow تبدیل می کنید، در واقع به موتورهای جستجو می گویید که ارزش و اعتبار را از صفحه خود به صفحه فرود خود منتقل نکنید.

بک لینک چه اهمیتی در سئو دارد؟

بک لینک برای سئو ارزشمند است زیرا می توان آن را نماینده اعتماد دیگران به یک سایت نامید.

به طور کلی، این لینک ها در وب سایت شما سیگنالی برای موتورهای جستجو هستند که دیگران را به محتوای شما پیوند می دهند. شما می توانید سایت های زیادی را با پیوند به یک صفحه وب مشاهده کنید.

موتورهای جستجو می توانند بک لینک ها را پیدا کنند و بنابراین اثرات آنها در سئو سایت ظاهر می شود.

بنابراین ساخت یا خرید بک لینک می تواند تاثیر مثبت و قابل توجهی در جایگاه سایت در رتبه بندی داشته باشد.

بازخورد باید طبیعی باشد، به این معنی که نباید از ابزار مصنوعی برای ایجاد آن در وب سایت خود استفاده کنید. علاوه بر این، کیفیت در آنها بسیار مهمتر از تعداد آنها است.

به عنوان مثال، وب سایت A را در نظر بگیرید که یک وب سایت کتابفروشی است و وب سایت B را که کتاب ها و مقالات را تبلیغ می کند. وب سایت B پیوندی به وب سایت A ارائه می دهد و بازخورد بسیار ارزشمندی برای وب سایت کتابفروشی (وب سایت A) در نظر گرفته می شود.

بک لینک

یکی از بزرگ ‌ترین اشتباهات بسیاری از افراد در ساخت بک لینک یا خرید بک لینک برای سایت شان این است که بدون هیچ اصول شروع به لینک سازی بخصوص بک لینک pbn برای سایتشان می کنند و فکر می کنند فقط به تنهایی با قرار دادن لینک سایتشان در وب سایت های دیگران می‌توانند بک لینک های با کیفیتی برای سایتشان بسازند.

در صورتیکه اگر شما اصول ساخت بک لینک را ندانید و بدون اصول برای سایتتان لینک سازی کنید نه تنها رتبه سایتان بهبود پیدا نمی کند بلکه باعث می شود جایگاه تان را در کلمه کلیدی مد نظرتان کلا از دست بدهید.

پس از شما می‌خواهم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و تمام نکات گفته شده را هنگام لینک سازی برای سایت تان رعایت کنید تا به مشکل بر نخورید.

آموزش ساخت بک لینک

ساخت بک لینک

اول اینکه هدف اصلی شما از ایجاد بک لینک با کیفیت این است که بتوانید به صفحه اول گوگل یا اولین نتایج گوگل در مورد کلمات کلیدی مورد نظر خود برسید.

دوم، قبل از شروع ساخت بک لینک، باید کلمات کلیدی مناسب را برای سایت خود انتخاب کنید. داشتن استراتژی برای انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم است و برای اینکه در کلمات کلیدی اصلی سایت خود رتبه بگیرید، ابتدا باید به اولین نتایج در گوگل در مورد کلمات کلیدی مناسب و متوسط ​​برسید.

بنابراین، من از شما می خواهم که اگر سایت شما در اولویت است، هرگز کلمات کلیدی سخت و اصلی را برای سایت خود انتخاب نکنید.

سوم، شما باید محتوای کامل و با کیفیت برای سایت خود ایجاد کنید. مهمترین عامل در سئو و بهینه سازی سایت این است که شما محتوای با کیفیتی برای سایت خود ایجاد می کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر محتوای شما بی کیفیت باشد، هرگز نمی توانید با ایجاد بک لینک، اولین نتایج را در گوگل به دست آورید.

بنابراین مهم ترین عامل این است که قبل از شروع لینک دادن به سایت خود، محتوای با کیفیت و حرفه ای را با توجه به نیاز مخاطبان و کاربران خود ایجاد کنید.

شاید فکر کنید تولید محتوا کار بسیار سختی است و اگر می خواهید محتوای باکیفیتی برای سایت خود ایجاد کنید باید اطلاعات زیادی داشته باشید.

اصلا اینطور نیست، می توانید با جمع آوری اطلاعات بدون مهارت و تجربه خاصی، محتوای با کیفیتی برای سایت خود ایجاد کنید.

منابع زیادی برای تولید محتوا وجود دارد که می توانید از آنها برای نوشتن کامل ترین و جامع ترین محتوا برای سایت خود استفاده کنید.

برای اینکه با ایجاد بک لینک بر روی کلمات کلیدی مورد نظر خود به صدر گوگل برسید، محتوای شما باید کاملتر و جامع تر از رقبای شما باشد و لینک هایی که ایجاد می کنید باید کیفیت بهتری نسبت به لینک های شما داشته باشند.

بنابراین قبل از شروع ساخت بک لینک، محتوای رقبای خود را به دقت بررسی کنید و محتوای کاملتر و جامع تری نسبت به رقبای خود ایجاد کنید.

هنگامی که محتوای کاملتر و جامع تری نسبت به رقبای خود ایجاد کردید و آن را در سایت خود منتشر کردید، اکنون به خرید بک لینک یا ساخت بک لینک نیاز دارید.

روش های ایجاد بک لینک

راه های زیادی برای ایجاد و دریافت بک لینک وجود دارد. به طور کلی مبحث لینک سازی به سه دسته کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم می شود که در ادامه به توضیح کامل آن می پردازیم.

در روش کلاه سفید دیگران به صورت کاملا طبیعی به سایت شما لینک می دهند.

لینک هایی که از این روش دریافت می کنید بک لینک های بسیار باکیفیتی هستند. اما از آنجایی که افراد بسیار کمی در کشور ما با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، باید از روش کلاه خاکستری برای ایجاد لینک استفاده کنیم.

اما برای استفاده از روش کلاه سفید باید محتوایی با کیفیت و حرفه ای در سایت خود ایجاد کنید. به طور کلی، تمام محتوای شما باید کیفیت خوبی داشته باشد.

محتوای سایت شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. سایت شما باید از شهرت بالایی برخوردار باشد تا دیگران بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. اگر سایت شما غیر قابل اعتماد باشد، هیچ کس هرگز به شما لینک نمی دهد. بنابراین، توصیه می کنم برای ایجاد بک لینک از روش کلاه سفید پیروی نکنید.

با روش لینک سازی کلاه خاکستری، شما شروع به ایجاد بک لینک به روشی کاملاً طبیعی طبق سیاست های گوگل می کنید.

آموزش ساخت بک لینک برای سایتدر روش کلاه سیاه از روش های کلاه سیاه غیرقانونی برای ایجاد بک لینک استفاده نمی کنیم.

از روش‌هایی که استفاده نمی‌کنید، ممکن است گوگل متوجه شود که شما خودتان برای سایت خود بک لینک می‌سازید. در بهترین حالت، اگر از این روش استفاده کنید، ممکن است موقعیت خود را از دست بدهید. در بدترین حالت، گوگل ممکن است سایت شما را جریمه کند و آن را از نتایج گوگل در مورد کلمه کلیدی که برای آن بک لینک ایجاد کرده اید حذف کند.

فاکتورهای مهم در ساخت بک لینک

برای ایجاد بک لینک با کیفیت، باید یک سری فاکتورها و اصول مهم را در هنگام ایجاد بک لینک رعایت کنید.

۱ محتوای باکیفیت برای سایت خود تولید کنید، بحث تولید محتوای باکیفیت موضوع بسیار مهمی در سئو سایت و بهینه سازی سایت است، بنابراین بارها تاکید کرده ام که محتوایی که تولید می کنید باید محتوای باکیفیت باشد.

سعی کنید به مقالات و مطالب دیگر در سایت خود اشاره کنید تا دیگران بتوانند همزمان با خواندن مقاله شما، بقیه مطالب سایت شما را نیز بخوانند. موضوع لینک سازی داخلی را کاملا دنبال کنید و سعی کنید به بسیاری از مقالات در محتوای خود لینک دهید.

2. قبل از شروع ساخت بک لینک، حتماً تمام اصول سئو داخلی یا صفحه را رعایت کنید. سئو داخلی به مجموعه کارهایی اطلاق می شود که باید در سایت خود برای بهینه سازی سایت خود برای گوگل دنبال کنید که سئو داخلی نام دارد.

مانند ایجاد محتوای سئو شده، بهینه سازی دسته ها، افزایش سرعت سایت، بهینه سازی کدهای قالب سایت، بهینه سازی صفحه اصلی و منوها، استفاده از هاست با کیفیت، رعایت اصول اتصال داخلی، لینک دادن به منابع و لینک های خارجی و …

3. به سایت خود فقط به یک روش لینک ندهید. یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد هنگام ساخت بک لینک مرتکب می شوند این است که تنها به یک روش به سایت خود لینک می دهند، مثلا شروع به لینک دادن فقط به وبلاگ ها و استفاده از روش های دیگر مانند لینک دادن در نظرات یا لینک دادن به پروفایل ها می کنند.

وقتی به سایت خود فقط به یک روش لینک می دهید، به گوگل این امکان را می دهد که شما در حال ایجاد بک لینک برای سایت خود هستید.

علاوه بر این که می‌توانید به وبلاگ‌ها لینک دهید، باید از سایت‌هایی با پروفایل‌هایی استفاده کنید که در نمایه شما به سایت شما لینک می‌دهند، یا سایت‌هایی که به شما امکان ارسال لینک را می‌دهند. شما همچنین می توانید در انجمن ها کار کنید و به سایت خود لینک دهید.

4. شروع به پیوند دادن فقط به یک صفحه نکنید. یکی دیگر از اشتباهات رایج در ساخت بک لینک این است که بسیاری از افراد فقط به یک صفحه لینک می دهند نه به سایر صفحات سایت خود. با این کار گوگل از اتصال شما مطلع می شود. تأثیر پیوندهایی که ایجاد می کنید را کاهش دهید یا نتایج Google را حذف کنید.

5. فقط آن را با کلمه کلیدی اصلی خود مرتبط نکنید. استفاده از انکر تکست های مختلف باعث می شود روند ساخت لینک شما طبیعی به نظر برسد و لینک های طبیعی و با کیفیتی در سایت شما ایجاد کند.

Anchor text به معنای کلمات پیوندی است که کاربر برای ورود به صفحه دیگری روی آنها کلیک می کند.

برای مثال، اگر کلمه کلیدی اصلی من خرید بک لینک یا آموزش سئو است، هرگز نباید آن کلمه خرید بک لینک یا آموزش سئو را در صفحه مورد نظرم زیاد تکرار کنم. می توانید از کلماتی هم خانواده (دوره سئو یا دوره آموزش سئو,فیلم سئو و برای خرید بک لینک کلماتی مثل:خرید لینک,خرید بک لینک قوی,فروش بک لینک و…)، نام تجاری، برخی از کلمات رایج مانند (اینجا کلیک کنید، ادامه مطلب را بخوانید…) و .. استفاده کنید.

6. لینک های فالوو را فقط برای سایت خود ایجاد نکنید. یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در مورد لینک بیلدینگ این است که بسیاری از افراد فقط در سایت هایی به سایت شما لینک می دهند که لینک آنها را دنبال می کنند، که می تواند روند ساخت لینک شما را غیر طبیعی به نظر برساند. بنابراین، علاوه بر ساخت لینک های پیگیری، باید لینک های nofollow را نیز ایجاد کنید.

7. فقط در سایت هایی که اعتبار بالایی دارند به سایت خود لینک ندهید. شما باید سایت را در هر دو سایت با اعتبار بالا و پایین ترکیب کنید تا روند ساخت لینک شما عادی باشد.

8. لینک سایت خود را در سایت هایی که رتبه اسپم بالایی دارند قرار ندهید. این نه تنها رتبه سایت شما را با ایجاد بک لینک بهبود می بخشد، بلکه تاثیر منفی بر سایت شما خواهد داشت.

بنابراین قبل از شروع ایجاد بک لینک سایت، سطح اسپم یک سایت را با استفاده از ابزار mozbar که کاملا رایگان است بررسی کنید.

9. برای سایت خود در زمان خاصی لینک ایجاد نکنید. به عنوان مثال، هر شب ساعت 10 شب به سایت خود لینک دهید.

با رعایت این نکات می توانید لینک های کاملا طبیعی برای سایت خود ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید که برای ایجاد بک با کیفیت برای سایت شما، گوگل نباید متوجه شود که شما خودتان لینک هایی برای سایت خود ایجاد می کنید. به همین دلیل باید کاملا طبیعی باشید.

2 پیشنهاد ویژه برای شما داریم:

اگر میخواهید لینک سازی حرفه ای و تخصصی یاد بگیرید و برای وبسایت خود بک لینک های با کیفیت دریافت کنید حتما از دوره آموزش سئو  ما استفاده کنید.

تیم متخصص محمد جانبلاغی در این زمینه خرید بک لینک, بک لینک pbn, خرید رپورتاژ قوی یا رپورتاژ pbn همراه شما خواهند بود.

می توانید با خیال راحت رپورتاژ آگهی , خرید بک لینک معتبر و خرید بک لینک دائمی برای سایت خود را به ما بسپارید.

محمد جانبلاغی با سالها تجربه موفق در آموزش سئو، سئو سایت و خرید بک لینک اعتبار سایت های پیوند داده شده را به دقت بررسی می کند و گزارشی دقیق و ظاهراً بی طرفانه از آن سایت ها برای شما منتشر می کند.

منابع

https://backlinko.com/high-quality-backlinks
https://www.entrepreneur.com/science-technology/how-to-build-seo-backlinks-a-beginners-guide/295253
https://academy.hubspot.com/lessons/link-building-tutorial
https://backlinko.com/hub/seo/backlinks
https://www.semrush.com/blog/how-to-get-backlinks//
https://neilpatel.com/blog/how-to-build-backlinks/

5/5 - (20 امتیاز)