چرا لینک سازی (بک لینک) مهم است؟

چرا لینک سازی (بک لینک) مهم است؟

بک لینک چیست و چرا مهم است؟

بک لینک ها لینک هایی هستند که از یک وب سایت یا دامنه به وب سایت دیگر و بالعکس می روند.

دیدگاه ها و نظرات مختلفی در مورد بک لینک وجود دارد، اما وجه مشترک همه این رویکردها این است که لینک یک وب سایت نقش بسیار مهمی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد. در روزهای اولیه اینترنت، از پیوندها برای پیمایش بین صفحات وب استفاده می شد.

قبل از اینکه گوگل یک موتور جستجو باشد، بک لینک ها چیز مهمی نبودند. با گذشت زمان، بک لینک ها به یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو تبدیل شده اند.

موتور جستجوی گوگل تعداد بک لینک ها را به عنوان یک شاخص معتبر در نظر می گیرد و از آنها به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند، زیرا وقتی یک وب سایت متصل است و یک وب سایت خارجی از بک لینک ها برای ارجاع به وب سایت شما استفاده می کند و توجه کاربران را به محتوای شما جلب می کند. این بدان معناست که محتوای وب ارزشمند و معنادار است.

لینک های خارجی با کیفیت و متعدد به سئو و افزایش رتبه شما در گوگل کمک می کند که باعث افزایش محبوبیت صفحه شما در اینترنت و افزایش شانس بازدید کاربران از صفحه شما می شود.

همیشه باید در نظر داشته باشید که کیفیت بک لینک ها بسیار مهمتر است. زیرا اگر بک لینک های بدی وجود داشته باشد، خطر حذف کامل وب سایت شما از فهرست گوگل را دارید.

همیشه باید سعی کنید بک لینک‌هایی را از وب‌سایت‌هایی که دستورالعمل‌های گوگل را نقض می‌کنند حذف کنید، زیرا می‌توانند تأثیر منفی بر رتبه‌بندی شما داشته باشند (تنزل یا حذف دامنه).

اگر امکان حذف این گونه لینک ها وجود ندارد، باید آنها را باطل کنید تا در صورت رتبه بندی گوگل به وب سایت شما آسیب نرسد.

خرید و فروش بک لینک

در اوایل پیدایش گوگل، بک لینک ها مهمترین عامل در رتبه بندی یک وب سایت بودند و ایده پشت آن ساده بود، هر چه یک وب سایت لینک های بیشتری داشته باشد، ارزش آن وب سایت بیشتر می شود.

اما مدیران سایت های مختلف به سرعت از این موضوع استفاده کردند و بک لینک های زیادی برای صفحات خود خریداری کردند.

با اطلاع از این موضوع، گوگل آنها را به عنوان هرزنامه از لیست حذف کرد. اگرچه از آن زمان تاکنون اهمیت بک لینک در رتبه بندی گوگل به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما همچنان یکی از معیارهای مهم گوگل در ارزیابی ارتباط و قابلیت اطمینان محتوای وب سایت است.

از آنجایی که بک لینک ها همچنان یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی صفحات وب هستند، داشتن بک لینک قوی یکی از اهداف اصلی اپراتورهای وب سایت است.

همچنین به دلیل وجود ارائه دهندگان بک لینک در بازار زیاد، وسوسه بهبود رتبه با خرید بک لینک های خریداری شده همیشه وجود دارد و همین مشکل باعث جذابیت بیشتر ایده خرید لینک می شود.

در حالی که رتبه در گوگل به تعداد لینک ها بستگی دارد، می توان فرض کرد که تعداد زیادی از اپراتورهای وب سایت فقط برای کسب رتبه بهتر به خرید لینک فکر می کنند و در نتیجه برخی از آنها برای کسب درآمد اینترنتی اقدام به خرید لینک می کنند.

خرید بک لینک طناب محکمی است که می تواند به افزایش چشمگیر رتبه منجر شود.

جریمه گوگل برای خرید و فروش لینک

از آنجایی که خرید بک لینک نوعی کلاهبرداری برای گوگل است، مبارزه با این شکل از تولید بک لینک برای سال ها اولویت اپراتورهای موتور جستجوی گوگل بوده است.

طبق سیاست های گوگل امکان اجاره یا خرید لینک وجود ندارد و وب سایت های متخلف مشمول جریمه می شوند. گوگل لینک های خریداری شده را مجاز نمی داند و هر روز تعداد زیادی لینک را ارزیابی می کند و لینک های خریداری شده را شناسایی می کند.

مجازات های گوگل بسته به شدت نقض وب سایت خرید بک لینک متفاوت است. گوگل لینک های خریداری شده را باطل می کند و باعث می شود که صفحه به طور ناگهانی بسیاری از لینک ها را از دست بدهد که منجر به کاهش رتبه صفحه و کاهش شدید ترافیک می شود.

همچنین، اگر گوگل تخلفات بیشتری پیدا کند، امکان حذف کامل صفحه وجود دارد. از آنجایی که لینک‌های پولی سطح بالایی از بررسی‌های گوگل را به خود جلب می‌کنند و نسبت ریسک به پاداش آن‌ها بالا است، ارزش ریسک کردن را ندارد، اما در نهایت تصمیم با شماست.

شناسایی لینک های خریداری شده گوگل را با چالش های زیادی م واجه می کند. حتی اگر شبکه های وبلاگ به طور مکرر شناسایی و جریمه شوند، باز هم خرید و فروش بک لینک ها به صورت پنهان و نامرئی وجود خواهد داشت.

با این حال، گوگل نباید بتواند هنگام شناسایی لینک های خریداری شده، آن را نادیده بگیرد.

هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید که خطر کشف شدن توسط گوگل به عنوان خریدار یا فروشنده لینک چقدر بالاست.

این بستگی زیادی به نسبت لینک‌های موجود در نمونه کارها دارد، اگر فقط چند لینک خریداری شده و تعداد زیادی لینک طبیعی وجود داشته باشد، احتمالاً خطر بسیار کمتری نسبت به سایتی دارد که تعداد زیادی لینک را در مدت زمان کوتاهی خریداری یا بفروشد.

همچنین اگر لینک های خریداری شده از منابع نامعتبر خریداری شوند، خطر شناسایی بک لینک های خریداری شده بیشتر است.

شما می توانید بسته خرید بک لینک بخصوص خرید بک لینک pbn را از وب سایت ما تهیه و خریداری کنید و از آن برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید.

خرید رپورتاژ آگهی

یکی از تکنیک های لینک سازی که زیاد می بینیم و زیاد خرید می شود موضوع رپورتاژ آگهی است.

بسیاری از افراد رپورتاژ آگهی می خرند اما باید اصول و قوانین گزارش کمپین را رعایت کنند تا گوگل از خرید رپورتاژ آگهی و فروش بک لینک هایی که از این صفحه دریافت می کنید مطلع نشود!

منابع

https://www.semrush.com/blog/link-building/
https://backlinko.com/hub/seo/backlinks
https://moz.com/learn/seo/backlinks
https://www.searchenginejournal.com/link-building-guide/
https://www.thehoth.com/learn/seo/link-building/what-is-link-building/
https://mailchimp.com/resources/what-is-backlinking-and-why-is-it-important-for-seo/
https://www.wordstream.com/link-building
https://ahrefs.com/blog/link-building/
https://yoast.com/what-is-link-building/

5/5 - (13 امتیاز)