ترندهای طراحی سایت در سال جدید

طراحی سایت

شاید بهتر باشد ابتدا با مفهوم ترند آشنا شوید تا روندهای طراحی سایت در سال 2024 را درک کنید.

کلمه “ترند” به معنای “روتین” است و همانطور که در جملات مختلف قرار می گیرد می تواند معانی مختلفی داشته باشد.

امروزه از این اصطلاح در زمینه هایی مانند مد، بورس، شبکه های اجتماعی، سئو، طراحی سایت و … استفاده می شود.

روند به معنای رایج شدن است. مثلا اگر در دنیای مد، استفاده از لباس در بین مردم رواج پیدا کند، می توان گفت که لباس تبدیل به یک ترند شده است!

یکی از مهم ترین زمینه هایی که روند در آن اهمیت دارد، طراحی وب سایت است.

ترند شدن سایت به این معنی است که گسترده و مورد توجه قرار می گیرد. لازم به ذکر است که روند دائمی نیست و اغلب به صورت متناوب رخ می دهد. این بدان معنی است که یک موضوع پرطرفدار فقط برای مدت زمان مشخصی مورد توجه قرار می گیرد و سپس تکرار می شود. بدین ترتیب جامعیت آن به تدریج کاهش می یابد.

عوامل مختلفی مدت زمان روند یک موضوع را تعیین می کند که از جمله مهم ترین آنها می توان به تازگی موضوع، تعداد افرادی که در آن مشغول هستند، ماهیت جهانی یا منطقه ای موضوع و وجود یا عدم حضور رقبا برای آن اشاره کرد.

معرفی گرایش های طراحی وب سایت 2024

روند طراحی وب سایت در سال 2024 تضمین می کند که سایت شما در عین داشتن وضوح چشمگیر و منظم از نظر محتوای متنی و تصاویر استفاده شده بسیار موفق است. این گرایش ها می توانند زمینه ای را فراهم کنند تا وب سایت طراحی شده بسیار جذاب و کاربر پسند باشد.

از جمله مهم ترین گرایش های طراحی سایت در سال 2024 می توان به بزرگ شدن متون و عناصر موجود در سایت، جداسازی محتوای صفحه، استفاده از بلوک های رنگی، وجود فضای خالی بیشتر، استفاده از دیجیتال فلورسنت سه بعدی اشاره کرد.

در زیر برخی از ترندهای طراحی سایت در سال 2024 را ارائه و بررسی خواهیم کرد.

بزرگنمایی متون و عناصر موجود در سایت

یکی از مهمترین گرایش ها در طراحی سایت در سال 2024 گسترش متون و عناصر در طراحی سایت است.

جالب است بدانید که سایت ها استفاده از عناصر بزرگ و واضح را به عناصر کوچک به منظور وضوح و سرعت ارتباط ترجیح می دهند.

منظور از پسوند کتیبه ها و عناصر سایت، کتیبه ها یا عناصر قسمت خاصی از سایت نیست، بلکه تمامی قسمت های سایت را شامل می شود.

تایپوگرافی بزرگ و چشمگیر، استفاده از تصاویر بزرگ و ویدئوهای تمام صفحه و آیکون های به کار رفته در منوی سایت از جمله مهم ترین قسمت هایی هستند که در صورت بزرگ شدن می توانند بسیار موثر باشند.

بزرگنمایی المان ها به عنوان یکی از موفق ترین گرایش های طراحی سایت در سال 2024 برای بازدیدکنندگان وب سایت بسیار جالب بوده و در کنار نمایش منحصر به فرد هر صفحه زمینه ای را برای این دسته از افراد فراهم کرده است تا در یک نگاه به محتوای سایت پی ببرند.

اگر می خواهید از این روند برای موفقیت سایت خود استفاده کنید، سعی کنید تعداد عناصر موجود در صفحات سایت را کاهش دهید.

از افراط و تفریط خودداری کنید و به خاطر داشته باشید که استفاده همزمان از عناصر برجسته زیاد در ساختار سایت می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

به عنوان یک نمونه موفق از روند طراحی سایت در سال 2024 می توان به استفاده از ویدئو تمام صفحه در صفحه اول وب سایت در کنار تایپوگرافی بزرگ اشاره کرد که توجه بسیاری از وب سایت های بزرگ را به خود جلب کرده است.

با استفاده از این طرح، پیام سایت شما به وضوح و بدون ابهام به بازدیدکنندگان منتقل می شود. در حالی که پیام را با موفقیت تحویل داده اید، اطلاعات مهمی را نیز در صفحه اول ارائه کرده اید.

جداسازی صفحات بر اساس محتوا

اگر ایده های مختلفی برای نمایش صفحات سایت خود دارید، فراموش نکنید که محتوای صفحات را به عنوان یکی از گرایش های طراحی وب در سال 2024 تقسیم کنید.

این روند به شما این امکان را می دهد که قالب صفحه را به چند قسمت تقسیم کنید و کاملاً متفاوت عمل کنید. در هر قسمت ایجاد شده به عنوان مثال، استفاده از جلوه های حرکتی ترکیبی برای ایجاد یک عدم تقارن زیبا و شگفت انگیز می تواند برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب باشد.

از بلوک های رنگی استفاده کنید

استفاده از بلوک های رنگی یکی از گرایش های طراحی وب سایت در سال 2024 است که توسط برخی سایت ها برای جداسازی بیشتر صفحات سایت مورد استفاده قرار می گیرد. این باعث می شود صفحه به قسمت های بیشتری تقسیم شود و زمینه ایجاد مربع و مستطیل در اندازه ها و رنگ های مختلف را فراهم کند. قابلیت نمایش چندین پیام منظم و منسجم به صورت همزمان یکی از ویژگی های مهم این گرایش است.

استفاده از یک عکس در هر بخش و متن های کوتاهی که آن عکس را معرفی می کند می تواند کار را آسان تر کند

فضای خالی در طراحی سایت

در صورتی که رنگ قسمتی از سایت سفید باشد، امکان استفاده از فضاهای سفید با هر رنگی به جز سفید وجود دارد. این قسمت ها شامل فضای بین سطرها و ستون های متن، فضای اطراف صفحه و قاب اطراف صفحه است.

فضای سفید اغلب برای خالی گذاشتن مناطق مورد نظر استفاده می شود و بنابراین فضای ناکارآمد در نظر گرفته می شود. اما جالب است بدانید که این فضا هدر نرفته و مکانی برای استراحت چشم بازدیدکنندگان فراهم کرده است. این مبحث نیز در افزایش سطح خوانایی متون نوشتاری تاثیر بسزایی دارد و بسیار مفید است.

اگرچه استفاده از فضاهای خالی در طراحی سایت یکی از اصولی است که سال هاست توجه طراحان وب سایت را به خود جلب کرده است، اما این اصل در ترندهای طراحی سایت در سال 2024 بسیار مهم تلقی می شود.البته امسال استفاده از رنگ سفید فضا همراه با عکس ها می تواند یک سایت موجود را متمایز کند.

سایت محمد جانبلاغی دارای یک تیم کامل از طراحان وب با تجربه است که تمام حرفه خود را صرف انواع طراحی وب سایت, طراحی سایت فروشگاهی , طراحی سایت وکالت , طراحی سایت پوشاک , طراحی سایت پزشکی , طراحی سایت املاک , طراحی سایت خبری  , طراحی سایت کودکان , طراحی سایت موزیک , طراحی سایت نمایشگاهی , طراحی سایت هنری و… کرده اند.

عملکرد فوق العاده و استثنایی آنها با مشتریان باعث شده است که هر کسب و کاری که برای طراحی وب سایت جدید به ما مراجعه می کند به نتایج درخشانی دست یابد. اکنون به شما کمک می کنیم تا به چنین نتایجی دست یابید.

5/5 - (20 امتیاز)