راهنمای طراحی وب سایت با اصول سئو

طراحی سایت با رعایت اصول سئو

طراحی سایت مطابق با اصول سئو به معنای شروع فرآیند سئو از بدو طراحی سایت است که باعث می شود سایت شما خیلی زودتر در صفحه اول گوگل و بالای سایت ظاهر شود.

بسیاری از افراد پس از مدتی طراحی سایت، سئو سایت و خدمات سئو برای آنها اهمیت پیدا می کند. اما نکته مهم این است که هنگام طراحی سایت باید سئو سایت را از ابتدا در نظر داشته باشید.

استفاده از کلمات کلیدی، کلمات کلیدی و عناوین مرتبط با حوزه عملکرد سایت در طراحی آن به موتورهای جستجوگر گوگل کمک می کند تا سایت شما را راحت تر پیدا کنند. به همین دلیل طراحی سایت بر اساس اصول سئو بسیار مهم است.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو باعث می شود که تلاش کمتری برای سئو سایت خود صرف کنید و نتایج سریع تری نسبت به سئو پس از طراحی سایت بگیرید.

یکی از نتایج مثبتی که طراحی سایت بر اساس اصول سئو می تواند داشته باشد این است که موتورهای جستجوگر گوگل به راحتی سایت شما را تشخیص می دهند زیرا از ابتدا بر اساس کلمات کلیدی و بک لینک های مرتبط که لینک های استاندارد و اصولی هستند، ساخته شده است و هیچ عامل مخربی برای سئو سایت وجود ندارد.

سئو چیست و سئو چگونه به ما کمک می کند؟

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر گوگل است، اگر قصد دارید در فضای دیجیتال و اینترنت فعالیت جدی و موثری داشته باشید باید تخصص آموزش سئو را یاد بگیرید یا حتما از یک متخصص خدمات سئو استفاده کنید.

کلمه SEO مخفف Search Engine Optimization است که می توان آن را بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ترجمه کرد. تاثیر سئو بر روی سایت ها این است که وقتی عنوانی را جستجو می کنید، سایت در اولین نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرد.

نتیجه چیست؟ نتیجه این است که جستجوگر ابتدا اولین سایت را برای یافتن پاسخ جستجوی خود باز می کند. حال اگر سایت فروشگاهی دارید که محصول خاصی را در یک بازار خاص به فروش می رساند، با داشتن یک سایت سئو شده، مشتریان زیادی خواهید داشت.

یکی از مهم ترین تاثیرات سئو برای سایت هایی که با مشاغل مختلف مرتبط هستند افزایش اعتماد و دسترسی مشتریان آنهاست.

امروزه با توجه به پیچیدگی الگوریتم های گوگل و افزایش رقبا در فضای اینترنت، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کار ساده ای نیست، اما می توان با اعمال آن از همان لحظه طراحی سایت، آن را تسهیل کرد.

اگر در حال حاضر سایتی دارید که مرتبط با کسب و کار شماست و هیچ خدمات سئو روی آن انجام نشده است، بدانید که زحمات شما در این سایت نتیجه ای نخواهد داشت زیرا سایت غیر سئو دیده نمی شود و مخاطبان بسیار کمی خواهد داشت.

بهترین کار برای شروع فرآیند سئو این است که به آژانس های ارائه دهنده خدمات سئو و آموزش سئو مراجعه کنید و با بررسی وضعیت فعلی سایت، وضعیت بهینه سایت را برای شما توضیح دهند.

در خدمات سئو، رقبای شما رصد می شوند و کلمات کلیدی مناسب برای موضوع محتوای مورد نظر طراحی می شوند. سپس در نتیجه یک تقویم محتوایی با استراتژی مشخص به شما ارائه می شود که قدم به قدم سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه می کند.

رابطه سئو و طراحی سایت چیست؟

موتورهای جستجو یکی از مهمترین اجزای ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند. سئو و خدمات آن ارتباط زیادی با آمار کمی موتورهای جستجو دارد.

بهینه سازی موتور جستجو کاری است که توسط متخصص سئو سایت انجام می شود و اگر ابزارهای سئو در طراحی سایت جدی گرفته نشود، امیدی به عملکرد وب سایت طراحی شده نیست! پس بهتر است نکات سئو را در فرآیند طراحی سایت جدی بگیرید.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو چه ویژگی هایی دارد؟

سئو و بهینه سازی سایت یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که قصد دارند برای شرکت و کسب و کار خود سایت داشته باشند و بتوانند از این طریق برای خود ارزش افزوده ایجاد کنند.

طراحی سایت منطبق بر اصول سئو می باشد، سایت با الگوریتم های موتورهای جستجو مطابقت دارد و با هزینه های کم تر بهینه سازی سایت شما در صدر نتایج جستجو قرار می گیرد.

این امر باعث می شود که موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان منبع و سایت ارجاع معرفی کنند و در نتیجه مشتریان جدیدی به سایت شما اضافه شوند.

با صرف زمان و هزینه لازم و استفاده از کارشناسان با تجربه در طراحی سایت و خدمات سئو می توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو به خصوص گوگل مشاهده کنید.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو یکی از اولین گام ها در سئو و طراحی سایت می باشد. برای انجام این کار، اولین اقدام؛ انتخاب کلمات کلیدی بکر و مرتبط است که می خواهید سایت شما در موتورهای جستجو جستجو شود.

حالا نوبت طراحی سایت بر اساس این کلمات و تمرکز است. شاید مهمترین اولویت موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت محتوا باشد.

استفاده نکردن از محتوای تکراری و استفاده از مطالب جدید و جذاب، علاوه بر اینکه برای بازدیدکنندگان و مشتریان سایت مهم است، باعث می شود موتورهای جستجو سایت شما را به عنوان سایتی که محتوای ارزشمند تولید می کند، بشناسند و رتبه بالاتری به آن بدهند.

نکته مهم دیگر؛ زمان بندی هنگام انتشار محتوا مهم است، زیرا موتورهای جستجو به ریتم فعالیت در سایت شما نیز توجه می کنند. بنابراین استقرار به موقع و برنامه ریزی شده تقویم محتوایی را جدی بگیرید.

طراحی سایت چیست و سئو چه نقشی در آن دارد؟

در بیان ویژگی های طراحی وب سایت با رعایت اصول سئو، کسب اطلاعات در مورد طراحی سایت و نقش سئو در آن موثر خواهد بود.

طراحی سایت یا طراحی وب، مراحل طراحی و ساخت سایت اینترنتی جهت اطلاع رسانی، ارائه شرکت و ارائه محصولات آن می باشد.

طراحی سایت یک فرآیند طولانی مدت است که شامل لایه بندی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو می باشد.

4 مرحله اصلی در طراحی وب سایت با عنوان وجود دارد. طراحی وایرفریم، طراحی گرافیک سایت، برنامه نویسی و در نهایت راه اندازی سایت انجام می شود.

راه اندازی سایت شامل تولید محتوا در دو حوزه تولید محتوای متنی و تولید محتوای گرافیکی خواهد بود و سئو در مرحله راه اندازی اهمیت دارد زیرا اگر بخواهیم محتوای سایت در صفحه اول گوگل به عموم نمایش داده شود، باید فرآیند سئو را انجام دهیم و در صورت عدم انجام این کار، عملکرد سایت پایین می آید.

نکته مهم در بیان نیاز به سئو در طراحی سایت این است که در صورت عدم توجه به سئو سایت، کل فرآیند طراحی سایت زیر سوال می رود.

ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا خدمات سئو در طراحی سایت تا این حد موثر است؟ یا اینکه چگونه طراحی فرآیند طراحی سایت بلند مدت و اثربخشی آن می تواند با سئو مرتبط باشد؟

در پاسخ به این سوالات باید سوال دیگری را مطرح کنیم که شما را به پاسخ اصلی برساند. طراحی سایت برای چیست؟

در پاسخ باید بگوییم که با توجه به محتوای اختصاصی هر سایت، هدف ما از طراحی سایت ایجاد یک بستر وب در فضای دیجیتال است که محتوای مورد نظر را به مخاطب منتقل کرده و در مقابل مخاطبان ارائه دهد. چنین هدفی با تمرکز بر سئو محقق خواهد شد.

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو؛ محتوای سایت در مقایسه با محتوای سایت های رقیب در گوگل رتبه بالاتری خواهد داشت و هر چه فرآیند سئو تخصصی تر باشد، رتبه سایت شما در موتورهای جستجوی گوگل بالاتر خواهد بود.

برای درک بهتر این موضوع، می توانید یک مسابقه اتومبیلرانی سرعت در برابر زمان را تصور کنید. معمولا در زمان برگزاری این مسابقات تابلویی برای اعلام رده بندی شرکت کنندگان وجود دارد و بر اساس دورهای انجام شده توسط خودروها در مدت زمان مشخص، رتبه آنها اعلام می شود.

بیایید فرض کنیم که هر یک از ماشین‌ها سایت‌های روی وب هستند و نسبت تعداد دورهایی که طی می‌کنند بر اساس زمان فرآیندی است که سئو برای بهبود بهینه‌سازی موتور جستجوی سایت انجام می‌دهد.

هر خودرویی که سریع‌تر باشد، سئو آن متمرکزتر و بهتر است و رتبه برتر آن بالاتر خواهد بود. هر سایتی که سئو بهتری داشته باشد در رتبه بندی الگوریتم موتور جستجوی گوگل جایگاه بالاتری کسب خواهد کرد.

سئو سفید، سئو خاکستری، سئو سیاه و تاثیر آن در طراحی وب سایت

در بحث های مربوط به سئو معمولاً یک طبقه بندی کلی ارائه می شود که سئو کلاه سیاه را با سئو کلاه سفید در تضاد قرار می دهد که دانستن این دو بخش در ابتدای مقدمه مفهوم سئو ضروری است.

این طبقه بندی معمولا به عنوان تکنیک های سئو کلاه سیاه در مقابل تکنیک های سئو کلاه سفید ارائه می شود.

در مقایسه سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید باید بگوییم که سئو کلاه سفید قادر است مطالب ارزشمندی را به بهترین شکل ممکن به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی و ارائه دهد.

اما سئو کلاه سیاه قادر است نقاط ضعف و محدودیت های الگوریتم های سئو را شناسایی کرده و سایت را به هر نحوی بهینه سازی کند تا فقط آمار آن افزایش یابد و به کیفیت محتوای آن توجهی نشود.

در حال حاضر با توسعه و پیشرفت الگوریتم های موتور جستجوی گوگل کار برای کلاه سیاه متخصص سئو سخت شده و دیگر به هیچ عنوان نمی توانند آمار سایت را افزایش دهند.

سرعت بارگذاری صفحه در طراحی سایت

سرعت بارگذاری صفحه در طراحی سایت بسیار مهم است

طراحی سایت مطابق با اصول سئو مهم است; افزایش سرعت سایت که تاثیر مستقیم و مهمی در سئو سایت دارد یکی از مولفه هایی است که اگر بخواهیم بعدا آن را اصلاح کنیم باید به اندازه ای که برای طراحی سایت صرف کرده ایم وقت بگذاریم.

هنگام طراحی سایت برای اهداف سئو، می توان فرمت گرافیکی را به گونه ای انتخاب و طراحی کرد که اندازه سایت را تا حد امکان کوچک کند. اما کاهش اندازه سایتی که از قبل طراحی شده است می تواند باعث صرفه جویی زیادی در طراحی مجدد شود.

بنابراین به این نتیجه می رسیم که بهترین زمان برای شروع سئو از همان ابتدای طراحی سایت و طراحی استراتژی محتوای آن است.

استفاده از روش های مختلف سئو باید از همان ابتدای طراحی سایت انجام شود. در صورتی که در طول طراحی وب سایت اصول سئو از جمله استفاده از کدهای بهینه و استاندارد، کاهش حجم سایت، آدرس صفحات، متا کدها، ارتباط بین صفحات، سرعت بارگذاری و بسیاری عوامل دیگر رعایت نشود، استفاده روش هایی برای بهینه سازی سایت ها در آینده ضروری خواهد بود.

نتیجه

طراحی سایت بر اساس اصول سئو باعث می شود که تلاش کمتری برای سئو سایت خود صرف کنید و نتایج سریع تری نسبت به سئو پس از طراحی وب سایت بگیرید.

یکی از نتایج مثبتی که طراحی سایت بر اساس اصول سئو می تواند داشته باشد این است که تشخیص سایت شما توسط موتورهای جستجوگر گوگل آسان تر خواهد بود زیرا بر اساس کلمات کلیدی و لینک های مرتبط که لینک های استاندارد هستند بهینه سازی شده اند.

علاوه بر رعایت اصول سئو، استفاده از استانداردهای طراحی سایت نیز بسیار مهم است. استانداردهای طراحی سایت مانند افزایش سرعت بارگذاری صفحه، بهینه سازی و اصلاح کدهای قالب وب سایت، طراحی حداقل رابط کاربری وب سایت، نوع چینش کلمات کلیدی در منوها، زیر منوها، استفاده از رنگ های مناسب و استاندارد در طراحی رابط کاربری وب سایت، سهولت دسترسی محتوا در سایت موجود است.

استفاده از روش های مختلف سئو باید از همان ابتدای طراحی سایت رعایت شود. در صورتی که در طول طراحی وب سایت اصول سئو از جمله استفاده از کدهای بهینه و استاندارد، کاهش حجم سایت، آدرس صفحات، متا کدها، ارتباط بین صفحات، سرعت بارگذاری و بسیاری عوامل دیگر رعایت نشود، استفاده روش های بهینه سازی سایت در آینده دشوار خواهد بود.

تاثیر محتوا و ارزش آن در طراحی وب سایت مطابق با اصول سئو بسیار مهم است، زیرا اگر از کلمات کلیدی استفاده شود، اما محتوای منتشر شده در سایت اثربخشی و تاثیرگذاری لازم را بر روی مخاطب نداشته باشد، الگوریتم گوگل این آسیب را شناسایی کرده و بهینه سازی آن را بهبود نمی بخشد. شاید مهمترین اولویت موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت محتوا باشد.

منابع

https://www.wix.com/blog/web-design-affects-seo
https://creativemarket.com/blog/seo-principles-every-web-designer-needs-to-know-before-launch
https://www.semrush.com/blog/seo-web-design/
https://www.businesstechweekly.com/digital-and-online-marketing/search-engine-optimisation/seo-principles/
https://www.graphicszoo.com/article/important-seo-principles-for-website-design-every-designer-should-know
https://thriveagency.com/news/seo-web-design-everything-you-need-to-know/
https://blog.hubspot.com/marketing/seo

5/5 - (10 امتیاز)