بهترین فونت در طراحی سایت

بهترین فونت در طراحی سایت

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه بهترین فونت را برای طراحی سایت انتخاب کنید؟ فونتی که می تواند کاربران را به صفحات وب سایت جذب کند چیست؟ چرا گاهی با توجه به فونت های متنوع در یک سایت، عملکرد آن در حد و اندازه نیست؟

ممکن است سوالات زیادی در مورد نحوه انتخاب بهترین فونت برای طراحی وب سایت داشته باشید. ما اینجا هستیم تا در مقاله امروز نحوه انتخاب بهترین فونت برای طراحی تخصصی، دولتی، تبلیغاتی، هنری، طراحی سایت فروشگاهی و … را به شما معرفی کنیم.

پس تا پایان مقاله امروز با ما همراه باشید و با دانستن انواع فونت های محبوب و پرطرفدار، آن را با تغییرات لازم در سایت خود به روز کنید و شاهد بهبود بازدید سایت باشید.

تاثیر فونت در طراحی سایت

همانطور که می دانید طراحی سایت یکی از بهترین راه ها برای معرفی محصولات به مخاطب در عصر امروز و در نتیجه کسب شهرت و درآمد عالی است. اما برای اینکه یک سایت در همه ابعاد به خصوص انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت جا بیفتد، نیاز به مهارت و طراحی حرفه ای یک طراح خلاق و بزرگ دارد.

تاثیر فونت در طراحی سایت را می توان در بهینه سازی سایت و همچنین عدم بهبود سایت به خوبی آشکار کرد.

اغلب اوقات، اگرچه بسیاری از قالب های وب سایت برای موضوع مدیران سایت مناسب هستند، اما مورد استقبال کاربران قرار نمی گیرند.

فونت های بسیار کوچک یا فونت هایی که شکسته و فانتزی هستند و هیچ مخاطبی نمی تواند آن را به خوبی بخواند می تواند خسته کننده باشد و کاربران به سرعت صفحه را ترک کنند. اما برخی از طراحان فونت های طراحی سایت را انتخاب می کنند که در عین سادگی به زیبایی وب سایت می افزایند.

انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت و یا در واقع تاثیر فونت در طراحی سایت مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای انتخاب فونت عالی، بهبود تجربه کاربری است. یعنی با روشی هوشمندانه و اصولی توانسته اید ترافیک زیادی از نظر بازدید از صفحه خود ایجاد کنید.

این سوال مهم از نظر رتبه سئو و سئو سایت به شما کمک می کند و مطمئناً هر کارفرما یا مدیر سایتی از یک طراح سایت انتظار دیگری ندارد. انتخاب فونت مناسب در طراحی سایت به معنای راحتی کاربران و خسته نشدن چشمان آنهاست.

خطی که ظاهر مناسبی به سایت نمی دهد نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه نتیجه منفی نیز به جا می گذارد. فونت و خطی که مناسب تمام جنبه های سایت شما باشد بسیار مهم است، بنابراین در مورد اهمیت انتخاب بهترین فونت در طراحی بحث خواهیم کرد.

نکاتی در مورد نحوه انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت

زمانی که یک فونت زیبا و مناسب را برای طراحی سایت در نظر بگیرید، تاثیر مستقیم آن را در کسب و کار اینترنتی خود خواهید دید.

نحوه انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت کار سختی نیست، کافی است با کمی خلاقیت، برنامه ریزی و تفکر در موضوعات مرتبط با سایت، فونت هایی را انتخاب کنید که مخاطب را جذب کند.

فونت ها می توانند ساده یا پیچیده باشند. هرچه فونت ساده تر باشد، نتیجه و رضایت کاربر بهتر است. اما اگر نحوه انتخاب فونت فقط برای سلیقه یا سلیقه شما باشد، بدون شک پیچیدگی بیشتری خواهد داشت و عملکرد سایت شما را کاهش می دهد.

نکات مهم در مورد نحوه انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت معیارهایی هستند که می توانند در بهینه سازی و سئو سایت شما موثر باشند.این نکات به شرح زیر است:

انتخاب اندازه فونت مناسب :

انتخاب اندازه فونت برای نوشتن متون در یک وب سایت بسیار مهم و قابل توجه است. زیرا مهم نیست که اندازه فونت چقدر مناسب باشد، کاربران از نظر بصری خسته نمی شوند و بهتر می توانند هدف مورد نظر خود را پیدا کنند.

برای مثال فونت هایی که برای عنوان استفاده می شود معمولا بزرگ، پررنگ و خوانا هستند تا کاربر به راحتی با آن ارتباط برقرار کند. اندازه فونت نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد. مهمترین راه برای انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت، در نظر گرفتن اندازه معمولی و استاندارد است.

فاصله بین کلمات:

هنگامی که اندازه صحیح کلمه را انتخاب کردید، وقت آن است که بین کلمات و حروف فاصله بگذارید. اگر در زمان نگارش بدون توجه به فاصله بین کلمات تایپ شود، مطمئناً خواننده چیزی از مطالب متوجه نخواهد شد. این فضا نباید آنقدر بزرگ باشد که احساس شود کلمه ای گیر کرده است و نباید به نظر برسد که همه کلمات به هم چسبیده اند. فاصله استاندارد بین حروف، کاراکترها و کلمات بهترین موقعیتی است که یک طراح حرفه ای این نکته را در نظر می گیرد.

رنگ فونت را انتخاب کنید:

هرچه رنگ هنگام انتخاب فونت بیشتر اشباع شود، سریعتر بارگذاری می شود

انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت, فونت های قدیمی و مدرن مختلفی برای ایجاد فایل های متنی در مرورگرها وجود دارد.

طراح سایت ابتدا به موضوع سایت می پردازد سپس با به تصویر کشیدن سایزهای مختلف سایت، انواع فونت ها را در طراحی سایت در نظر می گیرد به طوری که از فونت های پررنگ و رنگارنگ برای سرفصل ها و ساده تر و خواناتر استفاده می شود. فونت ها برای متون طولانی استفاده می شوند.

اگر بخواهیم شما را با انواع فونت در طراحی سایت آشنا کنیم که در بین طراحان و البته مدیران سایت از محبوبیت بیشتری برخوردار است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فونت B Titr

فونت بی نازنین

فونت B Yekan

فونت Tahoma

فونت رویا

فونت میترا

فونت فرناز

فونت داوات و…

انتخاب بهترین فونت در طراحی سایت دارای ویژگی های منحصر به فردی است. در حالی که این فونت ها محتوا را زیبا و ساده منتقل می کنند، به زیبایی وب سایت نیز کمک می کنند.

5/5 - (7 امتیاز)