انجام مجدد طراحی سایت

انجام مجدد طراحی سایت

طراحی مجدد یک وب سایت همیشه یک چالش است زیرا به منابع زیادی نیاز دارد و می تواند بسیار خطرناک باشد.

ایده استفاده از آخرین تکنولوژی و روند طراحی سایت وسوسه انگیز است. اما به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است یک وب سایت قدیمی اما کاربردی داشته باشید تا یک طراحی سایت زیبا و جدید که به درستی کار نمی کند.

قبل از شروع فرآیند طراحی مجدد وب سایت، بسیار مهم است که هدف آن را به وضوح تعریف کنید.

چرا باید طراحی سایت را تغییر دهید؟

اگرچه کاربران اغلب به طراحی مجدد سایت به عنوان یک تغییر فکر می کنند، اما همیشه اینطور نیست. معمولاً سه دلیل اصلی برای طراحی مجدد وب سایت وجود دارد:

1. قابلیت استفاده بهتر و فروش بیشتر

اگر وب سایت شما چندین سال است که به روز رسانی نشده و به دلیل مشکلات جدی در استفاده از سایت؛ شما مشتریان بالقوه را از دست می دهید. طراحی مجدد وب سایت ممکن است گزینه خوبی باشد.

2. تغییرات ساختاری سازمانی

مدل کسب و کار شما به طور قابل توجهی تغییر کرده است و وب سایت شما دیگر نشان دهنده کسب و کار واقعی شما نیست.

به عنوان مثال، شما یک فروشگاه گل و یک وب سایت ساده دارید که در آن اطلاعاتی درباره گل ها قرار می دهید. اکنون فقط به خدمات ارسال گل نیاز دارید و به تجارت الکترونیک یا قابلیت پرداخت آنلاین در وب سایت خود نیاز دارید.

3. نام تجاری

55 درصد از مردم زمانی که تجربه ناامید کننده ای در وب سایت خود دارند، به طور کلی از برند خود ناامید می شوند. رفع یک تجربه کاربری بد می تواند برند شما را تقویت کند.

گاهی اوقات طراحی مجدد وب سایت می تواند بخشی از فرآیند تغییر نام تجاری باشد که در سطح سازمان اتفاق می افتد. اگر هویت بصری برند به طور قابل توجهی تغییر کند، وب سایت شما نیز باید تغییر کند.

تعیین یک هدف واضح، طراح UX و مدیر پروژه را برای تصمیم گیری در طول فرآیند راهنمایی می کند.

معیارها را تعیین کنید

اگر برای موفقیت برنامه ریزی می کنید، ابتدا باید معیارهای موفقیت را مشخص کنید.

هنگامی که یک هدف کلی برای طراحی مجدد وب سایت خود دارید، اهداف قابل اندازه گیری را برای پروژه تعیین کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید پس از طراحی مجدد به فروش بیشتری دست یابید، می توانید اهداف خود را فروش بیشتر یا درآمد متوسط ​​به ازای خرید مشتری تعیین کنید.

به خاطر داشته باشید که این اهداف باید بسیار خاص باشند زیرا بهترین پایه برای طراحی مجدد سایت هستند.

برای تعیین معیارهای خود، باید به دو سوال اساسی پاسخ دهید:

  • 1. وضعیت فعلی وب سایت شما در رابطه با معیارهایی که به عنوان شاخص های موفقیت اندازه گیری می کنید چیست؟
  • 2. وب سایت شما در مقایسه با رقبای شما چگونه است؟

اگر وب سایت خود را به خوبی آنالیز کرده باشید، برای سوال اول مشکلی ایجاد نخواهد شد. از میانگین های خود در 12 ماه گذشته به عنوان پایه استفاده کنید. با اکثر طراحی‌های مجدد وب‌سایت، باید یک تست قابلیت استفاده با معیارهای کمی را به عنوان بخشی از معیار خود اجرا کنید.

برای محک زدن رقبا، می توانید یک ارزیابی قابلیت استفاده رقابتی انجام دهید. این تمرین عالی است که نه تنها نقاط قوت و ضعف رقابتی شما را نشان می‌دهد، بلکه برخی از ایده‌هایی را که آنها سعی در «دزدیدن» از آن‌ها داشته‌اند، تأیید می‌کند.

ارزیابی قابلیت استفاده رقابتی را می توان به عنوان بررسی همتا توسط یک متخصص تجربه تجربه UX یا به عنوان آزمایش کاربر انجام داد. این دومین تست استاندارد است که در آن کاربران از وظایف از پیش تعریف شده در دو یا چند وب سایت رقیب استفاده می کنند.

همسو کردن اهداف تجاری با هدف کاربر

همانطور که طراحی وب سایت جدید شما باید کاربر محور باشد، اهداف کسب و کار شما نیز باید متمرکز باشد. در غیر این صورت، کل فرآیند بیهوده خواهد بود.

اما چگونه می توان اولویت های کاری را با نیازهای کاربر تنظیم کرد؟

با دانستن اینکه کاربر دقیقاً چه چیزی می خواهد با ارجاع به شخصیت های موجود شروع کنید. اگر قصد دارید پس از طراحی مجدد، گروه جدیدی از مشتریان را هدف قرار دهید، باید تحقیقات کاربری را انجام دهید و یک شخصیت مرتبط ایجاد کنید.

این مهم است زیرا هر شخصی ممکن است هنگام بازدید از سایت هدف خاصی داشته باشد. دانستن هدف کاربر در هر مرحله از بازدید به شما این امکان را می دهد که او را به اقداماتی که می خواهید راهنمایی کنید. هنگام طراحی هر صفحه وب، این دو سوال را بپرسید:

  1. کاربر در این مرحله چه می خواهد؟
  2. در این مرحله از کاربر می خواهیم چه کاری انجام دهد؟

در اینجا یک مثال ساده است. فرض کنید جریان رزرو را برای یک وب سایت هتل دوباره طراحی کرده اید. پس از پر کردن اطلاعات تاریخ و مکان، کاربر وارد صفحه انتخاب نوع اتاق فرود می شود.

در این صفحه، کاربران سعی می کنند بهترین اتاق را با توجه به محدودیت های تاریخ و بودجه مورد نظر خود انتخاب کنند. در واقع، مردم هنگام خرید آنلاین بیشتر به تصاویر بصری اعتماد می کنند. بنابراین شما به عنوان یک مدیر کسب و کار می توانید با ترکیب دقیق UX و محتوا، کاربر را برای انتخاب اتاق گرانتر راهنمایی کنید.

ذهن محتوا را درک کنید

محتوای وب سایت قدرتمندترین ابزار فروش شماست. به همین دلیل باید در طراحی مجدد به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

به دلیل جنبه های احساسی تصمیم گیری مصرف کننده، ارتباط با مصرف کننده با استفاده از محتوای دقیق نوشته شده مهم است.

شما باید به زبان آنها صحبت کنید و نشان دهید که چگونه کسب و کار شما دقیقاً می تواند مشکلات آنها را حل کند.

در اینجا یک مثال عالی از برنامه Muzzle است. توجه داشته باشید که نسخه کم حجم و غیر رسمی است. اما چیزی که واقعاً به کاربر می گوید این است که “ما می دانیم که تماشای یک فیلم چقدر ناراحت کننده است و مطمئن خواهیم شد که دیگر هرگز تکرار نمی شود.”

اولین راه حل را در استراتژی Mobile-First یا Desktop-First انتخاب کنید

آمارها نشان می دهد که استفاده از تلفن همراه هنگام مراجعه به سایت های اینترنتی بسیار زیاد است. در سال 2017، بیش از نیمی از ترافیک وب سایت از دستگاه های تلفن همراه بود و در آسیا، 65.7 درصد از بازدیدهای صفحه وب از دستگاه های تلفن همراه بود.

اما آیا این بدان معناست که شما باید با رویکرد اول موبایل طراحی کنید؟

جواب کوتاه، نه است. اما اجازه دهید کمی عمیق تر برویم.

ایده افزایش تصاعدی طراحی بر اساس اولویت حالت موبایل نسبت به طراحی مبتنی بر حالت دسکتاپ یک تنزل است.

زمانی که حالت موبایل وب سایت همراه با طراحی وب سایت دسکتاپ راه اندازی شد، حالت موبایل نیز به روشی ساده طراحی شد. این به معنای طراحی برای صفحه نمایش با حداکثر اندازه و عملکرد کامل، سپس طراحی برای صفحه نمایش های کوچکتر بر اساس آن است.

هر دو می توانند خوب باشند، هر دو می توانند موثر باشند. بستگی به اهداف کسب و کار و وب سایت شما دارد.

به عنوان مثال، اگر 80 درصد از فروش وب سایت شما از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام شود، این روند احتمالا ادامه خواهد داشت. بنابراین شما باید رویکرد اول موبایل را در پیش بگیرید.

اثربخشی صفحه اصلی سایت

آیا می دانید چه کسی در صفحه اول یک وب سایت قرار می گیرد؟

برای اکثر وب سایت ها، اینها برای اولین بار بازدید کننده هستند. آنها اطلاعات کمی در مورد کسب و کار یا محصولات و خدمات شما دارند. پس باید از این فرصت برای جذب آنها استفاده کنید. و صفحه وب سایت نیز بسیار کوچک است.

یکی از مطالعات گوگل نشان داد که کاربران بر اساس اولین برداشت خود عمل می کنند. به عنوان مثال، “خستگی” برای وب سایت شما می تواند در کمتر از 50 میلی ثانیه اتفاق بیفتد و باعث رها شدن وب سایت شود.

همین مطالعه نشان می دهد که طراحی وب سایتی که از نظر بصری پیچیدگی کمتری داشته باشد از نظر کاربران زیباتر است.

چگونه کاربران جدید را حفظ کنیم؟

مطالعه طراحی سایت متقاعد کننده برای اهداف وب سایت نشان می دهد که عناصر طراحی الهام بخش بیشترین تأثیر را در ایجاد اولین برداشت مثبت دارند.

این ایده داشتن تصاویر با کیفیت عالی و به خاطر سپردن نام تجاری شما را تقویت می کند و کاربران را تشویق می کند تا بیشتر در وب سایت شما کاوش کنند.

روی صفحات مهم بازدید شده توسط کاربران تمرکز کنید

با بازگشت به مثال وب سایت هتل، تعدادی از مسیرها وجود دارد که کاربران می توانند در نهایت رزرو خود را انجام دهند. به عنوان مثال، آنها ممکن است در صفحه ای با یک پیشنهاد ویژه فرود آیند و رزرو کنند. یا می توانند آدرس ایمیل هتل خود را پیدا کنند و درخواست رزرو بفرستند.

هر مسیری را که انتخاب کنند، در نهایت می توانند رزرو کنند. اما یکی از راه هایی که کاربران در حال حرکت هستند، جایی است که شما پول می گیرید.این مسیر بحرانی کاربر نامیده می شود.

در پروژه طراحی مجدد وب سایت، این جایی است که باید بیشتر وقت خود را صرف کنید. احتمالاً تکرارهای زیادی وجود خواهد داشت، بنابراین بهتر است ابتدا آزمایش جریان بحرانی توسط کاربر آغاز شود.

افکار نهایی

طراحی مجدد یک وب سایت می تواند بسیار دشوار باشد و ممکن است با طراحی قبلی مطابقت نداشته باشد. اما با وجود بسیاری از طرف‌های درگیر در پروژه، به راحتی می‌توان به نبردی مبدل شد که کدام طراحی بهتر است.

برای جلوگیری از این امر، با تعیین انتظارات واضح برای پروژه شروع کنید و مطمئن شوید که کل تیم در هیئت مدیره هستند. یک رویکرد تحقیق و داده برای اتخاذ تصمیمات کلیدی در مورد طراحی وب سایت اتخاذ شد.

با ترکیبی سالم از برنامه ریزی دقیق و انعطاف پذیری، طراحی مجدد وب سایت شما بهترین شانس موفقیت را خواهد داشت.

شرکت طراحی سایت محمد جانبلاغی آماده ارائه خدمات طراحی سایت به شما جهت طراحی مجدد وب سایت می باشد.

قبل از شروع پروژه طراحی سایت می توانید از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

منابع

https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/33924/how-to-develop-a-website-redesign-strategy-that-guarantees-results-free-template.aspx
https://www.crazyegg.com/blog/website-redesign-tips/
https://www.hotjar.com/website-redesign/
https://vwo.com/website-redesign/
https://www.wix.com/blog/website-redesign
https://uxstudioteam.com/ux-blog/website-redesign/
https://mailchimp.com/resources/website-redesign/
https://www.toptal.com/designers/web/website-redesign-tips
https://userguiding.com/blog/website-redesign/

5/5 - (10 امتیاز)