جدیدترین روش برای افزایش سرعت صفحات در 2024

جدیدترین روش برای افزایش سرعت صفحات در 2024

سرعت سایت اندازه گیری مدت زمان بارگذاری محتوای شما در صفحه است.

افزایش سرعت صفحه چیست؟

در بیشتر موارد سرعت صفحه با سرعت سایت اشتباه گرفته می شود که در واقع سرعت صفحه برای نمایش یکی از صفحات نمونه سایت است.

سرعت صفحه را می توان با استفاده از دو روش توصیف کرد: “زمان بارگذاری صفحه” (زمان لازم برای نمایش کامل محتوای صفحه) یا “زمان اول بایت” (زمانی که مرورگر شما طول می کشد تا اولین اطلاعات بایت را از سرور وب دریافت کند) .

می توانید سرعت صفحه خود را با Google Page Speed ​​Insights ارزیابی کنید. این ویژگی گوگل می تواند افزایش سرعت بارگذاری و سرعت صفحه سایت مورد نظر را که شامل داده های CRUX می شود، دریافت کند و نتیجه را بر اساس دو معیار سرعت مهم گزارش دهد: این دو معیار، رنگ محتوای اول و بارگذاری محتوای DOM هستند.

افزایش سرعت سایت و بهترین راه حل های سئو

گوگل سرعت سایت (از این رو سرعت صفحه) را به عنوان یکی از مهمترین الگوریتم های رتبه بندی صفحات سایت اعلام کرده است و تحقیقات نشان می دهد که گوگل می تواند سرعت صفحه را با استفاده از روش های خاصی مانند زمان بایت صفحه اول اندازه گیری کند.

علاوه بر این، سرعت پایین صفحه به این معنی است که موتورهای جستجو می توانند صفحات کمتری را با استفاده از بودجه خزنده خود بخزند، که می تواند تأثیر منفی بر رتبه سئو سایت شما داشته باشد.

سرعت صفحه نیز برای تجربه کاربری UX مهم است. مسلماً صفحاتی که زمان بارگذاری طولانی‌تری دارند، نرخ پرش بالاتر و میانگین زمان کمتری دارند. زمان بارگذاری بالاتر نیز نشان دهنده تغییرات منفی در سئو سایت است.

در اینجا تعدادی راه برای افزایش سرعت سایت شما وجود دارد:

فعال کردن فشرده سازی

از Gzip که یک نرم افزار فشرده سازی فایل بسیار مفید است استفاده کنید. این نرم افزار حجم فایل های css، html و javascript را که بیش از 150 بایت هستند کاهش می دهد.

لازم به ذکر است که از این نرم افزار برای فایل های تصویری استفاده نکنید. در عوض، می توانید تصاویر را در برنامه هایی مانند فتوشاپ فشرده کنید تا کیفیت تصاویر حفظ شود.

HTML، CSS و جاوا اسکریپت را کوچک کنید

با بهینه سازی کد خود (از جمله حذف فاصله، کاما و سایر کاراکترهای غیر ضروری)، می توانید سرعت صفحه را به طور چشمگیری افزایش دهید. همچنین توصیه می شود نظرات خاص، قالب بندی و کدهای استفاده نشده را حذف کنید.

تغییر مسیرهای سایت را کاهش دهید

هر بار که صفحه ای به صفحه دیگری هدایت می شود، بازدیدکننده شما زمان بیشتری را برای تکمیل چرخه درخواست منتظر می ماند. به عنوان مثال، اگر قالب تغییر مسیر تلفن همراه شما به این صورت است:

www.janbalaghi.com

www.janbalaghi.ir -> www.janbalaghi.com

هر یک از لینک های موجود در صفحه می تواند سرعت سایت شما را کاهش دهد.

مسدود کننده های جاوا اسکریپت را حذف کنید

مرورگرها باید یک درخت DOM (مدل شیء سند) را با تجزیه HTML قبل از رندر یا ترجمه صفحه بسازند. اگر مرورگر شما در طول این فرآیند با یک اسکریپت مواجه شد، قبل از ادامه باید متوقف شود و اجرا شود.

قدرت هک کش مرورگر

مرورگرها اطلاعات زیادی (استایل شیت ها، تصاویر، فایل های جاوا اسکریپت و موارد دیگر) را در حافظه پنهان ذخیره می کنند تا زمانی که بازدیدکننده به سایت شما باز می گردد، مرورگر نیازی به بارگذاری مجدد کل صفحه نداشته باشد.

می توانید از ابزاری مانند YSLOW استفاده کنید تا ببینید آیا قبلاً تاریخ انقضای خاصی را برای کش مرورگر خود تعیین کرده اید یا خیر.

در مرحله بعد، یک هدر “expires” را مشخص کنید که مشخص می کند چه مدت می خواهید اطلاعات را در حافظه پنهان نگه دارید. در بیشتر موارد، یک سال زمان معقولی است مگر اینکه طراحی سایت شما مرتباً تغییر کند.

بهبود زمان پاسخگویی سرور

زمان پاسخگویی سرور شما به میزان ترافیک دریافتی، منابعی که برای هر صفحه استفاده می کنید، نرم افزاری که سرور شما استفاده می کند و در نهایت راه حل هاست بستگی دارد.

به دنبال گلوگاه های عملکردی مانند پرس و جوهای پایگاه داده کند، مسیریابی کند و حافظه ناکافی برای بهبود زمان پاسخگویی سرور و رفع آنها باشید. زمان پاسخگویی بهینه سرور زیر 200 میلی ثانیه است.

از شبکه توزیع محتوا استفاده کنید

شبکه‌های توزیع محتوا (CDN) که شبکه‌های تحویل محتوا نیز نامیده می‌شوند، شبکه‌هایی از سرورها هستند که برای توزیع بار تحویل محتوا استفاده می‌شوند. اساساً کپی‌هایی از سایت شما در مراکز داده مختلف از نظر جغرافیایی ذخیره می‌شوند تا کاربران بتوانند سریع‌تر و مطمئن‌تر به سایت شما دسترسی داشته باشند.

بهینه سازی تصویر

مطمئن شوید که تصاویر شما خیلی بزرگ نیستند و فرمت فایل صحیحی دارند، این برای سئو عکس نیز مهم است. (PNG ها عموماً برای گرافیک با کمتر از 16 رنگ بهتر هستند، در حالی که JPEG ها عموماً برای تصاویر و عکس ها بهتر هستند) و اینکه آنها فشرده می شوند.

با استفاده از خدمات افزایش سرعت سایت ما می توانید سرعتی بالاتر از رقبای خودتان داشته باشید.

افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت موجب تجربه کاربری بهتر و افزایش تعداد صفحات بازدید شده به ازای هر کاربر شده و در نتیجه به سئو وب سایت کمک زیادی می کند. جهت افزایش سرعت سایت با کارشناسان ما هم اکنون تماس بگیرید.

منابع

https://blog.hubspot.com/marketing/how-to-reduce-your-websites-page-speed
https://mailchimp.com/resources/optimize-your-website-for-mobile-page-speed/
https://www.woorank.com/en/edu/seo-guides/page-load-time
https://www.reliablesoft.net/pagespeed/
https://www.impressiondigital.com/blog/page-speed/
https://sematext.com/blog/improve-website-performance/
https://neilpatel.com/blog/speed-is-a-killer/

5/5 - (10 امتیاز)