چطور اطلاعات را به شرکت طراحی سایت ارائه دهیم؟

چطور اطلاعات را به شرکت طراحی سایت ارائه دهیم؟

اکثر شرکت های طراحی وب در مورد محتوا از روند مشابهی پیروی می کنند. مشتری (شما) محتوا را ارائه می دهد، سپس شرکت (ما) وب سایت را می سازد. انجام این کار منطقی تر است. ما سایت را بر اساس آنچه شما ارائه می دهید طراحی می کنیم.

این بدان معناست که در مرحله ای از این فرآیند، باید محتوای خود را به طراح وب سایت خود ارسال کنید که معمولاً به صورت یک سند محتوا است.

روش‌های پیچیده‌تری (در واقع پیچیده‌تر) برای جمع‌آوری و تولید محتوا وجود دارد، اما اغلب این روش‌ها به سادگی ارزش وقت یا انرژی شما را ندارند.

یادگیری یک سیستم جدید سخت است. مردم معمولاً گزینه ای را انتخاب می کنند که قبلاً با آن آشنا هستند. اکثر اوقات، انتخاب آنها مایکروسافت ورد است. با مطالعه مطالب زیر می توانید اطلاعات لازم و کافی را برای شرکت های طراحی سایت ارسال نمایید.

چگونه باید سند محتوایی خود را تهیه کنیم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که قبل از ارسال باید در نظر بگیرید!

1. مطمئن شوید که این نسخه نهایی است.

هیچ چیز مانند ایجاد تغییرات بزرگ پس از ساخت سایت، روند را کاهش نمی دهد. ترفندهای کوچک در اینجا و آنجا خوب است، اما ایجاد صفحات جدید یا جابجایی کل بخش ها زمان می برد که ما هزینه آن را از شما دریافت می کنیم. ایجاد تغییرات بزرگ در سند Word آسان است. ایجاد تغییرات اساسی در وب سایت زمان بر است. زمان زیادی می برد برای جلوگیری از بروز مشکل در مراحل بعدی، محتوای خود را قبل از ارسال نهایی کنید.

2. هر صفحه سایت را در یک صفحه جدید شروع کنید.

شاید به نظر کار مهمی نباشد. اما هر صفحه از سایت شما باید از یک صفحه جدید در سند شما شروع شود. وب سایت به صفحات جداگانه تقسیم شده است. بنابراین منطقی است که سند محتوای خود را به روشی مشابه تجزیه کنید. وقتی به دنبال صفحه خاصی در سند خود هستید، این کار مرور صفحات را بسیار ساده تر می کند.

3. حداکثر از دو رنگ استفاده کنید.

از رنگ تیره (مشکی یا خاکستری تیره) برای همه چیز و از رنگ روشن تر (مثلاً آبی) برای یادداشت های خود استفاده کنید.

4. سعی نکنید یک طراح باشید.

تنها چیزی که یک شرکت طراحی سایت می خواهد متن شماست. اگر می‌خواهید عنصر پیچیده‌ای مانند یک نوار لغزنده یا پنجره بازشو را توصیف کنید، کافی است “popup: This is the text of popup” را تایپ کنید. سعی نکنید با ابزارهای طراحی نه چندان خوب Word طراحی کنید.

کارهای مهم تری برای انجام دادن دارید. پس وقت خود را برای طراحی تلف نکنید. این چیزی است که شما به ما پول می دهید تا برای شما انجام دهیم! اشکال، نمودارها و سایر اشیا نویز بصری ایجاد می کنند که خواندن سند شما را دشوار می کند. اگر در توصیف یک مورد مشکل دارید، به یک مثال پیوند دهید یا برای بحث با ما تماس بگیرید.

5. هر چه کمتر بهتر

فقط محتوای سایت و یادداشت های مرتبط را بیاورید. هیچ چیز بیشتر نه/

6. ثابت قدم باشید.

همه انواع عناصر را ثابت نگه دارید. سبک همه سرفصل ها را یکسان کنید. سبک تمام توضیحات متن را یکسان نگه دارید. همه لیست ها را به یک سبک تهیه کنید. توالی به خصوص در اسناد حجیم بسیار موثر است.

7. عکس ها را جداگانه ارسال کنید.

تصاویر را در سند خود کپی یا جایگذاری نکنید. این باعث ایجاد مشکلات اضافی برای شما (قرار دادن آنها در داخل) و برای ما (غیر از متن نگه داشتن آنها) می شود. همچنین Word تصاویر شما را فشرده می کند تا در اندازه اصلی به دست ما نیایند.

تصاویر را از طریق ایمیل یا سایر ابزارهای مبتنی بر ابر مانند Dropbox یا Google Drive ارسال کنید.

5/5 - (13 امتیاز)