چگونه طراحی سایت خود را برون سپاری کنیم؟

چگونه طراحی سایت خود را برون سپاری کنیم؟

برون سپاری پروژه های مرتبط با طراحی وب سایت می تواند مزایای ویژه ای را برای شما به ارمغان آورد.

هنگامی که به یک وب سایت برای سازمان، کسب و کار یا شرکت خود نیاز دارید، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید آن را ایجاد کنید. راه اول یادگیری برنامه نویسی و ایجاد یک وب سایت کامل است. این روش زمان بر است و به هیچ وجه به شما توصیه نمی شود. راه دوم استخدام برنامه نویسان برای انجام طراحی وب سایت است. به این ترتیب در لحظات غیرضروری می توانید درآمد زیادی کسب کنید.

به خاطر داشته باشید که طراحان وب سایت حقوق می گیرند و شما باید آنها را بیمه کنید. در نتیجه، استخدام یک تیم برنامه نویسی فقط برای طراحی و ساخت یک وب سایت، کار سازنده ای نیست. آخرین روش پیش روی شما برون سپاری پروژه طراحی وب سایت است.

برون سپاری به شما این امکان را می دهد که فقط یک بار برای طراحی وب سایت هزینه کنید و وب سایت خود را برای تحویل آماده کنید.

امروز قصد داریم تمام موضوعات مربوط به برون سپاری طراحی وب سایت را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در مورد برون سپاری پروژه طراحی وب سایت را مشاهده کنید.

برون سپاری به چه معناست؟

قبل از اینکه روش های موجود برای برون سپاری طراحی وب سایت را بررسی کنیم، بیایید با تعریف برون سپاری آشنا شویم.

برون سپاری فعالیتی است که در آن پروژه های خود را در ازای پرداخت هزینه به شخص دیگری واگذار می کنید. وقتی افرادی غیر از کارمندان شما پروژه را برای شما تکمیل می کنند، شما پروژه خود را برون سپاری کرده اید. این افراد به عنوان فریلنسر کار می کنند و در سراسر جهان فعال هستند.

وقتی طراحی وب سایت خود را برون سپاری می کنید به این معنی است که طراحی وب سایت را به افرادی واگذار می کنید که کارمند شما نیستند و از طرف شما حقوق دریافت نمی کنند. استفاده از روش های برون سپاری پروژه می تواند برای شما بسیار سودآور باشد. این فعالیت هم از نظر مالی و هم از نظر بازده زمانی می تواند نتایج مثبتی برای شما به همراه داشته باشد.

برون سپاری شما را اذیت نمی کند. شما به راحتی هزینه قرارداد را پرداخت می کنید و پروژه را دریافت می کنید. اما مشکلات خاصی در این زمینه وجود دارد.

به عنوان مثال، شما نمی توانید از یک تیم یا شرکت برون سپاری استفاده کنید. برای طراحی وب سایت، باید به دنبال تیم هایی باشید که نیازهای شما را درک کنند و بتوانند آنها را برطرف کنند. در غیر این صورت با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.

آیا برون سپاری فقط برای طراحی سایت است؟

پاسخ این سوال قطعا خیر است. طراحی وب سایت برون سپاری یکی از رایج ترین انواع برون سپاری است. اما می توانید پروژه های مختلف را برون سپاری کنید.

اجازه دهید قرارداد ساخت و ساز را به عنوان مثال در این زمینه در نظر بگیریم. این افراد همیشه با کارگران دائمی و استخدامی کار نمی کنند. آنها اغلب فعالیت هایی را که می خواهند برون سپاری می کنند.

جالب است بدانید که این افراد از این طریق می توانند پروژه های خود را بسیار سریعتر به پایان برسانند. معمولاً فقط فریلنسرها و تیم های نرم افزاری پروژه های برون سپاری را بر عهده نمی گیرند. شما می توانید پروژه های خود را در اختیار افرادی مانند طراحان گرافیک، برنامه نویسان مدولار، طراحان و غیره قرار دهید. فقط باید مطمئن شوید که از بهترین شرکت های فعال در این زمینه استفاده می کنید تا با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید.

نکات مهم برون سپاری طراحی وب سایت

قبل از برون سپاری پروژه طراحی وب سایت خود، باید مطمئن شوید که تیم مورد نظر شما توانایی طراحی وب سایت مورد نظر شما را دارد.

برون سپاری طراحی وب سایت باید از طریق منابع رسمی و معتبر انجام شود. هنگامی که پروژه خود را برون سپاری می کنید، بهتر است پرداخت های امن را تنظیم کنید. باید نمونه ای از طراح وب مورد نظر را ببینید و از کیفیت کار مطمئن شوید.

تمامی این موضوعات به شما کمک می کند تا تجربه خوبی از برون سپاری پروژه طراحی سایت داشته باشید.

مراحل مهم برای یافتن فریلنسر

اکنون که اصول طراحی وب سایت برون سپاری را بررسی کردیم، بیایید به مسائل مربوط به برون سپاری خود نگاه کنیم.

برای برون سپاری پروژه طراحی وب سایت، باید یک سری مراحل مشخص را طی کنید. اولین قدم مهم پیدا کردن یک طراح یا تیم طراحی است. افرادی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند باید همیشه چند نمونه کار آماده داشته باشند. از طریق منابع معتبر می توانید گزینه های مورد نظر را پیدا کنید. امروزه وب سایت ها و شرکت های زیادی وجود دارند که کارفرمایان را با مصرف کنندگان مرتبط می کنند.

در مرحله بعد، باید نمونه کار فریلنسر را به دقت بررسی کنید. باید ببینید سبک طراحی کدام توسعه دهنده بیشتر با سلیقه شما مطابقت دارد.

البته برنامه نویسان از خلاقیت خود برای طراحی پروژه هایی در سبک های مختلف استفاده می کنند. برای استفاده از خدمات فریلنسرها باید کیف پول ثبت شده آنها را بررسی کرده و مطمئن شوید که بهترین گزینه را از روی جدول انتخاب کرده اید.

مرحله سوم ارتباط با فریلنسر و توضیح شرایط پروژه است. فریلنسر بر اساس شرایط پروژه و مشکلاتی که بر سر راه آن قرار دارد مبلغی را به شما می گوید. البته هرچه کار فریلنسر بهتر و قوی تر باشد، بالاتر خواهد رفت

راندمان کار باید آسان باشد. معمولا پرداخت امن در 4 مرحله انجام می شود و در هر مرحله 25 درصد از ارزش پروژه به حساب فریلنسر واریز می شود.

فاز اول قبل از شروع پروژه، فاز دوم پس از اتمام فاز اول، فاز سوم پس از اتمام فاز دوم و فاز آخر پس از اتمام پروژه واریز می شود. می‌توانید با فریلنسر صحبت کنید و در صورت موافقت، تعداد پرداخت‌های امن را کم یا زیاد کنید. اما اکثر مردم از همین فرمول استفاده می کنند.

معایب برون سپاری پروژه طراحی سایت چیست؟

به هر حال، هر فعالیتی که سودآور و مفید باشد ممکن است دارای اشکالاتی باشد. برون سپاری پروژه طراحی وب سایت شما نیز گاهی اوقات شما را با چالش هایی مواجه می کند.

البته به شرطی که فریلنسر انتخابی شما مهارت کافی نداشته باشد. اگر در حال طراحی پلتفرم جدیدی هستید که ایده تجاری آن هنوز ثبت نشده است، این احتمال وجود دارد که پروژه توسط فریلنسر به سرقت برود. مواردی در تاریخ وجود داشته است که فریلنسرها ایده های تجاری را دزدیده و به نفع خود آنها را ثبت کرده اند.

گاهی اوقات فریلنسر پروژه شما را دیرتر از زمان مقرر تحویل می دهد. برای برخی از کارفرمایان این موضوع مهم نیست اما اگر به این موضوع علاقه دارید باید به فریلنسر بگویید که زمان برای شما مهم است.

عدم درک فریلنسر از پروژه مشکل دیگری است که ممکن است با آن مواجه شوید. گاهی اوقات فریلنسرها هدف اصلی پروژه را درک نمی کنند. به همین دلیل، آنها سایتی کاملاً متفاوت از سایت مورد نیاز شما ارائه می دهند. قبل از شروع پروژه، باید مطمئن شوید که فریلنسر هدف از ایجاد پروژه را درک کرده و توانایی طراحی آن را دارد.

مزایای برون سپاری طراحی سایت

موضوع نهایی که امروز قصد داریم به آن بپردازیم، بررسی مزایای برون سپاری طراحی وب سایت است.

طراحی سایت یک فعالیت مهم برای هر شرکتی است. داشتن وب سایت اعتبار شرکت را چند برابر می کند و به همین دلیل کیفیت طراحی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

هنگام برون سپاری پروژه های طراحی وب سایت، هزینه کمتری پرداخت می کنید. البته طراحی سایت به شما در صرفه جویی در هزینه کمک می کند.

برای برون سپاری پروژه طراحی وب سایت، نیازی به ایجاد یک بخش طراحی اختصاصی در شرکت خود ندارید.

این فعالیت می تواند بسیار پرهزینه و زمان بر باشد. اگر فقط یک بار به طراحی وب سایت نیاز دارید، می توانید با خیال راحت آن را برون سپاری کنید. برون سپاری پروژه به این معناست که پروژه خود را در اختیار کارشناسان قرار دهید.

البته امروزه متخصصان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. وقتی برون سپاری می کنید، پروژه های خود را به قوی ترین و بهترین برنامه نویسان ایرانی تحویل می دهید. همچنین از آنجایی که فریلنسرها به صورت رسمی استخدام نمی شوند و تأخیر روی دستمزد آنها تأثیر می گذارد، در اغلب موارد پروژه را خیلی سریع به اتمام می رسانند.

5/5 - (9 امتیاز)