خرید بک لینک از نظر گوگل چگونه است؟

خرید بک لینک از نظر گوگل چگونه است؟

چیزی که همه کارشناسان سئو بر آن توافق دارند این است که خرید بک لینک به خصوص خرید بک لینک pbn شمشیر دولبه است.

از یک طرف می تواند سایت شما را توسط گوگل جریمه کند و از طرف دیگر می توانید از آن برای افزایش رتبه سایت خود استفاده کنید.

همانطور که وب سایت های دارای رتبه خوب تعداد بک لینک های نسبتا بالایی دارند، وب سایت های با رتبه بسیار پایین نیز دارای تعداد بک لینک کمی هستند.

دیدگاه گوگل در مورد خرید بک لینک

به گفته گوگل، خرید بک لینک یک تکنیک سیاه سئو است. این راهی برای فریب گوگل و سایر موتورهای جستجو است تا وب سایت شما را بالاتر از آنچه که شایسته است، رتبه بندی کنند.

همانطور که می دانید بهینه سازی سایت (سئو سایت) برای گوگل به دو دسته سئو داخلی و خارجی تقسیم می شود و بک لینک ها در دسته سئو خارجی یا سئو خارج از صفحه قرار می گیرند.

بنابراین، تا به حال فهمیده ایم که ساخت بک لینک در واقع یک تکنیک SEO است. اما روش های مختلفی برای اعمال این تکنیک seo وجود دارد که یکی از آنها خرید بک لینک است.

بهتر است بدانید که اگر در حال خرید بک لینک هستید، سئو خارج از صفحه را به درستی انجام نمی دهید. اما اگر به یک وب سایت معتبر برای تبلیغ برند خود و ارائه بک لینک به سایت خود در کنار آن پول پرداخت می کنید – مانند آنچه در خرید رپورتاژ آگهی اتفاق می افتد – کمی متفاوت است.

در واقع، گوگل در مواجهه با بک لینک یک سایت می تواند سه تصمیم بگیرد:

رتبه خود را ارتقا دهید

اقدامی نکنید

شما را برای خرید بک لینک جریمه می کند.

زمانی که شروع به ساخت لینک کردید و گوگل تصمیم گرفت رتبه سایت شما را بهبود بخشد، حدود 10 هفته طول می کشد تا رتبه شما یک پله بالاتر رود.

خرید بک لینک با کیفیت به خصوص بک لینک pbn نیز در بین مدیران وب سایت طرفداران زیادی دارد. با این حال، بک لینک های به دست آمده از این روش ممکن است از نظر اکثر موتورهای جستجو از کیفیت بالایی برخوردار نباشند.

گوگل با ایجاد مصنوعی هرگونه لینک خارجی مخالف است، اما بارها و بارها تاکید می کند که لینک های خارجی که وارد سایت شما می شوند باید به طور طبیعی و توسط طرفداران شما ایجاد شوند و آن ها سایت شما را شایسته ارائه به کاربران خود می دانند. بنابراین می توان گفت که استفاده از شبکه های وبلاگ خصوصی یا بک لینک pbn کمی امن تر به نظر می رسد.

چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

اگر دید بلندمدت به کسب و کار آنلاین خود دارید و می خواهید برای مدت طولانی در موقعیت های خوبی در صفحات جستجو قرار بگیرید، بهتر است خرید بک لینک را فراموش کنید. چرا؟

هر لینکی که به سایت شما می رود مانند یک رای مثبت برای سایت شما است. زمانی که تعداد این آرا افزایش یابد، به گفته گوگل، شما با اکثریت آرا در انتخابات پیروز شده اید و به جایگاه نمایندگان سایت های برتر دست یافته اید.

حالا اگر گوگل بفهمد که شما با خرید بک لینک یا همون رای به این موقعیت رسیده اید چه اتفاقی می افتد؟ این موقعیت را از شما دور می کند یا به عبارت دیگر رتبه سایت شما به طور جدی کاهش می یابد.

جالب است بدانید که از نظر گوگل، همه لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از پیوندها ارزش بیشتری نسبت به سایرین دارند و به چند چیز بستگی دارد:

قابل اعتماد بودن سایتی که لینک در آن قرار می گیرد باید یک سایت معتبر با DA مناسب باشد.

کلماتی که در اطراف لینک استفاده می شود باید با لینک مرتبط باشند تا گوگل بداند که صفحه لینک شده درباره چیست.

به عنوان مثال، بسیاری از افراد وقتی به سایت آمازون لینک می دهند، بدون شک از کلمه “کتاب” در اطراف لینک استفاده می کنند.

این به گوگل اجازه می دهد تا رابطه معنایی بین سایت آمازون و کتاب را درک کند و آن صفحات آمازون را به خوبی در دسته بندی های مربوطه رتبه بندی کند.

اما از آنجایی که لینک های کمی به آمازون با متن لنگر “ماشین” داده می شود، سایت آمازون رتبه خوبی در گوگل برای کلمه ماشین ندارد.

ممکن است Google برای برخی پیوندها ارزش قائل نباشد و قدردانی نکند. مانند لینک هایی که از منابع نامعتبر به سایت شما داده می شود.

حتی بدتر از آن، گوگل ممکن است تصمیم بگیرد که اگر سایت شما بک لینک خریداری کرده و سعی دارد نظرسنجی ها را دور بزند، باید از بک لینک ها برای جریمه کردن سایت استفاده شوذ.

خرید لینک چگونه سایت شما را جریمه می کند؟

جریمه های خرید بک لینک به دو صورت اتفاق می افتد:

تحریم های دستی یا اقدامات هرزنامه (تحریم های دستی)

در حالی که بسیاری از جریمه های گوگل به صورت خودکار اعمال می شوند، جریمه هایی نیز توسط بازدیدکنندگان برای شما اعمال می شود. یعنی یکی از کاربران متوجه می شود که شما سفارش خرید بک لینک داده اید و این عمل را به گوگل گزارش می دهد.

هنگامی که جریمه دستی شامل وضعیت شما می شود، پیامی در صفحه برای شما ارسال می شود

تشخیص جریمه الگوریتمی دشوار است.

زیرا برخلاف جریمه دستی، هشداری در مورد آن برای شما ارسال نمی شود. تنها راه برای دانستن این موضوع افت ناگهانی رتبه سایت یا کاهش ناگهانی ترافیک سایت است. البته، می تواند توسط هر الگوریتمی ایجاد شود – غیر از الگوریتمی که مربوط به خرید بک لینک است.

گوگل چگونه خرید بک لینک شما را تشخیص می دهد؟

برخی از وب‌مسترها و متخصصان سئو بی‌تجربه نسبت به اینکه چگونه گوگل باید بداند که بک لینک‌ها را خریداری کرده‌اند خوشبین هستند. آنها فکر می کنند باهوش تر از گوگل هستند. چیزی که آنها دست کم می گیرند این واقعیت است که میزان توانایی گوگل در جمع آوری و تفسیر داده ها بسیار فراتر از درک ما است.

اینکه آیا فکر می کنید استفاده از یک IP VPN اختصاصی مانند PureVPN می تواند به شما در مخفی کردن مسیرهایتان کمک کند، بحث برانگیز است. گوگل راه حل های مختلفی برای تشخیص این موضوع در نظر گرفته است.

1- شناسایی سایت های فروش بک لینک

گوگل ابتدا یک تیم متخصص را برای مطالعه دنیای مجازی و شناسایی سایت های فروش بک لینک تعیین کرد. سایت هایی که لینک های آنها در این وب سایت های معروف به فروش بک لینک دیده می شود، طبیعتا توسط گوگل جریمه می شوند.

خوشبختانه گوگل در قسمت “عملکردهای دستی” سرچ کنسول گوگل پیامی با عنوان “لینک های غیر طبیعی” به اینگونه سایت ها ارسال می کند و بدین ترتیب مدیران سایت از دلیل جریمه خود مطلع می کند.

2- افزایش ناگهانی تعداد مراجع

همچنین هنگام خرید بک لینک، به طور ناگهانی تعداد بک لینک ها در سایت شما افزایش می یابد و گوگل با استفاده از ابزار خود متوجه آن می شود.

3- کیفیت مراجع

معمولا سایت هایی که بک لینک می فروشند نوعی مزرعه لینک هستند. یعنی پر از لینک به سایت های مختلف با موضوعات مختلف است که هیچ ربطی به هم ندارند.

این در حالی است که مرتبط بودن سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید یکی از معیارهای کیفیت بک لینک در نظر گرفته می شود.

در ضمن این نوع سایت ها بک لینک را نه در بدنه سایت، بلکه در مکان های بی مصرفی مانند فوتر یا کنار سایت با فونت های ریز و شلوغ قرار می دهند که البته باعث کاهش کیفیت لینک ها و ایجاد غیرطبیعی آنها می شود.

اشتباهات رایج هنگام خرید بک لینک

حتما سایت های زیادی را دیده اید که به شما خدمات فروش بک لینک ارائه می دهند. باید خیلی مراقب این افراد سودجو بود.

زیرا خرید لینک به خصوص بک لینک pbn اگر حرفه ای و اصولی نباشد حتی می تواند منجر به نابودی وب سایت شما شود.

یکی از انواع سئو, سئو منفی است که رقبای شما می توانند با انجام آن موقعیت شما در گوگل را از بین ببرند. بنابراین، اگر دقت نکنید، می توانید سئو منفی سایت خود را خودتان انجام دهید و یک شبه همه چیز از بین می رود.

جملات زیر از جمله جملاتی است که هنگام برخورد با آنها باید ترسید:

1- خرید بک لینک ارزان

بسیاری از افراد در فضای مجازی به شما معرفی سفارش خرید بک لینک یا خرید بک لینک ارزان می دهند.

وقتی با چنین تبلیغاتی مواجه می شوید به این معنی است که سایتی با ارائه بک لینک ارزان احتمالا صاحبان کسب و کار زیادی را به خود جذب کرده است و به زودی بک لینک های زیادی برای انواع وب سایت ها در سایت خود منتشر خواهد کرد که قطعا برای سئو سایت شما خطرناک است.

2- خرید بک لینک انبوه

گوگل تعداد بک لینک های سایت شما را ردیابی می کند. وقتی می بیند که حجم بالایی از لینک ها به سایت شما سرازیر می شود، جریمه هایی را برای سایت شما در نظر می گیرد.

در این راستا گوگل مطمئنا از الگوریتم پاندا خود استفاده می کند و غیرطبیعی بودن لینک بیلدینگ شما را تشخیص می دهد.

3- بک لینک رایگان

بنابراین، یک سری از ابزارهای آنلاین به سادگی آدرس شما را برای آزمایش در فهرست های آنلاین وارد می کنند.

این نوع بک لینک از دو طریق بر سئو سایت شما تاثیر می گذارد:

اول اینکه شما لینک های زیادی را در مدت زمان محدودی ایجاد می کنید که همانطور که قبلا ذکر شد، تاثیر مخربی روی وب سایت شما می گذارد.

دوم اینکه شما تعداد زیادی بک لینک از صفحات کم ارزش دریافت می کنید.

4- خرید بک لینک خارجی

در این مثال تبلیغاتی از عبارت خرید بک لینک خارجی یا خرید بک لینک خارجی معتبر استفاده شده است تا فکر کنید لینک های خریداری شده برای سایت شما کاملا مفید هستند. این در حالی است که طبق گفته گوگل، تنها فاکتورهایی که به بک لینک ها ارزش می بخشد، موضوع صفحه و سایتی است که به سایت شما لینک شده است و اعتبار دامنه آن.

چگونه بدون جریمه شدن توسط گوگل بک لینک بخریم؟

بک لینک هایی که از وب سایت های معتبر به سایت شما ارجاع می دهند و همچنین دارای کلمات و عبارات مرتبط در داخل یا اطراف آن لینک با موضوع سایت شما هستند، بدون شک نه تنها توسط گوگل جریمه نمی شوند، بلکه باعث بهبود رتبه سایت در گوگل نیز می شوند.

بک لینک هایی که کارشناسان سئو آن ها را با کیفیت توصیف می کنند و گوگل آن ها را به عنوان رای می بیند.

تیم متخصص محمد جانبلاغی در این زمینه خرید بک لینک, بک لینک pbn, خرید رپورتاژ قوی یا رپورتاژ pbn همراه شما خواهند بود.

می توانید با خیال راحت رپورتاژ آگهی , خرید بک لینک معتبر و خرید بک لینک دائمی برای سایت خود را به ما بسپارید.

محمد جانبلاغی با سالها تجربه موفق در آموزش سئو، سئو سایت و خرید بک لینک اعتبار سایت های پیوند داده شده را به دقت بررسی می کند و گزارشی دقیق و ظاهراً بی طرفانه از آن سایت ها برای شما منتشر می کند.

منابع

https://seosherpa.com/buy-backlinks/
https://ahrefs.com/blog/buy-backlinks/
https://www.searchenginejournal.com/buying-backlinks-for-seo/207510/
https://www.gotchseo.com/buy-backlinks/
https://sirlinksalot.co/buy-backlinks/

5/5 - (18 امتیاز)