آشنایی با مهم ترین نکات طراحی صفحه اصلی سایت

طراحی سایت در کانادا

با رعایت این نکات در طراحی صفحه اصلی سایت صدای خود را به گوش مخاطب برسانید!

رعایت این نکات به یک طراح کمک می کند تا در زمینه کاری خود بدرخشد، حتی اگر تجربه و مهارت زیادی نداشته باشد!

طراحان با تجربه می دانند که سایت های جذاب لزوماً نباید پیچیده و عاری از فضای سبز غیر ضروری و دست و پا گیر باشند.

طراحی یک وب سایت بر اساس سیستماتیک و منطق می تواند آن را جذاب کند.

همانطور که می دانید صفحه اصلی و مهم ترین صفحه سایت، صفحه اصلی آن است. دلیل این امر رویارویی بازدیدکنندگان سایت با صفحه اصلی در اولین لحظات ورود به سایت است.

احساس مخاطب هنگام ورود به سایت بسیار مهم است. باید بدانید که صفحه اصلی سایت شما صدای کسب و کار شما را به بازدیدکنندگان منتقل می کند. بنابراین لازم است طراحان این صفحه را به گونه ای طراحی کنند که با رعایت مهم ترین نکات طراحی صفحه اصلی سایت، کارایی لازم را به همراه داشته باشد.

مهمترین نکات در طراحی صفحه اصلی سایت

برای درک اهمیت رعایت نکات طراحی صفحه اصلی، به مثال زیر توجه کنید:

تصور کنید وارد یک فروشگاه یا دفتر شده اید و بلافاصله پس از ورود توسط مدیر خدمات مشتری از شما استقبال می کند. این کارمند نقش راهنما را دارد و در بازدید از فروشگاه شما را همراهی می کند.

در صورت لزوم کارمند مربوطه شما را راهنمایی می کند و فرد یا محصولی را که نیاز شما را برآورده می کند به شما معرفی می کند. بدون شک پس از دیدن این صحنه ها از ورود به چنین فروشگاهی راضی خواهید شد و لذتی وصف ناپذیر را تجربه خواهید کرد. اگرچه ممکن است فروشگاه مورد نظر پاسخگوی نیاز شما نبوده باشد، اما قطعاً از وقت گذاشتن برای بازدید از این فروشگاه پشیمان نخواهید شد!

بازدیدکنندگان سایت شما مانند مشتریانی هستند که وارد دفتر شما می شوند. اگر می خواهید مشتری خسته نشود و از آمدن به محل کار خود پشیمان نشود، لازم است با رعایت مهم ترین نکات طراحی صفحه اصلی سایت، به او خوشامدگویی کنید.

طراحی صفحه اصلی وب سایت

به خاطر داشته باشید که وقتی مخاطبان از سایت شما بازدید می کنند، هیچ فرد زنده ای وجود ندارد که به آنها سلام و احوالپرسی کند. آنچه در اینجا می تواند جایگزین موثری باشد، رعایت استانداردهای طراحی صفحه اصلی سایت است.

طراحی موثر و مفید به عنوان یک مدیر خدماتی عمل می کند که به طور مداوم مشتریان را راهنمایی می کند. به همین دلیل استفاده از استانداردهای طراحی سایت در صفحه اصلی سایت بسیار مهم است.

دانستن مهم ترین نکات طراحی صفحه اصلی سایت

توجه به استانداردهای طراحی صفحه اصلی سایت به شما این امکان را می دهد که تصمیم بگیرید چه محتوایی را در سایت قرار دهید و کجا و چه زمانی آن را انجام دهید.

اطلاعات سایت جذاب به صورت تصادفی چیده نشده است، بلکه تابع روشی منطقی و منظم است. صفحه اول سایت باید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان همانطور که صاحبان سایت می خواهند هدایت و راهنمایی شوند. این باعث می شود مشتریان یک تجربه مرور جذاب را تجربه کنند و جذب شوند.

کمک به درک فعالیت وب سایت به صورت ساده، شفاف سازی مرحله بعدی استفاده از خدمات تجاری سایت به صورت کاملا شفاف، هدایت توجه بازدیدکنندگان به سمتی که صاحبان سایت می خواهند و … نمونه هایی از نکات قابل توجه در طراحی صفحه اصلی سایت این است که رعایت آنها بسیار ضروری است.

ویژگی های محتوای قرار داده شده در صفحه اصلی سایت

یکی از مهم ترین نکات در طراحی صفحه اصلی سایت، توجه به محتوایی است که در آن صفحه قرار داده شده است. بدون شک شما نیز با این واقعیت مواجه شده اید که هنگام ورود به سایتی تصمیم به خروج از آن می گیرید زیرا در عرض چند ثانیه نمی توانید آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

اگرچه تلخ است، اما درست است که بیشتر مصرف کنندگان انتظار دارند در مدت زمان کوتاهی به آنچه می خواهند برسند.

بنابراین به محض دیدن صفحه اصلی سایت تصمیم می گیرند در سایت بمانند یا آن را ترک کنند و به سایت دیگری بروند. بدون شک طراحی صفحه اصلی سایت تاثیر مستقیمی بر تصمیم گیری مخاطب دارد و در دراز مدت تاثیر بسزایی در سرنوشت کسب و کار شما خواهد داشت.

چیدمان محتوا یا تفکیک محتوا در طراحی صفحات اصلی سایت به دو قسمت زیر تقسیم می شود:

طراحی برتر

طراحی بالای صفحه اغلب برای صفحات اول روزنامه استفاده می شود و به معنای محتوایی است که بدون اسکرول و اسکرول به پایین نمایش داده می شود.

بالای سایت محل مناسبی برای قرار دادن مطالب اصلی سایت است. دلیل این امر این است که این قسمت برای همه کاربران قابل مشاهده است. بنابراین محتوای این قسمت باید به گونه ای نوشته شود که بازدیدکنندگان را به دیدن بقیه سایت ترغیب کند و نشان دهنده یکپارچگی کسب و کار مورد نظر است و حس خوبی را برای مشتری ایجاد می کند.

توجه داشته باشید که فیلم ها و عکس های قرار داده شده در این قسمت باید مرتبط با موضوع کلی سایت مورد نظر باشد در غیر این صورت نباید از آنها استفاده کرد.

یکی از مهمترین نکات طراحی صفحه اصلی وب سایت این است که صاحبان وب سایت باید در نظر داشته باشند که یک وب سایت تمیز به پر کردن آن با موضوعات و تصاویر بیهوده ترجیح داده نمی شود.

استفاده از لوگو

استفاده از لوگو به صورت ظریف یکی از مهمترین نکات در طراحی صفحه اصلی سایت است که فعالیت و کسب و کار سایت را به مخاطب منتقل می کند. لوگوی شما DNA کسب و کار شماست، از آن غافل نشوید!

منو

یکی از مهم ترین نکات در طراحی صفحه اصلی وب سایت توجه به منو است. منو نقشه راه بازدیدکنندگان سایت است و آنها را به صفحات مهم هدایت می کند.

جلب اعتماد بازدیدکنندگان

جلب اعتماد بازدیدکنندگان یکی از مهمترین لحظات طراحی صفحه اصلی سایت می باشد. توصیفات مشتری، توصیفات حرفه ای، نمایش مشخصات شخصی و غیره. نمونه هایی هستند که قرار دادن آنها در صفحه اصلی سایت می تواند زمینه ای برای جلب اعتماد مشتریان فراهم کند.

منابع

https://enou.co/blog/how-to-design-a-homepage/
https://www.impactplus.com/blog/21-homepage-design-tips
https://themeisle.com/blog/website-homepage-design/
https://www.wix.com/blog/how-to-build-a-homepage
https://eternitymarketing.com/blog/tips-for-designing-a-better-homepage
https://www.webfx.com/blog/web-design/essential-tips-for-designing-an-effective-homepage/

5/5 - (11 امتیاز)