آشنایی با بزرگنمایی المان ها و نوشته ها در طراحی سایت

آشنایی با بزرگنمایی المان ها و نوشته ها در طراحی سایت

افزایش المان ها و متون در طراحی وب سایت یکی از مهم ترین گرایش های طراحی سایت در سال 2022 است، شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول کند که گرایش به چه معناست و گرایش های طراحی سایت چیست؟

واژه ترند به معنای روتین است و اگر در جملات مختلف قرار گیرد می تواند به معانی مختلفی ظاهر شود. اصطلاح “ترند” که در بسیاری از زمینه ها مانند مد، بورس، شبکه های اجتماعی، طراحی سایت و … استفاده می شود به معنای محبوب شدن است.

به عنوان مثال واضح می توان گفت که وقتی یک لباس در بین مردم دنیای مد محبوب می شود، می گویند آن لباس تبدیل به یک ترند شده است.

طراحی سایت یکی از مهم ترین زمینه هایی است که ترندها در آن بسیار مهم هستند. سایتی که تبدیل به ترند می شود همه گیر می شود و نظر همه را به خود جلب می کند.

عوامل مختلفی می تواند بر روند سایت تاثیر بگذارد که از مهمترین آنها می توان به بزرگ شدن عناصر و کتیبه ها در طراحی سایت اشاره کرد.

این مورد که یکی از مهم ترین گرایش های طراحی سایت در سال های اخیر است، با هدف ارتباط شفاف و تسریع در آن ارتباط با استفاده از عناصر بزرگ و آشکار ساخته شده است. استفاده از عناصر کوچک نمی تواند توجه بازدیدکنندگان سایت را جلب کند و در نتیجه آن را تبدیل به یک ترند نمی کند.

توجه داشته باشید که بزرگنمایی المان ها و کپشن ها در طراحی سایت به قسمت های خاصی از سایت محدود نمی شود و تمامی قسمت های آن را شامل می شود. تایپوگرافی بزرگ و معنی دار، استفاده از عکس ها و فیلم های بزرگ و تمام صفحه، آیکون های بزرگ استفاده شده در منوی سایت مورد نظر و … می تواند تاثیر بسزایی در روند سایت داشته باشد.

تأثیر گسترش عناصر و متون در طراحی وب سایت بر بازدیدکنندگان

افزایش عناصر و زیرنویس ها در طراحی وب سایت می تواند وب سایت را برای بازدیدکنندگان سایت جذاب کند و نمایشی چشمگیر برای آنها ایجاد کند تا بازدیدکنندگان بتوانند در یک نگاه محتوای سایت را درک کنند.

اگر از آن دسته از صاحبان سایت هستید که برای توزیع سایت اهمیت زیادی دارید، سعی کنید تعداد عناصر موجود در صفحات سایت را کاهش دهید و گسترش عناصر و زیرنویس ها را در طراحی سایت برنامه خود قرار دهید.

سعی کنید از زیاده روی در سایت خودداری کنید و بدانید که استفاده همزمان از ویژگی های برجسته سایت نه تنها باعث موفقیت و کاربرپسند بودن سایت شما نمی شود، بلکه می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و مخاطب را از سایت دور کند.

یکی از موارد مهم در افزایش المان ها و کپشن ها در طراحی وب سایت، استفاده از ویدیوهای تمام صفحه در صفحه اول وب سایت مورد نظر می باشد.

اضافه کردن تایپوگرافی بزرگ نیز می تواند بسیار موثر باشد و توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند. تایپوگرافی مذکور می تواند پیام سایت مورد نظر را به دور از ابهام به مخاطب منتقل کند و محتوا و اطلاعات مهم سایت را نشان دهد.

چگونه عناصر و زیرنویس ها را در طراحی وب سایت بزرگ کنیم

لازم به ذکر است که اگر تمام انرژی خود را برای ایجاد یک سایت مناسب به کار بگیرید، اما در عین حال به بزرگ شدن المان ها و کتیبه ها در طراحی سایت توجه نکنید، تمام زحمات و هزینه های صرف شده را هدر داده اید.

سعی کنید در نوشته های خود از فونت های ساده و جالب استفاده کنید و بدانید که بهترین اندازه فونت 16 پیکسل است.

هرگز از بیش از سه فونت در وب سایت استفاده نکنید تا محتوا برای مخاطب قابل خواندن باشد. عکس های ارسال شده در سایت شما می توانند تمام محتوایی را که می خواهید بیان کنید بیان کند. این تصاویر قادر به بیان چیزی هستند که ممکن است در چند هزار کلمه وجود نداشته باشد. بنابراین سعی کنید با رعایت اصل بزرگنمایی المان ها و کتیبه ها در طراحی سایت، عکس های مناسب را انتخاب کنید و توجه مخاطب را به آنها جلب کنید.

حالا شاید این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که چگونه المان ها و زیرنویس ها را در طراحی سایت افزایش دهیم؟

لازم است بدانید که تابع زوم که برای تابع تبدیل تعریف و مشخص شده است، امکان بزرگنمایی عناصر و زیرنویس ها را در طراحی وب سایت فراهم می کند.

با استفاده از این تابع می توان علاوه بر بزرگنمایی عناصر و نوشته های موجود در طراحی سایت، آنها را کاهش داد.

برای بزرگ کردن یا کوچک کردن عناصر و متون در طراحی وب سایت، تابع مقیاس دو مقدار x و y داده می شود. لازم به ذکر است که مقادیر ذکر شده فاقد واحد هستند. مقدار متغیر x باعث می شود که اندازه عنصر مورد نظر در امتداد محور x تغییر کند. این در حالی است که مقدار متغیر y اندازه عنصر مورد نظر را در امتداد محور y تغییر می دهد.

اگر مقدار متغیر بزرگتر از 1 باشد، عناصر و زیرنویس ها در طراحی سایت در همان جهت بزرگ می شوند. اگر مقدار متغیر مورد نظر برابر با 1 باشد، مقیاس یا بزرگنمایی عناصر و متون در طراحی وب سایت اتفاق نمی افتد.

درصد پیش فرض مقدار متغیر مجهول را برابر با مقدار متغیر مشخص شده در نظر می گیرد. به عنوان مثال، اگر مقدار x را در این تابع 3 در نظر بگیرید، اما مقداری برای y مشخص نکنید، مقدار y نیز به طور پیش فرض 3 در نظر گرفته می شود و عنصر یا متن مورد نظر 3 برابر در هر دو جهت

توجه: اگر یک ویژگی باعث شود عناصر و متون در طراحی وب سایت بزرگ شوند، عناصر فرزند آن عناصر نیز به همان نسبت بزرگ می شوند.

توجه: بزرگ‌نمایی عناصر و زیرنویس‌ها در طراحی وب‌سایت تأثیری بر ویژگی‌های عرض و ارتفاع نخواهد داشت.

بدون شک گسترش عناصر و کتیبه ها در طراحی سایت تاثیر بسیار مثبتی در جلب نظر بازدیدکنندگان سایت دارد و به درک بهتر موضوع کمک می کند.

5/5 - (10 امتیاز)