راهنمای ساخت بک لینک باکیفیت در 2023

راهنمای ساخت بک لینک باکیفیت در 2023

بک لینک ها یکی از مهم ترین عوامل در بهینه سازی سئو سایت هستند. همانطور که می دانید برای اینکه در اولین نتایج گوگل ظاهر شوید باید بک لینک هایی با کیفیت بالا برای سایت خود بسازید.

با توجه به اینکه همه شما به دنبال رتبه اول در گوگل هستید و می خواهید در کسب و کار اینترنتی خود به نتایج عالی دست پیدا کنید تا مخاطبان و کاربران زیادی شما را دنبال کنند، باید برای صفحات وب سایت خود بک لینک ایجاد کنید.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد نمی دانند بک لینک چیست و چگونه می توانند برای سایت خود بک لینک با کیفیت بالا ایجاد کنند، در این مقاله می خواهم به طور جامع به شما بگویم که بک لینک چیست و چگونه برای سایت خود بک لینک قوی ایجاد کنید.

همانطور که می دانید، دو مورد از مهمترین عوامل در سئو، تولید محتوای هدفمند و ساخت بک لینک با کیفیت بالا است. اگر بتوانید برای سایت خود محتوای حرفه ای و باکیفیت بسازید و با اشتراک گذاری آن ها برای سایت خود بک لینک ایجاد کنید، دیگر نیازی نیست نگران تغییرات الگوریتم گوگل باشید.

با توجه به اینکه افراد زیادی از من سوالات زیادی در مورد لینک بیلدینگ می پرسند، در این مقاله می خواهم یک آموزش کامل صفر تا صد در مورد ساخت لینک های با کیفیت بالا به شما ارائه دهم.

اگر می خواهید سایت خود را به اولین نتایج گوگل برسانید تا مخاطبان و کاربران زیادی شما را پیدا کنند، باید اصول سئو و بهینه سازی سایت را کاملا رعایت کنید.

باید با عوامل اصلی سئو و بهینه سازی سایت آشنا باشید. البته مهم ترین عوامل در بهینه سازی سایت، تولید محتوای جامع و هدفمند و ایجاد بک لینک با کیفیت برای صفحات سایت شما می باشد.

پس با ما همراه باشید تا بتوانیم نحوه ساخت بک لینک با کیفیت بالا را به شما آموزش دهیم.

بک لینک با کیفیت چیست؟

پس از ایجاد محتوای هدفمند، مهم ترین عامل در سئو و بهینه سازی سایت، بک لینک های با کیفیت است. ممکن است بپرسید که منظور از بک لینک دقیقا چیست؟

به طور کلی، بک لینک به این معنی است که وقتی یک وب سایت به سایت شما در سایت خود لینک می دهد، یک بک لینک برای شما ایجاد می شود. این بک لینک می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر سئو سایت شما داشته باشد.

پس به این نکته توجه کنید، اگر یک سایت بی کیفیت با امتیاز اسپم بالا به سایت شما لینک دهد، تاثیر منفی روی سایت شما خواهد گذاشت. اما اگر سایتی یک لینک قوی و با کیفیت به شما بدهد، بک لینک ایجاد شده باعث بهبود و افزایش رتبه سایت شما می شود.

بنابراین، هنگام ساخت لینک، باید به این نکته توجه کنید که در حال ساخت لینک های باکیفیت به سایت هایی هستید که بسیار مورد اعتماد هستند. البته بسیار مهم است که در ساخت بک لینک طبیعی عمل کنید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

با وجود رقابت در دنیای اینترنت و رسیدن به جایگاه های برتر، باید شروع به خرید بک لینک و ساخت بک لینک برای سایت خود کنید تا صفحه اول یا حتی رتبه اول گوگل را کسب کنید.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از افراد هنگام خرید بک لینک و ساخت بک لینک مرتکب می شوند این است که شروع به ساخت لینک فقط برای صفحه اصلی خود می کنند، این یک اشتباه بسیار بزرگ است! شما باید شروع به ساخت لینک برای سایت خود به روشی کاملا طبیعی کنید.

در دنیای کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت، در هر زمینه ای که کار می کنید، برای جذب مخاطبان و کاربران زیادی به کسب و کار خود، باید در اولین نتایج گوگل مورد توجه قرار بگیرید.

در هر حوزه ای که کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی می کنید، برای جذب مخاطب و کاربران خود باید سایت خود را در اولین نتایج گوگل قرار دهید.

البته فقط ایجاد لینک در سایت ها مفید نیست. یعنی شما خودتان نمی توانید تنها با ساخت لینک و محتوای بی کیفیت که از اصول سئوی داخلی (در سئوی صفحه) پیروی نمی کند، به اولین نتایج برسید

. بنابراین، منظور این است که برای ایجاد بک لینک با کیفیت بالا، باید تمام اصول سئو داخلی را رعایت کنید و کلمات کلیدی هدفمند مناسب را انتخاب کنید.

1) کلمات کلیدی سایت خود را به درستی انتخاب کنید

همانطور که می دانید اولین قدم در سئو و سئو سایت انتخاب کلمات کلیدی است. برای اینکه بتوانید با لینک های باکیفیت به اولین نتایج گوگل برسید، در اولین قدم باید کلمات کلیدی مناسب سایت خود را به درستی انتخاب کرده باشید.

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که پس از راه اندازی سایت خود و می خواهند سئو سایت خود را نیز بهینه کنند، به سراغ کلمات کلیدی اساسی و دشوار می روند. این یک اشتباه بسیار بزرگ است که باعث می شود نتوانید به این راحتی به رتبه های اول گوگل برسید.

اگر سایت به تازگی ایجاد شده است و به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید، پیشنهاد می کنم با کلمات کلیدی آسان شروع کنید و با ایجاد محتوای هدفمند برای هر کلمه کلیدی، به راحتی به اولین نتایج گوگل برسید. سپس به سراغ کلمات کلیدی دشوارتر و کلیدواژه های اصلی سایت خود بروید.

همانطور که گفتیم هدف از ساخت بک لینک رسیدن به اولین نتایج گوگل است. برای اینکه بتوانید به اولین نتایج گوگل برسید، باید تمام مراحل سئو و بهینه سازی را به طور کامل دنبال کنید.

در اولین قدم در سئو باید بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب کنید. راه‌ها و روش‌های زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد که می‌توانید از طریق خود گوگل و مجموعه‌ای از ابزارها مانند برنامه‌ریزی کلمات کلیدی، tool.io، kwfinder و غیره استفاده کنید.

مثلا در زمینه خرید بک لینک اگر همان کلمه کلیدی ” خرید بک لینک ” را در گوگل و در پایین صفحه جستجو کنید. گوگل یک سری کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می کند.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب هنگام ساخت لینک یا خرید بک لینک

پس در قدم اول بهترین کلمات کلیدی اصلی سایت خود را انتخاب کنید.

۲) برای هر کلمه کلیدی محتوای با کیفیت ایجاد کنید

هنگامی که بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کردید، باید محتوای باکیفیت ایجاد کنید تا بتوانید با خرید بک لینک و ایجاد بک لینک، خیلی راحت و آسان تر به رتبه های اول گوگل برسید. یعنی محتوایی بسازید که تمام اصول سئوی درون صفحه را رعایت کند.

یکی از مهم ترین نکاتی که با ساخت بک لینک، دستیابی به اولین نتایج گوگل را برای شما بسیار آسان می کند، محتوای با کیفیتی است که ایجاد می کنید. به این نکته توجه کنید، اگر محتوایی که تولید می کنید کیفیت بالایی نداشته باشد و اصول سئو داخلی رعایت نشود، هر چقدر هم که بک لینک های باکیفیت ایجاد کنید، یا خرید بک لینک یا بک لینک pbn انجام دهید نمی توانید به اولین نتایج گوگل برسید.

در تمامی مقالاتی که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت در سایت محمد جانبلاغی منتشر کردیم، بر تولید محتوای باکیفیت تاکید داشتیم.

یعنی به این نکته توجه کنید اگر به دنبال کسب رتبه های اول گوگل در کلمات کلیدی خود هستید، برای هر یک از کلمات کلیدی خود محتوایی جامع و کامل ایجاد کنید که شامل تمامی موضوعات باشد.

هر زمان که می خواهید محتوای باکیفیت برای سایت خود ایجاد کنید، به این سوال پاسخ دهید: “آیا محتوایی که من ایجاد کرده ام کامل ترین است؟” اگر پاسخ شما مثبت است، پس کامل ترین محتوا را ایجاد کرده اید. اما اگر احساس می کنید که محتوای متن کامل نیست، سعی کنید محتوایی ایجاد کنید که کاربر به آن نیاز دارد.

اگر محتوای پایه تولید می کنید، به راحتی می توانید با ساخت بک لینک به رتبه های اول گوگل برسید.

3) شروع به ساخت و ایجاد لینک کنید

اگر لینک بیلدینگ از نوع رپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک به خصوص بک لینک pbn باشد بسیار ارزشمند است. اما یک سری از سایت ها لینک های زیادی را برای مدت زمان محدود می فروشند، بنابراین استفاده از این بک لینک ها را توصیه نمی کنم.

البته اگر اصول ایجاد و ساخت بک لینک با کیفیت را بدانید نیازی به هزینه اضافی نخواهید داشت و می توانید بدون هیچ هزینه ای لینک هایی با کیفیت بالا برای سایت خود ایجاد کنید.

مهمترین عامل در لینک هایی که برای سایت خود می سازید «کیفیت» است. همه لینک هایی که می سازید ارزش یکسانی ندارند. در واقع، دریافت چند بک لینک با کیفیت بالا از منابع با کیفیت بسیار بهتر از هزاران لینک باکیفیت پایین از وب سایت های با عملکرد بالا است.
البته برای ساخت و ایجاد بک لینک با کیفیت یک سری اصول و فاکتورها وجود دارد که در زیر به طور کامل به آنها اشاره کرده ایم.

لینک های خارجی و داخلی

مبحث بک لینک و لینک بیلدینگ به دو مبحث لینک بیلدینگ داخلی و لینک بیلدینگ خارجی تقسیم می شود. پیوند داخلی، زمانی که صفحات داخلی یک سایت به یکدیگر پیوند می خورند، پیوندهای داخلی بین صفحات همان سایت ایجاد می کند. در این روش صفحات شما به صفحات داخلی سایت شما لینک می دهند.

اما در مبحث لینک بیلدینگ خارجی زمانی که سایتی به سایت شما لینک می دهد و یا در محتوا و لینک خود به سایت دیگری لینک می دهید به آن لینک بیلدینگ خارجی می گویند. هدف اصلی ما از نوشتن این مقاله آموزش نحوه ایجاد و ساخت بک لینک است.

مهمترین عوامل در ساخت بک لینک با کیفیت یا خرید بک لینک

در مرحله بعد، شما را با مهم ترین عوامل ایجاد لینک آشنا می کنیم.

  • استفاده از لینک های nofollow و فالو به صورت ترکیبی.
  • استفاده از انکر تکست های مختلف برای طبیعی جلوه دادن لینک
  • ایجاد لینک به محتوای سایت لینک شده
  • اعتبار بالای سایت
  • سایت اسپم است یا سایت امتیاز اسپم پایینی دارد

به طور کلی برای ساخت بک لینک در سایت های مختلف باید فاکتورهای فوق را رعایت کنید. رعایت فاکتورهای فوق مهم ترین عامل در ایجاد بک لینک با کیفیت است.

البته در ادامه شما را به طور کامل با تمامی فاکتورهای مهم و کاربردی برای لینک بیلدینگ با کیفیت آشنا خواهیم کرد.

نکات مهم در ساخت بک لینک با کیفیت بالا

می خواهم شما را با نکات اصلی ساخت و ایجاد بک لینک آشنا کنم. همانطور که گفتیم جدا از تولید محتوا، ایجاد و ساخت بک لینک یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت است. برای ایجاد یک بک لینک با کیفیت بالا، باید یک سری اصول را رعایت کنید.

1- اعتماد و اعتبار سایت

یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات لینک سازی، قابل اعتماد بودن سایتی است که به شما لینک می دهد. برای اینکه بتوانید لینک هایی با کیفیت بالا بسازید، باید از سایت هایی با درجه اعتماد بالا استفاده کنید.

یکی از تصورات اشتباهی که بسیاری از افراد هنگام ایجاد لینک برای سایت خود دارند این است که فکر می کنند تعداد بک لینک ها مهم است، در حالی که اینطور نیست.

برای رتبه بندی در کلمات سخت و دشوار، نباید تعداد زیادی لینک ایجاد کنید. همانطور که گفتیم، مهمترین عامل برای لینک سازی با کیفیت بالا، اعتماد و اعتبار سایت است.

شما باید به سایت هایی که بسیار مورد اعتماد هستند لینک بگیرید. هر چه اعتبار سایت بیشتر باشد، کیفیت لینک ها نیز بالاتر می رود.

به عنوان مثال: شاید وب سایت های خبری زیادی در صنعت شما وجود نداشته باشد. اما اگر بتوانید از وب سایت های خبری که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند، لینک دریافت کنید، باعث افزایش اعتبار سایت شما می شود.

البته دریافت لینک از سایت های خبری می تواند گران تمام شود و اگر بخواهید در چنین سایت هایی به سایت خود لینک دهید، هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

البته تکنیک های تخصصی لینک بیلدینگ وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید با قدرت رپورتاژ pbn به صورت رایگان بک لینک بگیرید که شما را با تکنیک های آن ها آشنا می کنیم.

اگر قصد دریافت لینک رایگان از سایت های با کیفیت و بسیار معتبر را دارید، پیشنهاد می کنم از سیستم های وبلاگ نویسی استفاده کنید. شما می توانید وبلاگ خود را کاملا رایگان بسازید و به وب سایت خود لینک بدهید.

اکثر سیستم های وبلاگ ایرانی و خارجی بسیار مورد اعتماد هستند، بنابراین می توانید لینک های با کیفیت و ارزشمند را از آنها دریافت کنید.

شاید از خود بپرسید که چگونه می توانیم ارزش یک وب سایت را بررسی کنیم؟ می توانید از moz برای تخمین ارزش وب سایتی که می خواهید به آن پیوند دهید استفاده کنید.

به این نکته توجه کنید که برای سایت خود هم لینک فالو و هم لینک بدون فالو می سازید این کار باعث می شود روند لینک سازی طبیعی باشد و گوگل به شما شک نکند.

3- محل پیوندها

یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد بک لینک های با کیفیت، محل قرارگیری لینک ها در سایت شما است. بهترین مکان برای قرار دادن لینک در مقالات است. ارزش این لینک ها بسیار بیشتر از لینک های موجود در فوتر و هدر سایت است.

به جای لینک دادن به وب سایت خود در هدر و پاورقی وب سایت ها، سعی کنید در مقالات به وب سایت خود پیوند دهید. این کار باعث می شود که مخاطبان راحت تر روی لینک سایت شما در بین مقالات کلیک کنند.

این باعث کاهش نرخ پرش یا نرخ پرش مخاطب می شود. از نظر گوگل این کار تاثیر بسیار مثبتی بر سئو سایت شما خواهد داشت.

4- لینک هایی از انکر تکست های مختلف ارائه دهید

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در ساخت بک لینک این است که فقط به یک کلمه کلیدی لینک ندهید و انکر تکست های مختلف را به سایت خود پیوند دهید.

این باعث می شود فرآیند لینک سازی شما طبیعی باشد و هر چه طبیعی تر باشید، لینک های با کیفیت تری می توانید برای سایت خود ایجاد کنید.

سعی کنید در هر سایتی که می خواهید بک لینک قوی بسازید، فقط از یک متن لنگر استفاده نکنید. بسیاری از دوستان بر این باورند که تنها لینک دادن به کلمه کلیدی مورد نظرشان باعث می شود زودتر به اولین نتایج گوگل برسند! اما اصلا اینطور نیست.

وقتی فقط به کلمه کلیدی خود لینک می دهید، گوگل متوجه می شود که شما در حال ساخت بک لینک برای سایت خود هستید، مهم نیست که چقدر لینک برای سایت خود ایجاد کنید، به اولین نتایج گوگل نخواهید رسید و ممکن است سایت شما جریمه شود. بنابراین به جای اینکه فقط به کلمه کلیدی مورد نظر خود لینک دهید، با انکر تکست های مختلف به سایت خود لینک دهید.

5- بک لینک را به طور طبیعی ایجاد کنید

یکی از مهم ترین عوامل در ساخت و ایجاد بک لینک، لینک سازی طبیعی برای سایت شما است. طبق الگوریتم های پیشرفته گوگل، اگر لینک های غیر طبیعی برای سایت خود ایجاد کنید، ممکن است سایت شما جریمه شده و از 10 صفحه اول حذف شود.

البته یک سایت فقط برای یک کلمه کلیدی جریمه می شود و گوگل سایت شما را به طور کامل جریمه نمی کند. برای اینکه بتوانید با لینک بیلدینگ حرفه ای به اولین نتایج گوگل برسید، باید لینک سازی سایت خود را به صورت کاملا طبیعی شروع کنید.

6- داشتن استراتژی لینک بیلدینگ

داشتن یک استراتژی ساخت بک لینک قوی و قدرتمند بسیار مهم است. برای ساخت لینک های با کیفیت برای سایت خود، باید استراتژی های قوی داشته باشید. از روش های مدرن و گسترده اتصال و لینک سازی استفاده کنید.

شاید فکر کنید که اگر می‌خواهید لینک‌هایی با کیفیت بالا بسازید، باید از گزارش‌های تبلیغاتی در سایت‌های محبوب استفاده کنید. اگر استراتژی ساخت لینک قوی دارید، نیازی به هزینه اضافی ندارید.

راز اصلی رتبه بندی برای کلمات کلیدی سخت، استفاده از استراتژی های ایجاد بک لینک است. استراتژی های بک لینک سازی روش هایی هستند که به وسیله آنها می توانید قدرت بک لینک های خود را افزایش دهید.

دو استراتژی ساخت بک لینک بسیار قدرتمند وجود دارد:

یک بک لینک PBN ایجاد کنید:

اولین استراتژی برای ایجاد بک لینک با کیفیت و قدرتمند، لینک بیلدینگ PBN است. البته استفاده از این روش روش استفاده از سئو کلاه سیاه و خاکستری است و باید از این تکنیک به صورت اصولی استفاده کنید. البته ساخت بک لینک PBN به دو روش کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم می شود.

برای ساخت روش pbn خالص در روش کلاه خاکستری شروع به ساخت بک لینک با کیفیت بالا برای سایت خود می کنید.

هنگامی که لینک هایی برای سایت خود ایجاد کردید، باید قدرت لینک هایی را که ایجاد کرده اید افزایش دهید. به همین دلیل شروع به ساخت لینک برای بک لینک هایی که ساخته اید می کنید. این روش قدرت بک لینک هایی که ساخته اید را افزایش می دهد و دسترسی به صفحه اول گوگل را بسیار آسان می کند.

قدرت لینک pbn بسیار بالاست و پیشنهاد می کنیم از این روش برای رتبه بندی کلمات کلیدی سخت استفاده کنید. اگر می خواهید بک لینک pbn برای سایت خود ایجاد کنید، پیشنهاد می کنم به صفحه خرید بک لینک مراجعه کنید.

نتیجه

بک لینک ها فاکتورهای بسیار مهمی برای سئو و بهینه سازی سئو سایت هستند. برای اینکه بتوانید به اولین نتایج گوگل برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی برسید، باید بک لینک های قوی برای سایت خود ایجاد کنید. فقط با تولید محتوا نمی توانید به اولین نتایج گوگل برسید. اگر تمام اصول ذکر شده در این مقاله را رعایت کنید، نتایج چشمگیری دریافت خواهید کرد.

منابع

https://www.semrush.com/blog/how-to-get-backlinks/
https://mention.com/en/blog/ways-to-earn-quality-backlinks/
https://www.searchenginejournal.com/how-to-get-quality-backlinks/460802/
https://www.99signals.com/high-quality-backlinks/
https://www.99signals.com/high-quality-backlinks/
https://www.brightedge.com/glossary/building-quality-backlinks
https://darkbears.com/blog/how-to-build-good-quality-backlinks-10-proven-strategies/

5/5 - (11 امتیاز)