8 اشتباه بزرگ که باعث می‌شود وبسایت شما غیر حرفه‌ای به نظر برسد

طراحی سایت

ساختن وب سایت خودتان می تواند ایده خوبی برای کارآفرینانی باشد که از نظر مالی در تنگنا هستند. هنگامی که استارتاپ شما کمی جایگاه خود را پیدا کرد، می توانید یک طراح برای خود بگیرید یا نگرانی های مشابهی داشته باشید.

در واقع، طراحی برای استارتاپ شما مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. هنگامی که یک کسب و کار آنلاین راه اندازی می کنید، بازدیدکنندگان همیشه آن را بر اساس جزئیات کوچک طراحی قضاوت می کنند.

مشتریان گیج شده اند. آنها به تعداد انگشت شماری از برندهای بزرگ اعتماد دارند. چرا باید یکدفعه به شما اعتماد کنند؟ اگر در چند ثانیه اول توجه آنها را جلب نکنید، آنها را از دست خواهید داد.

به هر حال، این کوچکترین جزئیات است که بزرگترین تفاوت ها را ایجاد می کند. اما اگر می خواهید یک برند قابل اعتماد ایجاد کنید و درآمد کسب کنید، باید این جزئیات را به دقت در نظر بگیرید و در مکان مناسب استفاده کنید.

در این پست در مورد اشتباهات رایجی که طراحان وب غیر حرفه ای مرتکب می شوند صحبت خواهم کرد. حتی اگر توانایی های محدودی در طراحی وب سایت دارید، باز هم می توانید برخی از این اشتباهات رایج را که در طراحی وب سایت شما رخنه کرده است، تشخیص دهید.

1. استفاده نادرست از قالب

می توان نیاز به استفاده از یک قالب آماده در استارتاپ های کوچک و مستقل را درک کرد. با این حال، اگر در نهایت از آنها استفاده کردید، ایده خوبی است که یک طراح را استخدام کنید تا آن را برای برند شما سفارشی کند. شما می توانید به یک نتیجه بسیار خوب برسید.

مشکل رایجی که در وب سایت هایی که از قالب های آماده استفاده می کنند مشاهده می شود، ارتباط ضعیف بصری بین برند (لوگو) و سایر اجزای وب سایت است.

رنگ هایی در علامت تجاری (لوگو) وجود دارد که در هیچ جای سایت استفاده نمی شود یا فونت هایی که با فونت های دیگر استفاده شده در سایت مطابقت ندارند.

اگر قصد دارید در هزینه یک بسته برندینگ صرفه جویی کنید، حداقل مطمئن شوید که موضوع آنقدر واضح نیست که بتوان از آن در سایت استفاده کرد.

2. از بوت لودر پیش فرض استفاده کنید

یک اشتباه متفاوت اما به همان اندازه وحشتناک استفاده از طراحی پیش فرض بوت استرپ در سایت شرکت شما است. شما با استفاده از فونت Open Sans کسی را فریب نمی دهید. تشخیص سایت هایی که از طراحی یکسانی استفاده می کنند دشوار است و این پدیده برای برند شما مضر خواهد بود.

یکی از مواردی که نشان می دهد سایت شما با بوت استرپ ساخته شده است فونت Awesome است.

مانند بوت استرپ، به دلیل داشتن مجموعه ای کامل از آیکون هایی که ممکن است به زبان بصری به آن نیاز داشته باشید، محبوبیت زیادی به دست آورده است. و اگر با آن آشنا هستید، استفاده از آن در رابط های پیچیده می تواند مفید باشد.

مطمئناً سود برنامه شما بیش از سه نماد عمومی است؟ چرا سعی نمی کنید از مجموعه ای از نمادهای دقیق تر برای نشان دادن نقاط قوت اصلی خود استفاده کنید، یا به عنوان یک ایده جسورانه چرا از illustrator برای انجام آن استفاده نکنید؟

فونت ها مهم تر از آن چیزی هستند که غیر طراحان فکر می کنند. اگرچه آنها فقط حروف هستند، اما می توانند طراحی وب سایت فروشگاه یا شرکت شما را ایجاد یا خراب کنند.

مشکل وب سایت های خانگی و غیرحرفه ای این است که تضاد کمی بین فونت هدر و متن بدنه وجود دارد. فقط اعمال برخی تغییرات اندازه فونت آنها را از هم متمایز نمی کند. از فونت‌های پررنگ‌تر در عنوان استفاده کنید و سعی کنید آن را به وضوح از بقیه متن متمایز کنید. این سلسله مراتب را حفظ می کند و چشم را به آرامی در وب سایت هدایت می کند.

3. از پس زمینه تیره استفاده کنید

رنگ پس زمینه بیشتر سایت شما را پوشش می دهد، بنابراین بهتر است آن را با دقت انتخاب کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، وب‌سایت‌های کاملاً مشکی تقریباً هرگز خوب به نظر نمی‌رسند مگر اینکه به صورت حرفه‌ای طراحی شده باشند. رنگ سفید برنده است، اما بیشتر طراحان از رنگ خاکستری بسیار روشن استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که هرچه خاکستری تیره تر باشد، خواندن حروف سیاه در پس زمینه سخت تر خواهد بود. بهتر است میزان مشکی در خاکستری کمتر از 15 درصد باشد تا درخشندگی طرح حفظ شود.

4. چند تماس یکسان برای یک عمل

هر صفحه در وب سایت شما باید فقط یک فراخوان برای اقدام داشته باشد. اگر به کاربران خود فقط یک فرصت برای انجام یک اقدام ندهید، آنها را گیج خواهید کرد و آنها باید زمان زیادی را صرف تصمیم گیری و سپس اقدام کنند.

آنها حتی ممکن است صفحه شما را ترک کنند زیرا آن را بیش از حد مشکل می بینند.

اطمینان حاصل کنید که تعداد تماس های مورد نیاز را تا حد امکان محدود کرده اید. کار را برای کاربران خود آسان کنید تا بدون نیاز به صرف زمان زیادی برای فکر کردن، اقدام کنند.

چه یک کلید ثبت نام باشد یا یک انتخاب طراحی، از گرافیک استفاده کنید تا بر کاری که می‌خواهید کاربر انجام دهد و انتخاب کند، تأکید کنید و گزینه‌های دیگر را نرم‌تر و جذاب‌تر کنید.

5. راه اندازی و فاصله مناسب بین عناصر

به خصوص اگر می خواهید چیزی را بفروشید، باید مطمئن شوید که متن شما به راحتی قابل درک و تصحیح برای اشتباهات تایپی است.

گاهی اوقات جملات ناخوشایندی را در متن می بینم که به نظر می رسد برای صرفه جویی در فضا در مراحل اولیه طراحی نوشته شده اند. بهتر است قبل از ورود به سایت از شخصی بخواهید جملات را بخواند.

6. مشکل در خواندن

اگر من نتوانم آن را بخوانم، هیچ مقدار از نوشتن خوب، کسب و کار شما را نجات نخواهد داد. جزئیات بسیار کوچک می تواند به نحوه خواندن متن شما آسیب برساند و در نتیجه بر درک شرکت شما تأثیر بگذارد.

مراقب باشید مشکلاتی مانند فاصله بسیار کم خطوط، چاپ کوچک ناخوانا یا کنتراست بسیار کم بین پس زمینه و متن را اصلاح کنید.

حتی اگر این عوامل خواندن را برای بسیاری از افراد سخت نکند، صرف وجود این مسائل در وب سایت شما باعث غیرحرفه ای به نظر رسیدن آن می شود. آیا می توانید تصور کنید که خواندن در فیس بوک چقدر سخت است؟

7. یکنواخت نیست

نام تجاری شما باید کاملاً سازگار باشد. هر کجا ظاهر می شوید، چه رسانه های اجتماعی، تبلیغات فیس بوک یا تبلیغات آفلاین، مشتریان شما باید به سرعت برند شما را بشناسند.

اما بیایید یک قدم جلوتر برویم و مطمئن شویم که وب سایت شما سازگار است. آیا سبک UL خاصی دارید که فونت اصلی شما را بازنویسی کند؟ آیا رنگ های لوگوی شما با رنگ های استفاده شده در وب سایت مطابقت دارد؟ آیا از یک سایه رنگ در سراسر استفاده کرده اید یا فقط شبیه هستند؟

اغلب اوقات، به سادگی سازماندهی فایل های CSS و حذف کدهای غیر ضروری می تواند این مشکل ناسازگاری را از بین ببرد.

8. طراحی غیر استاندارد

هر وب سایتی که هنوز از انیمیشن های سنگین و طراحی سایه استفاده می کند قدیمی به نظر می رسد. ضمن دوری از جلوه های سه بعدی در طراحی خود، بهتر است در طرح های تک بعدی و تخت خلاقیت به خرج دهید.

شما با 8 مشکل رایجی که هنگام طراحی سایت و بررسی وب‌سایت‌های مختلف با آن مواجه شده‌ایم، برخورد کرده‌اید. اکنون، با این نکات، به عقب برگردید و وب سایت خود را دوباره طراحی کنید!

5/5 - (10 امتیاز)