۹ ویژگی که شما راتبدیل به فرد موفقی می کند

۹ ویژگی که افراد موفق دارند

همه در زندگی موفقیت هایی بدست می آورند… اما تعداد کمی هستند که در زندگی موفقیت های عظیمی نسیبشان میشود، شما هم یکی از این افراد هستید؟

همین که بتوانید با یک فرد غریبه در اتوبوس سرصحبت را باز کنید، یک موفقیت است.

همین که بتوانید یک زبان جدید یادبگیرید، یک موفقیت است.

همین که بتوانید درآمدتان را دو برابر کنید، یک موفقیت است.

اما؛ اگر بتوانید یک امپراتوری بزرگ پولسازی مانند والت دیزنی، Apple و یا شهرتی مانند خوانندگان مشهور بسازید که نه فقط درحال کسب درآمد نجومی هستند بلکه زندگی مردم را در جهان تغییر دادند، این یک موفقیت عظیم است.

متاسفانه همه ی مردم نمیتوانند به این موفقیت های عظیم دست پیدا کنند.

تعداد معدودی هستند که این کار را میکنند.

راهی را هم که این تعداد معدود افراد طی میکنند نیز با همدیگر برابر و یک مسیر نیست ! فکر نکنید اگر ریچارد برانسونی که یک روز روزنامه میفروخت و امروز موفقیت عظیمی بدست آورده، پس هرکسی اگر از فروش روزنامه شروع کند، یک روزی موفق خواهد شد.

خیــــــر؛ ابدا اینطوری نیست.

این افراد بدنبال مسیر نبودند، اصلا بدنبال موفقیت های عظیمی هم نبودند آنها فقط یک سری کارهایی انجام میداندن که دیگران انجام نمیدادند.

چه کارهایی؟ دقیقا موضوع من محمد جانبلاغی در این مقاله است.

ما میدانیم که مسیری که افراد فوق موفق پیمودند با همدیگر فرق دارد و نمیتوان همان مسیر را پیمود و موفق شد، اما میدانیم که این افراد یک سری خصوصیات خاصی داشتند که باعث شد در زندگی موفقیت های عظیمی بدست آورند.

این خصوصیات و نشانه ها چند مورد خاص هستند که در شخصیت و خصوصیات تمام افراد موفق وجود داشته و دارد. میتوان این خصوصیات را از خواندن و تحلیل زندگی نامه افراد فوق موفق شناخت و درک کرد.

اما در این مقاله ما ۹ نشانه ای که اگر شما داشته باشید در آینده موفقیت عظیمی بدست خواهید آورد را میخواهیم به شما معرفی کنیم.

هرکدام از این موارد را اگر دارید، احتمالا موفقیت های پی در پی ای در آن حوزه از زندگی تان دارید؛
و هرکدام از نشانه ها را که نداشتید، میتوانید به کمک راهنمای انتهای هر مورد آنرا در خودتان ایجاد کنید تا کم کم با گذر زمان شاهد تحول زندگی تان شوید.

تمامی این ۹ مورد از تحلیل و بررسی زندگی ثروتمندان، افراد مشهور و سرشناس نتیجه گرفته شده است که المان قدرتمندی برای موفقیت عظیم شما در زندگی خواهند بود.

اگر این ۹ نشانه را داشتید بدانید موفقیت عظیمی در انتظار شماست:

شما خوشبختی را در موفقیت دیگران میبینید
خیلی ها اینطور نیستند ! فکر میکنند موفقیت دیگران باعث بدبختی خودشان میشود… این افراد هرگز موفقیتی چشمگیر در زندگی نخواهند داشت.

اما در دنیای تجارت، تیم های تجاری موفق آنهایی بودند و هستند که اعضای آنها حاضرند از خودگذشتگی نشان دهند تا شادی را در دیگران ببینند. اگر شما در دایره دوستی تان، محل کارتان و یا سازمانی که در آن هستید، موفقیت و اهداف تیم ،گروه یا سازمان تان را در اولویت بالاتری نسبت به موفقیت خودتان قرار دادید، بدانید این نشانه اول را دارید.

چطور و از کجا این طرزفکر می آید؟ از درون تان.

میتوانید به این سوال پاسخ دهید : “چطور میتوانم کاری کنم دیگران موفق بیشتری نسبت به الان بدست آورند؟”

شما به صورت مکرر بدنبال کسب تجربیات جدید هستید

هر پیشنهادی را سریعا رد نمیکنید.

دوست دارید غذاهایی را امتحان کنید که قبلا امتحان نکردید.

سفر به مناطق ناشناخته و دور دست را دوست دارید.

آشنا شدن با افراد جدید یک لذت برای شماست.

بدنبال تازگی ها گشتن یکی از نشانه های افرادِ فوق موفق است که باعث سلامت فکری و جسمی شان میشود و شخصیت آنها را هر روز بزرگتر و عمیقتر از دیروز میکند و قوه خلاقیت آنها را تقویت میکند.

سعی کنید همیشه این تصور را داشته باشید که اگر آن یک چیز جدید را امتحان کنم آینده ام چطور خواهد بود؟  اگر پاسخ منفی نداشتید، حتما امتحان کنید ! مطمئن باشید هیچوقت ضرر نخواهید کرد.

پس همیشه بدنبال کسب تجربیات جدید باشید، کارهای جدید را امتحان کنید، اتفاقات غیرمنتظره را دوست داشته باشید و سعی کنید از زندگی روزمره و تکراری بدور باشید.

زندگی کاری و شخصی برایتان معنا ندارد – شما زنـــدگــی میکنید

کنفسیوس حاکم پرآوازه شرقی توصیه عمیقی دارد : “اگر کاری را که دوست دارید انجام دهید، دیگر لازم نیست هر روز کار کنید.“

آیا شما زندگی را دو قسمتِ کــار و لـــذت تقسیم کردید؟ پس در مسیر اشتباهی قرار دارید.

زیرا شما هنوز کاری مورد علاقه تان را پیدا نکردید که قسمتی از زندگی تان باشد ! بلکه کاری را انتخاب کردید که برایتان فقط پول یا مقام اجتماعی به همراه داشته باشد… بدون هیچگونه لذتی !

میدانید چرا؟ چون شما کسب و کارتان هستید !

کسب و کارتان جزئی از زندگی تان است، همانند زندگی تان که جزئی از کار تان است. بنابراین تصور نکنید مرزی بین زندگی کاری و شخصی وجود دارد.

افرادی که در زندگی موفقیت های عظیمی بدست آورده اند، به طرز عجیبی غرق کاری شده اند که لذت آن کار را بیش از درآمد آن ترجیح داده اند.

استیو جابز نه برای درآمد، بلکه برای علاقه و شور و اشتیاقی که نسبت به دنیای کامپیوتر داشت وارد این حوزه شد، ریچارد برانسون فقط برای این ویرجین رکورد را تاسیس کرد چون به دنیای موسیقی علاقه داشت.

همدلی جز جدایی ناپذیر وجود شماست

مهم نیست کار شما چیست، مهم نیست شما چه کسی هستید، مهم نیست چه کار انجام میدهید؛ اگر میخواهید موفق شوید باید به نـــیـــازی که مردم دارند، پاسخ دهید. مشکلی را حل کنید.

کسب و کارهای پولساز، نیاز مردم را در ازای مبلغی برطرف میکنند.

برای مثال شرکت بنز، نیاز به باکلاس بودن و لوکس بودن را با تهیه ماشین های گران قیمت برای قشر خاصی برطرف میکند، واگرنه اتومبیل های ارزان قیمت زیاد دیگری نیز وجود دارند.

اگر میخواهید موفق شوید در کارتان، نیاز به رفع نیاز مردم دارید؛ اما برای این کار شما باید هــمــدلــی داشته باشید، خصوصیتی که فقط تعداد معدودی دارند. شما اگر با مردم همدلی نداشته باشید، هرگز متوجه نیاز آنها نخواهید شد.

موفقیت یک خط افقی رو به بالا نیست؛ موفقیت یک دایره است، به هر میزان بتوانید مشکلی را برطرف کنید و خدماتی به مردم عرضه کنید، به همان میزان مردم حاضرند نیازهای مالی و عاطفی شما را برطرف کنند.

شما چیزی برای ثابت کردن دارید – به خــــودتان

خیلی از مردم عادت دارند مو به مو حرکات دیگران را زیر نظر بگیرند تا اشتباه آنها را کشف کنند و سریع اطلاع دهند و احساس کنند برتر از آنها هستند… این حرکت برای این دسته از افراد کاملا مفید و انگیزشی است !

اما افرادی هستند که موفقیت های بزرگتری را در زندگی هدف قرار داده اند؛
برای این دسته از افراد خاص، تعهد، مسئولیت پذیری و اراده برای ثابت کردن چیزی به خودشان از واجبات زندگی شان است.

این افراد لازم ندارند به دیگران ثابت کنند خوب هستند، عالی هستند و قابل اعتماد هستند.

به تنها کسی که نیاز دارند ثابت کنند چه کسی هستند، خــودشــان هستند. اگر بتوانند به خودشان ثابت کنند بهتر از دیروز خودشان هستند، احساس خوشبختی به مراتب بزرگتری از تحقیر دیگران خواهند داشت.

عادت ۴۰ ساعت در هفته کار کردن را ندارید

تحقیقات نشان داده است، بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار کردن باعث افت کیفیت کار و بهره وری میشود.

خب؟

افراد فوق موفق، ۴۰ ساعت در هفته کار نمیکنند !

آنها ۲۰ یا ۳۰ ساعت کار میکنند، اما به مراتب با کیفیت بیشتر و بهره وری بالا تری کار میکنند.

برای موفقیت لازم نیست ســخـــت کار کنید؛ شما باید هـــوشــمــنـدانه کار کنید. اما باید همیشه بیشتر از رقیب تان کار کنید. اغلب افراد زمانی که با هوشمندانه کار کردن آشنا میشوند، تصور میکنند باید حتما کمتر هم کار کنند ! اما اینطور نیست.

شما نه تنها باید هوشمندانه، بلکه باید بیشتر از رقیبانتان کار کنید.

زمانی که آمریکایی ها از موسس شرکت هیوندا پرسیدند شما هم از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر کار میکند پاسخ داد : خیر ما برعکس از ساعت ۵ صبح تا ۹ شب کار میکنیم تا بتوانیم به شما برسیم…

 شما پول را به عنوان یک وظیفه می بینید، تا پاداش

بیشتر کارآفرینان نوپا و جوان تصور میکنند پولی که در کسب و کار بدست می آورند در واقع پاداش زحمات آنهاست ! این یک باور اشتباه است…

در واقع پولی که شما در کسب و کار بدست می آورید، برای خرید اتومبیل، خانه یا لباس بهتر نیست ! این پول به شما یادآوری میکند که شما وظیفه دارید خدمات تان را بهتر کنید.

افراد موفق پول را به عنوان یک پاداش نمی بینند تا برای خودشان خرج کنند؛ بلکه برای کسب و کارشان، توسعه آن، رفاه حال بیشتر کارمندان و خدمات بهتر به مشتریان صرف میکنند.
در واقع آنچه را که از مردم میگیرند، به مردم بر میگردانند.

حدس میزنید چه اتفاقی می افتد؟

غیرمستقیم پاداشی به مراتب بزرگتر از پولی که دریافت و پرداخت شده نسیب این افراد میشود… زیرا پاداش ها به کارهای انجام شده داده میشوند نه به افکار زیبا اما اجرا نشده.

شما فکر نمیکنید خیلی خــــــاص هستید !

در دنیای شبکه های اجتماعی، این حس وجود دارد که هرکسی افتخارات روزمره اش را به رخ دیگران بکشد. حال این افتخارات را تنهایی بدست آورده باشد یا به کمکی شریک، کارمند، مشتریان و …

اما افراد فوق موفق، هرگز این کار را نمیکنند.
آنها میدانند خاص و شگفت انگیز نیستند و هرگز نمیتوانستند موفقیت هایشان را تنهایی بدست آورند و همیشه مدیون کارمندانشان، شریک تجاری، خانواده، دوستان و … هستند.

این افراد بدنبال نشان دادن خودشان به دیگران نیستند؛
بلکه چون میدانند افراد خاصی نیستند، همیشه بدنبال یافتن افراد خاص هستند و همیشه این افراد را در زندگی پیدا میکنند تا باعث موفقیت شان شوند.

شما میدانید موفقیت فـانـی است؛ اما منزلت و احترام جاودانه

دادن پاداش و ترفیع به کارمندان، خوش برخوردی و کمک به دیگران جزو الزامات زندگی تان است…
اما صبر کنید؛
شما هرچقدر هم پول و ثروت داشته باشید نمیتوانید عزت نفس و خود ارزش دهی تان را با آن رفع کنید.

آنچه که افراد فوق موفق به دیگران عرضه میکنند، احترام و منزلت است.
و جالب اینجاست، آنچه را که از دیگران دریافت میکنند، احترام و منزلب است.

و شما هم بـــاید این کار را انجام دهید.

دیگران را به عنوان یک کیف پول نباید بنگرید، بلکه به عنوان شخصیت با ارزشی که در کنار شما باید کامل شود و احترام تان را نباید از آنها دریغ کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

بهترین دوره آموزش فروش 

آیا دوست دارید فروش شما آنقدر بالا باشد که فقط نگران بسته بندی و ارسال محصولات خود باشید؟

شما هر محصولی و خدماتی را به راحتی آب خوردن می تونید بفروشید چون شما اینجا هستید که دوره آموزش فروش حرفه ای را تهیه کنید.