۱۸ راه سریع رسیدن به موفقیت و ثروت

۱۸ راه کوتاه برای بدست آوردن موفقیت و ثروت

 به نظر شما باید موفق شویم تا خوشبخت باشیم، یا هروقت خوشبخت بودیم موفق میشویم؟

این سوالی است که سال ها ذهن اندیشمندان بزرگ دنیا را به خود مشغول کرده، عده ای معتقدند خوشبختی یعنی بدست آوردن موفقیت در زندگی، عده ای دیگر معتقدند موفقیت ها زمانی بدست می آید که احساس خوشبختی میکنیم.

اما، همه ی اندیشمندان بزرگ، بر روی یک ایده کاملا متفق القول هستند موفقیت و ثروت یکی از علایم خوشبختی است.

یعنی شما اگر خوشبخت باشید؛ راحت تر میتوانید در هر کاری موفقیت بدست آورید و بهتر میتوانید برای کسب ثروت تلاش کنید، از طرفی دیگرهم اگر موفقیت و ثروت را همزمان بدست آورید، احساس خوشبختی هم خواهید کرد.

هر دو علت و معلول یکدیگرند… شما هرکدام را داشته باشید، میتوانید به کمک آن دیگری را هم بدست آورید.

هرکدام از این ۱۸ راه کوتاه، از تحقیقِ زندگیِ افراد موفق، کتاب های مربوطه و مقالاتی در این زمینه به صورت اولویت بندی در اثربخشی آن انتخاب شده…

پس آنها را فقط نخوانید، بلکه از آنها استفاده کنید.

 ۱- ایجاد عادات مثبتِ روزانه :

اولین و مهمترین راه، داشتن عادات مثبتِ روزانه است، برای مثال کتاب میخوانید؟ ورزش میکنید؟ هر هفته با چند فرد جدید آشنا میشود؟ هر روز مهارت هایتان را پرورش میدهید؟

برای این منظور میتوانید یک لیست از عادت های بدی که دارید تهیه کنید و مقابل آنها عادت های خوبی که فکر میکنید مفید هستند را بنویسید و کافیست به مدت ۲۱ روز آنها را انجام دهید تا جایگزین عادت بد قبلی تان شوند.

۲- تعیینِ منظمِ اهداف :

افراد موفق در راه بدست آوردن اهدافشان حرکت میکنند، در راهی که اکثر مردم حرکت میکنند… اگر میخواهید چیزهایی را که در زندگی میخواهید بدست آورید، باید برای بدست آوردن آنها هدفگذاری کرده باشید.

۳- هر روز بهتر از دیروز :

یکی از راه های تضمیمیِ موفق شدن و بدست آوردن ثروت، هر روز بهتر از دیروز شدن است !

یعنی شما کافیست مهارت هایی که از آنها پول بدست می آورید را هر روز کمی پرورش یافته تر از دیروز شوند تا سیل عظیم ثروت را وارد زندگی تان کنند. افراد ثروتمند فقط مقداری بیشتر از افراد غیرثروتمند متخصص هستند…

۴- بررسی و تحلیلِ منظمِ سلامتی شخصی :

افراد موفق هر سال، هر فصل، هر هفته و هر روز به فکر سلامتی فیزیکی و ذهنی خود هستند. آنها اولویت اول را به سلامتی شان اختصاص میدهند و بعد از آن به پول اهمیت میدهند. اما افراد فقیر، برعکس، سلامتی شان را در راه ثروتمند شدن از دست میدهند…

۵- اغلب اوقات زمانی را به شبکه سازی اختصاص دهید :

افراد موفق، یک تفاوت اصلی با افراد عادی دارند… آنها به صورت منظم درحال گسترشِ دایره دوستی شان هستند. آنها میدانند هرچه بیشتر دوست و آشنا و ارتباطات داشته باشند، سریع تر و راحت تر و با کمک بیشتری میتوانند آنچه را میخواهند بدست آورند.

یکی از تمرین های فوق العاده قدرتمند در این زمینه، به خاطر سپردن نام کسانی است که با آنها آشنا میشوید، هرطور شده نام آنها را آنطور که خودشان معرفی میکنند به خاطر بسپارید تا خیلی راحت در دل آنها جا باز کنید .

۶- حفظ اعتدال در انجام کارها :

کار و کسب و ثروت و پول خوب است، خانواده ،سلامتی ،دوستی ،لذت، عشق و محبت هم خوب است. شما اگر بخواهید یکی را فدای دیگری کنید، هرگز موفق نخواهید شد. البته شاید در بهترین حالت به خواسته تان برسید(!)

اما هرگز از آن لذت نخواهید برد. پس اعتدال را در راه کسب ثروت و موفقیت و موارد شخصی و عاطفی حفظ کنید.

۷- کاری را که شروع میکنید، تمام کنید :

کار امروز را به فردا افکندند به سانِ ثروت امروز را فردا بدست آوردن است، آیا دوست دارید؟

اگر نه، پس کارهای امروز را باید همین امروز انجام دهید ،تمام کنید و با خیال راحت به فکر کارهای فردا باشید. اگر هر روز به فکر انجام کارهای دیروزتان باشید، بدانید که در حال رفتنِ راهِ اشتباهی هستند و باید مراقب باشید.

۸- دید مثبت به دنیای خارچ داشته باشید :

موفق ترین فرد در زندگی شما کیست؟ او را جلو چشمتان تصور کنید، سپس به این سوال فکر کنید : آیا او فرد مثبت اندیشی است یا منفی نگر؟

من او را نمی شناسم اما میتوانم تضمین کنم حتما فردی مثبت اندیش است. هر فرد موفقی را بخواهید زندگی اش را مطالعه کنید، در خواهید یافت فردی مثبت اندیش بوده. شما اگر دیدی منفی داشته باشید، هرگز نمیتوانید مسائل سر راهتان را حل کنید ! فقط افراد مثبت اندیش میدانند برای هر مسئله ای، راه حلی وجود دارد.

۹- پس انداز منظم پول :

در این مورد در مطلب قبلی مفصل با تمام جزئیات و راه حل ها توضیح دادیم، شما میتوانید تمام آنها را در مطلبِ خیلی راحت ماشین پولسازی خودتان را راه اندازی کنید، بخوانید.

۱۰- افکار مخرب را از خودتان دور کنید :

بعضی افکار هستند که شما را از بیرون رفتن از منطقه امن تان منصرف میکنند. این افکار خیلی راحت شما را در منطقه ای به اصطلاح امن نگه میدارند، با اینکه نه تنها این منطقه امن نیست، بلکه بسیار مضر و مخرب است.

۱۱- انسان در جستجوی معنا :

این نام کتابیست که بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از آن به فروش رفته، این کتاب توسط دکتری که از اردوگاه کار نازی ها جان به در برده بود نوشته شده و در آن اشاره میکند که افراد موفق، به هر اتفاقی، هر رویدادی و هر پدیده ای در زندگی اش معنا می بخشد و این معنابخشیدن است که زندگی او را امیدوار کننده میکند.

۱۲- مطالعه منظم روزانه :

خیلی ساده، فقط روزانه مطالعه داشته باشید. هر موضوعی، هر مطلبی، هر کتابی که دوست دارید، فقط روزانه مطالعه داشته باشید تا تاثیرشگفت انگیز آنرا در موفقیت تان بدانید. تقریبا تمام افراد موفق دنیا کتابخوان بودند.

۱۳- بیش از آنچه نیاز است کار کنید :

افراد موفق، منتظر نمیمانند کسی به آنها بگوید چه کاری انجام دهند و کی انجام دهند. آنها خودشان شروع میکنند و بیش از آنچه که لازم است انرژی و وقت صرفش میکنند و کار و تلاش میکنند. البته لازم به ذکر است نباید اصلا برای پول کار کنید اما برای موفقیت در کاری که میخواهید، باید بیش از دیگران تلاش کنید.

۱۴- کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش دهید :

موفقیت از آنِ آنهایی است که بیشتر اطلاعات جمع آوری میکنند تا اطلاعات انتقال دهند. اگر دقت کنید، افراد موفق، کتابخانه های بزرگ دارند، افراد ناموفق تلوزیون های بزرگ ! آنها میدانند چیزی نمیدانند، بنابراین روز و شب به فکر یادگیری هستند و زمانی که با کسی صحبت میکنند، بیشتر گوش میدهند تا صحبت کنند. البته این یکی از رفتار های افراد کاریزماتیک نیز هست.

۱۵- تلوزیون ممنوع ! :

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید، افراد موفق نه تنها تلوزیون نگاه نمیکنند، بلکه به شدت بیزارند از آن. افراد موفق وقتشان را غنیمت میدانند برای همین آنرا با تلوزیون دیدن هدر نمیدهند. شما هم کافیست تلوزیون دیدنتان را محدودتر کنید، تا تغییراتی که در زندگی تان پدید می آید را با دقت بیشتری پیگیری کنید.

۱۶- تسلیم نشدن :

هنگام سختی شرایط، تسلیم نشوید. شما نام افرادی را که به عنوان فرد موفق امروزه می شناسید و الگویتان قرار میدهید، دقیقا آنهایی هستند که در بدترین شرایط هم تسلیم نشدند… واگرنه امروز نام شان هم مانند دیگران افراد عادی فراموش میشد.

۱۷- گذران وقت با افراد همفکر :

میخواهید موفق شوید؟ با ۵ نفر از افرادی که مانند شما فکر میکنند دوستی کنید.

۱۸- پیدا کردنِ “چرا”- ی تان :

چرا میخواهید موفق شوید؟ چرا میخواهید ثروتمند شوید؟ چرا میخواهید آن ماشین ِ چند صد میلیونی را بخرید؟ چرا میخواهید به دور دنیا سفر کنید؟ چرا میخواهید حساب بانکی تان ۱۱ رقمی شود؟ و چرا و چرا و چرا … کافیست بدانید چرا واقعا در راهی تلاش میکنید، تا هرگز در هیچ شرایطی نه تنها تسلیم نشوید، بلکه وقتی به فکرِ “چرا” یتان باشید، قدرت و انرژی و انگیزه بیشتری در شما دمیده شود.

به امید موفقیت شما

دوستدارتان محمد جانبلاغی

5/5 - (12 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما