تغییر سریع و آسان باور های محدود کننده

تغییر سریع و آسان باور های محدود کننده

چگونه باورهای محدود کننده ام را سریع و آسان تغییر دهم؟ از کجا شروع کنم؟

آیا فکر کرده‌اید که هرکدام از ما ممکن است اسیر باورهای محدود کننده‌ای باشیم که هر روز با خودمان این طرف و آن طرف می‌بریم و مانع زندگی درست و حسابی ما می‌شوند؟

چرا یک نفر توانسته صاحب کسب و کاری باشد که با صرف زمانِ کمتر، شادی و لذت بیشتر، نتیجه‌اش به اندازه هزاران نفرِ دیگر است که به اندازه‌ی او خلاق، با استعداد و توانایند؟

از وقتی خودم را شناختم و به یاد دارم، این سؤال همیشگی‌ام بود و تا زمانیکه پاسخ را نیافته بودم، زندگی ام همچنان با سختی و دشواری می گذشت.

به همین دلیل، الان که پاسخ را یافته ام، با تمام وجودم تاکید می کنم، تفاوت نتایج ما به خاطر تفاوت بهره هوشی، تنبلی، زرنگی، شانس، تلاش شبانه روزی و … نیست، بلکه به خاطر باورهای ماست.

همه چیز در اطرافت، نمود باورهای توست. کسب و کار تو، وضعیت مالی‌ات، روابطی که داری، میزان رضایت تو از کاری که انجام می‌دهی و تجربیاتی که داری را باورهایت تعیین می‌کند.

ای کاش آدمها خیلی جدی به این موضوع نگاه کنند زیرا من، تفاوت زندگی حاصل از باورهای محدود کننده و زندگی حاصل از باورهای قدرتمند کننده را تجربه کرده ام.

تفاوت کسب و کارهای موفقی که با خلق ثروت، هم خودشان خوب زندگی کرده اند و هم به رشد جهان کمک نموده اند، با کسب و کاری که حتی از عهده هزینه‌های خودش هم بر نمی‌آید، در باورهای صاحبان این کسب و کارهاست.

اگر صاحب کسب و کار خودت هستی، باید بدانی که کسب و کار تو روی باورهایت بنا می‌شود، به اندازه باورهایت رشد می‌کند و به مسیر شرایط، راهکارها و فرصت‌هایی از جنس آن باورها هدایت می‌شود و با ایده‌هایی از جنس آن باورها تغذیه می‌شود.

پس خیلی مهم است که کسب و کارت را با چه باورهایی تغذیه می‌کنی؟

برای من زمان زیادی صرف شد تا این موضوع را بفهمم و تا فهمیدنش روزهایی سخت و طاقت فرسا در زندگی و کسب و کارم گذراندم.

اگر مهم‌ترین خواسته زندگی‌ات، رسیدن به استقلال مالی است، واقعاً هیچ راهی سریعتر، ساده‌تر و هیچ ابزاری کاربردی‌تر و ارزان‌تر و ثمر بخش تر از پکیج ویژه قدرت ذهن برای تغییر اوضاع مالی‌تان و رسیدن به استقلال مالی وجود ندارد.

اگر می‌خواهی در زمینه های روانشناسی جلسات تخصصی داشته باشید لطفا از اینجا اقدام کنید.

  آموزش های محمد جانبلاغی به شما کمک می کند تا کسب‌وکار خود را توسعه داده و درآمد خود را افزایش دهید. یکی از مهم ترین عواملی که باعث می‌شود شرکتها رشد نکنند، آن است که بر بازاریابی و فروش به‌ طور موثر کار نمی‌شود. ما جدیدترین و کاربردی ترین علم روز را در زمینه مدیریت کسب‌وکار در اختیار شما قرار خواهیم داد.

باورهای محدودکننده باورهای اشتباه و خودساخته‌ای هستند که می‌توانند مانع پیشرفت و موفقیت انسان در زندگی فردی و اجتماعی شوند.

حقیقت این است که همه‌ی ما باورهای غلط و محدودکننده داریم اما همه‌ی ما با این باورهای خودساخته به یک شکل برخورد نمی‌کنیم. درک اینکه کدام یک از این باورهای محدودکننده می‌توانند مانعی بر سر راه موفقیت ما باشند گامی اساسی در جهت شکست موانع درونی است.

استفان ریچاردز می‌گوید: ” همه‌ی ما یکسان به دنیا آمده‌ایم اما جایی که هم‌اکنون در زندگی به آن رسیده‌ایم ساخته‌ی خود ما است.”

در ادامه با رایج‌ترین باورهای محدودکننده‌ای که مانع موفقیت شما هستند آشنا خواهید شد:

باورهای محدود کننده

برای پول درآوردن باید پول داشت.

هیچ باور اشتباه یا محدودکننده‌ای خطرناک‌تر از این مورد نیست. در واقع اینکه فکر کنیم قبل از اینکه بتوانیم بیل گیتس بعدی دنیا باشیم باید پول زیادی داشته باشیم کاملاً اشتباه است.

اگر به فهرست ” Forbes 400 list ” که به معرفی ثروتمندترین شهروندان آمریکا می‌پردازد نگاهی بی اندازید متوجه خواهید شد بیشتر ثروتمندان این فهرست میلیونرهای خودساخته هستند.

نکته‌ای که از این مطلب باید بیاموزیم این است که پولدار شدن بیشتر به شناسایی فرصت‌ها و استفاده از آن‌ها وابسته است تا اینکه داشتن سرمایه‌ای میلیاردی و سرمایه‌گذاری در موقعیت‌های مختلف.

افراد موفق به هیچ وجه افکار و فرصت‌های خود را با این مفهوم یا طرز فکر محدود نمی‌کنند.

افراد موفق جهان به خوبی می‌دانند حتی با داشتن ثروت زیاد هم باز احتمال شکست آن‌ها در شروع وجود دارد؛ بنابراین به جای اینکه به اشتباه به داشتن سرمایه‌ی اولیه زیاد فکر کنند بر بهترین راه برای ایجاد ارزش در جامعه تمرکز می‌کنند و تلاش می‌کنند از این طریق به تمام خواسته‌های خود دست یابند.

اگر بیشتر بخواهم انسان طمع کار هستم.

مردم فکر می‌کنند بیشتر افرادی که پولدارند آدم‌هایی طماع و شیطان‌صفت هستند؛ اما بهتر است این باور اشتباه را کنار بگذارند و بیشتر در مورد نوع‌دوستی بی‌پایان این افراد موفق صحبت کنند.

برای ثروتمندان پول به خودی خود هدف نیست بلکه ابزاری برای رسیدن به اهداف است. با پول می‌توانیم دست آوردهای بیشتری داشته باشیم، به رؤیاها و خواسته‌های بیشتری برسیم و آزادی بیشتری به دست آوریم.

پول به خودی خود بد نیست اما نگرش اشتباه در مورد آن می‌تواند خطرناک باشد. اینکه بیشتر بخواهیم و به دنبال زندگی بهتر و مناسب‌تر باشیم طمع و حرص محسوب نمی‌شود.

در واقع وقتی به دنبال موفقیت باشید می‌توانید مسیر موفقیت دیگران را نیز هموارتر کنید. اگر بیشتر بخواهید طماع نیستند، اگر بخواهید ثروتمند شوید حریص نیستید. لطفاً این باور اشتباه را کنار بگذارید و به مسیر ثروتمند شدن به چشم جاده‌ای بنگرید که فرصت‌هایی ارزشمند و نامحدود در اختیار شما و اطرافیانتان می‌گذارد.

در دنیا پول کافی برای همه‌ی انسان‌ها وجود ندارد.

این مورد هم یکی دیگر از باورهای محدودکننده‌ای است که مانع موفقیت بیشتر افراد جامعه شده است. هرگز نباید چشم‌انداز محدودی داشته باشید. در واقع در مقایسه با گذشته تاریخ بشری این روزها فرصت‌های بیشتری برای ثروتمند شدن وجود دارد.

ثروت کره زمین بیش از تصور آدمی است. مشکل اینجاست که بیشتر افراد جامعه به جای اینکه از طریق تلاش برای ثروتمند شدن به کشف سرزمین‌های جدید و ناشناخته بپردازند ترجیح می‌دهند در منطقه آسایش و امنیت خود بمانند.

افراد موفق بزرگ فکر می‌کنند، رؤیاهای بزرگ دارند و هرگز بر محدودیت‌ها و غیرممکن‌ها تمرکز نمی‌کنند. در عوض، این افراد باهوش سعی می‌کنند بفهمند چطور می‌توانند از فراوانی در گردش دنیا سهم خود را به دست آورند.

اگر ثروتمند شوم مردم از من متنفر خواهند شد.

ما فکر می‌کنیم چون رسانه‌های گروهی خبرهای منفی در مورد افراد موفق پخش می‌کنند و سعی می‌کنند ثابت کنند افراد موفق و ثروتمند آدم‌هایی هستند که با جامعه رابطه خوبی ندارند و بیشتر مردم از آن‌ها متنفرند نباید دنبال موفق شدن یا پولدار شدن باشیم چون مردم از ما هم متنفر خواهند شد. این باور اشتباه است.

واقعیت این است که همه‌ی ما انسان‌ها عیب و ایراد داریم و افراد موفق جامعه هم از این قاعده مستثنا نیستند. چیزی که در این زمینه افراد موفق را از افراد ناموفق جدا می‌کند این است که افراد موفق همیشه به اشتباهات خود توجه می‌کنند و سعی می‌کنند از یک سوراخ دو بار گزیده نشوند اما این موضع اصلاً به آن معنا نیست که آن‌ها منفور هستند.

در عوض، جامعه اغلب به آن‌ها به چشم الگو می‌نگرد. به همین دلیل است که جوایز و شهرت همیشه به آن‌هایی می‌رسد که در زمینه‌ی کاری خود موفق هستند.

به خاطر بسپارید اگر موفق شوید روابط شما با دیگران نه تنها تضعیف نمی‌شود بلکه تقویت نیز خواهد شد. بهتر است به جای اینکه به چنین باورهای محدودکننده خودساخته‌ای بچسبید، به خدا توکل کنید، روی پای خود بایستید، تلاش کنید و زندگی که لایقش هستید را مطالبه کنید.

شما همان فردی خواهید شد که اغلب در مورد آن فکر می‌کنید. مطمئن باشید اگر بخواهید می‌توانید به تمام اهداف خود دست یابید و فرد موفقی برای خود و جامعه باشید.

شما هرگز نباید خودتان را از رسیدن به زندگی که سزاوارش هستید محروم کنید. خب، با رایج‌ترین باورهای محدودکننده‌ای که مانع موفقیت شما هستند آشنا شدید. به خاطر بسپارید: باید یک بار برای همیشه از دست این باورهای غلط و اشتباه خلاص شوید و به سرزمین موفقیت و ثروت قدم بگذارید.

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4.9/5 - (37 امتیاز)