نشانه های شخصیت درون گرا

پذیرفتن اینکه شاید شما یک فرد درونگرا باشید می‌تواند سخت باشد. وقتی به فردی بعنوان فرد درونگرا فکر می کنیم ما اغلب به اشتباه حدس می‌زنیم که آنها کسانی هستند که مردم را دوست ندارن.

با این حال چنانچه سوزان چین به صورت موثری به جهانیان در کتابش به نام قدرت درونگرا ها در جهانی که نمیتواند از صحبت باز ایستد نشان داد درونگراها می‌توانند گرم خو، علاقه مند به دیگران، و قدرتمند در حدخودشان باشند. هنوز بسیاری از این برچسب های اطلاق شده به درونگراها شاید منجر به تمایل افراد به داشتن این چنین گرایشات برای مقاومت شود اگر آنها را درون خود انکار نکنند.

این نشانه های رفتاری درونگرایی میتواند برای شما شروعی برای یادگیری در مورد درمانها و نگرشهایی باشد که نشان می دهند شخصیت شما ممکن است برو گراتر از آن چیزی باشد که خودتان فکر می کنید.

ببینید که این نشانه ها چقدر به طور صادقانه با ویژگی های شما مطابقت دارند:

۱- شما از وقت گذاشتن برای خودتان لذت می برید.

زمانی که شما شانس استراحت پیدا می کنید ممکن است وقت بیشتری برای مطالعه، بازی کردن بازی های کامپیوتری، یا گوش دادن موسیقی بگذارید. این زمان آرام برای احساس بهزیستی شما مهم است حتی زمانهایی که امکان لذت بردن از قرارهای اجتماعی را دارید.

۲- بهترین تفکر شما زمانی اتفاق می افتد که شما با خودتان تنها هستید.

شما مخالف ملاقات گروه ها و بحث ها نیستید ولی اگر شما می‌خواهید تا به یک راه حل خلاقانه برسید به کمی زمان برای کار کردن بر روی مشکل در خود نیاز دارید. داشتن فرصت برای بازتاب کامل بر روی یک مشکل به شما اجازه میدهد تا از حداکثر توان خویش برای اشتغال در تفکر اصلی و تولید نتایجی که به شما احساس غرور می‌دهد استفاده کنید.

۳- شما بهترین رهبر خواهید هستید زمانی که دیگران خود شروع کننده هستند.

باوجود این باور که درونگراها بسیار ساکت هستند و نمیتوانند هیچ کاری بکنند ولی تحت شرایط درست آنها می توانند بهترین رهبر برای همه باشند. اگر گروه خودش امادگی رهبر داشتن را دارد،انگاه رهبران درونگرا می توانند از آنها بیشترین پتاسیل را بیرون بکشند. تنها زمانی که گروه نیازمند یک جرقه برای شروع به انجام کاری باشد درونگراها نمی توانند رهبران خوبی باشند.

۴- زمانی که کسی چیزی از جمه بخواهد شما اخرین نفری هستید که دست خود را بالا می برید.

چنانچه شما به خاطر دارید از روزهای مدرسه ابتدایی، برخی دانش آموزان بودند که دستانشان مثل گلوله مستقیم به هوا پرتاب میشد وقتیکه معلم سوالی می پرسید یا داوطلب می‌خواست. برونگراها متمایل به آماده بودن هستند و مشتاق به ایستادگی کردن در هر موقعیت اجتماعی یا آکادمیک. شما شاید بیشتر از یک برونگرا درونگرا هستید اگر شما راضی به نشستن در عقب و اجازه دادن بقیه برای بودن در مرکز صحنه هستید. این به این معنی نیست که درونگراها کمتر از بقیه میدانند. آنها تنها نیاز خاصی برای بودن در معرض عموم نمی بینند.

۵- دیگر افراد از شما راجع به نظرتان میپرسند.

به عنوان درونگرا کمتر متمایل به داوطلب شدن در موقعیت های عمومی هستید. درونگراها همچنین کمتر متمایل به داوطلبی برای نظرات یا توصیه در موقعیت های کمتر عمومی هستند.خواه آن یک بحث خانوادگی در مورد میز آشپزخانه باشد یا یک جلسه کارکنان برای تصمیم گیری برای چگونگی فروش محصولات جدید. افراد بسیار درونگرا نگرش های خود را برای خودشان نگه خواهند داشت و به برونگرا های پر سر و صدا اجازه خواهند داد تا جلسه را کنترل کنند. بهمین خاطر و به خاطر اینکه شاید توصیه های شما در واقع بسیار با ارزش باشد محتمل است که اگر از شما به طور مداوم و ناخواسته پرسیده میشود که نظر شما چیست؟ شاید این رفتار نشان میدهد که رفتار شما اشاراتی را برای دیگران بهمراه دارد حاکی از تمرکز توجه و افکار درونی تان است.

۶- شما هنگامیکه در یک مکان عمومی هستید اغلب از هدفون استفاده می کنید.

اگر راه شما از یک ایستگاه اتوبوس شلوغ است یا مجبور به عبور از خیابان شلوغی هستید و اگر شما فرد درون گرایی باشید دنبال دلیلی برای ارتباط با دیگران نخواهید بود. در موقعیت های گذشته، اگر میخواستید از ارتباط با غریبه ها اجتناب کنید شما میبایستی سرتان را پایین نگاه میداشتید و مستقیم جلویتان را باید نگاه میکردید. درحال حاضر شما ابراز محافظی را اضافه کرده اید که شما را توانمند میکند که در پشت حفاظ هدفون پنهان شوید ( هرچند هیچ کسی نمیداند که آیا واقعا موسیقی در هدفون پخش می‌شود یا نه)

۷- با افرادی که عصبانی یا ناراحت به نظر میرسند ترجیح میدهید تعامل نکنید.

شما متمایل به اجتناب از افرادی هستید که در خلق بدی هستند. اگر عصبانیت خود را بیرون نمیریزید. طبق تحقیق روانشناس کالج دانشگاه لندن مارتا پوناری و همکارانش افراد بسیار درونگرا در نشان دادن چیزی که اثر نگاه دنباله دار نامیده می‌شود ناموفق عمل می کنند. به طور معمول اگر شما به عکس صورت کسی با یک زاویه مستقیم در صفحه نمایش کامپیوتر نگاه کنید محتملا خیره شدن ان فرد را دنبال میکردید و بنابراین بسیار سریعیتر به یک هدف بصری روی صفحه نمایش پاسخ می دهید تا زمانی هدف و خیرگی فرد در یک زاویه متضاد قرار دارد. درونگراها این اثر را چنانکه برونگراها انجام میدهند نشان میدهند ولی اگر قیافه فرد عصبانی به نظر برسد آنها اثر نگاه دنباله دار را نشان نخواهند داد. این نشان میدهد که افراد بسیار درونگرا نمی خواهند به کسی عصبانی به نظر می‌رسد نگاه کنند. پوناری و تیم او باور دارند که این بخاطر ان است که آنها برای ارزیابی های منفی بالقوه بیشتر حساس هستند. اگر شما فکر میکنید فردی بخاطر انجام چیزی برای شما عصبانی است، نگاه یک تهدید می‌شود.

۸- شما تماس، پیام، و ایمیلهای بیشتر از آنچه که می خواهید دریافت میکنید جز این انتخابی ندارید.

در شرایط یکسان، افراد بسیار درونگرا به صورت داوطلبانه به حلقه های اجتماعی شان نمی پیوندند. اگر آنها را به حال خودشان بگذارید تماسی را برای گذراندن وقت بواسطه اجتماعی شدن ایجاد نخواهند کرد. به طور مشابه آنها ایمیل و دیگر مکاتبات نوشتاری را تولید نمیکنند ولی به جای ان برای ارتباطات دریافتی از دیگران عکس العمل نشان می‌دهند.

کاملا احتمال دارد که اگر شما درونگرای واقعی از کارهایی درانها لازم است با دیگران مدام در تماس باشید اجتناب کنید مانند پاسخگوی تلفن در یک سوپر مارکت. اگر شما انتخابی ندارید ولی ارتباطی را آغاز میکنید مانند زمانی که شما افراد را برای یک رخداد اجتماعی دعوت می‌کنید کمتر احتمال دارد تلفن را برداشته و تماس بگیرید و بیشتر احتمال دارد که درخواست خود را از طریق فضای مجازی یا اداره پست ارسال کنید. این مسئله شاید بیان می‌کند که مطلوب غیر قابل ارزیابی است. با تماس گرفتن با مردم در خطر نه شنیدن قرار میگیرید که شاید روحیه تان تضعیف شود. زمانی که درخواست به صورت ناهمگام صورت میپذیرد ( نه در زمان درست) شاید شما هم جبران کنید ولی به شیوه ای که به شما اجازه می دهد که چهره خود را حفظ کنید.

۹- شما آغازگر مکالمه کوتاه با فروشنده، راننده تاکسی یا دیگر کسانی که با انها ارتباط معمولی دارید نیستید.

تقریبا برای شما تصور اینکه شبیه افراد پر حرف باشید در صف سوپرمارکت، که با هرکس در مورد آب و هوا صحبت می‌کند غیر ممکن است. اگر شما دیرتان شده است و یا مضطرب هستید شما این اطلاعات را به بیرون به افراد اطرافتان درز نخواهید داد ولی بجای آن بدون صدا با خود در مورد موضوع و تعهداتتان فکر خواهید کرد. شما ممکن است احساس کنید که به کسی ربطی ندارد و مال خودتان است یا ممکن است ترجیح بدهید که از خلق بدتان از طریق استراتژهای از بین برنده استرس شخصی خودتان بیرون بیایید. به هر حال، افراد به طور واقعی نمیدانند که چه احساسی دارید یا چه فکر می کنید در هر لحظه مگر اینکه به صورت کافی احساس نزدیکی به انها برای به اشتراک گذاری این احساس های خصوصی بکنید.

5/5 - (3 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما