نحوه ساختن باورهای قدرتمند

اگر اینجا هستی و این مطالب را می خوانی، یعنی تصمیم گرفته ای تا با ساختن باورهای قدرتمند کننده، تجربیاتی را در زندگی ات رقم بزنی که دوست داری.

مطالب و آموزش های سایت محمد جانبلاغی برای توست تا در فرایند تغییر باورهایت، با یادآوری توانایی هایی که خداوند به تو برای ساختن آن باورها و تغییر شرایط کنونی ات داده است، انگیزه هایت را آنقدر زنده نگه داری و آنقدر این مسیر را ادامه داده و در آن به ثبات برسی، که دیگر هیچ چیز توان گمراه نمودنت را نداشته باشد.

هر روز خود را با مطالعه یکی از مطالب این سایت شروع کن تا به تو یادآوری کند که تو خالق تجارب امروزت هستی

تمام تجارب تو در روزها و هفته های آینده، با فرکانس های امروز ساخته می شود.

نحوه ساختن باورهای قدرتمند

فقط باید تصمیم بگیری که می خواهی چه تجربه ای داشته باشی و با کنترل ورودی های ذهنت، با توجه بر نکات مثبت زندگی ات در هر لحظه، فرکانس آن تجارب را ارسال نمایی.

اتفاق‌های دلخواه یا نادلخواه زندگی ما‌، نتیجه فرکانس های غالب (باورها) خودمان است. همان فرکانس‌هایی که افسار کانون توجه‌مان را در دست گرفته است.

جهان برنامه ریزی شده تا به فرکانس های غالب ما واکنش نشان دهد. به همین دلیل است که مهم‌ترین کار زندگی ما‌‌، ساختن باورهای قدرتمند کننده است تا افسار کانون توجه‌مان در دست باورهایی قرار بگیرد که نتیجه‌اش موجب تجربه احساس خوب و آرامش است.

اولین قدم برای ورود به این مسیر‌‌، توجه به نکات مثبت و زیبایی‌هایی است که همین حالا در اطرافت هستند.

به عبارت ساده‌تر‌، تلاش کن فقط بر نکات مثبت زندگی ات تمرکز نمایی و فقط مثبت اندیش صرف باشی.

زیرا نزدیک‌ترین فرکانس به فرکانس خداوند به عنوان انرژی‌ای که ان اقول کن فیکون است‌، فرکانس سپاسگزاری و تحسین است و راه سپاسگزار شدن‌، فقط از مثبت اندیش بودن صرف می‌گذرد.

مثبت اندیشی به این معنا که‌، به خاطر وجود این قانون که تمام اتفاقات زندگی ما نتیجه باورهای‌مان است‌، فارغ از اینکه شرایط کنونی‌ام دلخواه من نیست‌‌، من تصمیم می‌گیرم از دل هر موضوعی نکات مثبت را پیدا و بر آن متمرکز شوم و به این ترتیب از این قانون که «جهان ساخته شده تا به فرکانس‌های من پاسخ دهد»‌، در جهت خلق اتفاقات دلخواه‌، بهره می‌برم.

یعنی با این منطق‌، نجواهای ذهنت را که تلاشش توجه بر ناخواسته‌هاست‌، خاموش می‌کنی.

زیرا جهان مانند آینه عمل می کند. هرآنچه را که بر آن تمرکز می نمایی، از تو دریافت و همان را در قالب تجربه یک اتفاق، به تو باز می گرداند.

اینکه آن اتفاق دوست داشتنی باشد یا نه، بستگی کامل به کانون توجه خودت دارد.

ذهن تو ناآگاهانه کدنویسی شده‌، تا بدبینانه‌ترین نگاه را به دستاوردها و کیفیت زندگی افرادی داشته باشد که‌، احتمالا تجارب‌شان هیچ سنخیتی با کمبودها و محدودیت‌هایی که با آنها دست به گریبان هستی‌، ندارد.

اما آنچه که باید برایت چالش برانگیز بشود‌، تلاش برای نادیده گرفتن‌، جعلی‌ دانستن‌‌ و حقیقت نداشتنِ این مدارک و شواهد‌-که فقط فروانی نعمت‌های جهان و امکان پذیریِ تجربه‌شان را برای تو شهادت می‌دهد‌- نیست.

بلکه باید به دنبال عواملی بگردی که بین تو و آن نعمت‌ها سدّ ساخته و این تفاوت را در نتایج‌، بوجود آورده است.

عاملی که بیرون از تو و خارج از دسترسِ تو نیست. بلکه درون تو و کاملاً تحت امر و کنترل آگاهانه‌‌ی توست.

باید به عنوان موجودی که همتا و مانند خداوند‌ است‌‌، آگاهانه‌ ذهن محدودت را از مدار خارج کنی و قدرت و سلاحی را به خدمت بگیری که برای خلق آگاهانه‌ی زندگی‌ات در وجودت نهادینه شده‌ است.

این سلاح که قدرتش مافوق تصورات بشری است‌، کنترل ذهن و کنترل کانون توجه نام دارد. همان که قرآن آن را تقوا می‌نامد و عامل برتری آدمیان نسبت به یکدیگر برمی‌شمارد. زیرا حقیقت این است که‌، میزان موفقیت هر فرد‌، به میزانِ توانایی‌ او در کنترل ذهنش است.

حقیقت این است که میزان تجربه‌ی هر فرد از نعمت‌ها و برکت‌های بی انتهای این جهان‌، به اندازه‌‌ای است که می‌تواند فراوانی نعمت‌های جهان را باور کند.

‌اما ذهنی که سالها در محاصره‌ی محدودیت‌ها و کمبودها بوده‌، چگونه فراوانی نعمت‌ها را باور می‌کند؟!

پاسخ ساده است.

باید برعکس عمل کردن و وارونه رفتار کردن نسبت به شیوه‌ها و عادت‌های کهنه‌ی قبلی را شروع کنی و با صدّق بالحسنی شدن‌، عملاً بر علیه باورهای محدودی کننده ی قبلی‌ات بشوی.

باید از کذّب بالحسنی بودن دست برداری و به جای برچسب زدن‌ به آن دستاوردها‌‌ یا جعلی‌، غیر انسانی و دروغ پنداشتن‌شان‌، آنها را به عنوان سند و شاهدی در ذهنت نگه بداری که فراوان بودن نعمت‌ها و فرصت‌ها و امکان پذیری تحقق خواسته‌هایت را به تو نوید می‌دهد.

باید از تمرکز بر نشانه‌های کمبود‌‌، روی بر‌گردانی و با تأیید کوچکترین نشانه‌های فراوانی‌، به آنها قدرت ببخشی؛

باید شروع به لیست کردنِ افرادی نمایی که در هر دقیقه با پیوستن به جمع ثروتمندان‌، پایان ناپذیر بودن نعمت‌ها‌، فرصت‌ها و بازارها را شهادت می‌دهند؛

اینها همان کدهایی است که آرام آرام‌، ذهنت را برای فراوانی برنامه ریزی می‌کنند و درهای نعمت و برکت را به روی زندگی‌ات باز نگه می‌دارند.

ساختن باورهای قدرتمند‌، به معنی سختی و رنج بیشتر نیست‌، بلکه به معنای تعهد جدّی‌تر برای کنترل ذهن و برای گماردن نگهبانی تا دندان مسلح برای ورودی‌های ذهن است که اجازه‌ی ورود هر نگرش‌، فکر‌، ایده‌‌، خبر‌، باور و نگاهی را نمی‌دهد.

حقیقت این است که‌ فروانی نعمت‌ها‌، ثروت‌ها‌، فرصت‌ها‌، آدمها و … طبیعتِ این جهان است. فقط این ما هستیم که باورها و نگرش‌های متفاوتی درباره‌ی رفاهِ در حال گسترش این جهان داریم و همین تفاوت‌، سهمِ ما از میزان تجربه‌ی این رفاه را تعیین کرده است.

حقیقت این است که‌، با برچسب زدن به موفقیت‌های دیگران و جعلی دانستن ثروتشان‌، نعمت‌ها و ثروت‌ها از آن افراد گرفته نمی‌شود. اما ماندن در این فرکانس‌، آنچنان به شما ضربه می‌زند و در مدار محدودیت‌ها نگه می‌دارد که‌ به سختی از عهده‌ی تأمین نانی بخور و نمیر برمی‌آیی.

حقیقت این است که‌، نگاه حسادت‌، آمیز‌، محال و ناباورانه به نعمت‌ها و امکاناتی که دیگران در زندگی‌شان تجربه می‌کنند‌، باور کمبود را در ذهنت می‌کارد و ذهنت را برای تجربه‌ی کمبودهای بیشتری از سلامتی‌و خوشبختی و رفاه‌، کدنویسی می‌کند.

آگاهی‌ها و تمرینات جلسات کوچینگ‌، اجرای مهارت های را در عمل به ما یاد می‌دهد که آرام آرام این کد نویسی ها را در وجود‌مان می‌سازد تا از عهده‌ی کنترل ذهن‌مان بربیاییم و به این وسیله‌، در مدار تجربه رفاهِ بیشتر‌، سلامتی بیشتر‌، عشق بیشتر قرار بگیریم و سطح عالی‌تری از کیفیت را نه فقط در وضعیت مالی‌مان بلکه در تمام جنبه‌های زندگی‌مان تجربه کنیم.

نحوه ساختن باورهای قدرتمند

می توانی این مطالب سایت را به دوستانت نیز هدیه دهی یا در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذاری تا به این طریق نه تنها خودت خوب زندگی نمایی، بلکه با انتشار این آگاهی ها، کمک کنی تا جهان جای بهتری برای زندگی بشود.

4.6/5 - (87 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهزاد

با سلام خدمت همه عزیزان

مهمترین تغییرات زندگی من که باید در راستای اجرای اونها قدم بردارم یکی در مورد راه اندازی کسب و کار برای خودمه، و دیگری بهتر شدن در روابط با مردم

با ایجاد این باورها میتونم بهشون تحقق ببخشم:

باور در مورد بیزینس خودم:

_من توانایی راه اندازی کسب و کار برای خودم رو دارم

_تمام تمرکزم رو روش می‌زارم و می‌دونم که براحتی میتونم خیلی خیلی کارم رو گسترش بدم

_من فقط به لحظه اجرایی شدن کارم فکر میکنم و اصلا به چگونگی فکر نمیکنم چون می‌دونم که خداوند قدم به قدم بهم میگه که باید چیکار کنم

_خدا تنها قدرت جهان هستیه و همواره داره منو هدایت می‌کنه و راه رو بهم نشون میده

و من تنها روی خدا حساب باز میکنم چون که خداوند برام مشتری میشه برام پول و ثروت میشه برام عشق میشه، و خداوند همه چیز می‌شود همه کس را به شرط ایمان به شرط باور به شرط پاکی دل

_من بهترینم و لایق بهترینها هستم

_من می‌دونم که کسب و کارم جهانی میشه

_خداوند بهم انقدر ثروت میده, انقدر ثروت میده که نتونم بشمرمش

_من در کسب و کارم بسیار بسیار موفق هستم(عبارات تاکیدی و باورهای قدرتمند کننده رو به صورت مضارع بیان کنیم بهتره)

_من ماهیانه پونصد میلیون تومن درآمد دارم و داره بصورت تصاعدی درآمدم افزایش پیدا می‌کنه

باورهای قدرتمند کننده و اقدامات در مورد روابط:

_من بهترینم و لایق بهترینها هستم

_من همواره به نکات مثبت افراد توجه می‌کنم

_همه دوست دارن با من در ارتباط باشن و بهم کمک کنن

_من همواره افراد رو تحسین و تایید میکنم و بهشون امید و انگیزه میدم برای رسیدن به اهداف شوم

_به سخنان و نظرات مردم گوش میدم و براشون اهمیت قائل هستم

_همواره بهشون احترام می‌زارم

در پناه الله یکتا

کاربران ناشناس
پاسخ به  بهزاد

عالی بود

تماس با ما