مصاحبه محمد جانبلاغی با موضوع قانون جذب چیست ؟

مصاحبه محمد جانبلاغی با موضوع قانون جذب چیست ؟

سؤال:

آقای جانبلاغی دیدگاه شما به عنوان یک روانشناس برجسته و محقق در باره قانون جذب چیست و مفهوم قانون جذب را چگونه بیان می نمایید؟

پاسخ:

باید این نکته را متذکر شوم که قانونِ جذب کشفِ جدیدِ عصر ما نیست. قانونی است که جهان با آن پدید آمده و بوسیله این قانون در حال گسترش است.

مفهومی است که سالیان سال در فرهنگ، ادبیات و اشعار شعرای ما وجود داشته و تمام جنبه های زندگی مان را در برگرفته است.

یعنی می خواهم افراد این موضوع را درک کنند که چه بخواهند و چه نخواهند، چه این قانون و عملکردِ آنرا بشناسند و چه نشناسند، در هر لحظه در حالِ رقم زدنِ تجربیاتشان با این قانون هستند.

می خواهم بگویم که قانون جذب، طبعِ جهانِ هستی است. پیکره ی جهانِ هستی روی این قانون بنا شد ه است. پس هر فردی که کمی هوشمندانه به این موضوع نگاه کند، با بکار گرفتنِ آن، زندگی اش را رهبری می کند.

این قانون بیان می کند که «افکار شما حاوی ارتعاشات و فرکانس هایی هستند که مشابه خود را جذب می کند، از آنجا که ما در یک جهان فرکانسی زندگی می کنیم، افکار غالب مان (باور)، ما را در مداری قرار می دهد که در آن مدار شرایط، اتفاقات و چیزهایی وجود دارد که با فرکانسِ ارسالی ما ما هماهنگ است.

مصداق این موضوع شعر معروف کتاب مثنوی معنوی جلد دوم مولانا موجود است که می گوید:

در جهان هر چیز، چیزی جذب کرد

گرم، گرمی را کشید و سرد سرد

قسم باطل باطلان را می کشند

باقیان از باقیان هم سرخوش اند

ناریان مر ناریان را جاذب اند

نوریان مر نوریان را طالب اند

وقتی من قانونِ جذب را درک کردم، همه چیز در زندگی من دستخوشِ تحولی اساسی شد. فهمیدم زندگی ام در دستِ خودم بوده است. همه این سال ها، همه ی آن اتفاق ها!! همه و همه بوسیله خودم به وجود آمده است.

در واقع قانون جذب به من کمک کرد که زندگی ام را آن طور که دوست دارم رقم بزنم.

خیلی افراد هستند که می گویند:

قانون جذب درست نیست، این مسائل چرندیاتی بیش نیست و… اما به عقیده من افرادی که قانون جذب را رد می کنند به فیلم راز که در سال ۲۰۰۶ در کشور استرالیا تولید و منتشر شد استناد کرده اند.

هر فردی که این قانون را قبول ندارند، مطمئنم که اصلاً قانون جذب را درک نکرده است. برداشت این افراد ازقانون جذب این است که اگر در گوشه ای نشسته و دائماً به چیزهایی که می خواهیم فکر کنیم، آن چیزها از آسمان برایمان می بارد.

باید عنوان کنم که موضوع اصلاً به این شکل نیست، مفهوم اصلی قانون جذب این است:

افکار غالب شما (باور)، اتفاقات زندگی تان را رقم می زند نه افکار لحظه ای.

هر باوری که درباره جهان، وقایع و هر چیز داشته باشیم، به واسطه آن باور جهان ما را در موقعیت و شرایطی قرار می دهد که آن باور برای ما اثبات شود.

در واقع می توانم بگویم که کار جهان اثبات باورهای ما به خودمان است. مثلاً اگر باور داشته باشیم که انسان ضعیفی هستیم شرایطی را جذب می کنیم که این باور را تقویت کند.

یا اگر باور قوی داشته باشیم که می توانیم در کنکور موفق شویم و این باور، جزئی از نظام فکری ما باشد، در شرایطی قرار می گیریم که به راحتی در کنکور موفق شویم.

یا اگر باور داشته باشم مردم بد هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود، افراد و موقعیت هایی را جذب می کنیم که ثابت می کند مردم بد هستند.

تحقیقات علمی عملی ِ چندین ساله ی من در حوزه قانون جذب از جنبه های مختلف و در حوزه های مختلف مثل فیزیک کوانتوم، دیدگاه قرآن و … به من آموخت که باید ورودی های ذهن خود را کنترل نمایم. باید مراقب این ورودی ها باشم. همانگونه که به خاطر سلامتی، مراقب غذایی که می خوریم هستیم، مدام به رنگ، ظاهر و بوی غذا توجه می کنیم، پس اگر می خواهیم باورهای قدرتمند کننده داشته باشیم باید مراقب ورودی های ذهن نیز باشیم.

من این کار را انجام داده و همواره ادامه می دهم، سپس اتفاقات عالی در زندگی ام رخ داد و همواره رخ می دهد.

من ازشرایط بسیار بد مالی به جایی رسیدم که بتوانم یک شرکت موفق، کسب و کار موفق، زندگی عالی، همکاران و دوستانی خوب، سلامتی جسمی کامل، آرامش درونی، برگزاری دوره های بسیار تأثیرگذار، نوشتن کتاب موفق و … داشته باشم.

سؤال:

آیا در زمینه قانون جذب همایش یا دوره هایی را برگزار کرده اید؟

پاسخ:

بله. من دوره ها و کلاس های زیادی در این رابطه برگزار کرده ام. بیش از هزار نفر در این دوره ها شرکت کرده اند.

سؤال:

می توانید یک تعریف کامل، کوتاه و دقیق از \”پکیج قدرت ذهن تان \” ارائه دهید؟

پاسخ:

خوب  اگر بخواهم خیلی ساده و ملموس این دوره را معرفی نمایم، باید بگویم که:

شما یک دستگاه تلویزیون می خرید. فروشنده همره این دستگاه یک دفترچه راهنما به شما می دهد. شما با در دست داشتنِ این دفترچه با خیال راحت کار را شروع می کنید. یعنی می توانید طریقه نصبِ کانال، نصب وسایل جانبی و تمام خدماتی که این دستگاه به شما می دهد را به خدمتِ خود در آورید. فقط کافی است محتویاتِ دفترچه را مطالعه کرده و اعمالِ گفته شده را انجام دهید.

تصور کنید که هنگام به دنیا آمدن، دفترچه راهنمای استفاده از جهان نیز به شما داده شود. حتماً با خود می گویید \”خدای من! حتماً زندگی مان رؤیایی می شود.\”.

باید به شما بگویم که این یک رؤیا نیست بلکه واقعیتِ جهان است. این دفترچه ی راهنما وجود دارد و نام آن قانونِ جذب است.

در حقیقت، دوره پکیج قدرت ذهن دفترچه راهنمای استفاده از زندگی شماست. شما می توانید با استفاده از این دفترچه ی راهنما، تمامی نعمت ها و فرصت های این جهان را به خدمتِ خود در آورید.

مصداق این جمله، سخن خداوند است که در قرآن فرموده:

ما زمین و آسمان و هرآنچه که میان آن هاست را به تسخیرِ شما در آورده ایم.

سؤال:

چگونه می توان وجود قانون جذب را برای عموم مردم اثبات کرد؟

پاسخ:

من همیشه گفتم که نیازی به اثبات قانون جذب نیست. من هیچ گاه تلاشی برای اثبات این قانون به افرادی که دائماً در مورد رد این قانون صحبت می کنند، انجام نمی دهم.

اگرقانون جذب حقیقت داشته باشد باید خودش راه خودش را پیدا کند. لذا اصلاً وارد بحث و گفتگو با این افراد نمی شوم. کتاب «راز» پرفروش ترین کتاب موفقیت فردی در جهان شد و طبق آمار تا سال ۲۰۱۱ بیش از ۴۰ میلیون نسخه در جهان به فروش رفت که این عدد نشان دهنده قدرت این قانون و دلیلی محکم بر قدرتمندی این قانون است.

من به دنبال اثبات نیستم زیرا کسی که در این فرکانس نباشد هر قدر هم برایش توضیح بدهید هیچ فایده ای ندارد.

یکی از مواردی که در پکیج قدرت ذهن توضیح داده می شود این است: افراد حرف هایی را می شنوند که در فرکانس آن قرار دارند.

اگر به شخصی که در فرکانس فقر است هر قدر هم ایده های ثروت آفرین بدهید، به هیچ عنوان قادر به شنیدن آن نیست که بخواهد اقدامی کند و اصلاً در شرایط فیزیکی شنیدنش قرار نمی گیرد.

حتی اگر هم در این شرایط قرار بگیرد قدرت درکش را ندارد. به همین علت هیچ اصراری نیست که کسی این حرف ها را قبول کند. برای من همین کافی است که من و تمام افراد شرکت کننده در دوره هایم با درک و استفاده از این قانون توانستیم تحولی عظیم در زندگی خود به وجود بیاوریم.

لذا من بر این باور هستم که افراد قبل از اینکه وارد سمینارها و دوره های من شوند یا از بسته های آموزشی قدرت ذهن استفاده نمایند، آمادگی درک این قانون و به دست آوردن این نتایج ارزشمند را کسب کرده اند.

افرادی که در دوره های من شرکت کرده اند شاهدی هستند بر این ادعا که هر کسی به شکل صحیح از این قانون استفاده کند، می تواند یک زندگی رؤیایی را برای خودش ایجاد کند.

سؤال:

آیا استفاده ازقانون جذب می تواند ما را به خواسته هایمان برساند؟

پاسخ:

من معتقدم که قانون جذب می تواند شما را به خواسته هایتان برساند اما نه به این صورت که در کنج خانه بنشینیم و دائماً تفکر کنیم که یک کیسه پول از آسمان برای ما به پائین بیافتد.

قانون همیشه از راه منطقی و طبیعی ما را به خواسته هایمان می رساند. اصلاً معجزه ای در جهان اتفاق نمی افتد بلکه همه چیز بر طبق قوانین طبیعی (الهی) است.

اگر کسی از این قوانین اطلاع پیدا کند همانند فردی است که برای سفر از تهران به مشهد، هواپیما را انتخاب کرده، لذا سریع تر به مقصد می رسد.

البته می توان پیاده هم رفت و به مقصد رسید اما قانون جذب سرعت فرآیند رسیدن به هدف را به مراتب بالاتر می برد.

در قانون جذب جمله ی معروفی وجود دارد که «احساس خوب، پدید آورنده اتفاقات خوب است.».

اگر بخواهم قانون جذب را در یک جمله تعریف کنم می گویم: اگر در طول زمان بیداری تان در طول شبانه روز، افکاری را انتخاب کنید که به شما احساس خوب بدهد، شما در مسیر و مداری قرار می گیرید که خیلی سریع به خواسته هایتان می رسید و برعکس».

در مورد قانون جذب نمی توانیم بگوییم آن چیزی که می خواهیم به ما داده می شود بلکه آن چیزی که در فرکانسش قرار داریم به ما داده می شود.

هر فردی می تواند از این قانون استفاده کند به شرطی که باور کند خالق زندگی خودش است و خدایی که جهان را خلق کرده به او قدرت خلق را داده است.

برای سفارش پکیج قدرت ذهن کلیک کنید .

5/5 - (13 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما