لطفا به این فیلم به دقت گوش کنید

افزایش كارایی یك بنر تبلیغاتی برای بهبود وضعیت كسب‌وكار امری حیاتی است.

دنیای دیجیتال مارکتینگ فضای بسیار گسترده ای دارد و هر روز شاهد ظهور روش های جدیدی هستیم که می توانید از آنها برای دستیابی به نتایج بهتر استفاده کنید. 

کیفیت طراحی، محتوا و شعار تبلیغاتی بنری در ترغیب مخاطب به کلیک و نرخ تبدیل بسیار مهم است و هر چه این بنرها اصولی و جذاب‌تر طراحی شوند، تعداد کلیک‌های بیشتری می‌توانید داشته باشند. برای ساخت بنر تبلیغاتی باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

1. هر بنر را مطابق با وب‌سایت میزبان طراحی كنید

در تبلیغات موثر ابتدا باید یک وب سایت مناسب که مورد توجه مشتریانتان باشد را پیدا کنید سپس بنری متناسب با سلیقه بازدیدکنندگان این وب سایت طراحی کنید.

در عین حال سعی کنید بنری که طراحی می کنید متناسب با طراحی وب سایت شما باشد کاملا حرفه ای به نظر برسد. گاهی اوقات برخی از طراحان حرفه ای بنرهایی را به گونه ای ایجاد می کنند که گویی بخشی از یک وب سایت هستند که مقاومت بازدیدکنندگان وب سایت را در برابر کلیک بر روی آن بنرها کاهش می دهد یا به عبارتی افراد بیشتری از طریق این بنر شما را هدف قرار می دهند.

2. بنر یا تصاویر متحرك

بنری که به عنوان انیمیشن چشمک زن طراحی شده است بیشتر دیده می شود، اما در عین حال انیمیشن شما نباید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان را آزار دهد و ذهنیت بدی را در ناخودآگاه آنها به جا بگذارد.

تصاویر متحرکی که خیلی سریع و دائم تغییر می کنند بیننده را خسته می کند و نه تنها روی بنر شما کلیک نمی شود، بلکه بسیاری از بازدیدکنندگان احتمالاً این صفحه را از دست خواهند داد. حتی می توانید قسمت کوچکی از بنر خود را متحرک کنید. به یاد داشته باشید که شأن بنر شما نشان دهنده اعتبار و اعتماد به نفس شماست.

3. مختصر و وسوسه‌انگیز

چندین نسخه از تبلیغات بنری بسازید و آماده شوید. تبلیغات بنری با جزئیات گرافیکی ظریف بالاترین کارایی را دارند.

تجربه نشان می دهد که چنین بنرهایی تا 7 درصد قابل کلیک هستند که آمار بسیار خوبی برای یک بنر تبلیغاتی است. اکنون که بنرهای مختلفی را طراحی کرده اید، سعی کنید آنها را در فواصل زمانی 72 ساعته مبادله کنید و آمار هر بازدید را با دیگری مقایسه کنید. با این کار تجربه ارزشمندی در واکنش بازدیدکنندگان به دست خواهید آورد که می توان از آن در طراحی های بعدی استفاده کرد.

4. از یك گرافیست حرفه‌ای كمك بگیرید

امروزه طراحی بنر بسیار پیچیده تر از سه سال پیش است. بنابراین برای طراحی تعدادی بنر تبلیغاتی موثر و متنوع به یک طراح گرافیک حرفه ای نیاز دارید.

اینترنت نه تنها منبع ارزشمندی برای یافتن اطلاعات است، بلکه انتخاب گرافیست حرفه ای را برای شما آسان می کند، با یک جستجوی آسان می توانید به راحتی گرافیست مورد علاقه خود را پیدا کنید و نمونه کارهای او را مشاهده کنید. اطمینان حاصل کنید که یک بنر حرفه ای دارید که برای تبلیغات بنری هزینه ای نپردازید.

5. حجم گرافیك را كاهش دهید

اگر بنر شما خیلی سنگین باشد، بارگذاری یک صفحه وب بیشتر طول می کشد و طبیعتاً شانس کمتری برای دیده شدن خواهد داشت و بدیهی است که کمتر روی آن کلیک می شود. پس باید سعی کنید بنر خود را کمتر از 15 کیلوبایت طراحی کنید. البته این اندازه برای تبلیغات بنری متحرک کمی غیر واقعی به نظر می رسد.

6. كارایی بنر تبلیغاتی خود را ارزیابی كنید

یک بنر معمولی به طور متوسط ​​نیم درصد از بازدیدکنندگان وب سایت را جذب می کند، بنابراین اگر یک بنر 2 درصد روی یک بنر کلیک کند، این آمار خوبی است. اما گاهی دستیابی به چنین آماری دشوار است.

اگر بعد از سه روز بنر شما عملکرد خوبی نداشت، باید بنر تبلیغاتی خود را تغییر دهید. همچنین وب سایت های مختلف را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که هرگز کل بودجه تبلیغات خود را صرف یک وب سایت نکنید، اما بهتر است تبلیغات خود را در چندین وب سایت پخش کنید، سپس بازده و درآمد خود را به صورت موردی با یکدیگر مقایسه کنید تا وب سایت ها را بدست آورید. مورد مناسب خود را پیدا کنید.

7. امتحان کنید، اصلاح کنید، دوباره سعی کنید

همه این نکات در ساخت بنر مفید هستند، اما فرمول های جادویی نیستند. شما باید از طریق آزمون و خطا ببینید که کدام یک برای شما بهتر عمل می کند.

وقتی نتایج را دیدید ابتدا آنها را امتحان کنید، تنظیمات لازم را انجام دهید و دوباره امتحان کنید، سپس دوباره امتحان کنید. فراموش نکنید که به نتایج امتیاز دهید.

جهت یادگیری تکنیک های حرفه ای فروش توصیه می کنیم دوره آموزش فروش سایت محمد جانبلاغی را تهیه کنید.

5/5 - (13 امتیاز)