قانون جذب در قرآن

آیا در قرآن به قانون جذب اشاره شده است؟

ما در جهانی زندگی می کنیم که توسط خدا با قوانین ثابت آفریده شده است. قانون جذب یکی از قوانین هستی است که می گوید: اگر احساس خوبی داشته باشی چیزهای خوبی را تجربه می کنی; اگر احساس بدی داشته باشید، چیزهای بدی را تجربه خواهید کرد.

بسیاری از مردم معتقدند که نباید خیلی خوشحال باشند. آنها معتقدند بعد از هر خنده اشک می آید و مردم نباید خوشحال باشند وگرنه اتفاق بدی برایشان می افتد!

شاید خیلی ها بپرسند که آیا قانون جذب که یکی از قوی ترین قوانین دنیاست، در قرآن کریم که کتابی کامل و جامع است و همه مباحث را در بر می گیرد، آمده است؟

قانون جذب چیست؟

طبق قانون جذب، همه ما انسان هستیم، نوعی فرکانس مولد. ما دائماً در حال ارسال فرکانس به جهان هستیم. اگر احساس بدی داشته باشیم، فرکانس های ارسالی منفی هستند و دنیا حوادث، شرایط، موقعیت ها و افرادی را در زندگی ما به ارمغان می آورد که حال ما را بدتر می کند. اگر احساس خوبی داشته باشیم، فرکانس‌های ارسالی مثبت هستند و دنیا رویدادها، موقعیت‌ها، موقعیت‌ها و افرادی را در زندگی ما به ارمغان می‌آورد که باعث می‌شوند احساس بهتری داشته باشیم.

قانون جذب برای همه افراد دنیا صدق می کند. برای این قانون زمان و مکان و اینکه شما کی هستید مهم نیست.

این قانون نمی تواند بداند که شما چه چیزی را خوب یا بد می دانید. به هر چیزی که توجه کنید آن را وارد زندگی خود می کنید.

قانون جذب تازه کشف نشده است، این قانون از زمان خلقت جهان وجود داشته و تا ابد وجود خواهد داشت.

باور کنید یا نه، در هر لحظه متوجه می شوید که چه کاری باید انجام دهید.

جهان بر اساس قانون جذب آفریده شده و بر اساس این قانون جریان دارد.

ما در دنیای فرکانس‌ها زندگی می‌کنیم و طبق قانون جذب، افکار و باورهای ما فرکانس تولید می‌کنند و ما را در زنجیره‌ای قرار می‌دهند که در آن فقط شرایط، رویدادها، موقعیت‌ها و افرادی وجود دارند که با فرکانس ارسالی ما مطابقت دارند. ; در نتیجه، زندگی ما با فرکانس های ما هماهنگ است.

زندگی شما در دستان خودتان است. درک این قانون به شما کمک می کند زندگی خود را آنطور که می خواهید بسازید.

تمام آیات قرآن بر پایه فرکانس و قانون جذب نازل شده است.

با توجه به اینکه قرآن کتابی کامل و جامع است و برای هدایت انسان‌ها به سمت خیر و خوبی‌ها به پیامبر اسلام نازل گردیده است. اگر قانون جذب صحیح است باید بررسی شود که آیا در قرآن در مورد این قانون توضیحی داده شده‌است یا خیر؟

قانون جذب در قرآن

طبق قانون جذب شما زمانیکه بر روی اتفاقات بد، نگرانی‌ها و مشکلات توجه و تمرکز می‌کنید،اتفاقات و نگرانی‌های بیشتری را به سمت زندگی خود جذب خواهید کرد.

به میزانی که شما احساس خوبی و آرامش داشته باشید، شرایط و اتفاقاتی را تجربه خواهید کرد که به شما احساس خوب و آرامش بیشتری را می‌دهد.

اما می‌بینیم که افرادی بر این عقیده‌اند که: شادی و خوشحالی با دین در تضاد است.انسان باید همیشه غمگین باشد.

قانون جذب می‌گوید اگر غمگین و ناراحت باشید،ناراحتی بیشتری را تجربه می‌کنید و از طرف دیگر افراد زیادی هم می‌گویند که باید انسان غمگین باشد.

در اینجا ما به یک تضاد برخورد می‌کنیم و قصد داریم در قرآن که کتاب مرجع است،این موضوع را بررسی کنیم.

قانون جذب می‌گوید: هر فکر و احساس شما دارای یک فرکانس می‌باشد،این فرکانس یا همان ارتعاش به جهان هستی ارسال می‌شود و جهان فرکانس شما را دریافت می‌کند و آن را مجدد به صورت‌های مختلف ( اتفاق، شرایط، افراد، ماده و … ) به زندگی شما بر می‌گرداند.

به طور مثال اگر شما امیدوار باشید،احساس خوب داشته باشید در حال ارسال فرکانس مثبت به جهان هستی هستید و در همه حال و در هر شرایطی فقط و فقط اتفاقات خوب را تجربه خواهید کرد.

حزن در قرآن

مفهوم نگرانی در قرآن کلمه حُزن در قرآن به معنای اندوهگین و غمگین می‌باشد.

این کلمه ۴۲ بار و در ۲۵ سوره در قرآن آمده‌است، که از این ۴۲ مرتبه ۳۵ بار با حرف لا یعنی به صورت نفی آمده است.

و در این مقاله چندی از این آیات قرآن را با هم بررسی خواهیم نمود.تا ببینیم که آیا قرآن کریم قانون جذب را تایید میکند، یا به تعبیری قانون جذب در قرآن آمده است یا خیر.

آیه شماره ۱ قرآن درمورد قانون جدب

أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿یونس ۶۲﴾

آگاه باشید که بر دوستان خدا نه بیمى است و نه آنان اندوهگین مى ‏شوند (۶۲)

این آیه به این موضوع اشاره می‌کند که افرادی که با خداوند رابطه بسیار خوبی دارند.رابطه بسیار قوی ایجاد کرده‌اند، نه ترسی دارند و نه غمی و هیچگاه اندوهگین نمی‌شوند.

اگر در آیه دقت فرمایید متوجه خواهید شد که فعل « یَحْزَنُونَ » یک فعل مضارع استبه این معنا که افراد با ایمان در تمام روز و در همه حال غمگین نیستند، خداوند در این آیه قانون فرکانس را تایید می‌کندچرا که ما همیشه در حال ارسال فرکانس هستیم و قانون جذب در قرآن اینطور بیان شده‌است که:افراد با ایمان، همیشه در حال ارسال فرکانس مثبت هستند و هیچگاه غمگین نمی‌شوند.

آیه شماره ۲ قرآن در مورد قانون جذب

قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِیعًا فَإِمَّا یَأْتِیَنَّکُمْ مِنِّی هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَایَ فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿بقره ۳۸﴾

فرمودیم جملگى از آن فرود آیید پس اگر از جانب من شما را هدایتى رسد آنان که هدایتم را پیروى کنند بر ایشان بیمى نیست و غمگین نخواهند شد (۳۸)

این آیه در مورد حضرت آدم و حوا صحیت می‌کند و قانون جذب در قرآن به این صورت توضیح داده شده ‌است که: کسانی که هدایت خداوند را می‌پذیرند، اندوهگین نمی‌شوند،احساس آرامش دارند، در این آیه هم به مفهوم فرکانس اشاره شده است که :کسانی که در مسیر
هدایت قرار بگیرند، در فرکانس هدایت باشند هیچگاه و غم و اندوه و ترس را تجربه نمی‌کنند.

فرکانس خداوند با فرکانس غم و اندوه متفاوت است و نمی توان همزمان در دو مسیر قرار گرفت.

آیه شماره ۳ قرآن در مورد قانون جذب

وَلَا یَحْزُنْکَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لَنْ یَضُرُّوا اللَّهَ شَیْئًا یُرِیدُ اللَّهُ أَلَّا یَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِی الْآخِرَهِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ ﴿آل عمران ۱۷۶﴾

و مبادا آنان که در کفر می شتابند، تو را اندوهگین کنند، آنان هرگز به خدا هیچ زیانی نمی رسانند، خدا می خواهد [به سزای کفرشان] هیچ بهره ای در آخرت برای آنان قرار ندهد، و برای آنان عذابی بزرگ است. (۱۷۶)

میبینیم که قانون جذب در قرآن در این آیه اینطور مطرح شده‌است که :خداوند نمی‌خواهد پیامبر دچار احساس بد شود و به طور صریح به پیامبر گفته می‌شود که:تو نباید ناراحت شوی، تو نباید اندوهگین شوی، چرا که اگر احساس بدی پیدا کنی اتفاقات بدی برایت رخ می‌دهد.

آیه شماره ۴ قرآن در مورد قانون جذب

وَأَوْحَیْنَا إِلَى أُمِّ مُوسَى أَنْ أَرْضِعِیهِ فَإِذَا خِفْتِ عَلَیْهِ فَأَلْقِیهِ فِی الْیَمِّ وَلَا تَخَافِی وَلَا تَحْزَنِی إِنَّا رَادُّوهُ إِلَیْکِ وَجَاعِلُوهُ مِنَ الْمُرْسَلِینَ ﴿قصص ۷﴾

و به مادر موسی الهام کردیم که او را شیر بده، پس هنگامی که [از سوی فرعونیان] بر او بترسی به دریایش انداز، و مترس و غمگین مباش که ما حتماً او را به تو باز می گردانیم، و او را از پیامبران قرار می دهیم. (۷)

قطعا کار بسیار سخت و دشواری است که فرزند شیرخوار خود را بر روی دریا رها کنیم، اما نتیجه ایمان و توکل بر خداوند اینطور می شود که:آن فرزند در خانواده فرعون بزرگ می‌شود و دیگر خطری آن را تهدید نمی‌کند و همچنین که دوباره برای شیرخودن به سمت مادر واقعی خودش هدایت می‌شود و این نتیجه غمگین نشدن است که مطمئا در صورتیکه مادر حضرت موسی غمگین می‌شد، در اتفاقات بد و مشکلات دیگری را بر زندگی خود وارد می‌کرد،و این کاملا با قانون جذب در یک راستا است، به این معنا که قانون جذب در قرآن آمده است.

آیه های دیگری با این مفهوم آمده است که غمگین نباشید زیرا که نتیچه غمگین بودن غمگینی بیشتر است.

متوجه می‌شویم که تماما قانون جذب در قرآن آمده است و در تک تک آیات به وجود این قانون اشاره می‌کند.

بر اساس قانون جذب در قرآن زمانیکه غمگین می شوید احساس بدی در درون شما ایجاد می‌شودو این احساس بد باعث می‌شود که اتفاقات بد بیشتری را تجربه کنید.

پس در هر شرایطی و در هر موقعیتی که هستید،احساس خود را با توجه‌کردن به نکات مثبت زندگی خود خوب نگه دارید و نگذارید احساس بد، در شما افزایش پیدا کند.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغی

4/5 - (150 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین نوردانی

آقای جانبلاغی عزیز

از اینکه با شما آشنا شدم از خداوند منان سپاسگذارم

امیدوارم همیشه پاینده باشی

راحله احمدزاده

در تعقیب بحث هاى مربوط به بنى اسرائیل در اینجا قرآن به یک اصل کلى و عمومى، اشاره کرده مى گوید: آنچه ارزش دارد، واقعیت و حقیقت است، نه تظاهر و ظاهر سازى.

در پیشگاه خداوند بزرگ، ایمان خالص و عمل صالح پذیرفته مى شود «کسانى که به پیامبر اسلام ایمان آورده اند و همچنین یهودیان و نصارى و صابئان (پیروان یحیى یا نوح یا ابراهیم(علیه السلام)) آنها که ایمان به خدا و روز قیامت آورند و عمل صالح انجام دهند پاداش آنها نزد پروردگارشان ثابت است» (إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ الَّذینَ هادُوا وَ النَّصارى وَ الصّابِئینَ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَ الْیَوْمِ الآْخِرِ وَ عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ).

بنابراین «نه ترسى از آینده دارند و نه غمى از گذشته» (وَ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ).

این آیه، تقریباً با همین عبارت در سوره «مائده» آیه 69 آمده، و با تفاوتى بیشتر در سوره «حج» آیه 17 آمده است.

مطالعه آیاتى که در اطراف آیه سوره «مائده» آمده است نشان مى دهد: یهود و نصارى به خود مى بالیدند که دینشان از ادیان دیگر بهتر است و بهشت را دربست منحصر به خود مى دانستند.

شاید همین تفاخر میان جمعى از مسلمانان نیز بود، آیه مورد بحث مى گوید: ایمان ظاهرى مخصوصاً بدون انجام عمل صالح ـ چه از مسلمانان باشد و چه از یهود و نصارى و پیروان ادیان دیگر ـ بى ارزش است.

ایمان واقعى و خالص به خدا و دادگاه بزرگ قیامت که با کار نیک و عمل صالح توأم باشد، در پیشگاه خدا ارزش دارد، تنها این برنامه موجب پاداش و جلب آرامش و امنیت مى گردد.

*

بعضى از بهانه جویان، آیه فوق را دستاویزى براى افکار نادرستى از قبیل صلح کل و این که پیروان هر مذهبى باید به مذهب خود عمل کنند، قرار داده اند.

آنها مى گویند: بنا بر این آیه لازم نیست یهود و نصارى و پیروان ادیان دیگر اسلام را پذیرا شوند، همین قدر که به خدا و آخرت ایمان داشته باشند و عمل صالح انجام دهند، کافى است.

پاسخ:

به خوبى مى دانیم: آیات قرآن یکدیگر را تفسیر مى کنند، قرآن در آیه 85 سوره «آل عمران» مى گوید: وَ مَنْ یَبْتَغِ غَیْرَ الإِسْلامِ دیناً فَلَنْ یُقْبَلَ مِنْه: «هر کس دینى غیر از اسلام براى خود انتخاب کند پذیرفته نخواهد شد».

به علاوه آیات قرآن پر است از دعوت یهود، نصارى و پیروان سایر ادیان به سوى این آئین جدید، اگر تفسیر فوق صحیح باشد، با بخش عظیمى از آیات قرآن تضاد صریح دارد، بنابراین باید به دنبال معنى واقعى آیه رفت.

در اینجا دو تفسیر از همه روشن تر و مناسب تر به نظر مى رسد.

1 ـ اگر یهود، نصارى و مانند آنها به محتواى کتب خود عمل کنند مسلماً به پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) ایمان مى آورند; چرا که بشارت ظهور او با ذکر صفات و علائم مختلف در این کتب آسمانى آمده است که شرح آن در ذیل آیه 146 سوره «بقره» خواهد آمد.

مثلاً قرآن در آیه 68 سوره «مائده» مى گوید: قُلْ یا أَهْلَ الْکِتابِ لَسْتُمْ عَلى شَیْء حَتّى تُقیمُوا التَّوْراةَ وَ الإِنْجیلَ وَ ما أُنْزِلَ إِلَیْکُمْ مِنْ رَبِّکُمْ: «اى اهل کتاب شما ارزشى نخواهید داشت مگر آن زمانى که تورات و انجیل و آنچه را از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده بر پا دارید» و از آن جمله این که به پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) که بشارت ظهورش در کتب شما آمده است ایمان بیاورید.

2 ـ این آیه ناظر به سؤالى است که براى بسیارى از مسلمانان در آغاز اسلام مطرح بوده، آنها در فکر بودند: اگر راه حق و نجات، تنها اسلام است، پس تکلیف نیاکان و پدرانشان چه مى شود؟

آیا آنها به خاطر عدم درک زمان پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله) و ایمان نیاوردن به او مجازات خواهند شد؟

آیه فوق نازل گردید، و اعلام داشت: هر کسى که در عصر خود به پیامبر بر حق و کتاب آسمانى زمان خویش ایمان آورده و عمل صالح کرده است اهل نجات است، و جاى هیچ گونه نگرانى نیست.

بنابراین یهودیان مؤمن و صالح العمل قبل از ظهور مسیح(علیه السلام)، اهل نجاتند، همان گونه مسیحیان مؤمن قبل از ظهور پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله).

این معنى از شأن نزولى که براى آیه فوق ذکر شده و بعداً به آن اشاره خواهیم کرد، نیز استفاده مى شود.

مینو

خیلی ساده و شیک ولی در عین حال مفهومی بود .

مثل همیشه واقعا عالی بود .

مریم استواری

مثلا چیکار کنیم ک قکرای بد نیاد تو ذهنمون

سارا

خیلیییییی عالیههههه حتما پیروی کنید بخدا واقعا حقیقته

سیدعلیرضا
پاسخ به  سارا

سلام و وقت بخیر من کتاب های زیادی در این مورد مطالعه کردم و طبق روش های همین کتاب ها عمل کردم اول با کمک از خدا و تلقین خالی از کینه و نفرت و هرگونه احساس منفی کردم دوم سعی کردم احساس خوبی داشته باشم سوم شکرگذاری و سپاس از خداوند بوده مرحله بعد هم تلقین و تصویرسازی ذهنی بوده ولی هنوز به خواسته هام نرسیدم نمیدونم چرا

ناشناس
پاسخ به  سیدعلیرضا

میخواستم درهمین مورد تحقیق کنم که قران درباره این مورد چی گفته که با مقاله شما برخورد کردم ولی قبلش هم خودم قران که میخوندم متوجه یک اصل صددرصد شده بودم که قرآن خیلی آشکار تراز این آیه هایی که گفتید به قانون جذب اشاره کرده .قرآن میگه ماهرآنچه را که شما میخواهید به شما داده ایم.!!.این یعنی همه انسان ها قدرت افکار خودشون زندگیشون رو رقم میزند یعنی ما هرچه را بخواهیم بدست میاریم فقط باید ایمان صددرصد داشته باشیم به خداوند وقانون خداوند .انسان اگه ایمان کامل داشته باشه هم روی آب هم میتونه راه بره ..ترس نا امیدی حسادت ودروغ و…افکار منفی عامل همه بی ایمانی ها وتمام مریضی هاست .این هم بگم کسانی که توی کلاس های قانون جذب شرکت میکنید به هیچ جا نمیرسید چرا چون دارید به کسانی گوش میکنید که دارن پول میگیرن وتوی زندگی خودشون هیچی نشدن به کسی گوش به معلمی گوش کنید که اینقد ثروت داره متونه یک شهر کامل رو بخره !!که توی ایران همچنین کسی وجود نداره .وهمشون دارن ادای معلم بودن رو درمیارن .دوتا نویسنده خارجی هستن که با این قانون به ثروت خیلی بزرگی رسیدن که عقل آدم حیرت زده میشه .که خودتون باید سرچ کنید وبفهمید چه کسانی هستند من نمیگم .چون خودتون باید راهتون رو انتخاب کنید .باز هم میگم شما باید اول از هرچیز بدونید به چه کسی گوش میکنید.کسی که بی نیازه از پول .یا کسی که پول میگیره از شما !!

کاربران ناشناس

چرا در قرآن اشاره به این دارد که عیسی یا محمد از قبل تولدشان مشخص بوده که خوبی ها را جذب میکنند.
و یکلم الناس فی المهد و کهلا و من الصالحین

کاربران ناشناس

با عرض احترام مثال هایی که اوردید ارتباط زیادی به قانون جذب ندارد !!
اگرم ربطی داشته باشه خیلی کم و کلی ، از یک موضوع کلی هم هزار تعبیر میشه درآورد
اصل قانون جذب اینه که در اوج مشکلات و انرژی های منفی این آگاهی رو داشته باشی که کلا خودت رو به سمت خوبی ها بکشونی

میم

موافقم

تماس با ما