شکست عاطفی

اگر در حال حاضر، از یک شکست عاطفی عبور می کنید و لحظات سختی را می گذرانید، من محمد جانبلاغی میخواهم کمکتان کنم که از این شکست عاطفی بیرون بیایید:

 ۱٫من خودم را دوست دارم. شاید مسخره باشد اما نتیجه می دهد. به ویژه اگر واقعا به آن اعتقاد داشته باشید.

عشق به خود مهمتر از عشق به دیگران است زیرا در نهایت این ما هستیم که مسئول اعمال، انتخاب ها و نتایج اقداماتمان هستیم.

ما نمی توانیم چیزی را که نداریم به دیگران بدهیم و به همین ترتیب نمی توانیم چیزی از شخصی بگیریم که آن را ندارد.  اگر شما عاشق خودتان باشید، صاحب احساساتتان باشید، هیچ فرد بی ارزشی نمی تواند با یک پیام، قلب شما را بشکند.

 ۲٫من می خواهم شاد باشم. جدا؟می خواهید شاد باشید؟ این سوال ممکن است بی معنی به نظر برسد.

من میخواهم شاد باشم، چه کسی نمی خواهد؟ مشکل اینجاست ، بیشتر اوقات، من عملا نمی خواهم. من اجازه می دهم مسائل کوچک مرا نا امید کند.

برای مسائل بی اهمیت دیوانه و غمگین می شوم. چرا؟ چون فراموش می کنم(یا شاید نمی خواهم) در این لحظات شاد باشم. شاید من می خواهم عصبانی یا غمگین باشم بنابراین باید به خودم یادآوری کنم که می خواهم شاد باشم و بعد یک لبخند زورکی میزنم تا بعد از چند لحظه تبدیل به لبخند واقعی شود. یک لبخند مصنوعی بهتر از لبخند نزدن است. تحقیقان دانشگاه کانزاس کشف کرده اند که حالت لبخند می تواند موجب کاهش ضربان قلب پس از موقعیت های استرس زا شود.

 ۳٫به نکات منفی او فکر کنید.

وقتی عاشق یک فرد هستیم او را کامل می دانیم. الان یاد تمام نکات منفی او بیفتید. حتی اگر مدل موی او یا شکل ناخن های او باشد. این کار باعث می شود شما آن فرد را کامل و بی عیب ندانید و زخمتان سریع تر التیام یابد.

در واقع برخی مطالعات نشان دادند که افرادی که پس از رابطه نکات منفی بیشتری را برای خودشان یادآوری می کنند به احتمال کمتری دچار افسردگی می شوند.

۴٫من بدون او بهترم چون…. سریع این جمله را کامل کنید.

مثلا: من بدون او بهترم چون می توانم لباسی که دوست دارم بپوشم. بدیهی است که قلب شما هنوز ناراحت است اما به خودتان اجازه دهید از چیزی که به خاطر وجود او از آن محروم شده بودید، لذت ببرید. ممکن است موضوعی ساده و کوچک باشد اما برای یک ایجاد یک احساس خوب کافی است.

 ۵٫ …روز از جدایی ما گذشته و من احساس می کنم… دوباره این جای خالی را پر کنید.

هرچه دوست دارید می توانید بگویید، فقط صادق باشید. اگر دوست داشته باشید می توانید این جملات را در یک دفتر بنویسید.

این عبارت را از یک روز تا سی روز بنویسید. بعد از ۳۰ روز ممکن است باز هم غمگین و دل شکسته باشید اما شدت آن ممکن است عوض شده باشد و شما شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

۶٫شخص بهتری پیدا خواهم کرد.

گفتن این جمله ممکن است سخت باشد به ویژه اگر شما معتقد باشید که شریک سابق شما بهترین و تک بود.

به من اعتماد کنید، درست است که باور این جمله برایتان سخت است اما بسیار مهم است. اجازه دهید چیزی را که شاید نخواهید بشنوید به شما بگویم: شما افراد بهتری را ملاقات خواهید کرد، این اجتناب ناپذیر است.

شما افراد دیگری را ملاقات خواهید کرد که به خوبی شما را آرام می کنند، با شما مهربانند، شما را دوست دارند و از همه مهمتر، قلب شما را نمی شکنند.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید؟

منتظر دیدگاه های شما هستیم.

شاد و سربلند باشید

محمد جانبلاغی

5/5 - (6 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما