رسالت زندگی شما چیست؟

در زندگی مدرن و پر مشغله امروز گرفتار شدن در زندگی روزمره بسیار ساده شده است. خیلی ساده در اجرای چک لیست هایی که زمان زیادی برای آن گذاشته ایم تا آن را تهیه کنیم میگذریم، یا آنها را سر سری رد میکنیم و بسیاری از آن ها را ناتمام به امان خدا میگذاریم.

در پایان روز که یک نگاه به برنامه میکنیم شگفت زده میشیم و به خودمون میگیم “اه ، پس چی شد چرا نتونستم برناممو پیش ببرم”.

در نهایت، متوجه میشوید مثل ۹۸ درصد انسانها در این کره خاکی فقط به طور روز مره بدون هدف مشخص چک لیست هایی را تیک میزنید که از آن وجود شما نیست و فقط تحت شرایط مشغول به انجامشون شدید.

اما رسالت زندگی شما واقعا چیست؟

اگر میخواهید جز ۲ درصد افراد جامعه شوید

اگر میخواهید هر روز برایتان با ارزش تر شود

و اگر میخواهید برای خواسته هاتون بیشتر تلاش کنید

لازمه که رسالت زندگی خودتان را بیابید

محمد جانبلاغی در این مقاله ۵ راه را برای شما شرح میدهیم ،که برای شما از نان شب واجب تر است ،که با انجام این کارها میتوانید سریعا رسالت زندگی خود را بیابید.

۱_سر و صدا ها را خفه کنید

به منظور کشف کلید رسالت زندگیتان باید سرو صدا های اضافی را فیلتر کنید. برای یافتن موسیقی طنین انداز روحت باید نت های فالش که هر لحظه در حال نواخته شدن است حذف کنید.

تحقیقات نشان میدهد هر ایرانی در روز به طور میانگین ۱۰ ساعت درگیر فضای مجازی و رسانه های جمعی مختلف است. برای مطالعه حقیقتی تلخ که شما را شکه میکند.

وقتی به این رسانه ها توجه میکنید و هر روزه درگیر اخبار هستید بسیار مشکل میشود تا شما بتوانید بر روی کشف رسالت زندگیتان تمرکز کنید.

این سرو صداها و نت های بی مورد را حذف کنید. با حذف این سارقین زمان و برنامه های بی محتوایی که هرروزه توسط ۹۸ درصد انسانها دنبال میشود، تازه مغز شما زمان این را میابد که صدای اصیل روحتان را دریابد.

آن زمان متوجه میشوید که واقعا کی هستید؟ و برای چه هدفی زاده شده اید؟

۲_به یک متخصص ماهر و خود ساخته تبدیل شو

تبدیل شدن به یک متخصص خود ساخته مهم ترین گام برای کشف رسالت زندگی می باشد. هر کدام از ما داری استعداد های ذاتی و خدادادی هستیم. با یافتن این استعداد ذاتی به خودت فرصت میدی که بالاترین پتانسیل و هم چنین بیشترین رشد را از خودت انتظار داشته باشی .

با یافتن استعداد ذاتی دیگر لازم نیست از دیگران پیروی کنید چون شما در میابید که شما نگارنده نقاشی زندگی خود هستید.

برای یافتن استعدا ذاتی لازم است به پیرامون خود دقت کنید و سوالات درست را از خود بپرسید و دقت کنید چه چیزی روح شما را شعله ور میسازد.

فکر کردن به چه چیزی قلب شما را به تپش می اندازد؟ چه مشکلاتی در جهان است که من میتوانم گره از آن بگشایم؟چه چیزی به من انرژی میدهد تا هیچوقت نایستم؟ اگر هنوز نمیدانید چه چیزی شما را به وجد می آورد.

۳_خارج شدن از حاشیه امن و خدمت رسانی

در زندگی روزمره خیلی اتفاق میفته که بی انگیزه و بی حوصله باشیم . اما یادت باشه اگر حس قدرت دستیابی به اهداف هر روز در وجودت نباشه هیچوقت اتفاقات خوب مثل یک معجزه جلوی پات سبز نمیشه.

لازمه که همین الان یه تغییر تو زندگیت بدی . از حاشیه امنت خارج شو!

برای اینکه بهترین ورژن از خودت بشی و زندگی رویایی خودت رو زندگی کنی باید از حاشیه امنت خارج شی و یه کاری انجام بدی. باید تجربه کنی باید دست به عمل بزنی باید درون خودت رو جست و جو کنی و شور درونیت را بیابی باید بفهی که تو چه تغییری در این دنیا هستی .

میتونی همیشه در حال جست و جو باشی اما یادت باشه تا زمانی که از حاشیه امنت خارج نشی و دست به عمل نزنی همیشه دچار گمگشتگی خواهی بود.

وقتی از حاشیه امنت خارج میشی و به دیگران خدمت میکنی تازه متوجه میشی که چه استعداد هایی درون تو نهفته بوده است و راههای جدید را تجربه خواهی کرد و وسعت دیدت بیشتر خواهد شد .

اگر حباب دور خودت را نترکانی هیچوقت لذت هوای تازه را نخواهی چشید.

۴_یاد بگیر بزرگ فکر کنی

خیلی از انسانها هیچ تلاشی نمیکنن استعدادهایشان را شکوفا کنند یا دنبال استعدادهایشان بگردند، میدونی چرا؟!

چون کوچک فکر میکنند

دنیا چه میشد اگر ماهاتما گاندی میگفت رویای من دیوانگیست ، مردم هیچوقت برای آزادیشون بیرون نمیان!!!

یا استیو جابز میگفت: چه رویای مزخرفی دارم من!!! مردم هیچوقت از یه گوشی لمسی استفاده نمیکنن!!!!!!

زندگی بهتر ، اجرای برنامه های دقیق تر، موفقیت بیشتر، آینده بهتر، همه از نگرش و ذهن شما شروع میشه.

تو میتونی مجموعه ای از موفقیت های نا محدود باشی تو میتونی شانس خودت را در این دنیا امتحان کنی. تو میتونی دنیا را تغییر دهی ولی به شرط آنکه جرات بزرگ فکر کردن را داشته باشی.

تو میتونی شرکت خودت رو داشته باشی، تو میتونی قهرمان المپیک باشی ، تو میتونی بهترین مهندس باشی……. بزرگ فکر کن و دورو برت را پر کن از افرادی که رویاهای بزرگ دارند.

رویاهای بزرگ مخصوص انسانهای بزرگ است

۵_هر روز یک قدم بیشتر بردار

قرار نیست برای یافتن رسالت زندگیت به یک یفر طولانی بری و یا نامه استعفات را روی میز مدیر بگذاری و بهش بگی من دارم میرم به پروژه یافتن روحم برسم !!!! یادت باشه آتیش تند زود خاموش میشه.

با قدم های کوچک روزانه شروع کن و دیوار روزمرگی ها رو تخریب کن و هر روز صبح از خودت بپرس برای بهتر شدن و کشف وجود خودم و استعداد های چه قدمی بردارم؟ چه کاری میتونم انجام بدم تا زندگیم بهترشه؟

وقتی هر روز روی برنامه هات وقت بگذاری و همه آنها انجام دهی متوجه خواهی شد دنیا به تو کمک میکند تا هر چه بیشتر و سریعتر زسالت زندگی را بیابی

تمرین:

از امروز با خودت عهد ببند که برای یافتن رسالت زندگیت که مهمترین هدف زندگیت است تمامی رسانه های مزاحم را حذف کنی.

برای خارج شدن از حاشیه امنت باید هر روز یک کار کوچکی که از آن میترسیدی انجام بدهی (حس خوب را تازه درک خواهی کرد)

هر شب برای خودت نیم ساعت وقت بگذار و به رویاهات فکر کن

شاد و سربلند باشید

دوستدارتان محمد جانبلاغی

5/5 - (3 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما