خودت را بیشتر دوست بدار …

خودت را بیشتر دوست بدار ...

۹ روش برای اینکه یاد بگیرید بیشتر خودتان را دوست داشته باشید.

ممکنه شما فوق العاده نباشید اما معایب شما کشنده نیستند.

پایه و اساس اعتماد به نفس این است که خودتان را همینی که هستید بپذیرید. این به آن معنا نیست که هرگز از خودتان انتقاد نکنید یا هرگز خودتان را تغییر ندهید، به این معناست که بتوانید با ضعف هایی که دارید زندگی کنید و ضمنا برای بهتر شدن تلاش کنید.
پذیرش بی قید و شرط موضوعی است که کارل راجرز بیان کرد.

پذیرش بی قید و شرط یعنی ما خودمان را بدون هیچ شرطی دوست داریم.

این پذیرش باید از سمت والدین اتفاق بی افتد. اما والدین معمولا به بچه ها می گویند اگر درس بخوانی تو را دوست دارم، اگر مودب باشی دوستت دارم و اگرهای دیگر. زمانی که بزرگ شدید صدای والدین شما تبدیل به یک صدای درونی می شود که مدام خودتان را با دیگران مقایسه می کنید و هیچوقت از خودتان راضی نمی شوید.

حال می خواهم به شما ۹ روشی را آموزش دهم که باعث می شود بیشتر به خودتان علاقه مند و کمتر خود را سرزنش کنید،:

۱٫از روبه رو شدن با ضعف هایتان نترسید.

توانایی تفکر در مورد ضعف هایتان شما را به یک زندگی پر نفرت از خودتان، محکوم نمی کند.

۲٫به عقب برگردید و از موفقیت هایتان لذت ببرید.

وقتی شما کاری را به خوبی انجام می دهید، نترسید از اینکه به موفقیتتان اعتراف کنید.

۳٫یاد بگیرید وقتی رو به روی آینه می ایستید به چیز هایی که دوست دارید نگاه کنید.

مطمئنا ترکیب شما عالی نیست و آن جوش روی چانه شما قرمز به نظر می رسد. اما نظرتان در مورد مدل عالی موهایتان چیست؟اگر چیزی راضیتان نکرد یک آینه با نور خوب و مناسب در دفترتان بگذارید.

۴٫با خودتان یک قرار ملاقات بگذارید.

زمانی را برای خودتان صرف کنید.یک کنسرت یا سینما بروید، یک غذای خوشمزه در رستوران بخورید در حالیکه به اتفاقاتی که اطرافتان می افتد تامل می کنید. شما حتی می توانید به جوک های خودتان بخندید

۵٫ تلاش کنید فرد بهتری باشید، اما توقع نداشته باشید همه تغییرات یکهو اتفاق بیفتد.

ممکن است شما خیلی از وزنتان راضی نباشید و میتوانید تصور کنید که وزن شما فورا در حال کم شدن نیست.یک برنامه زمانی واقع بینانه داشته باشید و خودتان را هر چند وقت یکبار وزن کنید.

۶٫یک آخر هفته یا بعدازظهر خود را در حالی بگذرانید که نگران اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند، نیستید.
سعی کنید یک روز جمعه را با صورتی بدون آرایش و یک تی شرت کثیف باشید. ببینید چه حسی دارد جوری که میخواهید باشید بدون اینکه نگران فکر و قضاوت دیگران شوید.

۷٫به گذشته فکر کنید اما حسرت نخورید.

شما فکر میکنید کاش زمان به عقب بر می گشت و آن حرف را به دوستتان نمی زدید. دوباره حرف هایی که زدید را یادآوری میکنید و خودتان را سرزنش می کنید. شما می توانید از این موقعیت چیزی یاد بگیرید ضمن اینکه برای جبران و معذرت خواهی تلاش کنید.

۸٫متوجه باشید که هیچکس کامل نیست.

وقتی شما در یک خلق و خوی خود سرزنش گر هستید، فکر میکنید هرکسی بهتر از شماست.ممکن است بعضی ها در یک حوزه از شما بهتر باشند اما به این معنا نیست که شما کمتر از خودتان هستید.به جای این مقایسه منفی بینانه، این واقعیت را قبول کنید و سعی کنید چیزی یاد بگیرید.

۹٫لذت ببرید از شخصیتتان، نقاط ضعفتان و بقیه چیزها.

شما همه چیز را کامل می خواهید.وقتی به خاطر ضعف هایتان شروع به سرزنش خودتان می کنید، صبر کنید و واقعیت را بررسی کنید.بنابراین اگر شما چایتان را روی میز ریختید شاید کمی دست و پاچلفتی بازی در آوردید اما معنای آن بی ارزش بودن شما نیست.

به امید موفیت شما

دوستدارتان محمد جانبلاغی

5/5 - (9 امتیاز)

بهترین دوره آموزش قانون جذب برای رسیدن به تمام خواسته ها

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید اگر آموزش های این دوره را بلد باشید.

دیگر چیزی برای شما یک روئیا یا یک آرزو باقی نخواهد ماند چون شما در اینجا آموزشی را یاد می گیرید که می توانید به هرآنچه که می خواهید برسید.