جدیدترین روش تقویت باور با روش کوین ترودو

تقویت باور با روش کوین ترودو

باورها قدرتمندترین نیروی دنیا هستند. هر چیزی که باور کنیم در زندگی ما نقش خواهد داشت. به همین دلیل، فرآیند چهار مرحله ای تقویت کننده باور کوین ترودو در بازیابی و تقویت باورهای ما بسیار مؤثر است.

در سایت محمد جانبلاغی با مرجع تخصصی آموزش کوین ترودو همراه شما هستیم

ایمان یا باور چیست؟

ایمان تعابیر گسترده و متعددی دارد، به همین دلیل است که بیان یک معنای ایمان یا باور دشوار است. باور در واقع ذهنیت و افکاری است که در تخیل و ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باور نوعی تصویر ذهنی است که می تواند مثبت و گاهی منفی باشد.

گاهی اوقات ایمان را قدرتمندترین و خلاق ترین نیروی جهان می دانند. شاید درک این سوال برای شما سخت باشد، اما واقعیت این است که نتیجه تمام تلاش هایی که در زندگی برای برخی چیزها انجام می دهیم، از باورهای ما نشات می گیرد.

نقل قول معروف هنری فورد را که کوین ترودو همیشه به عنوان مثال استفاده می کرد را به خاطر بسپارید:

اگر باور دارید که توانایی انجام کاری را دارید یا اگر معتقدید توانایی انجام کاری را ندارید، هر دو حق با شماست!

باورهای شما تعیین می کند که آیا در فرکانس مناسب جهان هستید یا خیر.

تأثیر باورها

ناپلئون هیل در مورد این می‌گوید: «آنچه را که ذهن انسان می‌تواند تصور و باور کند، می‌تواند به آن دست یابد.»

به این معنا که اگر به انجام کاری ایمان داشته باشیم، به کائنات دستور می دهیم: ای کائنات، به من کمک کن تا این کار را انجام دهم…

نکته مهم این است که گاهی اوقات در زندگی، باورهای منفی مانند موریانه تمام ایده آل های ما را می جوند و ما را از حرکت به جلو باز می دارند. به همین دلیل باید با روش ها و ترفندهای مناسب ذهن خود را از شر این باورهای مسموم خلاص کنیم و باورهای مثبت را جایگزین آن کنیم.

ویلیام جیمز: “ایمان و اعتقاد ما در ابتدای هر مسئولیت دشوار تنها عاملی است که موفقیت نهایی ما را تضمین می کند.”

عادت های زندگی ما را از دیوانه شدن با تکرار باز می دارند! فکر کنید برای انجام ساده ترین کارها در زندگی باید فکر کنید. مثلا برای دکمه های لباست باید به تک تک دکمه ها دقت کنی، به روندی که باید طی کنی فکر کنی و هزاران کار شبیه بستن دکمه های لباست انجام بدی… بعد چی شد؟

فقط… ما از فکر کردن زیاد به چیزهای ساده و پیش پا افتاده خسته شده بودیم!

پس عادات موهبتی است تا بتوانیم مسیر زندگی ما را به راحتی طی کنیم. چه خوب است اگر بتوانیم به ایجاد باورهای خوب و مثبت در مورد خود عادت کنیم.

برای این منظور راه های تقویت ایمان با روش کوین ترودو از بهترین و شناخته شده ترین روش هاست.

راه های تقویت باور چهار مرحله ای کوین ترودو، باورهای مثبت را در درون شما نهادینه می کند و باعث می شود که این باورها به طور ناخودآگاه در درون شما تولید شوند. موفقیت در تقویت باورها در این روش مستلزم تکرار، تمرین و پشتکار است.

راه هایی برای تقویت ایمان با روش کوین ترودو

مرحله اول: جهل و ناتوانی

همانطور که در بالا به مثال بستن دکمه های لباس اشاره کردیم در این قسمت نیز از همین مثال استفاده می کنیم.

فرض کنید شما هیچ اطلاعی از فرآیند دکمه گذاری ندارید. در این مرحله نه تنها نحوه بستن لباس را بلد نیستید، بلکه نحوه انجام آن را نیز بلد نیستید.

ناآگاهی از کل فرآیند بستن دکمه لباس: نادانی

اولین قدم در راه تقویت ایمان کوین ترودو بر این واقعیت استوار است که در هر دو زمینه خلاء وجود دارد. در مرحله اول نمی دانیم چگونه این کار را انجام دهیم، پس بی لیاقت هستیم، بی لیاقتی یعنی نتیجه نمی گیریم.

مرحله دوم: آگاهی و بی کفایتی

در این مرحله با ماهیت و دامنه مشکل آشنا شده اید اما هنوز نمی دانید روش عملیاتی چیست.

در واقع شما فهمیده اید که دکمه چیست و چگونه لباس هایمان را می بندیم، اما نحوه انجام این کار برای شما نامشخص است، زیرا هنوز توانایی عمل را پیدا نکرده اید.

درک اینکه دکمه چیست و چرا آن را می بندیم: آگاهی

گام دوم راه های تقویت ایمان با روش کوین ترودو بر این اساس است که در یکی از این دو زمینه خلأ وجود دارد، آگاه هستید، اما نه کاملا، و نیاز به تکرار و تمرین دارید.

مرحله سوم: آگاهی و شایستگی

در این مرحله دانش و اطلاعات لازم در مورد مشکل را فرا گرفته اید و همچنین می دانید که چگونه این عمل را انجام دهید.

بنابراین برای پردازش اطلاعات چه در مورد مشکل و چه در مورد روش باید چند دقیقه وقت بگذارید و با کمی فکر کار را دنبال کنید.

بیایید مثالی بزنیم؛ شما می دانید که گیره برای چیست و بستن آن را یاد گرفته اید زیرا هنوز هماهنگی بین اعصاب و ماهیچه ها برای سریع انجام شدن این فرآیند حاصل نشده است، بنابراین سرعت کار کند است. شما باید این کار را آگاهانه انجام دهید و روی مراحل انجام کار تمرکز کنید.

کوین ترودو در دوره آرزوی تو دستور توست، ما روی آنها تمرکز می کنیم و سعی می کنیم هر روز این کار را انجام دهیم، اما بعد از مدتی دوباره فراموش می کنیم و به همان روال برمی گردیم و تنبل می شویم، اینجاست که این کار هنوز در ما نهادینه نشده است. .

راه حل این است که با راه حل کوین ترودو، یادگیری و تمایل به تغییر را در خودمان هر روز افزایش دهیم

مرحله چهارم: جهل و شایستگی

در مرحله آخر، با تکرار و تمرین، ذهن به این توانایی رسیده است که ناخودآگاه تمام اطلاعات از جمله ماهیت بستن لباس و روش آن را تنها با نگاه کردن یا لمس دکمه ها به یاد بیاورد. این مرحله گام کمال است.

در زمینه راه‌های تقویت ایمان با روش کوین ترودو، اگر تکرار و تمرین زیاد به اطراف خود نگاه کنیم یا حتی لحظه‌ای به عملی که قصد انجام آن را داریم، بپردازیم؛ باورهای مثبت و شکوفا در درون ما پدیدار خواهد شد.

همانطور که قبلا گفته شد، رسیدن به موفقیت در راه های تقویت باور با روش کوین ترودو نیازمند تکرار و تمرین است و البته در نیمه راه خسته نباشید!

5/5 - (10 امتیاز)

بهترین دوره آموزش قانون جذب برای رسیدن به تمام خواسته ها

شما می توانید به تمام خواسته هایتان برسید اگر آموزش های این دوره را بلد باشید.

دیگر چیزی برای شما یک روئیا یا یک آرزو باقی نخواهد ماند چون شما در اینجا آموزشی را یاد می گیرید که می توانید به هرآنچه که می خواهید برسید.