تجسم خلاق و روش های استفاده از آن

تجسم خلاق یکی از قدرتمندترین روش ها و تکنیک ها در قانون جذب است. تجسم خلاق راهی برای به دست آوردن آنچه در زندگی می خواهید است. تصور کنید در ویلای شخصی خود در کنار دریا قدم می زنید، صدای امواج را می شنوید و نفس عمیقی می کشید. با خواندن این متن کوتاه، ذهن شما از قدرت تجسم خلاق برای تجسم آن استفاده می کند.

طبق قانون جذب اگر می خواهید به خواسته و هدف خود برسید باید ارتعاش آن را به کائنات بفرستید.

ارسال ارتعاشات به جهان هستی توسط ذهن انجام می شود. وقتی خودتان به خواسته و هدف خود فکر می کنید، آن را در ذهن خود مجسم می کنید و یک سری احساسات به وجود می آید، از طریق این احساس می توانید متوجه شوید که آیا به خواسته و هدف خود رسیده اید یا در حال دور شدن از آنها هستید.

تجسم خلاق چیست؟

تجسم خلاق روشی است که به وسیله آن از تخیل و فکر خود برای رسیدن به خواسته ها و اهداف خود استفاده می کنید.

با قدرت تجسم خلاق می توان به همه چیزهایی که در زندگی نیاز دارید و می خواهید مسلط شد.

هر چیزی که در ذهن شما تجسم می شود وارد زندگی واقعی شما می شود و این قدرت منحصر به فرد تجسم خلاق است.

اگر بخواهم به زبان ساده به شما بگویم تجسم خلاق چیست؟ تجسم خلاق استفاده از نیروی فکر و تخیل برای ایجاد خواسته ها و آرزوها در زندگی شماست.

تجسم خلاقانه اصلا عجیب نیست! در طول روز ناخودآگاه از این قدرت استفاده کنید.

بسیاری از دوستان معتقدند که تنها با قدرت تجسم خلاق می توانند به خواسته ها و اهداف خود برسند در صورتی که اینطور نیست! یعنی اگر از قدرت تجسم خلاق به درستی استفاده نکنید، علاوه بر رسیدن به خواسته هایتان، نمی توانید به خواسته هایتان برسید.

قدرت تجسم خلاق یک قدرت طبیعی است که شما آگاهانه و ناخودآگاه از آن استفاده می کنید. وقتی مشکل یا مشکلی در زندگی شما پیش می آید، ناخودآگاه از قدرت تجسم خلاق استفاده می کنید و همین مشکل یا مشکل را بیشتر وارد زندگی شما می کند. و بالعکس! و

یعنی وقتی به موفقیت های گذشته فکر می کنید، ناخودآگاه از قدرت تجسم خلاق برای رسیدن به موفقیت های بیشتر استفاده می کنید. پس به خاطر داشته باشید که در طول روز از قدرت تجسم خلاق استفاده می کنید.

جهان مادی، منشاء انرژی است

دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم کاملاً از انرژی تشکیل شده است. ممکن است به نظر برسد که ما سطوح مختلف اجسام را با حواس فیزیکی خود به اشتراک می گذاریم، اما در واقع همه اشیا، از بزرگترین تا کوچکترین ذره که حاوی اتم ها و ذره های کوچکتر است، به انرژی خالص ختم می شوند.

ذهن ما انرژی نسبتا خوبی دارد. بنابراین خیلی سریع در حال تغییر است. ماده از انرژی نسبتاً غلیظ تر و متراکم تری تشکیل شده است و بنابراین کندتر تغییر می کند.

انرژی، دارای خواص مغناطیسی است

بر اساس قوانین فیزیکی، نیروهای دارای کیفیت و ارتعاش مشابه، یکدیگر را جذب می‌کنند. همچنین احساسات نیز از انرژی مغناطیسی برخوردارند که این انرژی را از طبیعت مشابه خود جذب می‌کنند.

ما می‌توانیم این اصل را در کارهای روزانه‌مان مشاهده کنیم؛ برای مثال زمانی را در نظر بگیرید که به طور اتفاقی کسی را ملاقات می‌کنید که در همان حال، در حال فکر کردن به او بودید!

فرم، تابع افکار است

بر خلاف صورت‌های غلیظ‌ تر انرژی (مانند اشیا) که ارتعاشات آن‌ها از سرعت و تحرک بالاتری برخوردار اند، سرعت ارتعاش افکار بسیار آهسته‌تر می‌باشد. بنابراین فکر انجام دادن یک کار، بر فعالیت فیزیکی برای آن ارجح می‌باشد. یعنی انجام هر کاری ابتدا به صورت یک فکر یا تصور ایجاد می‌شود.

تجسم، همانند نقشه ای است که ابتدا تصویر یک چیز را برای ما شکل می‌دهد، و سپس انرژی را در یک میدان مغناطیسی جذب کرده و آن را به طرف تشکیل آن شکل راهنمایی می‌کند.

بر اساس قانون سوم نیوتون هر عمل عکس العملی دارد مساوی و در جهت خلاف آن. منظور این است که با توجه به باورها و افکارمان، آنچه که انتظار وقوعش را داریم و به طور قوی و واضح آن را تجسم می‌کنیم، به زندگی‌مان جذب می‌کنیم.

تجسم خلاق، کمک می‌کند تا ارتعاشات فکری خود را متمرکز بر خواسته هایمان کرده، و در نتیجه آن‌ها را به زندگی‌مان جذب کنیم.

اگر خواهان بدست آوردن چیزی در زندگی خود هستید، و یا می‌خواهید به شخصیت به خصوصی تبدیل شوید، قطعاً باید ابتدا آن را در ذهن خود تجسم و تصور کنید.

قدرت تجسم شما (متناسب با شدت توجه و جدیت شما نسبت به خواسته‌تان)، می‌تواند هرآنچه می‌خواهید را برای شما فراهم آورد.

پس به راستی چه خواسته‌ای در زندگی بیشتر توجه شما را به خود جلب کرده است؟

یکی از بهترین جملات و دیدگاه‌های انیشتین این است که: « قدرت تجسم، بسیار مهم تر از علم است؛ معلومات محدود اند اما تخیلات نا محدود! تخیل و قدرت تجسم، جهان را در بر می‌گیرد. منطق شما را از نقطه «الف» به نقطه «ب» می‌رساند؛ اما تخیل و تجسم، شما را به همه جا خواهد رساند.»

رویایی را که در سر دارید، به عنوان یک واقعیت فعلی در نظر بگیرید و به طور فرضی احساس کنید که آن رویا برآورده شده است. این کار باعث می شود شما احساس کنید که هم اکنون به خواسته خود رسیده‌اید. بدین ترتیب، آن رویا به شما داده خواهد شد، چرا که لایق آن بوده‌اید.

بنابراین، اگر رویای داشتن چیزی را دارید، ابتدا احساس کنید که آن خواسته اکنون تحقق یافته است؛ در این صورت، رویای شما حتماً محقق خواهد شد!

پس همواره با این احساس که خواسته شما محقق شده است، زندگی کنید. دیری نمی‌گذرد که رویای خود را محقق شده خواهید یافت!

اگر بر روی خواسته خود پافشاری کنید، و تا زمانی به این پافشاری ادامه دهید که احساس داشتن آن تمام وجود شما را در بر بگیرد، دستیابی به آن خواسته قطعی است! بنابراین، ابتدا خواسته خود را تجسم کنید، و تجسم خود را با احساس همراه سازید. نکته کلیدی در تجسم خلاق، همین احساس است.

احساس کنید که هم اکنون به خواسته خود دست یافته‌اید و آن را در تجسمات خود مشاهده کنید. تجسم کنید که به آن خواسته رسیده‌اید؛ در این صورت چکار می‌کنید؟

همه کارهایی که پس از رسیدن به خواسته‌تان قرار است انجام دهید را تجسم کنید.

به آنچه دیگران در مورد شما می‌گویند، اهمیت ندهید. به آنچه در اینترنت گفته می‌شود توجه نکنید. به تحقیقات انجام شده، اهمیتی ندهید. اجازه ندهید هیچ کس و هیچ چیز، درباره ممکن بودن یا غیر ممکن بودن رویای شما، نظر بدهد!

اگر با اعتماد به نفس در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بردارید، و برای آنچه تجسم کرده‌اید تلاش کنید، به چنان موفقیتی دست خواهید یافت، که رسیدن به آن در مدت زمان معمول، ممکن نخواهد بود!

تنها زمانی رویاها و خواسته‌های شما به دنبال‌تان می آیند، که ابتدا بتوانید آن‌ها را در ذهن خود تجسم کنید و آن را با تمام وجود احساس کنید.

باید شروع به برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه خود کنید؛ ذهن ناخودآگاه شما، تنها به چیزهایی واکنش نشان می‌دهد که شما برای آن تعریف می‌کنید. ذهن ناخودآگاه شما بر کل زندگی شما تسلط دارد و تمام زندگی شما را از پیش می‌برد.

حدود ۹۶ تا ۹۷ درصد از کارهایی را که انجام می‌دهید، تحت کنترل ذهن ناخودآگاه شماست؛ این یعنی شما تنها قادر به کنترل ۳ یا ۴ درصد از اعمال خود هستید!

تجسم کردن، یکی از روش‌های برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه می‌باشد. شما با تجسم کردن، به ذهن ناخودآگاه خود فرمان می‌دهید که به جای توجه و تمرکز روی چیزهایی که نمی‌خواهید، بر چیزهایی که می‌خواهید تمرکز کند.

با این کار، شما به صورت ارادی و آگاهانه، ضمیر یا ذهن ناخودآگاه خود را برنامه‌ریزی می‌کنید و از آنجایی که تمام زندگی شما تحت سلطه ضمیر ناخودآگاهتان می‌باشد، در این صورت زندگی شما به شیوه‌ای که شما دوست دارید، پیش خواهد رفت.

در حقیقت، شما خالق زندگی خود هستید و این یک راز است! این همان رازی است که پیامبران، پیشگویان و عارفان، در تمامی اعصار آن را می‌دانستند. این راز، یک حقیقت است؛ حقیقتی که هیچگاه با ذهن منطقی خود به آن نخواهید رسید!

چطور می توان تجسم خلاق انجام داد؟

قدرت تجسم، توانایی ایجاد یک فکر، یک تصویر ذهنی و یا یک احساس است. باید با انرژی مثبت بر روی فکر، احساس، یا تصویری روشن و واضح آنقدر تمرکز کنید تا به واقعیت تبدیل شود و به هدف مورد نظرتان یعنی همان چیزی که تصور می‌کردید برسید.

سعی کنید در حالت مدیتیشن، یعنی در وضعیتی ساکت و آرام و متفکرانه و هوشیار قرار بگیرید.(دانلود فایل خودهیپنوتیزمی برای ورود به ناخودآگاه)

پس از رسیدن به این آرامش، تصور کنید در محیط دلخواهتان قرار گرفتید؛ از این وضعیت لذت می‌برید و رضایت کامل دارید و هماهنگ و تاثیرگذار بر سایرین کار می‌کنید.

این وضعیت را با تمام جزئیات تجسم کنید. پرداختن به جزئیات، احساس قوی‌تری را در شما ایجاد می‌کند.

این احساس را طوری در خود تقویت کنید که انگار این وضعیت را با تمام جزئیات آن، قبلاً تجربه کرده‌اید. این تمرین ساده و کوتاه را روزی ۲ بار انجام دهید و در مورد آن فکر کنید و شانس خود را برای رسیدن به موفقیت و کسب هدف ایده‌آل‌تان افزایش دهید.

توجه داشته باشید که با این روش نمی توان رفتار دیگران را کنترل کرد.

تجسم خلاق چه کاربردی دارد؟

شما از قدرت تجسم خلاق در هر زمینه ای که می خواهید می توانید استفاده کنید. برای جذب پول و ثروت، جذب یک رابطه عاشقانه خوب و زیبا، جذب خانه ،ماشین و یا حتی شغل مورد نظرتان می‌توانید از این قدرت ذهنی استفاده کنید.

پس اصلا فرقی نمی کند که چه چیزی را میخواهید برای تمام خواسته‌ها و اهداف تان می توانید از قدرت بی نظیر و نامحدود تجسم خلاق استفاده کنید.

هر لحظه از زندگیتان پر از خلاقیت است و نعمت‌های بیشماری در عالم هستی وجود دارد. باید اهداف‌تان را واضح و روشن مشخص کنید و برای رسیدن به آن‌ها رغبت داشته باشید تا به سوی شما بیایند.

تجسم خلاق، موثرترین روش برای به دست آوردن آنچه در زندگی‌تان می‌خواهید، از سلامتی گرفته تا لذت دوست داشتن، موفقیت در روابط زناشویی و کسب ثروت و موفقیت در کار و زندگی، می‌باشد.

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغی

 

تجسم خلاق، تجسم خلاق چیست؟، تجسم خلاق در قانون جذب، تکنیک تجسم خلاق، تجسم خلاق برای جذب ثروت و پول، قانون تجسم خلاق، معجزه تجسم خلاق، تصویرسازی ذهنی و تجسم خلاق

4.8/5 - (55 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا

سلام استاد
من زمانی که تجسم می کنم وقتی خودام رو شخص اول میبینم احساس خاصی ندارم و یکم برام سخته خودم رو شخص اول ببینم اما وقتی شخص سوم میبینم احساس ام خوبه و اینکه من چون دوست دارم در آینده برنده یک جایزه ای بشم وقتی اون جایزه رو تو دستام دارام نمی تونم جایزه رو ببینم فقط فضای مقابل رو میبینم اما شخص سوم وقتی می بینم هم خودام رو میبینم هم جایزه و هم فضای پشت و اطراف ام.