تو همانی که خودت باور داری

اگر بگویی خوشبخت‌ترین فرد روی زمینم یا بدبخت‌ترین در هر دو صورت درست گفته‌ای چرا که تو همانی که می‌گویی.

تک‌تک ما انسان‌ها وقتی هنوز سلولی بیش نبودیم، تمام اطلاعات برای ادامه حیات در این دنیای پرخطر را در همان تک سلول، همراه خود داشتیم. بی‌آن‌که بدانیم مشخص بود قلبمان چی شکلی می‌شود و چگونه تپش خود را شروع می‌کند و تا آخر عمر یک‌سره می‌زند …
بی‌آن‌که بدانیم رنگ چشم و پوست ما مشخص شد. بی‌آن‌که بدانیم بدن ما به این شکلی که الان هستیم رقم خورد.

از همان روزی که یک نقطه سلول بیشتر نبودیم همه اطلاعات و رمز و راز و دانشی که برای رشد کردن و قد کشیدن لازم داشتیم خالق کاینات با ما همراه ساخته بود.

ما هرگز تنها نبوده‌ایم. نه من و نه شما همه موجودات عالم حتی یک لحظه تنها به حال خود رها نشده‌اند.

شاید برای فردایمان مطمئن نباشیم اما اگر نگاهی به گذشته زندگی خودمان تا همین الانمان بیفکنیم خواهیم دید که ما همیشه همه آن‌چه را نیاز داشتیم، قبلا گرفته‌ایم.

اکنون که به گذشته نگاهی می اندازم و می بینم که برای هزاران نفر سخنرانی داشته ام و به افراد زیادی کمک کرده ام که روز به روز زندگی اشان بهتر شود؛ کاری که روز اول وقتی می‌خواستم آن را انجام دهم، خیلی‌ها می‌گفتند دست نگه دارید تا همه آن‌چه را نیاز دارم، جمع کنم و بعد استارت کار را بزنم.

اما من می‌دانستم که همه آن‌چه نیاز داریم قبلا به ما داده شده است. این را از زندگی یاد گرفته بودم، پس شروع کردم.

سمینارهای اول که برگزار شد یاران جدیدی به ما پیوستند. آنها که از قبل نمی‌شناختیمشان ولی می‌دانستیم باید همین دور و برها باشند. این رسم زندگی است.

وقتی فکر درستی به ذهنت راه می‌یابد بدان که بلافاصله باید آن را عملی کنی و هرگز نباید دلواپس نیازمندی‌ها و امکانات اجرای آن فکر باشی.

اگر نیت تو درست است و فکرت منطقی است پس بدان همه آن‌چه را نیاز داری از قبل در کاینات حاضر و آماده شده تا به وقتش و در مکان مناسب تحویل تو شود.

روز اول اصلا نمی‌توانستم به این کارهای امروز (سخنرانی برای هزاران نفر و خدمات روانشناختی) فکر کنم.

خیلی برای من دور از دسترس می‌نمود.

همان‌طوری که الان که سخنرانی برای صدها میلیون نفر برای مادست‌نیافتنی جلوه می‌کند. اما ما هنوز با همان اعتقاد و باوری که داریم به پیش می‌رویم.

می‌دانیم درست عمل می‌کنیم، این را از نامه‌های پرمهر و از پیام‌های سرشار از عشق و محبت شما می‌فهمیم.

همه این پیام‌های تشویق، ما را مطمئن می‌سازد که وقتی نیت خالص باشد و تصمیم درست و منطقی باشد. وقتی شور و عشق و شیفتگی با این نیت ناب و تصمیم خردمندانه همراه شود، خالق کائنات حتما و بدون هیچ شک و تردیدی همه آن‌چه را نیاز داری از قبل به تو می‌دهد.

توصیه های محمد جانبلاغی برای شما:

رسالت خود را در این دنیا بیابید و با عشق الهی، در آن یا بهترین باشید یا اولین.

این رسم زندگی است. شما هم اگر در زندگی می‌خواهید کاری را انجام دهید، هر کاری که هست و مطمئن‌اید که نیت‌تان خیر است و کارتان عاقلانه حتی لحظه‌ای تردید به خود راه ندهید و همین الان اولین قدم را برای عملی ساختن آن کار بردارید.

انسان موجودی قدرتمند است و اگر اراده کند می‌تواند کوه را به حرکت درآورد

خود را لایق آرزوهایتان بدانید و سپس آن را رها کرده و به خدا بسپارید، آدم‌های موفق وقت را پیدا نمی‌کنند بلکه آن را فراهم می‌کنند و همواره در کارتان عشق را جاری سازید، به کارتان ایمان داشته باشید و با عشق درباره آن حرف بزنید.

شما می‌توانید: به هر موقعیتی که دوست دارید دست یابید، هر آنچه را که می‌خواهید به دست آورید، اگر خودتان را بشناسید و باور کنید.

از مقایسه خود با دیگران پرهیز کنید و با کسب هر موفقیت خود را تشویق کنید.

انسان‌ها را همان‌طور که هستند بپذیرید نه آن‌گونه که شما می‌خواهید باشند.

اگر غمی دارید از ته دل گریه کنید ولی هرگز غصه نخورید.

منتظر پیام های گرم شما هستم…

دوستدارتان محمد جانبلاغی

5/5 - (6 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
bahar

باسلام.باید عرض کنم مطلبی که نوشته اید در سطح عالی است.کافی است انسانها در راه رسیدن به هدف شان نگرش شان را درست انتخاب کنند و بدانند خداوند به آ نها کمک می کند.

تماس با ما