به رهبر تبدیل شوید

دوران تئوری ها تمام شده است. اکنون زمان عمل است. ما در دوران آشفتگی و پریشانی کسب و کار ها هستیم که تاکنون نظیر آن را ندیده بودیم. طوفان های اقتصادی مانند همیشه به پایان میرسند، اما هرگز به روش های خوب و قدیمی کسب و کار برنمیگردیم.

امروزه، رقابت شدید تر و سخت تر از هر زمان دیگری است. چالش ها بزرگ تر و طاقت فرسا تر هستند. تنها راه بقا و مبارزه، ایجاد کسب و کار فوق العاده ای است که بتواند شوکهای اقتصادی هر بازاری را پشت سر گذاشته و به اوج صنعت خود برسد.

کسب و کار های خلاق و سودآور حتی در سخت ترین شرایط نیز رشد میکنند و شما می توانید یکی از آن ها باشید.

 به رهبر فوق العاده تبدیل شوید

رهبری مهمترین لازمه موفقیت در کسب وکار است. به زبان ساده، رهبری تمایل به قبول مسئولیت کارها و انجام مسئولیت ها بدون توجه به شرایط و فشارهای خارجی است.

رهبر کسی است که برای به نتیجه رساندن کارهای بزرگ، حاضر است هر کاری را که لازم است انجام دهد.

این نتایج در اولین یا دومین تلاش بدست نمی آیند. رهبران حاضرند بارها شکست بخورند. اگر چه این موضوع را دوست ندارند اما اگر کارها بخوبی پیش نرود، دست از کار نمی کشند. در حقیقت، در شرایط دشوار اقتصادی و بحران های بزرگ است که شخصیت شما به عنوان رهبر به خوبی نمایان می شود.

چرا؟ زیرا در زمان های سخت، رقبای شما به جای تمرکز بر مشتریان، به فکر حفظ امنیت و بقای خود هستند.

آن ها به کیفیت توجه کمتری میکنند، میزان خدمات خود را کاهش داده و در کارهای نو آورانه کمتر سرمایه گذاری میکنند. آ نها در همه سطوح تعدیل نیرو می کنند. در نتیجه، افراد فوق العاده و ارزشمند بیشتری در دسترس هستند که با شما کار کنند.

معمولا در شرایط بحرانی است که سازمان ها با آن چیزی که آن ها را در وحله اول فوق العاده می سازد، ارتباط برقرار میکنند. در بحران ها، مدیران باید تصمیمات جسورانه تری اتخاذ کنند و این تصمیمات در آینده، آ نها را به افراد فوق العاده ای تبدیل خواهد کرد.

یک ضرب المثل قدیمی می گوید: « باد شمال وایکینگ ها را مقاوم ساخت. » در زمان بحران، فرصت دارید دست به کار شده و راه های بهتری برای مشعوف کردن مشتریان خود بیابید.

نقش یک رهبر واقعی چیست؟

امروز بیش از هر زمان دیگری، رهبری شما لازم است. اکنون زمان آن است که قدم در راه جدیدی بگذارید. حال، زمان حمله متقابل، حرکت به جلو، نوآوری و یافتن راه های بهتر، سریع تر، آسان تر و ارزان تر برای دستیابی به نتایج است.

کاری که امروز، اکنون و در این بازار انجام میدهید، بیش از هر زمان دیگری بر شرکت و حرفه شما تاثیر می گذارد.

اپیکتتوس می نویسد: « شرایط، افراد را نمی سازد، بلکه آن ها را به خودشان می شناساند. » توانایی شما برای کنترل شرایط، اتخاذ تصمیمات دشوار، پذیرفتن مسئولیت ها و رهبری موثر می تواند بیش از هر عامل دیگری بر موفقیت سازمان و تیم شما اثر بگذارد.

هر کاری که برای تبدیل شدن به رهبری موثرتر انجام می دهید، اثر بزرگتری بر کل سازمان شما می گذارد.

آینده متعلق به خطر پذیران است آینده از آن کسانی است که حاضرند برای پیشروی، متحمل ریسک حساب شده شوند.

نقش شما به عنوان رهبر این است که با دقت همه اطلاعات ممکن اثرگذار بر یک تصمیم را جمع آوری کرده و سپس گام اول را بردارید.

وینستون چرچیل می نویسد: «به درستی شجاعت مهمترین خصوصیت است، زیرا همه خصوصیات دیگر به آن بستگی دارند. »

شاید بزرگ ترین مانع موفقیت در زندگی، ترس از شکست است. اغلب مردم آنقدر نگران احتمال شکست هستند که محتاطانه رفتار میکنند و خود را از فرصت های بسیاری محروم م یکنند.

رهبر متفاوت از آن ها عمل می کند. یکی از ویژگی های شجاعت، جسور بودن است. جسارت، آمادگی شروع یک فعالیت و رویارویی با عدم قطعیت و احتمال شکست است.

به عنوان یک رهبر باید آمادگی شروع یک فعالیت – بدون تضمینی برای موفقیت و با وجود احتمال شکست – را داشته باشید.

دیدگاه واین گرتسکی را درنظر داشته باشید که: « با هر شلیکی که انجام نشود، یک فرصت از دست میرود. »

شما در این باره چه دیدگاهی دارید…؟

دوستدارتان محمد جانبلاغی

5/5 - (7 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما