اوتیسم چیست؟

 ?What is Autism

Author: Mohammad Janblaghy

اوتیسم یک معلولیت رشدی که به طور کلی در هنگام تولد یا در سه سال اول زندگی شروع می شود. باعث تاخیر و یا مشکلات در بسیاری از مهارت های مختلف از نوزادی تا بزرگسالی می شود- آن را ناشی از یک اختلال عصبی می دانند که تغییر عملکرد مغز است.

به عنوان مثال، کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم معمولا مشکلات در تعامل اجتماعی و همچنین در ارتباط کلامی و غیر کلامی نشان می دهند.

آنها همچنین تمایل به علاقه مند فعالیت های تکراری و یا محدود شده هستند.

چرا اوتیسم به نام اختلال طیف اوتیسم تغییر داده شده است؟

اوتیسم متعلق به یک مجموعه ای از اختلالات تکاملی شناخته شده به عنوان اختلالات طیف اوتیسم (ASDS) است.

اختلال طیف گروهی از اختلالات با ویژگی های مشابه است. در حالی که یک فرد ممکن است علائم خفیف دارند، یکی دیگر از ممکن است آنهایی که شدید تر است.

همچنین تفاوت در ماهیت خود علائم و هنگامی که آنها به احتمال زیاد به نظر می رسد برای اولین بار وجود دارد.

سه نوع مختلف از اختلالات طیف اوتیسم عبارتند از:

اختلال درخودماندگی (همچنین به عنوان کلاسیک اوتیسم شناخته می شود). این رایج ترین بیماری در میان ASDS است. این است که توسط تأخیر در زبان، مشکلات با تعامل اجتماعی و رفتارهای غیر معمول مشخص شده اند. برخی از افراد با اختلال اوتیسم نیز توانایی های فکری محدودی دارند.

سندرم آسپرگر: افراد مبتلا به این سندرم نمایش برخی از علائم خفیف تر از اختلال اوتیسم – مانند چالش های اجتماعی و رفتارهای غیر معمول است. آنها به طور کلی هیچ تاخیر در زبان و یا توانایی های فکری اختلال ندارد.

اختلال فراگیر رشد : نه غیر این صورت مشخص (PPD-NOS، همچنین به عنوان اوتیسم غیر معمولی نامیده می شود). افراد ممکن است با PPD-NOS تشخیص داده شوند.

اگر آنها برای هر دو اختلال اوتیسم یا سندرم اسپرگر رنج می برد اما نه همه بلکهبرخی از معیارهای هردو را دارند. آنها معمولا علائم خفیف و کمتر از آن با اختلال اوتیسم داشته باشد. علائم ممکن است به مشکلات با زبان و تعامل اجتماعی محدود شده باشد.

5/5 - (3 امتیاز)
فیسبوک
توییتر
لینکدین
پینترست
ردیت
اسکایپ
تلگرام
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما